Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 16/17


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy dzień 2017 udało mi się spędzić w SON w towarzystwie AndyW.

Pod kasą zameldowaliśmy się tuż przed 9 rano. Parking na Julianch w połowie pusty. Pogoda rewelacyjna, słoneczko, -1 stopień i bezwietrznie. Wykupujemy karnet czasowy czterogodzinny. Warunki oceniam na 4. Ogólnie twardo, miejscami lodowe połacie. Narciarzy niewielu, kolejek do wyciągów brak. Bardzo fajnie spędzone godziny na nartach.

Pozdrawiam JaroW

IMG_20170101_104352.jpg

IMG_20170101_121319.jpg

IMG_20170101_121335_002.jpg

IMG_20170101_121730.jpg

IMG_20170101_150703.jpg

Edytowane przez JaroW
  • Like 18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustroń-Czantoria

Wczoraj zakończyliśmy stary rok na nartach,więc i nowy wypadało by rozpocząć tak samo :)

Po zabawie sylwestrowej stok czynny dziś od godziny 10.30

Przygotowanie trasy bez zarzutu,

Twardo,równo,bez jakichkolwiek przetarć

Ludzi w zasadzie mało,co w sumie nie dziwi

Piękny początek nowego roku

IMAG1663(1).jpg

IMAG1664(1).jpg

IMAG1665(1).jpg

IMAG1666(1).jpg

IMAG1668(1).jpg

IMAG1667(1).jpg

IMAG1669(1).jpg

IMAG1671(1).jpg

  • Like 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Skolnity 10 do 13. Byliśmy przed 10 i udało się wsiąść na pierwsze krzesełko ;) Słonecznie i lekko mroźnie. Ludzi mało, do 12 zapełnione co 5te krzesełko, później troszkę więcej, ale nie było tłoku na trasach. Twardo, po 2h jazdy powyłaziło trochę lodu. To nasza pierwsza wizyta - trasy całkiem przyjemne, obie raczej łatwe, ośrodek dobry na 2-3 h pojeżdżenia, potem może być już nudnawo. Całkiem miło rozpoczęty rok :)

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mysiauek napisał:

@Ratrak

Popatrz na prawą cześć podeslanej przeze mnie symulacji.

Strzelam, że Vysoka Hola i Praded.

Dokladnie :) 21 grudnia tez ze Skrzycznego widzialem to pasmo :) az bylem zdziwiony ze tak daleko cos widac,( pozniej po sprawdzeniu w lini prostej to prawie 136km!!!.Tez nie wiedzialem co to,ale jakis miejscowy biegacz ktory byl na gorze nam powiedzial :):):)

Dokladnie  Vysoka Hola i Praded leza w paśmie górskim Wysokiego Jesionika (czes. Hrubý Jeseník), w północno-wschodnich Czechach, w Sudetach Wschodnich, na historycznej granicy Śląska i Moraw,

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj była rewelacyjna widoczność.

Fotkę zrobiłem telefonem na cyfrowym przybliżeniu z Małego Skrzycznego w stronę zachodnią.

Na horyzoncie majaczył ośnieżony szczyt. Jaka to może być góra i w jakim paśmie ?

Na pewno było to sporo dalej niż Tatry widoczne na południowym wschodzie.

 

20170101_121849.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekowostka. Dzisiaj na trasie nr 4 z Hali Skrzyczeńskiej obok chaty z jedzonkiem stał sobie samochód.

Właściciel lokalu twierdził, że rano wjechał po trasie narciarskiej. Chyba niezła zabawa musiała być :) tak driftować pod górę po zmrożonym stoku.

 

20170101_110739.jpg

Edytowane przez andy-w
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała niech będzie spirytusowi... i tym co się wczoraj bawili na tyle dobrze by nie dotrzeć dziś na Jaworzynę xD

Byliśmy tam po 10. Parking zapełniony może w połowie. Z marszu karnety z kasy i z marszu w gondolę :D

I tak było już do wieczora. :D Na żadnej trasie nie czekałem do wyciągu dłużej niż pół, może minutę :)

Na dole bardzo pochmurno i mglisto, że czasami na 20-30metrów nie było widać. Tam było bardzo zimno. Zwłaszcza na krzesłach przy 6 i 4. A na górze piękne słoneczko. Można było się opalać. Mega wrażenie to nartowanie nad chmurami.:o;)

Katowałem te 2600 do oporu :D Raz po raz :) Czasami wracając sam gondolą. :)

Trasy przygotowane świetnie, aż się chciało cisnąć w dół bez taryfy ulgowej. Wieczorem gdzieniegdzie wyłaził lód i śnieg miał konsystencję cukru, ale i tak fajnie było zobaczyć jak to jest jeździć w takich warunkach. Odcięło mnie o 17.

Mega banan na twarzy :D Krynica to chyba najlepsze miejsce na narty w Polsce. Aż szkoda wyjeżdżać. Jutro rano jeszcze Słotwiny-Azoty.

Na dziś wyciągnąłem swoje Progressory800 - oj, chyba ich jednak sprzedawać nie będę ;)

 

 

20170101_203132.jpg

20170101_203755.jpg

20170101_203820.jpg

20170101_203856.jpg

20170101_204030.jpg

20170101_203955.jpg

20170101_204128.jpg

20170101_204203.jpg

20170101_203257.jpg

  • Like 18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku przerwę Świąteczno-Noworoczną spędziliśmy całkowicie odmiennie od poprzednich lat. Co roku było zastanawianie się i kombinowanie w który dzień gdzie wyskoczyć na narty, gdzie pojechać, gdzie są dobre warunki żeby pojeździć - mając już spore rozeznanie których miejsc unikać zazwyczaj się nam to udawało. Tym razem zapadła jednak decyzja że skoro jest trochę śniegu naturalnego w Gorcach i Beskidzie Wyspowym, zaliczymy kilka górek z buta. I tak oto dotarliśmy na -
Łysinę i schronisko na Kudłaczach, Luboń, Stare Wierch, Gorc i Turbacz. Nie będę się tu o tym zbytnio rozpisywał bo jest to relacja która trzeba będzie podzielić na poszczególne dni i szczyty. Mam nadzieje ze jak znajdę trochę wolnego czasu to uda mi się to zrobić[emoji12]. Jeszcze tylko zdjęcie naszej wesołej ekipy.
b07965a63b1bebcd0196243a70d710c5.jpg
To wątek narciarski wiec o nartach też coś musi być, w piątek cześć ekipy postanowiła zrobić sobie wolne, wiec nie zastanawiając się długo po obiedzie wrzuciłem narty do bagażnika i z młodą i szwagrem pojechaliśmy w miejsce gdzie raczej na bank pojeździmy bez stania w kolejce czyli do Koninek (pewnie ktoś spyta czy ten zabytek jeszcze działa?) działa i ma się całkiem dobrze. Nie pomyliłem się w okolicy i na parkingu ludzi sporo ale na samym wyciągu i trasie narciarskiej ludzi tak w sam raz.
Śniegu dużo, częściowo sztuczny, częściowo naturalny przez wtorek i środę dosypało jeszcze ok 30 cm. Twardo, miejscami nawet bardzo z niewielkimi odcinkami skorupy lodowej, za to bez muld odsypów, przetarć dla mnie idealnie, narty świeżo po ostrzeniu wiec te 4godz jak na to miejsce były w sam raz, młodzież też radzi sobie w takich warunkach znakomicie wiec banan nie schodził im z ust - tylko ten stary pojedynczy hebel mógłby już znaleźć swoje miejsce w muzeum. Chciałem zrobić kilka zdjęć, niestety nie do końca się przygotowałem i -8C mróz zrobił swoje bateria padła momentalnie. I tak oto miło spędzone popołudnie, jeszcze tylko ok 45min w samochodzie i jesteśmy w domu.
6a54e89f18c3f5c2d3cbfa7e5999e07d.jpg
07448a83aa681ee7e01c365e1d5c5e9b.jpg

Dziś natomiast wiedząc że wreszcie udało się zakończyć wszystkie odbiory techniczne w Kasinie i w końcu ruszyła nowa kolej na Śnieżnicy zapadła szybka decyzja śniadanie, sprzęt do auta i jedziemy sprawdzić jak to w rzeczywistości wyglada. Dziś stacja ruszała od 10 wiec rano czasu było sporo, nie spiesząc się i nie mogąc nadziwić się totalnie pustymi drogami po 25min docieramy na miejsce. I co cóż to za zdziwienie - wyjeżdżając z domu termometr w aucie wskazywał -7C natomiast na miejscu -2C czyżby inwercja? w dolinach mróz a na gorze cieplej? Parking puściutki parkujemy jako drugi samochód, szybkie przebieranie, łyk gorącej herbaty i do kasy po karnety. Punkt 10 meldujemy się na bramkach.
3fbf19c47bb5b471ae63cda2aa415296.jpg
Jeśli chodzi o dolna stacje znajduje się ona dokładnie w tym samym miejscu co stare krzesło, natomiast sama instalacja przesuwnych bramek dostępu ma trochę lepszą lokalizacje miejsca jest jakby trochę więcej. Jeśli chodzi o 6os kanapy posiadają charakterystyczne pomarańczowe bubliny natomiast nie są one podgrzewane.
Co do trasy 2 nic się w tej kwestii nie zmieniło, nie została poszerzona, natomiast doczekała się nowego oświetlenia, środkiem trasy poprowadzono główny ciąg wodno-kanalizacyjny do górnego budynku.
a46887b1581ed1dd3c16b72f53da78ad.jpg
14fc72f8b5a2671e91359bd2b3f8fe42.jpg
Górna stacja nie jest jeszcze wykończona, funkcjonuje tam tylko garaż na krzesełka i pomieszczenie obsługi, restauracja, wc, taras najprawdopodobniej nie zostaną oddane do użytku tej zimy.
e6d812b710086543ca0819f6582be2f9.jpg
3ef7fca41327ec026f2b88b74c200773.jpg
Co do warunków na trasie, rano twardo, śnieg zmrożony, bez dodatkowych minerałów, niestety jest to tylko i wyłącznie śnieg z armatek.
a60f662dc65b8a49eae5344c868a169d.jpg
cab25288328b025cda3472ff3ecf0ada.jpg
Po około godzinie w większości stoku zaczęły waląc się kuleczki lodu, miejscami tworzyły się lekkie odsypy i sypki cukier.
b2ed10d514b34bd7739af863fe6d23e1.jpg
Na stoku przybyło 5 armatek TF 10
6e3be39cacc7b1b3babc809ec972efeb.jpg
jest wiec szansa na uruchomienie naśnieżania trasy 2
Napewno wiele się zmienia na plus w tym momencie w Kasinie, skrócenie jazdy o polowe, większa przepustowość, nie porównywalnie lepszy komfort robi z tej stacji jedną z najlepszych w pobliżu Krakowa. A pomyśleć ze jeszcze 16 lat temu funkcjonował tu jeden z najdłuższych dwu osobowych orczyków w Polsce. Miejmy nadzieje ze doczekamy się też w najbliższym czasie poszerzenia głównej trasy.








Pozdrawiam
Paweł

  • Like 18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, marcinn napisał:

Maciek kiedyś l,gdzie to pisałś xD

Krótko,jesteś prze u....Jak jo :D

 

11 godzin temu, Ratrak napisał:


A to nie Pradziad? Do Śnieżnika to jednak kaaawał drogi :).

Jeśli z Bieszczad widać Tatry, to tym bardziej można z Beskidów zobaczyć Sudety... ;) 

Zdjęcie zrobione z bardzo dużym zoomem! 

Pierwsze na tym kierunku są Góry Opawskie i Biskupia Kopa. Ale ta jest zarośnięta i dość niska... Następny jest właśnie Masyw Śnieżnika (nie mylić ze Śnieżka - to dwie różne góry, mocno oddalone od siebie!). Jak "wyciągnę" zdjęcie, postaram się wyjaśnić zagadkę. :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Ratrak napisał:



Swoją drogą, ktoś na Kasprowy w piątek? :D Odczuwalna tylko -39!
 

kw.png

Miałem taką przygodę podczas mojego pierwszego "narciarskiego" Kasprowego bodajże w marcu 2010.

Przyjeżdżam do Kuźnic a tam zero ludzi do kolejki O.o więc mając w pamięci to co jest sezonach letnich to kolej na pewno stoi :$ - pech trudno . Ale podchodzę do kasy i pytam czy kolej działa "no działo czemu by nie", zdziwienie i pytanie - a krzesła na Gąsienicowej i Goryczkowej? - "tyz". To biorę całodzienny, na szczycie rozumiem tą prawie zerowa frekwencję - termometr pokazuje coś  koło - 25C, do tego walący jakiś lodoszreń i odczuwalna ponoć gdzieś dobrze poniżej -30C. Dobrze miałem w plecaku jakieś ciuchy na zmianę, wszystko to założyłem na siebie i ledwo co się mogłem ruszać :D. Mimo kominiarki "poodmrażałem" sobie z lekka buźkę.

Ale było wspaniale 

Pozdrawiam

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My w Nowy Rok postanowiliśmy zawitać na Złotym Groniu. Liczyliśmy, że Sylwestrowa zabawa skutecznie zatrzymała przedpołudniowy atak na stok i nie pomyliliśmy się.

Mimo, że dotarliśmy dopiero po 10 to ludzi niewiele. Pani w kasie poinformowała, że dziś raczej już tak będzie, bo większość szusujących przez weekend wyjeżdża. Miała racje. Jazda praktycznie na bieżąco, bez większych kolejek. Tylko dwa razy trafiliśmy na kolejkę sięgającą przed bramki.

Warunki dobre, tylko na dwóch bardziej stromych fragmentach wyszedł lód, więc ostrożność bardzo wskazana.
Popołudniu więcej odkrytego lodu również w innych miejscach, ale nadal bez większych muld, no i wymarzona pogoda.

Niestety fotek niewiele, ponieważ szkoda było czasu na ich robienie, bo miało być krótko i intensywnie ;-) mała "przepustka" od dzieciaków [emoji16]


IMG_0268.JPGIMG_0276.JPGIMG_0295.JPG :D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiek raczej Złoty Groń [emoji4]

Poprawiłam praktycznie zaraz po zamieszczeniu, bo pomieszało mi też zdjęcia, ale byłeś szybszy [emoji6] nie wiem skąd mi się wzięła ta pomyłka nazw. Szczególnie, że w Nowej Osadzie praktycznie nie bywamy wcale [emoji16]

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...