Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

@leitner
Pytałeś kiedyś w TMR o argumentacje takiego położenia gondoli? Jak patrzę na te mapki i kombinacje z dojazdem to wydaje mi się to mocno niedorzeczne. Przecież gdyby postawili gondole mniej więcej w miejscu obecnych orczyków z Czyrnej to mogłaby obsługiwać aż 4 trasy: dwie niebieskie, czerwoną i czarną. Teraz będziemy jeździć jakimś pier****nym dojazdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ptk89 napisał:

Pytałeś kiedyś w TMR o argumentacje takiego położenia gondoli? 

Generalnie chodzi o to, że TMR chce wykorzystać parking u Kowalskiego. Tam jest dużo miejsc parkingowych, które często były puste. Kolejnym plusem tego terenu jest miejsce na duży budynek wielofunkcyjny i przystanek PKS, który jest chyba na samym parkingu (Szczyrk Leśniczówka). Za to kanapa z Czyrnej będzie startować dużo bliżej parkingu niż teraz orczyki. Moim zdaniem powinni postawić krótki orczyk (lub talerzyk) Czyrna - Młaki. Gdyby wiało, to by mieli coś awaryjnego. Jak wywalą wszystkie dolne orczyki, to przy wietrze cały ośrodek będzie stał.

1 godzinę temu, surfing napisał:

Pewnie tak zostanie, chyba że Szczyrk obniży ul.Zwalisko, a TMR nad drogą zrobi mostki dla narciarzy.

TMR musiałby w to zainwestować. Jest projekt tunelu w miejscu, gdzie 3 przecina ul.Zwalisko, ale nie wiadomo czy będą to robić - jeśli większość pojedzie dojazdem do gondoli, to pewnie zostanie jak jest (ewentualnie za kilka lat to poprawią).

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat politykiem to i bez matury mógłbym zostać [emoji14] Dzisiaj mam luźniej, bo jedna nauczycielka złamała nogę... na nartach [emoji18].

Co do SONu, to niedługo Szczyrk cofnie się o kilkadziesiąt lat tylko na kilkanaście minut, ale o tym napisze niedługo Mostostal ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ta niebieska trasa z gondolą to bardzo dobre rozwiązanie. Rekreacyjni narciarze będą jeździć właśnie tam i nie będą się mieszać z potokiem narciarzy na trasach czerwonej i czarnej. Dwie grupy będą miały osoby wyciąg i osobne trasy, to bardzo dobre rozwiązanie. Nie ma co patrzeć na 1-2 roki przejściowe, tylko na cel strategiczny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, leitner napisał:

 Dzisiaj mam luźniej, bo jedna nauczycielka złamała nogę... na nartach emoji18.png.
 

Cóż życz jej długiej kuracji i rehabilitacji :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Jasiek napisał:

Cóż życz jej długiej kuracji i rehabilitacji :) 

Jeszcze nie wróciła z Włoch, bo karetka nie przywiozła jej jeszcze do Polski :) W sumie to zostało mi tylko 2 miesiące szkoły także szanse są niewielkie, że czegoś mnie nauczy. Potem tylko jakaś matura, a dwa dni po jej zakończeniu planuję pojechać do Szczyrku pozabierać trochę złomu i pojeździć na nartach ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie:) Każdy ziom zbiera złom :D 

Najnowsze info o zamkniętych trasach ze strony SON:

ZAMKNIĘTE:

4 Suche - Solisko

7 Suche - Solisko

6 Hala Skrzyczeńska - Płoncycka - Lerówka - Suche

9 i 12 (niebieskie trasy) na Julianach. 

I wcześniej - 1 i 13

Z tego, co widzę, to nie będzie dojazdu między stokami Malinowa (Golgota, Juliany) a stokami Małego Skrzycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wróciła z Włoch, bo karetka nie przywiozła jej jeszcze do Polski [emoji4] W sumie to zostało mi tylko 2 miesiące szkoły także szanse są niewielkie, że czegoś mnie nauczy. Potem tylko jakaś matura, a dwa dni po jej zakończeniu planuję pojechać do Szczyrku pozabierać trochę złomu i pojeździć na nartach [emoji6] 

Wierzysz w BSA? Jeśli będą jeździć to odstawiam kaszę na metr głęboko...
Beskidy są piękne też na rowerze.... ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mig12345 napisał:

Wierzysz w BSA? Jeśli będą jeździć to odstawiam kaszę na metr głęboko...
Beskidy są piękne też na rowerze.... ;-)

Tak, wierzę w BSA ;) Podobno na dwóch trasach mają mieć igielit (a może uruchomią SnowBoxa?) a nawet jeśli będzie kasza, to nie na górnej trasie, bo tam jest za płasko. Każda opcja inna niż Górka Szczęśliwicka jest dla mnie w porządku.

Rower... Niezły pomysł, ale i z rowerem, i z nartami to nie dojadę :D Narty najważniejsze. Trzeba będzie odreagować

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pojawiła się sezonówka od TMR na przyszły sezon i przyznam szczerze, że nie rozumiem trochę logiki jeśli chodzi o Szczyrk. Mamy dopłacać 50 EUR za coś co jest nie skończone jeszcze oraz uboższe trasami i kolejkami od Chopoku czy Tatrzańskiej. Wizerunkowy strzał w kolano TMR.

Nie wydaje Wam się, że to Szczyrk powinien być dostępny w podstawowej i niższej cenie(dopóki nie skończą inwestycji) np. 100 EUR, a kolejne ośrodki płatne dodatkowo np. po 50 EUR? Zwykły Pan Michał z rodziną pomyśli sobie na cholerę mam dopłacać 50 EUR do jakiś "pagórków" w Szczyrku skoro w cenie podstawowej mam "alpejski" Chopok czy Tatrzańską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, ptk89 napisał:

Pojawiła się sezonówka od TMR na przyszły sezon i przyznam szczerze, że nie rozumiem trochę logiki jeśli chodzi o Szczyrk. Mamy dopłacać 50 EUR za coś co jest nie skończone jeszcze oraz uboższe trasami i kolejkami od Chopoku czy Tatrzańskiej. Wizerunkowy strzał w kolano TMR.

Nie wydaje Wam się, że to Szczyrk powinien być dostępny w podstawowej i niższej cenie(dopóki nie skończą inwestycji) np. 100 EUR, a kolejne ośrodki płatne dodatkowo np. po 50 EUR? Zwykły Pan Michał z rodziną pomyśli sobie na cholerę mam dopłacać 50 EUR do jakiś "pagórków" w Szczyrku skoro w cenie podstawowej mam "alpejski" Chopok czy Tatrzańską.

Moim zdaniem źle rozumujesz. Pan Michał pomyśli sobie tak - dopłacę i będę mógł jeździć w Szczyrku z możliwością wyskoczenia na większe górki. Po drugie od nowego sezonu Szczyrk nie będzie miał konkurencji w okolicy. Żadna stacja nie będzie miała takich tras i takich kolei.

 

I taki jest zamysł TMR-u. GoPass  będzie narzędziem do związania klienta ze wszystkimi ośrodkami Słowaków. DO tego dojdzie jeszcze Wesołe Miasteczko w Chorzowie. Dla mieszkańców Aglomeracji Śląskiej to będzie bardzo interesująca oferta.

 

Link do oferty: https://www.gopass.sk/ako-funguje-gopass/sikovna-sezonka#lyzovacka-v-szczyrku

 

 

gopass-17-18.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, JC napisał:

Moim zdaniem źle rozumujesz. Pan Michał pomyśli sobie tak - dopłacę i będę mógł jeździć w Szczyrku z możliwością wyskoczenia na większe górki. Po drugie od nowego sezonu Szczyrk nie będzie miał konkurencji w okolicy. Żadna stacja nie będzie miała takich tras i takich kolei.

 

I taki jest zamysł TMR-u. GoPass  będzie narzędziem do związania klienta ze wszystkimi ośrodkami Słowaków. DO tego dojdzie jeszcze Wesołe Miasteczko w Chorzowie. Dla mieszkańców Aglomeracji Śląskiej to będzie bardzo interesująca oferta.

 

Link do oferty: https://www.gopass.sk/ako-funguje-gopass/sikovna-sezonka#lyzovacka-v-szczyrku

Nie wątpię w potencjał Szczyrku, tylko oferta mi się wydaje źle dopasowana dla klienta z Polski. Dokładnie tak jak pisałeś polski zwykły narciarz raczej by oczekiwał "podstawowej" sezonówki na Szczyrk z opcją dopłaty za Chopoki i inne by sobie czasami wyskoczyć w inne miejsce. Bazą dla polskiego narciarza będzie Szczyrk, a musi zapłacić 200 EUR za słowackie ośrodki z których mało lub wcale nie skorzysta - przykład mój ojciec który powiedział "ja nie znam języka i nigdzie tam szczęścia na Słowacji nie będę szukał". Gwarantuje, że nie przekonasz człowieka :)

Po prostu głupio to brzmi wizerunkowo kiedy tłumaczysz komuś, że musi zapłacić 200 EUR za coś z czego nie będzie korzystał i jeszcze dopłacić 50 EUR za Szczyrk ;)

Ja osobiście będę jednym z pierwszych nabywców Sezonówki.

Edytowane przez ptk89
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 euro dopłaty za Szczyrk?? Biorę w ciemno, zajesuper oferta :) Normalnie wydaję z 10 razy tyle. I podejrzewam, że jak skończą wszystkie inwestycje to dopłata będzie większa...

Tylko czemu od 20.03?? Myślałem, że zahaczę jeszcze o najbliższy weekend na Chopoku.. :/

Edytowane przez Mctwist
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Mctwist napisał:

Tylko czemu od 20.03?? Myślałem, że zahaczę jeszcze o najbliższy weekend na Chopoku.. :/

Najbliższy nie polecam. Zachmurzenie, śnieg i co najgorsza silny wiatr. Ja chyba spasuje i skocze na Pilsko. 

20.03 to chyba z powodu aqapassu. Wiosenny kończy się 19.03 i oni zaczynają "Jarne lyzowanie" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ptk89 napisał:

Po prostu głupio to brzmi wizerunkowo kiedy tłumaczysz komuś, że musi zapłacić 200 EUR za coś z czego nie będzie korzystał i jeszcze dopłacić 50 EUR za Szczyrk ;)

Myślę że spokojnie będzie można kupić karnety kilkudniowe na Szczyrk oraz całosezonowy tylko na Szczyrk. 

Kosztować pewnie będzie 250 x kurs euro (oni przeliczali ostatnio 4,80 :eek:: ) a więc około 1200 PLN i nikomu nic nie trzeba tłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JC Znowu nam się dane rozjechały ;) Ja mam takie:szczyrk-son01.jpg.7627a5da6c2974ec535f2b1ba5f091b9.jpg.18731bc26054dd6540eb8ab1786d03d3.jpg

Wolałbym, żebyś miał rację, ale to już chyba przesądzone.

Taka ciekawostka - orczyk na Suche, gdyby się nie zepsuł, to by został jeszcze jeden sezon. Początkowo miał zostać też krótki Julian, czyli wyciąg powyżej Golgoty, ale UDT się nie zgodził :( 

Edytowane przez leitner
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, leitner napisał:

@JC Znowu nam się dane rozjechały ;) Ja mam takie:Wolałbym, żebyś miał rację, ale to już chyba przesądzone.

Taka ciekawostka - orczyk na Suche, gdyby się nie zepsuł, to by został jeszcze jeden sezon. Początkowo miał zostać też krótki Julian, czyli wyciąg powyżej Golgoty.

Pożyjemy zobaczymy, co usuną. Pewnie wiele rzeczy jest dynamicznych i "będzie się działo" w trakcie prac.Wcale bym się nie zdziwił jakby orczyk przy Golgocie jeszcze został na jeden sezon.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, JC napisał:

Pożyjemy zobaczymy, co usuną. Pewnie wiele rzeczy jest dynamicznych i "będzie się działo" w trakcie prac.

Pewnie masz rację. Lina na wyciągach z Czyrnej jest trochę poluzowana, więc raczej będą demontować - to się wiąże z budową gondoli. Będzie niezły numer jak nie zdążą z szóstką na Halę Skrzyczeńską. Teraz to ich priorytet razem z gondolą.

son.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dużo tych wyciągów Wam wyszło na ten rok. Według pierwotnych planów miała być Gondola i kwa krzesła 6 osobowe. Gondola miała być z parkingu u Kowalskiego(@leitner narysowałeś chyba krzesło, które ma być z Czyrnej wzdłuż Bieńkuli ale to za 2 lata). Poza tym krzesło wzdłuż Golgoty i jedno krzesło na odcinku Suche - Hala Skrzyczeńska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...