Narty - skionline.pl
Jump to content

Recommended Posts

Guest
6 godzin temu, JC napisał:

To nic nie da! Ja zmusisz ludzi do zostawienia tam samochodu?

Jak pod Chopokiem, ochrona nie przepuszcza ;) samochodów narciarzy powyżej Centralne Parkovisko.

3 godziny temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Wraz z informacją o liczbie miejsc na parkingach. Lepiej zostawić auto w strzeżonym miejscu w Buczkowicach niż godzinę szukać miejsca do postoju w Szczyrku.

to ma być to zmuszenie ?

38 minut temu, Sariensis napisał:

Jak pod Chopokiem, ochrona nie przepuszcza ;) samochodów narciarzy powyżej Centralne Parkovisko.

Bylo juz wiele razy. Kazdy może powiedziec ze jedzie na narty do Wisly, Ustronia czy Hintertux...  i nie mozna go zatrzymac. 

Jak już, to wydaje mi się, że lepiej z ... Lipowej. I tam parking.

wtedy Szczyrk mniej zarobi w sklepach i knajpach

To też chyba było wałkowanie.

Lipowa i Brenna nie mają przychylności mieszkańców....

Guest
1 godzinę temu, christof napisał:

Bylo juz wiele razy. Kazdy może powiedziec ze jedzie na narty do Wisly, Ustronia czy Hintertux...  i nie mozna go zatrzymac. 

Można, można, kto powiedział, ze służby porządkowe nie maja prawa dbania o bezpieczeństwo publiczne ;) . Pojazd na napisem Policie skutecznie studzi zapędy krewkim kierowców w Dolinie Demanowskiej, dlaczego u nas nie można?

Edited by Guest

39 minut temu, Sariensis napisał:

Można, można, kto powiedział, ze służby porządkowe nie maja prawa dbania o bezpieczeństwo publiczne ;) . Pojazd na napisem Policie skutecznie studzi zapędy krewkim kierowców w Dolinie Demanowskiej, dlaczego u nas nie można?

Ogarnij się. Ile razy pisać, że to droga przelotowa a nie slepa jak w Demianowskiej....

>>Lipowa i Brenna nie mają przychylności mieszkańców....

To wesja Pracowni. Jakoś mieszkańcy i Gmina w Brennej ma inne zdane....

Edited by mig12345

>>To wesja Pracowni. Jakoś mieszkańcy i Gmina w Brennej ma inne zdane....

To znaczy jakie, pytam grzecznościowo ...?

TO prawda, że podpierałem się przy wypowiedzi stroną pracowni.

Jednak staram się łączyć różne fakty.

Na spotkaniu o którym pisał JC stwierdzono, że miasta sąsiednie nie chcą budować parkingów. Nie ma wprost napisane które to miasta...

Tutaj link do artykułu:

https://bielskobiala.naszemiasto.pl/burmistrz-szczyrku-musimy-wybudowac-centrum-przesiadkowe-to/ar/c1-7365661

Prawda jest tak, że nie znam z własnych źródeł jaka jest naprawdę sytuacja w miastach (miejscowościach)ościennych w tym w Brennej.

Z informacji ogólnodostępnych jednak nadal twierdzę że centrum przesiadkowe + gondola to najlepsze rozwiązanie.

Z soboty,
Na Solisku nie równają terenu na "ścianach" kończących 4 i 7 ;) choć kopareczki stoją -  jest nadzieja
Pod Gondolą około 13:00 bardzo mało rowerzystów.

IMG_3217.thumb.JPEG.4c18591a5627c2c396e198f4d7fc93dd.JPEG

IMG_3216.thumb.JPEG.0ea7fa4718a6751157b3cb2cf05cf2a8.JPEG

IMG_3219.thumb.jpeg.11002d6b5b51c8c7123b096021f5221e.jpeg

Warunki do biegania super, tylko na grzbiecie wiatr około 7-8 m/s.
Jest nowy szlak, niebieski z przełęczy pod Malinowem na Solisko. Suma podejść 24 m Suma zejść 386 m. Fajny skrót jak się nie chce zbiegać na Salmopol. 

Pozdrawiam

mirekn

Edited by mirekn
szlak niebieski
  • Like 7

no to w niedzielę ciężko powiedzieć, że mało ludzi pod gondolą. Fotka z około 13:00. Kolejka momentami zawijała łuk za budynkiem i kończyła się w okolicach wypożyczalni TRECa.

SON1.jpg.917af2c843146d0f368ba444c752a1eb.jpg

• Like 2

W dniu 3.10.2019 o 19:18, Mikg napisał:

Cały czas śledzę forum - w szczególności wszystko co dotyczy Szczyrku. 

Z wielu wątków dotyczących rozwiązania problemów komunikacyjnych (tunel, kolej, wyciąg z Lipowej) centrum przesiadkowe w powiązaniu z Gondolą wydaje się być najbardziej realne.

Trzymam kciuki za szybkie pozyskanie Inwestora. Miło patrzeć jak Szczyrk się rozwija.

Pamiętam jeszcze czasy wyciągu Jacek i Agatka w okolicach Skalitego. Zastanawiam się, czy można przy okazji budowy Gondoli z centrum przesiadkowego wykorzystać zbocza do budowy jakiś tras...

Witam, to były czasy w których jak ktoś krzyknął Przybyła to wstawało pół Sczczyrku, Druga połowa wstawała po okrzyku Migdał...

Z pozdrowieniami :

Wariat jazdy Telemarkiem.

13 godzin temu, Mikg napisał:

no to w niedzielę ciężko powiedzieć, że mało ludzi pod gondolą. Fotka z około 13:00. Kolejka momentami zawijała łuk za budynkiem i kończyła się w okolicach wypożyczalni TRECa.

SON1.jpg.917af2c843146d0f368ba444c752a1eb.jpg

To jeszcze nie koniec kolejki - ludzi była masakryczna ilość - najpierw ponad godzina stania do jedynej czynnej kasy ( pozostałe 5 zamknięte) , potem po ponad półgodzinnym oczekiwaniu na wjazd gondolą zrezygnowałem , choć trasa hiphopa fajna - góra niestety zamknięta , bo oczywiście trzeba prace porządkowe przeprowadzać , jak zjedzie się pół Polski na słoneczny weekend - patologia jak dla mnie....

20191013_115117.jpg

• Like 2
  • Thanks 1

58 minut temu, Piotrek napisał:

No jakby sam ją stworzyłeś................

W niedzielę wszędzie była makabra: na drogach, na szlakach w górach, w restauracjach, itp.

Wyglądało to tak, jakby nagle kompletnie poza sezonem (zadecydowały prawd. prognozy pewnej i ciepłej pogody) ludzie postanowili odwiedzić Beskidy w liczbie ... nie wiem, to wyglądało na co najmniej setki tysięcy.

Nie ma bata, aby w jakimkolwiek ośrodku praktycznie zamykającym sezon letni, dali sobie z tym radę.

W schroniskach pewnie na piwo czekało się z godzinę.

Golgota z rana ;) 

0BF4091C-E887-43DF-A1BB-CD3F1F9CEEA0.thumb.jpeg.6326c78207450cd3b12f725bcd7c556d.jpeg8D8AA894-D047-4CF8-8151-E8E3B3219F71.thumb.jpeg.ef2720c8f33f5b86b2f11bd6d90b0c29.jpegNie koszą, nie ratrakują ;) to po co mi ten dodatek do Słowackiej sezonowki.

reszta fot z październikowych Beskidów w wątku o bieganiu

Pozdrawiam

mirekn

• Like 2

W dniu 15.10.2019 o 11:05, JurekByd napisał:

To jeszcze nie koniec kolejki - ludzi była masakryczna ilość - najpierw ponad godzina stania do jedynej czynnej kasy ( pozostałe 5 zamknięte) , potem po ponad półgodzinnym oczekiwaniu na wjazd gondolą

Ktoś był w zeszłą sobotę?  Sytuacja bez zmian?..... Na kamerce w niedzielę nie wyglądało najlepiej...

3 minuty temu, Greg napisał:

Ktoś był w zeszłą sobotę?  Sytuacja bez zmian?..... Na kamerce w niedzielę nie wyglądało najlepiej...

Na grupie freeriderzy ktoś wrzucał fote z niedzieli 20 października.

https://www.facebook.com/groups/freeriderzy/permalink/2765959106790081/

W nadchodzący weekend zapewne będzie podobnie bo pogoda dalej letnia. 

• Like 4

44 minuty temu, pawelb91 napisał:

W nadchodzący weekend zapewne będzie podobnie bo pogoda dalej letnia. 

Faktycznie wg prognoz (tej ostatniej z 9:42) to ostatni taki weekend ;) Dlatego ja wybieram się jutro pobiegać.

image.thumb.png.88a44a77991c075100e92d27cddb77a8.png

Pozdrawiam

mirekn

• Like 2

Godzinę temu, ptk89 napisał:

Przejazd przez ul. Zwalisko został zrobiony? Co wiadomo w kwestii krzesła z Czyrnej?

W tym sezonie nie będzie 

2 minuty temu, JC napisał:

W tym sezonie nie będzie 

Domyślam się bo FB ośrodka milczy. Dlaczego nie będzie skoro miało być? Na kiedy zostały przełożone te inwestycje? Czy etap projektów, decyzji środowiskowych już jest załatwiony?

Cytat

Flexible prices have spread from Slovakia to other countries – Szczyrk and  Špindlerův Mlýn will have them too

The best ski resorts in the Czech Republic and Poland are following the footsteps of Slovak TOP resorts and getting ready for their premiere of flexible pricing this winter. That means that Jasná and the High Tatras will be joined by other ski resorts of the TMR portfolio – the Czech TOP resort of Špindlerův Mlýn and the biggest Polish resort of Szczyrk.  “Ski pass prices in Poland and the Czech Republic will be based on the supply and demand principle from now on, i.e. the advance sale prices on gopass.cz and gopass.pl will depend on the numbers of clients in the resorts on individual days, the booking dates, the weather and the type of season (high and low). Like in the case of early flight ticket and hotel booking, ski passes booked earlier will cost much less, which is already happening in our Slovak resorts. And to add more comfort to the online shopping system in Szczyrk, Gopass Tickets self-service machines will be introduced there in winter, too,” concluded Andrej Árendáš.

Edited by Ostek

Z dzisiaj. Dojazdów-kę budują, a i na parkingu pod gondolą o 8:30 było już trochę samochodów. Pogoda "wielki błękit" 0 wiatru.

IMG_3292.thumb.JPEG.b5ed371af4cab99f66c3d2cfcf45b627.JPEGIMG_3293.thumb.JPEG.3dad0b23af0bb7122cf71c82349a271d.JPEG

Pozdrawiam

mirekn

• Like 4