Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 16/17


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, marcinn napisał:

Stok narciarski Sabat       http://www.sabatkrajno.pl/atrakcje/stok-narciarski

Całkiem fajne warunki panują w woj,Świętokrzyskim na wyżej wymienionym stoku(jak na odwilż )

Śniegu dobre 40cm

Ludzi jak na drugi dzień świąt malutko

Sam stok o długości ok 850m,niebieska trasa

Ceny bardzo przyzwoite :)

No i jednak pojawiłeś się Marcinie w naszych, nizinnych Górach :) - najpierw Rąblów w lubelskim, teraz Krajno... fiu, fiu ;)

Fajnie - szkoda tylko, że nie było okazji się umówić i spotkać.

Dzięki za relację.

Edytowane przez marboru
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustroń-Poniwiec

Więc dziś z ranka był plan pojeżdzić na Palenicy,po wczorajszym sprawdzeniu na ich stronie,miała działać

Jak się okazało na miejscu nic nie chodzilo O.o

No nic trzeba było na szybko gdzieś odbić

Wylądowaliśmy na Małej Czantori

Śniegu odpowiednia ilość na trasie,

Przy temperaturze ok 3 na plusie stok twardy,wręcz zmrożony

Jazda chyba w 7 osób 9_9

Całkiem fajne jeżdżenie

IMAG3050.jpg

IMAG3051.jpg

IMAG3067.jpg

IMAG3053.jpg

IMAG3056.jpg

IMAG3062.jpg

IMAG3061.jpg

IMAG3065.jpg

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oldskulowo

Co prawda ruszyła dziś bsa - łunę światła widać z wielu kilometrów z ekspresówki, ale dziś troche na przekór ośrodek w stylu lata 70-te: Za groniem na granicy miejscowości Cisiec/ Węg. Górka. Jedna trasa ok. 500 m łagodna, dobrze przygotowana- bez minerałów- mają armatki,ratrak. Stok oświetlony, przy stoku bar / bezalkoholowy /, czyste ciepłe toalety  a nie wstrętne szczyrkowskie fuj - fuje.  Ośrodek fajnie schowany między gronie - nie wiało! No i najważniejsze jazda na okrągło : z nami w sumie jeździło 7 osób.

IMAG0313.jpg

IMAG0320.jpg

IMAG0323.jpg

IMAG0308.jpg

IMAG0316.jpg

IMAG0321.jpg

IMAG0327.jpg

  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś postanowiłem uderzyć na Pilsko.  O godzinie 8:00 pod wyciągami w Korbielowie bardzo ślisko na drodze oraz na "chodnikach". Pojechałem od razu na hale Szczawiny krzesełkiem 2 osobowym. Na Szczawinach już było oblodzenie poważne, na miziowej niestety przetarcia większe niż tydzień  temu. Pierwszy zjazd na Szczawiny o okazało się ze na trasie tez mamy lodowisko. Chyba przez Święta z powodu temperatury śnieg pościł i po ratrakowaniu nocą zmroziło wszystko. Generalnie bez ostrych krawędzi  jest baaaaaardzo ciężko. Ponowny wyjazd na miziową i pojechałem na Pilsko. W tym czasie zaczęło już konkretnie wiać a padający śnieg z początku był chyba mokrawy i zamarzał od razu na ubraniu, goglach... Z Pilska trasa podobnie mocno lodowa. Do 10:00 trochę napadało i nawiało śniegu wiec warunki zaczynają sie poprawiać. Ale  miejscami zrobił sie nieprzyjemny przekładaniec raz lód raz nawiane miejsca ze świeżym śniegiem. Po 10:00 wyciąg na Pilsko padł i zaczęli go naprawiać..... przeszedłem na talerzyk na Kopiec. Tam warunki były trochę lepsze ilość nawianego śniegu pokryła cała trasę po prawej stronie talerzyka ( z lewej dolna część trasy  - ta najstromsza - zamknięta. Niestety wiatr i opady przybierały na mocy i  kolo południa były momentami tak silne, że szczerze się ucieszyłem ze mój karnet się kończy ;) 

Ludzi bardzo mało na Pilsku jeździłem momentami sam i  biednemu panu z obsługi powiedziałem żeby się schował przed wiatrem a ja sam sobie orczyk zabierał będę ;)

Do parkingu zjechałem krzesełkiem. 

Trzymajmy kciuki za obfite opady - bardzo by się przydały, gdyby cały czas padało tak jak dziś rano to myślę ze jutro warunki mogą być niezłe. 

A poniżej zdjęcia, Śnieg na dole w niewielkich ilościach

IMG_20161227_081427.jpg

 

Czarna trasa ciągle zamknięta  - brak sniegu

IMG_20161227_083115.jpg

 

Miziowa - Szczawiny 

IMG_20161227_083614.jpg

i kask już w samochodzie cały przód w lodzie ;)

 

kask.jpg

 

 

Edytowane przez christof
  • Like 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie ta "piąteczka" wygląda. ( Mam nadzieję, że z Miziowej na Szczawiny dalej jeżdzimy trasą nr 5, numeracji nie zmieniano?)

No i druga uwaga. Teraz zima już się przełamała. Od teraz będzie już tylko lepiej, będzie padał śnieg, będzie mróz, no i dzień będzie dłuższy. Prawda Janek?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znowu nadarzyła się okazja pogodzić pracę z nartami.

Padło na Wisłę i stok przy hotelu Stok czyli Kiczerę. 

Pogoda od rana paskudna czyli wiatrzysko i opady mokrego śniegu. Zacząłem 2 godzinną jazdę o 13.30 i chyba trafiłem na okno pogodowe bo nawet tuz przed zachodem zaświeciło słońce. Ale do rzeczy. Ludzi mało. Warunki na stoku już średnie, trochę mokrych odsypów i gdzieniegdzie wychodzące zlodziałe łaty. Mimo to dało się pojeździc po przyzwyczajeniu się do warunków. Jeden z narciarzy mówił mi, że przez święta nie ratrakowali na noc, ale nie wiem czy to była prawda.

Nowa kanapa Doppelmayera niestety jest powolna (2,6 m/s). Do góry jedzie 7 minut i mimo taśm rozbiegowych obsługa często zwalnia jej bieg dla wsiadających co jeszcze bardziej irytuje już jadących. Cały cykl góra-dół trwa 8-9 minut co na tak krótki stok to długo.

Trochę pomarudziłem, ale i tak wyjazd udany. Najbardziej liczą się narty, inne rzeczy idą na drugi plan.

20161227_132532.jpg

20161227_133356.jpg

20161227_133514.jpg

20161227_142656.jpg

20161227_143828.jpg

20161227_144202.jpg

20161227_144218.jpg

20161227_144229.jpg

20161227_153406.jpg

  • Like 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, ptk89 said:

Humorystycznie czy na serio? Wydaje się, że warstwa około 90cm śniegu to już całkiem sporo. W najbliższej perspektywie ma jeszcze popadać.

Wybieram się do Zakopca 19-21 stycznia i zastanawiam się czy pośmigam na Kasprowym ;)

W 2015 ruszył 15.01:

http://www.skionline.pl/stacje/ruszyl-kasprowy-wierch,newsy,6245.html

jakieś szanse są :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...