Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

1. Które trasy będą miały nowe naśnieżanie w przyszłym sezonie i czy będą wśród nich najkonkretniejsze trasy czyli 1 i 5 a jeśli nie w przyszłym sezonie to kiedy 1 i 5 będą miały nowe naśnieżanie

2. O kanapach wiemy prawie wszystko kiedy i jakie ale mało o orczykach, talerzykach jakie zostaną czy jakieś nowe czy z hali skrzyczeńskiej na małe skrzyczne zostaną stare orczyki czy może nowe orczyki

3. No i pytanie na które pewnie i tak nie będzie chciał odpowiedzieć czyli ceny karnetów o ile mniej wiecej wzrosną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam więcej: czy będzie polsko-słowacko-czeski skipass i czy będzie możliwość zakupu skipassów online na poszczególne ośrodki w polskiej walucie, bo obecnie często nie ma to sensu, szczególnie kupując czeski skipass za korony, bo przewalutowanie kasuje korzyści finansowe z zakupu online zamiast przy kasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Czy od nowego sezonu wraz z wybudowaniem kanap z Soliska na Halę i Pośredni pojawi się tam oświetlenie np. całej trasy nr. 4 i 7 + trasy wzdłuż kanapy na Julianach? 


Już teraz mogę na to opowiedzieć - do Soliska na 95% nic nie będzie oświetlone przez Naturę 2000. Juliany tak samo. Ostatnio zaproponowałem im, żeby postawić jakąś szybką Pomę talerzyk przy Golgocie, ale sensu to by nie miało.

Oświetlona będzie 2, 3 i chyba 1 oraz gondola.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Już teraz mogę na to opowiedzieć - do Soliska na 95% nic nie będzie oświetlone przez Naturę 2000. Juliany tak samo. Ostatnio zaproponowałem im, żeby postawić jakąś szybką Pomę talerzyk przy Golgocie, ale sensu to by nie miało.

Oświetlona będzie 2, 3 i chyba 1 oraz gondola.

Czyli oświetlenie w dolnej części Siódemki i na Golgocie będzie leżało odłogiem? Słabo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Ratrak napisał:

+ jeszcze jedno:

Jaki będzie czas wjazdu kanapami na Halę i na Pośredni?
 

Nie wiem czy dobrze liczę ale Kanapa na hale około 1600 m licząc 5 m/s to wychodzi około 5,33 minuty czyli nie całe 5 i pół minuty a na pośredni około 1350 m też 5 m/s czyli wychodzi 4 i pół minuty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czyli oświetlenie w dolnej części Siódemki i na Golgocie będzie leżało odłogiem? Słabo.


Zostanie zdemontowane - będzie to konieczne przez poszerzenie tras.

O orczyki pytałem się w grudniu - cały czas nie było to pewne. Dolna stacja orczyków na Małe Skrzyczne będzie przesunięta wyżej - nie wiadomo czy będzie im się opłacać przesuwać dolną stację ciężkich wyciągów, czy wywalić i postawić szybką Pomę. Może już to ustalili
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, leitner napisał:

 


Zostanie zdemontowane - będzie to konieczne przez poszerzenie tras.

O orczyki pytałem się w grudniu - cały czas nie było to pewne. Dolna stacja orczyków na Małe Skrzyczne będzie przesunięta wyżej - nie wiadomo czy będzie im się opłacać przesuwać dolną stację ciężkich wyciągów, czy wywalić i postawić szybką Pomę. Może już to ustalili

Oby to była poma - dużo wygodniejsza. Moim zdaniem nawet mogliby postawić ją od miejsca, gdzie "trójka" ze Skrzycznego łączy się z "dwójką", bo i tak część poniżej będzie wspólna dla nowej kanapy, która ma wjeżdżać na przełęcz między Skrzycznymi (bo chyba nie odmienia się "Skrzycznemi"?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Zostanie zdemontowane - będzie to konieczne przez poszerzenie tras.

O orczyki pytałem się w grudniu - cały czas nie było to pewne. Dolna stacja orczyków na Małe Skrzyczne będzie przesunięta wyżej - nie wiadomo czy będzie im się opłacać przesuwać dolną stację ciężkich wyciągów, czy wywalić i postawić szybką Pomę. Może już to ustalili

A górna stacja gondoli i krzesła na Halę będzie wyżej niż dolna stacja orczyka/talerza na MS? Czy cały czas będzie się biegać pod górę? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Już teraz mogę na to opowiedzieć - do Soliska na 95% nic nie będzie oświetlone przez Naturę 2000. Juliany tak samo. Ostatnio zaproponowałem im, żeby postawić jakąś szybką Pomę talerzyk przy Golgocie, ale sensu to by nie miało.

Oświetlona będzie 2, 3 i chyba 1 oraz gondola.

Mapka Natury2000 jest tu:
http://geoserwis.gdos.gov.pl/mapy/mobile/index2.html
W Solisku jej nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę krótko, bo za dużo nowego się nie dowiedziałem.

Cennik:
Za rok planują sezonówkę GoPass Chopok-Szczyrk. Ceny zwykłych karnetów będą się mieścić w naszych realiach (ceny będą podobne do Białki). Nie będzie raczej elastycznych cen.

Koleje i wyciągi:
W sumie to o kolejach wszystko wiadomo. Jedyna nowość to taka, że dolna stacja kanapy łączącej SON z COSem będzie w miejscu obecnej dolnej stacji orczyków na Małe Skrzyczne (wcześniej planowali zrobić ją niżej).
Wbrew początkowym planom w tym roku demontują krótkie górniki (krótkie orczyki z Czyrnej). Poza tym 3 wyciągi Solisko - Suche - Hala Skrzyczenska oraz Golgota idą na złom. Górna stacja wyciągu powyżej Golgoty będzie najprawdopodobniej przesunięta sporo w dół. Dolna stacja planowanej kanapy z Czyrnej będzie niżej - bliżej parkingu.

Trasy:
W tym roku zrobią naśnieżanie 1,2,3,4,7 i może Julianów. Poszerzone zostaną mocno 2,3,4,7 (poniżej Hali S.) i Golgota a mniej 1. Oświetlone będą 2 i 3. Nie wiadomo co z "jedynką" - na razie nie jest to pewne. Koszt jej oświetlenia to połowa szybkiej kanapy.

Także korzystajcie z oswietlonej Golgoty i Suchego, bo za rok już tego nie będzie...

W tym roku nie ruszy budowa restauracji na Hali S. Za to już teraz na parkingu u Kowalskiego stoją maszyny, które niedługo rozpoczną budowę gondoli i budynku obok.
Skibusy są w planach, ale nie zależy to tylko od TMR-u.

I jeszcze jedno - zbieramy (my jako VSS i Stowarzyszenie a także SON) starych zdjęć z ośrodka. Jeśli macie jakieś u siebie lub u rodziny, to podeślijciem ;)


Chyba to wszystko co miałem napisać (jest jeszcze coś, ale póki co to tajemnica ;)). Jakby mi się coś przypomniało, to napiszę.

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę krótko, bo za dużo nowego się nie dowiedziałem.

Cennik:
Za rok planują sezonówkę GoPass Chopok-Szczyrk. Ceny zwykłych karnetów będą się mieścić w naszych realiach (ceny będą podobne do Białki). Nie będzie raczej elastycznych cen.

Koleje i wyciągi:
W sumie to o kolejach wszystko wiadomo. Jedyna nowość to taka, że dolna stacja kanapy łączącej SON z COSem będzie w miejscu obecnej dolnej stacji orczyków na Małe Skrzyczne (wcześniej planowali zrobić ją niżej).
Wbrew początkowym planom w tym roku demontują krótkie górniki (krótkie orczyki z Czyrnej). Poza tym 3 wyciągi Solisko - Suche - Hala Skrzyczenska oraz Golgota idą na złom. Górna stacja wyciągu powyżej Golgoty będzie najprawdopodobniej przesunięta sporo w dół. Dolna stacja planowanej kanapy z Czyrnej będzie niżej - bliżej parkingu.

Trasy:
W tym roku zrobią naśnieżanie 1,2,3,4,7 i może Julianów. Poszerzone zostaną mocno 2,3,4,7 (poniżej Hali S.) i Golgota a mniej 1. Oświetlone będą 2 i 3. Nie wiadomo co z "jedynką" - na razie nie jest to pewne. Koszt jej oświetlenia to połowa szybkiej kanapy.

Także korzystajcie z oswietlonej Golgoty i Suchego, bo za rok już tego nie będzie...

W tym roku nie ruszy budowa restauracji na Hali S. Za to już teraz na parkingu u Kowalskiego stoją maszyny, które niedługo rozpoczną budowę gondoli i budynku obok.
Skibusy są w planach, ale nie zależy to tylko od TMR-u.

I jeszcze jedno - zbieramy (my jako VSS i Stowarzyszenie a także SON) starych zdjęć z ośrodka. Jeśli macie jakieś u siebie lub u rodziny, to podeślijcie ;)


Chyba to wszystko co miałem napisać (jest jeszcze coś, ale póki co to tajemnica ;)). Jakby mi się coś przypomniało, to napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w przyszłym sezonie jest szansa na utrzymanie wspólnego karnetu między COS i SON? Jeżeli tak, to czy są jakiekolwiek plany żeby również BSA dołączyło do wspólnego karnetu?

Czy coś zmieniło się w kwestii systemu naśnieżania? Nadal mają być to lance, czy może jednak zainwestują w armatki?

Edytowane przez Przemekc1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, żabuti said:

cześć,

Pytanko techniczne: parkuję pod COS- tam pojeżdżę, przemieszczam się górą na SON i co  dalej? Jak dojechać z SON do COS? Jest podobno jakieś połączenie narciarskie. Ewentualnie busem - znacie jakiś rozkład jazdy?

 

Wczoraj testowałem to połączenie i zdecydowanie nie polecam wracać górami z powrotem. Jest ścieżka odbijająca z "3" z Małego Skrzycznego, która "wypada" na zakręcie na Ondraszku(a właściwie na dole tego zakrętu). Tyle tylko, że ta ścieżka prowadzi praktycznie ciągle pod górę. W butach zjazdowych jak dla mnie takie podchodzenie to horror. W kilku miejscach podchodziłem bez nart to znowu buty się mocno zapadają. Przejście zajęło mi 40 minut. Co prawda bardzo klimatyczne przejście, ale daje w kość(przynajmniej mi takiemu zasiedziałemu narciarzowi). Zdecydowanie lepiej(moim zdaniem) zjechać do Soliska i tam co godzinę jest autobus i wysiadamy na przystanku Szczyrk Kolejka. Być może nie głupim rozwiązaniem jest zjechać z Małego Skrzycznego na przełęcz i podejść z buta na Skrzyczne(tam z pewnością jest twardo). Ale podchodzenie na pewno fajniste nie będzie. Ja w każdym bądź razie czegoś takiego nie testowałem i nie zamierzam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...