Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, tresor napisał:

Szanowni Sezonkowicze, czy naprawdę uważaliście że TMR będzie rozdawał sezonówki za darmo do końca świata i jeden dzień dłużej? Przecież cena 700-800 zł to był śmiech. Więcej życzy sobie Pingwin za ślizganie się po ośrodkach mających w porywach 3-4 km tras, a oferta Pingwina i tak jest uważana za sensowną przy obecnych cenach.

Biorąc pod uwagę tłumy wszędzie, gdzie właścicielem jest TMR, na rezygnacjach z półdarmowych sezonówek i tak nic nie stracą. A przy cenie na Chopoku, czy w Łomnicy 40-50 euro za dzień, sezonówka za około 2000 zł nie jest wcale bardzo droga. Szczyrk w przyszłym roku pewnie też w sezonie będzie kształtował się w przedziale 150-200 zeta za dzień.

Tak, pojadą na jednodniowych, a po lutym będą mogli zamykać. Wcale nie twierdzę, że nie zarobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tresor napisał:

Szanowni Sezonkowicze, czy naprawdę uważaliście że TMR będzie rozdawał sezonówki za darmo do końca świata i jeden dzień dłużej? Przecież cena 700-800 zł to był śmiech.

Gdyby ta sezonówka zapewniała rzeczywiście fajną jazdę przez cały sezon, to ok, mogłaby być znacznie droższa. Ale naprawdę jeździ się na niej w czasie poza głównym sezonem, bo przez przeważającą część zimy nikt o zdrowych zmysłach nie pcha się w tłumy. Ceny 700-800 zł dotyczyły wczesnej przedpłaty; o ile pamiętam, w mijającym sezonie sezonówka Premium kosztowała ok. 500 Euro, nie pamiętam, czy dostępny był sam Szczyrk w niższej cenie, tyle, że w ramach rekompensaty za poprzedni sezon rzeczywiście można było kupić Premium za grosze. Nie sądzę, by TMR, tak troszczący się o zyski, "rozdawał" coś "za darmo", raczej nie jest to organizacja dobroczynna. Za przedpłaty (amatorów sezonówek było bardzo wielu) mogli sobie to i owo sfinansować. Moim zdaniem to, co się dostawało za tę cenę, było warte mniej więcej tyle, co kosztowało, co nie znaczy, że cena była niekorzystna. Ale ok. 2 kzł za to samo to już, uważam, jest za wiele.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, moruniek napisał:

Sezonówki, sezonówkami. Popatrzcie na strukturę kapitału i udział w niej funduszy Cypryjskich. Za chwilę, może być dość interesująco.

p.s.

Oczywiście, jak będziemy chcieli uszczelnić sankcje tak na serio. 

O, proszę. Jak tak, to bye-bye.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, moruniek napisał:

Sezonówki, sezonówkami. Popatrzcie na strukturę kapitału i udział w niej funduszy Cypryjskich. Za chwilę, może być dość interesująco.

p.s.

Oczywiście, jak będziemy chcieli uszczelnić sankcje tak na serio. 

Przepowiadasz powiększenie portfolio PKL? Oj maruderzy jeszcze zatęsknią za obecnym Scyrkiem🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, moruniek napisał:

Sezonówki, sezonówkami. Popatrzcie na strukturę kapitału i udział w niej funduszy Cypryjskich. Za chwilę, może być dość interesująco.

p.s.

Oczywiście, jak będziemy chcieli uszczelnić sankcje tak na serio. 

Nigdy nie jest na SERIO.

Zawsze jest dla mediów.

Jednym z powodów, dla których nie było twardego lockdownu na nartach w PL (i bardzo dobrze), są właściciele stoków - niektórych. Oczywiście jest też drugi - stacje chyba wycofały pozew. Tyle.

Zresztą TMR wydał komunikat, że podejrzewanie ich o kapitał rosyjski jest nie na miejscu. Może to kapitał cypryjski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Narciarz ze Śląska napisał:

Na TMR narzekam, ale rozwój pod PKL (?) to masakra!

Która stacja się rozwinęła narciarsko???

Ostatnio nawet na Goryczkowej (i tak ok. 600 os./godz. - za to doskonała trasa) ładują ludzi na co 2. krzesło - czyli jest już tylko 300 os./godz.)! Plus wyciąg jedzie prawie 20 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Maria napisał:

Gdyby ta sezonówka zapewniała rzeczywiście fajną jazdę przez cały sezon, to ok, mogłaby być znacznie droższa. Ale naprawdę jeździ się na niej w czasie poza głównym sezonem, bo przez przeważającą część zimy nikt o zdrowych zmysłach nie pcha się w tłumy. Ceny 700-800 zł dotyczyły wczesnej przedpłaty; o ile pamiętam, w mijającym sezonie sezonówka Premium kosztowała ok. 500 Euro, nie pamiętam, czy dostępny był sam Szczyrk w niższej cenie, tyle, że w ramach rekompensaty za poprzedni sezon rzeczywiście można było kupić Premium za grosze. Nie sądzę, by TMR, tak troszczący się o zyski, "rozdawał" coś "za darmo", raczej nie jest to organizacja dobroczynna. Za przedpłaty (amatorów sezonówek było bardzo wielu) mogli sobie to i owo sfinansować. Moim zdaniem to, co się dostawało za tę cenę, było warte mniej więcej tyle, co kosztowało, co nie znaczy, że cena była niekorzystna. Ale ok. 2 kzł za to samo to już, uważam, jest za wiele.

Tak, ta sezonówka była warta tyle, ile kosztowała: wcześnie zapłacona. W Szczyrku da się jeździć normalnie przed 25 grudnia i od 1 marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Tak, ta sezonówka była warta tyle, ile kosztowała: wcześnie zapłacona. W Szczyrku da się jeździć normalnie przed 25 grudnia i od 1 marca.

Tak,była tyle warta. Ale z tym normalnym jeżdżeniem to przesadzasz.....Przed 25grudnia to można pojeździć ale z Kopy, a to trudno nazwać jazdą. Od 1 marca bywa różnie, wszystko zależne, tak od pogody jak i od dobrej woli zarządcy. W obecnej chwili warunki są dobre a mimo to z jazd wieczornych w tygodniu TMR zrezygnował. Generalnie dla nich jak nie ma kolejki na 40 minut to biznes jest nieopłacalny 😜 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Na TMR narzekam, ale rozwój pod PKL (?) to masakra!

Która stacja się rozwinęła narciarsko???

Strasznie narzekasz, już od długiego czasu i bardzo to jest toksyczne - za granicą skandal, bo trzeba mieć green passy, w kraju fatalnie - bo za drogo, wyciągi nie takie, trasy nie takie, ludzie nie tacy. Ja nie wiem - jeśli uprawianie narciarstwa tak Cię frustruje, to może warto zwrócić się ku innym aktywnościom, które dadzą Ci więcej pozytywnej energii? 

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pasazer85 przesadzasz. Choć fanem Szczyrku nie jestem i jeżdżę tam 2-3 razy na sezon, to jednak obserwuję uważnie co się dzieje. Co do jazdy w grudniu masz rację, początek sezonu rodzi się u nich w wielkich bólach. Nawet w tym roku (znaczy grudzień 2021), mimo najchłodniejszego od lat grudnia, dopiero na święta było po czym jeździć i to na niewielu trasach. Wcześniej jest beznadziejnie.

Natomiast ogólnie, ten sezon trzeba zapisać SON na plus. Szczególnie marzec jest dużym zaskoczeniem. Oczywiście pogoda sprzyja, bo do tej pory było zimno i słonecznie, co zachęca do jeżdżenia na nartach. Jednak w przeciwieństwie do większości konkurencji, SON kręci codziennie w pełnym zakresie, wszystkie trasy świetnie przygotowane, a ceny naprawdę zachęcające, bo 86 zł w obecnych czasach to dobre pieniądze. Przykładowo Białka życzy sobie 120 zł za tylko już część udostępnionych tras, a jazda na Chopoku jest po przeliczeniu na złotówki dwa razy droższa. Dodatkowo jak aktywnie korzystasz z Gopass, to masz kupny za 59 zł. Gdyby jeszcze COS działał jak na taki potencjał przystało byłoby rewelacyjnie.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tanova napisał:

Strasznie narzekasz, już od długiego czasu i bardzo to jest toksyczne - za granicą skandal, bo trzeba mieć green passy, w kraju fatalnie - bo za drogo, wyciągi nie takie, trasy nie takie, ludzie nie tacy. Ja nie wiem - jeśli uprawianie narciarstwa tak Cię frustruje, to może warto zwrócić się ku innym aktywnościom, które dadzą Ci więcej pozytywnej energii? 

Cóż. Może i racja.

Dobra, nie narzekam. Z tego sezonu jestem bardzo zadowolony, ale dywaguję co na następny. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, tresor napisał:

@pasazer85 przesadzasz. Choć fanem Szczyrku nie jestem i jeżdżę tam 2-3 razy na sezon, to jednak obserwuję uważnie co się dzieje. Co do jazdy w grudniu masz rację, początek sezonu rodzi się u nich w wielkich bólach. Nawet w tym roku (znaczy grudzień 2021), mimo najchłodniejszego od lat grudnia, dopiero na święta było po czym jeździć i to na niewielu trasach. Wcześniej jest beznadziejnie.

Natomiast ogólnie, ten sezon trzeba zapisać SON na plus. Szczególnie marzec jest dużym zaskoczeniem. Oczywiście pogoda sprzyja, bo do tej pory było zimno i słonecznie, co zachęca do jeżdżenia na nartach. Jednak w przeciwieństwie do większości konkurencji, SON kręci codziennie w pełnym zakresie, wszystkie trasy świetnie przygotowane, a ceny naprawdę zachęcające, bo 86 zł w obecnych czasach to dobre pieniądze. Przykładowo Białka życzy sobie 120 zł za tylko już część udostępnionych tras, a jazda na Chopoku jest po przeliczeniu na złotówki dwa razy droższa. Dodatkowo jak aktywnie korzystasz z Gopass, to masz kupny za 59 zł. Gdyby jeszcze COS działał jak na taki potencjał przystało byłoby rewelacyjnie.

Tak, o tym pisałem, ten sezon (w przeciwieństwie do poprzednich) na duży plus.

Marudzę trochę profilaktycznie, bo drzewiej tak nie bywało. Może, jak wspomniała Tanova, marudzę za bardzo. 

Bo sezon (generalnie) był znakomity, a jeszcze trwa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pasazer85 napisał:

Tak,była tyle warta. Ale z tym normalnym jeżdżeniem to przesadzasz.....Przed 25grudnia to można pojeździć ale z Kopy, a to trudno nazwać jazdą. Od 1 marca bywa różnie, wszystko zależne, tak od pogody jak i od dobrej woli zarządcy. W obecnej chwili warunki są dobre a mimo to z jazd wieczornych w tygodniu TMR zrezygnował. Generalnie dla nich jak nie ma kolejki na 40 minut to biznes jest nieopłacalny 😜 

W grudniu z Kopy i Małego Skrzycznego w 1 dzień z kolegą zrobiliśmy 40 km w dół. Mnie trasa z Kopy się podoba (ale krajobrazy), ale rozumiem, że nie każdy lubi. Ja... lubię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na koniec sezonu (ja może jeszcze 1 raz pojadę, ale większość narty odstawiło):

AVvXsEjZmxGpylHaFKIi6aDRUowhBjxp2NHSHMIG
Korbielów w marcu (Korbielow.net)


To ostatni narciarski felieton tej zimy (upsss... mamy już kalendarzową wiosnę), bo choć wyciągi jeszcze jeżdżą (już niedługo), to narciarze sprzęt odłożyli do garażu. Widzę to też po... zainteresowaniu postami o nartach. Cóż, ono już wygasa. Wróci znów w grudniu.

Kiedyś było tak: jak za oknem w mieście widać było śnieg, to ludzie ruszali w góry na narty. Internet teoretycznie wiele, jak nie wszystko, zmienił: mamy bowiem kamery internetowe bezpośrednio nadające to, co dzieje się na stokach. Można więc podejmować decyzje racjonalne, bez patrzenia za okno. Można dokładnie analizować to, co dzieje się w górach, a nie jaka zima jest w mieście.

— Zmienił? — zapytacie.

— A skąd. Niczego nie zmienił — odpowiem. Nie zmienił bowiem przyzwyczajeń, stereotypów narciarza w Polsce.

Na narty jedzie się zimą, nie wiosną. Robi się tak ze zrozumiałych w pełni i prozaicznych powodów: wolne na narty trzeba zaplanować, jeśli się nie ma tak blisko, jak ja (godzina drogi). A większość Polaków ma w góry daleko, nie mam żadnego prawa ich podejścia oceniać. A co dopiero oceniać negatywnie. O nie. Nie ma mowy.

 

Link do więcej: https://blogonartach.blogspot.com/2022/03/nowa-narciarska-sytuacja-ekonomiczna.html

 

Dziękuję stacjom narciarskim, koleżankom i kolegom narciarzom za znakomity sezon!

Wszystkich pozdrawiam.

Edytowane przez Narciarz ze Śląska
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PICT0035.thumb.JPG.c7199f7938241b7c032103c861c03f37.JPG

Dla zainteresowanych tak obecnie (tj. w niedziele) wygląda sytuacja śniegowa w Beskidach z mocnym naciskiem na Skrzyczne. Pomimo wysokiej temperatury (zwłaszcza w dzień) śniegu jest nad podziw dużo. Sam byłem zaskoczony, że na szczycie było jeszcze twardo i dosyć równo. Nie dało się 'na oko' powiedzieć, że warunki do jazdy były jakieś złe, chodź wychodziłem na piechotę od Ostrego a nie wyjeżdżałem kolejką :) Kolega (też narciarz) raportował jednak, że na wysokości Jaworzyny śnieg jest już mokry i ciężki. Ludzi raczej mało, BSA już zakończyło sezon ale u nich >0 przez całą dobę było już od jakiegoś czasu.

Na szczycie temperatura od kilku dni dobijała się do zera stopni. Na Jaworzynie regularnie w przeciagu dnia było do +5 stopni (http://jaworzyna.pogoda.cc/). Na wysokości ok 2100 metrów AMSL na której zrobiłem to zdjęcie było za to gdzieś koło -10 a może - 15. Straszny ziąb :) Myślałem, że mi palce odpadną od trzymania za sterówki :D

PICT0029.thumb.JPG.efd22db97f58d5881cd4563c37bc7e9e.JPG

  • Like 9
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, sp8ebc napisał:

PICT0035.thumb.JPG.c7199f7938241b7c032103c861c03f37.JPG

Dla zainteresowanych tak obecnie (tj. w niedziele) wygląda sytuacja śniegowa w Beskidach z mocnym naciskiem na Skrzyczne. Pomimo wysokiej temperatury (zwłaszcza w dzień) śniegu jest nad podziw dużo. Sam byłem zaskoczony, że na szczycie było jeszcze twardo i dosyć równo. Nie dało się 'na oko' powiedzieć, że warunki do jazdy były jakieś złe, chodź wychodziłem na piechotę od Ostrego a nie wyjeżdżałem kolejką :) Kolega (też narciarz) raportował jednak, że na wysokości Jaworzyny śnieg jest już mokry i ciężki. Ludzi raczej mało, BSA już zakończyło sezon ale u nich >0 przez całą dobę było już od jakiegoś czasu.

Na szczycie temperatura od kilku dni dobijała się do zera stopni. Na Jaworzynie regularnie w przeciagu dnia było do +5 stopni (http://jaworzyna.pogoda.cc/). Na wysokości ok 2100 metrów AMSL na której zrobiłem to zdjęcie było za to gdzieś koło -10 a może - 15. Straszny ziąb :) Myślałem, że mi palce odpadną od trzymania za sterówki :D

PICT0029.thumb.JPG.efd22db97f58d5881cd4563c37bc7e9e.JPG

Super zdjęcia, naprawdę super!

Szczegół: nawet Bieńkula wygląda śnieżnobiało!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sp8ebc napisał:

PICT0035.thumb.JPG.c7199f7938241b7c032103c861c03f37.JPG

Dla zainteresowanych tak obecnie (tj. w niedziele) wygląda sytuacja śniegowa w Beskidach z mocnym naciskiem na Skrzyczne. Pomimo wysokiej temperatury (zwłaszcza w dzień) śniegu jest nad podziw dużo. Sam byłem zaskoczony, że na szczycie było jeszcze twardo i dosyć równo. Nie dało się 'na oko' powiedzieć, że warunki do jazdy były jakieś złe, chodź wychodziłem na piechotę od Ostrego a nie wyjeżdżałem kolejką :) Kolega (też narciarz) raportował jednak, że na wysokości Jaworzyny śnieg jest już mokry i ciężki. Ludzi raczej mało, BSA już zakończyło sezon ale u nich >0 przez całą dobę było już od jakiegoś czasu.

Na szczycie temperatura od kilku dni dobijała się do zera stopni. Na Jaworzynie regularnie w przeciagu dnia było do +5 stopni (http://jaworzyna.pogoda.cc/). Na wysokości ok 2100 metrów AMSL na której zrobiłem to zdjęcie było za to gdzieś koło -10 a może - 15. Straszny ziąb :) Myślałem, że mi palce odpadną od trzymania za sterówki :D

PICT0029.thumb.JPG.efd22db97f58d5881cd4563c37bc7e9e.JPG

Ty nas z góry, my Ciebie z dołu :)

IMG_20220322_132251.jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to akurat nie ja :) Chodź producent skrzydła się zgadza. Skywalk Flugsportgerate z Marquarstein w Alpach Berthezgadeńskich w Bawarii. Model i generacja nie pasuje. Nawet w sumie nie poznaję kto to jest. No i ja nie mam uprzęży z kokonem, czyli tą przerośniętą skarpetą na nogi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi głównie było zimno w ręce a nie nogi. :) Chodź zimno to eufemizm. Bolały całe palce od dłoni od opuszki. Ból był tak zajebisty, że po godzinie poszedłem do lądowania bo się już tego nie dało wytrzymać. Mam niby narciarskie rękawice z 4F za niecałe 300pln ale niewiele one dają. :( Wczoraj latałem w grubych budowlanych i odczucia identyczne.

Na nartach jeszcze się te 4F spisują ale tutaj trzeba trzymać ręce lekko w górze przed w zasadzie cały czas lotu. Niefartowna konfiguracja.

Przy okazji: Jak komuś się wydaje, że sprzęt narciarski jest drogi to zapraszam do paralotniarstwa :) Chodź potem jest już taniej :) Ja np z oszczędności i dla sportu wychodzę z plecakiem na piechotę a nie wyjeżdzam kolejką.

Edytowane przez sp8ebc
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sp8ebc napisał:

Tutaj więcej zdjęć: https://photos.app.goo.gl/Ss77TkAdbqUmy8b6A

Z tym, że dzisiaj jest już plaża. Temperatura na szczycie +8 stopni. Nawet widać na kamerze ze szczytu, że pojawia się już żółtawo - brązowawy odcień na śniegu.

Gratuluję i podziwiam. Zrobiłeś śliczne zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...