Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 16/17


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

hej! 

Ja dziś trochę przyspałem do Korbielowa czy Szczyrku  juz mi sie nie chcialo zbierac i postanowiłem sprawdzić Żar skoro go otwarli. Bylem tam kiedyś i generalnie nie podoba mi sie system 2 wagoników ale postanowiłem dać mu druga szanse. Niestety nie udało sie ale nie z powodu wagonikow... na Żarze dzis byly zawody regionalne PZN wiec.... się zapisałem bo nigdy nie jeździłem na tyczkach a tu proszę okazja."Stracilem" cały czas na czekanie na start itp rzeczy z tym związane. Zyskałem to ze udało mi się zaliczyć minimum heh. Fajna zabawa na pewno będę szukał jeszcze możliwości jeżdżenia na tyczkach. 

Warunki sniegowe baaaardzo fajne trasa super przygotowana, równa i twarda bez oblodzen, piekne widoki i malo ludzi zaliczam na plus.

Na minus dziwny parking bez cennika potem okazalo sie ze musze zaplacic 11 pln  wrzuciwszy 12 reszty nie dostałem. Nie chodzi mi o 1 zeta lecz o brak informacji o cenie oraz o tym, ze automat nie oddaje reszty. (no chyba ze to tylko mi nie oddal.)

Podsumowujac malo dzis bylo jazdy ale dzien bardzo fajny :)

IMG_20170102_100624.jpgIMG_20170102_100554.jpgIMG_20170102_103811.jpg

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, johnny_narciarz napisał:

 

Jeśli z Bieszczad widać Tatry, to tym bardziej można z Beskidów zobaczyć Sudety... ;) 

Zdjęcie zrobione z bardzo dużym zoomem! 

Pierwsze na tym kierunku są Góry Opawskie i Biskupia Kopa. Ale ta jest zarośnięta i dość niska... Następny jest właśnie Masyw Śnieżnika (nie mylić ze Śnieżka - to dwie różne góry, mocno oddalone od siebie!). Jak "wyciągnę" zdjęcie, postaram się wyjaśnić zagadkę. :) 

Hej Johnny,przy tak super warunkach pogodowych udało Ci się ustrzelić Sudety Wschodnie.:)

P1130959.thumb.JPG.0f13e7a1c71f73ba3fa333c968153869_edited-2.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siglany w Wiśle nie zawodzą.

Dzisiaj służbowo znowu przygnało mnie w okolice Wisły. Przezornie zabrałem na pakę narty i pozostałe przydatne szpeje.

Będąc już po przymusowych zajęciach przyszedł czas na chwilę relaksu. Na prawdę nie wiedziałem gdzie by tu ... .

Smartofon okazał się pomocny. Najmniej ludzi na kamerkach było na Poniwcu i Siglanach. Jakoś tak samemu nie chciało mi się przez 2 godz. jeździć kanapą więc padło na Siglany (drugi już raz w tym sezonie i w życiu). 

Nie wiem jak oni to robią, ale na stoku nie było ani grama lodu. Podczas ostatnich wizyt w SON i Skolnitach lodu nie brakowało i trzeba się było mocno się pilnować.

A na Siglanach taka miła odmiana. Młody człowiek w kasie poinformował mnie, że to zasługa jego taty, który ratrakuje stok, a także zeskok na skoczni w Malince.

Wiem, że niewielkie nachylenie Siglan  i mała ilość narciarzy pomaga w utrzymaniu stoku, ale mimo wszystko moje gratulacje za warun.

W dwie godz. zjechałem 29 razy i uwierzcie mi nie znudziłem ani trochę. Na tak szerokim i pustym stoku można było wyczyniać co dusza zapragnęła :)

 

 

20170102_141954.jpg

20170102_142302.jpg

  • Like 18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dzisiaj Jaworzyna.

Ze względu na zaplanowany trening zaczęliśmy dość późno (po 11:00). Karnet 4 godziny - 90 PLN (w jego cenę wliczona bezzwrotna kaucja 15 PLN).

Warunki dobre. Gorsze niż w Tyliczu i na Słotwinach. Zapewne ze względu na słuszne nachylenie tras. Miejscami twardo, miejscami śnieg o konsystencji cukru (nie lubię).

Ja tłukłem głównie 2 i 2a (2a nie tłukłem, ślizgałem się, nachylenie jak na czarnej w Jurgowie).

Od południa mgła z dolin zaczęła obejmować całą Jaworzynę, zrobiło się nieprzyjemnie zimo.

Narciarsko wyjazd jak najbardziej ok! Trening bardzo fajny, nowe doświadczenie w kolekcji.

Pozostaje pytanie czy ta góra warta jest tak wysokich cen ? Może ze względu na widoki ? :D

 

 

20170102_112932.jpg

  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, mysiauek napisał:

Aniu, jesteś pewna że to nie Vysoka Hola?  Popatrz jeszcze raz na symulacje, która wcześniej zalinkowalem. Ten program raczej się nie myli, chyba że ktoś źle szczyty opisał. 

Racja.To Masyw Pradziada i Wysokiej Holi(Wysoki Jesionik). Pradziada dobrze rozpoznać po wieży przekaźnikowej.:) Pozdrawiam.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mysiauek napisał:

Aniu, jesteś pewna że to nie Vysoka Hola?  Popatrz jeszcze raz na symulacje, która wcześniej zalinkowalem. Ten program raczej się nie myli, chyba że ktoś źle szczyty opisał. 

Jak na moje oko nie moze byc tu widac masywu Snieznika,poniewaz bedzie on schowany za ta widoczna tu gran,ktora ma ok.1400,wiec nie moze byc widac  :) Moze gdzies na dalekich obserwacjach ktos znajdzie gdzies podobne ujecie :)

 

aaa,i moze by ten zagadkowy watek przeniesc w inne m-ce bo sie maly smietnik robi :)

Edytowane przez Baartos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:( No i żal poślady ściska, że ostatni raz dzisiaj diechy przyszło założyć w Krynicy :|

Zanim ruszyliśmy w drogę na Zachód zatrzymaliśmy się znowu na Słotwinach. Ja wybrałem Arenę, dziewczyny kompleks obok, bo uznały, że tam za stromo. Na stronie rano stało, że tylko dwie główne czerwone trasy są otwarte (1 i 3), ale i niebieska-spacerowo-widokowa 2a była przejezdna więc szkoda, że musieliśmy wybrać różne warianty O.o. Zwłaszcza, że ta kanapa przypadłaby moim laskom do gustu :D

Stok fajny, przygotowany dobrze, ludzi niewielu, można było i cisnąć na dół i ciąć od boku do boku :)

Mroźno. Słońce czasami próbowało przebić się przez chmury, ale z mizernym skutkiem. Skutkowało to kompletnym brakiem kontrastów na stoku i było powodem kilku fajnych zaskoczeń - kolejne ciekawe doświadczenie .:)

Nic, urlop jak najbardziej udany.^_^ Będę miał teraz dylemat, czy odwiedzając Polskę próbować kolejne nowe stoki, czy wracać na Jaworzynę i okolice :)

W lutym Grandvalira :)

Jadąc w kierunku Zgorzelca współczułem tym, co utknęli na Zakopiance, a potem sam sobie, bo jak zaczęli wjeżdżać na A4 a jeszcze nadeszła jakaś śnieżyca, to pod Krakowem utknęliśmy na dobre 2 godziny :|

@FerraEnzo, Maciek, mi wydawało się, że 1 czy 6 na Jaworzynie bardziej strome są niż 2a. Może to tak z dołu wyglądało. Fajnie, że te odcinki obsługują kanapy. :) A cukier zaczęli dostarczać tak pod wieczór dnia poprzedniego ;)xD

20170102_225353.jpg

20170102_225422.jpg

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, arnoldd napisał:

Nie rozumiem. Staram się ale nie rozumiem. W Białce nie za bardzo jest gdzie zaparkować a tymczasem w  Jurgowie może że 30 ludzi naraz na stoku, który o 15.30 jest ròwniutki jak stół. To samo na Grapie i w Kozieńcu.

Czym ciaśniej tym przyjemniej czy jak????

Nie wiem jak Grapa czy Kozieniec ale mi np. Jurgów nie podchodzi. Nie wiem co tam jest nie tak - po prostu nie lubie tego stoku, znajomi mają podobne zdanie. Może to przez fakt płaskiego początku, łubudu i już na dole itd.  Przed sezonem też często wybierałem Białkę a nie Jurgów, w sezonie gdy dużo ludzi wolę Bachledową.  Może w tym tkwi problem

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z małym poślizgiem - wieczorne jeżdżenie na Skolnitym w Wiśle. Warun - puchar świata - także pewnie dlatego na Skolnitym w piątkowy wieczór trenowało kilka osób, które mają w sumie:

- 15 medali Mistrzostw Polski seniorów (w tym aż 12 złotych)
- dwa tytuły Mistrza Polski Amatorów
- kilka medali Akademickich Mistrzostw Polski
Przypadek? Nie sądzę :P Trasa czerwona spełnia wszystkie warunki trasy na Puchar Świata kobiet, więc nie dziwię się, ze jest oblegana :) Wreszcie udało się ją uruchomić i jest dobrze. No i najwazniejsze - na Skolnitym jak zwykle niewiele ludzi.


 

15857550_1213806558699563_2080318852_o.jpg

15857670_1213806522032900_810888916_o.jpg

15878411_1213806512032901_109071427_o.jpg

15908985_1213806485366237_1326907380_o.jpg

Edytowane przez ROCH
  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.01.2017 o 19:17, mysiauek napisał:

Aniu, jesteś pewna że to nie Vysoka Hola?  Popatrz jeszcze raz na symulacje, która wcześniej zalinkowalem. Ten program raczej się nie myli, chyba że ktoś źle szczyty opisał. 

No znalazlem :)http://www.dalekieobserwacje.eu/pradziad-ze-skrzycznego/

Dodatkowo wrzucam jeszcze fote spod Pradziada w strone Snieznika : takze juz chyba watpliwosci niema co widac na zblizeniu Johnego :)

 

widok_spod_szczytu_pradziada_na_masyw__nieznika_i_karkonosze.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, Bumer said:

Na Jaworzynie najbardziej  stroma trasa to 5. Kilka lat temu  trochę ja wyrownano  w górnym odcinku bo była jeszcze trudniejsza. To samo zrobili z trasą nr 1. Końcowy odcinek niwelowano chyba ze dwa razy, albo i więcej,  aby był bardziej przyjazny narciarzom.

No na mapkach ta 5 oznaczona jest jako czarna. Pierwszego dnia naszej tam wyprawy to była zamknięta, a kolejnego dopiero pod koniec zobaczyłem, że lina od wyciągu się kręci. Ale nie podchodziłem nawet bo ja jeszcze za cienki bolek jestem na czarne.

:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, arnoldd napisał:

Nie rozumiem. Staram się ale nie rozumiem. W Białce nie za bardzo jest gdzie zaparkować a tymczasem w  Jurgowie może że 30 ludzi naraz na stoku, który o 15.30 jest ròwniutki jak stół. To samo na Grapie i w Kozieńcu.

Czym ciaśniej tym przyjemniej czy jak????

Duża część osób zamiast jechać na narty to jedzie powozić się wyciągami i co najwyżej zjechać do nich nędznymi trasami... a Białka jest do tego idealna. 9_9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...