Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, WojtekM napisał:

Czyli rozumiem, że krzesła z Soliska na Halę Skrzyczeńska, oraz z Soliska na Pośredni, będą to krzesła z przesiadką (odpowiednio Suche i Hala Pośrednia nad Golgotą)? Czy też na Halę Skrzyczeńską i Pośredni wjedziemy na raz?

Wjedziemy na raz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to extra. To krzesło z Soliska na Halę Skrzyczeńską wyjdzie jakieś 1600-1700m, a na Pośredni 1400m.

Przeprofilują Golgotę, żeby była "przyjaźniejsza" dla przeciętnego ślizgacza? Jeżeli tak, to nie mówię, że to dobrze, ale zrozumiem, jeżeli tak zrobią. W końcu budują tam krzesło.

Edytowane przez WojtekM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, WojtekM napisał:

... Przeprofilują Golgotę, żeby była "przyjaźniejsza" dla przeciętnego ślizgacza? Jeżeli tak, to nie mówię, że to dobrze, ale zrozumiem, jeżeli tak zrobią...

A ja tego nie rozumie! nie wiem dlaczego wszystkie stoki mają być dla nowicjuszy i dla "mamusiek z dzieciorami" ? 

Golgota od zawsze była zawsze trasą "trudną" dla NARCIARZY a nie "mamusiek" 

Chcą się uczyć... spoko ale dlaczego akurat tu!!!!

PS. JC weź zrób wreszcie coś z tym "ą" bo szlag człowieków trafia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, fredek321 napisał:

W tym artykule pada jedno, bardzo niepokojące zdanie: "Pozwolenia na rozpoczęcie prac spółka ma dostać w kwietniu."

Pewnie świstaki się budzą... albo inne żaby mają okres!

Polska to inny kraj a ostatnio bardziej inny niż cywilizowany!

W ostatni weekend na Chopoku (Slovacki Park Narodovy) zrobili DISCO dla świstaków (często im tak robią to one już się przyzwyczaiły nie tak jak nasze) Muza "napieprz...a" na Prehibie i na Luckah i było git...

PS. u nas nie do pomyślenia żeby melexy kursowały bo za głośne... czy co? a konie to niby ciche są... Brak słów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matej Petocz z lanovky.sk potwierdza to, co pisałem - kanapy na Julianach i z Czyrnej powstaną w 2019 r. Kanapa na grzbiet Małego Skrzycznego powstanie za rok - w 2018. SON nie ma jeszcze pozwoleń na budowę tegorocznych kanap, ale "mają pewność", że dostaną je w dobrym czasie. Raczej nie powinno być kolejnego opóźnienia.

http://lanovky.sk/?page=rep&id=1034 

Edytowane przez leitner
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, leitner napisał:

Matej Petocz z lanovky.sk potwierdza to, co pisałem - kanapy na Julianach i z Czyrnej powstaną w 2019 r. Kanapa na grzbiet Małego Skrzycznego powstanie za rok - w 2018. SON nie ma jeszcze pozwoleń na budowę tegorocznych kanap, ale "mają pewność", że dostaną je w dobrym czasie. Raczej nie powinno być kolejnego opóźnienia.

http://lanovky.sk/?page=rep&id=1034 

Czyli z kanapą na Julianach już się dogadali i blokada zdjęta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, t_c said:

znając trochę polskie urzędy...obawiam się , że w grudniu będą zasuwać na 3 zmiany żeby zdążyć, bo pozwolenie pewnie dostaną w sierpniu...oby trafili na rozsądnego urzędnika..

Patrząc przez pryzmat budowy rollercoastera w Parku Śląskim, praca na trzy zmiany nie stanowi dla nich żadnego problemu :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leitner czy jesteś w stanie wyciągnąć od TMR aktualne informacje na temat zmian w Szczyrku na następny sezon? Moja prośba wynika z tego, że ciągle słyszymy o różnych wątpliwościach, zawirowaniach i zmianach planów inwestycji.

Mnie najbardziej interesują takie kwestie:
1. Na jakich trasach zostanie zmodernizowany system naśnieżania na przyszły sezon?
2. Jakie trasy będą oświetlone do wieczornej jazdy w przyszłym sezonie?
3. Czy będzie zrobione dwukierunkowe połączenie z COS na przyszły sezon?
4. Czy Sprytna Sezonówka w przyszłym sezonie obejmie również COS, tak jak teraz mamy wspólny karnet SON-COS?
5. Czy Sprytna Sezonówka w ramach dopłaty 50 EUR za Szczyrk obejmie też wieczorne jazdy w Szczyrku, czy jednak będzie kolejna dopłata za wieczorne jazdy?
6. Jakie trasy na przyszły sezon zostaną zmodernizowane np. poszerzenia czy niwelacje?

Myślę, że takich dość konkretnych pytań które nas nurtują znajdzie się więcej, a chyba można zakładać, że taki poważny inwestor jak TMR to ma już konkretny plan działania na przyszły sezon, który rozpocznie się jakby nie patrzeć za kilka miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ptk89 napisał:

@leitner czy jesteś w stanie wyciągnąć od TMR aktualne informacje na temat zmian w Szczyrku na następny sezon? Moja prośba wynika z tego, że ciągle słyszymy o różnych wątpliwościach, zawirowaniach i zmianach planów inwestycji.

Może Cię to zdziwi, ale jak rozmawiałem z nimi w lutym, to nie było jeszcze dokładnego planu... Spróbuję czegoś się dowiedzieć, ale na 100% i tak niczego raczej nie powiedzą (może poza karnetem). Póki co mogę powiedzieć, że raczej na pewno zostanie poszerzona Golgota wraz z nowym naśnieżaniem. W pierwszej kolejności modernizacja czeka też 2 i 3 z Hali S do Czyrnej i czerwona 7 z Hali S do Soliska. Ponadto nowa trasa z Hali Pośredniej na Solisko (niebieska) wraz z naśnieżaniem. Czy uda im się to zrealizować? Nie wiem, bo jeszcze nic nie zaczęli robić w kierunku naśnieżania, ale nie mam pojęcia, ile czasu może im to zająć. Na pewno najdłużej będą kopać zbiornik na wodę i instalację. Jednak najpierw powinni poszerzyć trasy tam, gdzie to konieczne. 

Oświetlona na pewno będzie 3 przy gondoli.

Z tego, co wiem, to łącznik z COS-em będzie za rok (bez kanapy nie ma on większego sensu). Jeśli uda im się zrobić to, co napisałem, to i tak będzie bardzo dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, leitner napisał:

Może Cię to zdziwi, ale jak rozmawiałem z nimi w lutym, to nie było jeszcze dokładnego planu... Spróbuję czegoś się dowiedzieć, ale na 100% i tak niczego raczej nie powiedzą (może poza karnetem). Póki co mogę powiedzieć, że raczej na pewno zostanie poszerzona Golgota wraz z nowym naśnieżaniem. W pierwszej kolejności modernizacja czeka też 2 i 3 z Hali S do Czyrnej i czerwona 7 z Hali S do Soliska. Ponadto nowa trasa z Hali Pośredniej na Solisko (niebieska) wraz z naśnieżaniem. Czy uda im się to zrealizować? Nie wiem, bo jeszcze nic nie zaczęli robić w kierunku naśnieżania, ale nie mam pojęcia, ile czasu może im to zająć. Na pewno najdłużej będą kopać zbiornik na wodę i instalację. Jednak najpierw powinni poszerzyć trasy tam, gdzie to konieczne. 

Oświetlona na pewno będzie 3 przy gondoli.

Z tego, co wiem, to łącznik z COS-em będzie za rok (bez kanapy nie ma on większego sensu). Jeśli uda im się zrobić to, co napisałem, to i tak będzie bardzo dużo

Uświadom ich może, że "nie powiemy bo nie" działa na ich niekorzyść. Jak ludzie będą żyli w niepewności i TMR przeciągnie w czasie podawanie informacji dla opinii publicznej, to ludzie zamiast decydować się na Sprytne Sezonówki i ogólnie wyjazd do SON na przyszły rok wybiorą coś innego pewnego i sprawdzonego.

Pytania zadałem dosyć konkretne i chyba dosyć prosto się do nich ustosunkować, a nie uwierzę w to, że nie mają planów np. co do ilości kupowanych lanc/armatek i ich rozmieszczenia na ośrodku bo przecież musieli takie wydatki ujmować chociażby w planach, pozwoleniach i własnym budżecie na rok 2017.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ptk89 napisał:

Czy Sprytna Sezonówka w przyszłym sezonie obejmie również COS, tak jak teraz mamy wspólny karnet SON-COS?
Czy Sprytna Sezonówka w ramach dopłaty 50 EUR za Szczyrk obejmie też wieczorne jazdy w Szczyrku, czy jednak będzie kolejna dopłata za wieczorne jazdy?

W przyszłym sezonie odpuszczam sprytny karnet i Szczyrkowski, bo nawet jak postawią planowane wyciągi zostanie mnóstwo rzeczy wokół do dokończenia i jak nie zasypie metrem śniegu może być marnie.

Swoją drogą w aktualnym regulaminie sprytnego karnetu na 2017/18 nie ma nawet jednego słowa o Szczyrku. 

OBCHODNÉ PODMIENKYŠikovná sezónka (HERO SEASON PASS)ZIMNÁ SEZÓNA 2017/2018

 

Solisko Golgota

04.jpg.a79094f2215c3360072f37890546748f.jpg

06.jpg.839e4094fc66a14a397ea12b4f0162ed.jpg

08.jpg.ed96d787337cf594c1c84517da6f4789.jpg

Czyrna

11.jpg.e6c6bf2498c105b02e3cbc1c70cfdcb7.jpg

12.jpg.e5fbfc6a7290dacb02df30071b8d21cb.jpg

10.jpg.278d478c32cef056a5003cf99458b71f.jpg

09.jpg.e1de80edd94788c290d93b866642f2e1.jpg

Pośrednie

13.jpg.e739ffba54a7801a20ae2d10a7fadc7f.jpg

05.jpg.8ddfeef8bba6d6357a61a5aefa8f838a.jpg

 

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...