Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 16/17


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, janek57 napisał:

... Trzeba się będzie rozpytywać czy ktoś jest z Forum bo inaczej się nie rozzpoznamy. Pozdrawiam.

Janku, ja mam na kasku naklejkę skioline. Na wszelki wypadek i z przodu i z tyłu:D. Tak więc jak tylko zauważysz, śmiało zagaduj:).

Szkoda, że się nie spotkaliśmy, tym bardziej że był jeszcze Rat69.

Pozdrawiam i sorry za OT.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Beskidzie śląskim dużo mniej śniegu a rejonie Wisły i Ustronia resztki. W prognozie najpierw lekka zima (mroźne noce, ciepłe dni) , po Nowym Roku opady śniegu do 10-20 cm a później spory mróz.http://www.wetteronline.de/wettertrend/wisla Moja ,,prognoza'' na styczeń 2017 na razie kompletnie się nie sprawdza. Może rekordowo ciepła będzie druga połowa stycznia?Oby nie!Czas naostrzyć krawędzie bo będzie twardo dłuższy czas.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Plywak napisał:

Wygrałeś :)

" PLANOWANE URUCHOMIENIE TRASY W KOTLE GĄSIENICOWYM 01.01.2017.UWAGA BARDZO ŚLISKO - 104cm śniegu! "

http://www.pkl.pl/kasprowy-wierch/kasprowy.html

Jak ktoś się będzie wybierał to radzę dobrze naostrzyć krawędzie bo "bardzo ślisko" według PKL to znaczy mniej więcej "cholernie twarda lodowa tarka" :).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek - ze 2-3 armaty śnieżą dół Buczynki w Korbielowie. Zastanawiam się, czy chodzi tylko o przykrycie kamieni, które tam mocno wystawały, żeby była komunikacja pomiędzy górą Pilska a dołem, czy może zwiastuje to jakieś lepsze wieści co do uruchomienia krzesła na Buczynkę... 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Cosworth240 napisał:

Z ciekawostek - ze 2-3 armaty śnieżą dół Buczynki w Korbielowie. Zastanawiam się, czy chodzi tylko o przykrycie kamieni, które tam mocno wystawały, żeby była komunikacja pomiędzy górą Pilska a dołem, czy może zwiastuje to jakieś lepsze wieści co do uruchomienia krzesła na Buczynkę... 

Info z ON Pilsko jest takie:

"Informacja potwierdzona przez obsługę kolei na Solisko, chcą przygotować trasę powrotną z Miziowej przez Buczynkę. "

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marcinn napisał:

A ja aktualnie jestem w Wiśle —Cieków

Śniegu dużoo większość sztucznego i cholernie zimno :)

Marcinn, jak będziesz wracał z Cienkowa możesz napisać jak wygląda korek - bo pewnie jest - z Ustronia do Wisły i podać godzinę, o której wracałeś.

Wybieram się na Nową Osadę na 18 i nie wiem jak wyjechać, żeby z BB zdążyć na początek karnetu.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, moloo said:

Marcinn, jak będziesz wracał z Cienkowa możesz napisać jak wygląda korek - bo pewnie jest - z Ustronia do Wisły i podać godzinę, o której wracałeś.

Wybieram się na Nową Osadę na 18 i nie wiem jak wyjechać, żeby z BB zdążyć na początek karnetu.

Dzięki

Korek o 13 godzinie był do świateł w Ustroniu przy Tesco. 

 

20161230_125344.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ptk89 napisał:

Info z ON Pilsko jest takie:

"Informacja potwierdzona przez obsługę kolei na Solisko, chcą przygotować trasę powrotną z Miziowej przez Buczynkę. "

Tak myślałem, chociaż oczywiście miałem cichą nadzieję, że wokół krzesła na Buczynkę zacznie się dziać coś dobrego. No ale nadzieja umiera ostatnia...

Dzisiaj na Pilsku była spora frekwencja, więc może obecny właściciel jednak uwierzy, że da się na tym biznesie zarobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj padło na narty w Wiśle w ośrodku Skolnity. Trochę z powodów służbowych, trochę z powodu snowboardzistki którą zabraliśmy na kanapę co by miała wygodniej niż na łorcykach. Rano po 8 godz. droga jeszcze bez korków. Wyjazd autem na parking pod samym wyciągiem. Jest tam stromo, trzeba jechać na jedynce, dobrze, że lodu i śniegu na drodze nie było. 

Obie trasy (czerwona i niebieska) mocno zmrożone i twarde. Z biegiem czasu na niebieskiej pojawiało się dużo połaci lodowych, a na brzegach dużo "cukru".

Czerwona do końca czyli do 12 godz. oparła się narciarzom, chociaż tu także trochę lodu było, a na dolnej ściance dużo lodowych grud.

Ta czerwona to wg mnie duży atut ośrodka. Dość szeroka, różnie nachylona, nadaje się do rozstawienia slalomu. Jeździ na niej jakies 10-20% narciarzy i dlatego nie ulega szybkiej degradacji.

Mnie dzisiaj podobało się umiarkowanie, snowboardzistce Oli także, ale Markowi wcale ( a to narty tępe, a to czerwona ma trawers, a to kijek częściowo złamany).

Uważam, że jak na przed sylwestrowe nartowanie było całkiem OK i ludzi nie za wiele. Wyjeżdzając widzieliśmy spory korek zaczynający się już na switałach w Ustroni koło Tesco i ciagnący sie do Wisły.

 

20161230_085908.jpg

20161230_085919.jpg

20161230_090028.jpg

20161230_090224.jpg

20161230_095014.jpg

20161230_095019.jpg

20161230_103727.jpg

20161230_103746.jpg

20161230_120708.jpg

  • Like 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinn, jak będziesz wracał z Cienkowa możesz napisać jak wygląda korek - bo pewnie jest - z Ustronia do Wisły i podać godzinę, o której wracałeś.
Wybieram się na Nową Osadę na 18 i nie wiem jak wyjechać, żeby z BB zdążyć na początek karnetu.
Dzięki

Wracałem ze Skolnity przed 14 i korek był od pierwszych świateł w Ustroniu do centrum Wisły

Wysłane z mojego SM-T335 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoneczny Telegraf

Dzisiaj i wczoraj padło na Telegraf co by młodzież się nie nudziła w domu. Tradycyjnie jazda 3 godzinki od 10.00 do 13.00. Warunki pogodowe - bajka. W nocy mocno zmroziło, rano -1 i bez wiatru. Na stoku wczoraj miałem wrażenie, że było trochę lepiej tzn. śnieg był bardziej związany z lodem no ale parę dni stok był atakowany przez deszcz. dzisiaj oczywiście twardo i szybko czyli tak jak lubię :D. Śniegu wystarczająco i w zasadzie bez minerałów / gród lodu. Ludzi jak na to miejsce sporo = w porywach może z 40. Jak dla mnie warunki na stoku było cały czas dobre (nowe narty O.o) . Niektórzy słyszałem narzekali, że po jakimś czasie pod spodem lód się ukazał i małe muldy też.  Dzień narciarsko super. 

PS

Na krześle zagadałem do ludzi z W-wy co oni tu robią o.O i okazało się, że ziom ma tu rodzinę ale zdarza mu się też tu wpaść na 1 dzień i zaoszczędzić 8 godzin jazdy w góry:D Popieram. 

20161230_113948.jpg

20161230_120259.jpg20161230_120311.jpg20161230_113642.jpg20161229_114750.jpg

GOPR0839.MP4

 

 

Edytowane przez mifilim
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisła-Cieńków

Na parkingu meldujemy się o 7.40 i trochę jesteśmy zaniepokojeni bo już stoi ok 20 aut O.o

No ale nie ma się co dziwić w tym okresie

Przygotowanie tras na 5, po 2 godzinach mały minus tylko i wyłącznie za odsypy spowodowane coraz to większą bracią narciarską okupującą stok

Śniegu mają naprawdę sporo,armatki jadą pełną parą

Co jeszcze 9_9 zimno ,niby wiatru nie bylo ale prawie dwu cyfrowy mróz zrobił swoje,do czasu wyjścia słoneczka pizgało

Ps. Furą z ostatniego zdjęcia dowożono dostawy zdrowej żywności (czytaj mrożonki) z głównego parkingu do barów :P

 

IMAG3129.jpg

IMAG3130.jpg

IMAG3133.jpg

IMAG3136.jpg

IMAG3137.jpg

IMAG3138.jpg

IMAG3141.jpg

IMAG3143.jpg

IMAG3142.jpg

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, marcinn napisał:

Wisła-Cieńków...

 

10 minut temu, marcinn napisał:

A że dzień narciarsko udanie zakończony, bo kawą u SB to zapomniałeś napisać, napiszesz w innym temacie, czy nie napiszesz wcale :P

No ja w każdym razie bardzo dziękuję za odwiedziny, no i to...to słowo na niedzielę, co płynie za pośrednictwem Twoich ust pod moim adresem gdzieś tam z centralnej Polski, które wywołało u mnie spore wzruszenie... głównie kącików ust w górę :D

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że pogoda wszystkim na stokach dzisiaj dopisywała :) My również mieliśmy piękną lampę na Jaworzynie i jeszcze piękniejsze widoki. :) Tatry mieliśmy jak na dłoni. ^_^ Mroźno, smartfon pokazywał -7.

Pod gondole dotarliśmy po 10, a rzut oka na parking budził pewien niepokój, ale chyba każdy narciarz (czy snowbordzista) przyjechał na dwa auta bo na stokach nie było tłumów :)(przynajmniej tam, gdzie ja zjeżdżałem). Do kasy może tylko staliśmy z 10 minut a do gondoli 5-7.

Na górze rozruch na niebieskiej "trójce", która na szczęście obsługiwana jest przez talerzyk i moje dziewczyny znalazły swoje miejsce na tym kawałku ziemi :) Do wyciągu wchodziło się niemal z marszu i z raportu dziewczyn było tak przez cały czas (wzięliśmy karnety na 4godziny).

Ja ruszyłem w dół "trójką" do czerwonej "czwórki". Tu prawie zero ludzi, twardo, szybko, można było ciągnąć skręty od jednego końca do drugiego. Super :);)^_^

Nie ma tak długich bananów jaki ja miałem na twarzy. :D

Dalej do kanapy przy czerwonej 2b, gdzie szybko szło. Na samej 2b trochę więcej ludków, stok może bardziej rozjeżdżony, ale bez poważniejszego wpływu na ogólne fajne wrażenie.:)

Myślę, że dlatego trochę więcej ludzi wybierało ten stok (2b), bo ta kanapa naprawdę dawała radę. Czasami nawet wjeżdżałem sam, z marszu. Niestety przy "czwórce" czy przy górnym odcinku "dwójki" (2a), jest talerzyk i tutaj się korkowało (nawet na 10-15 minut)  Szkoda :|:(

Sporo ludzi ciągnęło też na "jedynkę" (do kanapy i gondoli może). Ja już na sam koniec tamtędy zjechałem (było już bardzo rozjeżdżone, ale narty dawały w tym radę :) ).

Dziewczyny z góry wróciły gondolą.

Może w Nowy Rok pojedziemy znowu na Jaworzynę bo fajnie było i mam ciągle smaka na tą "czwórkę" B|

Jutro Tylicz :)

9_9

20161230_172352.jpg

20161230_172518.jpg

20161230_174542.jpg

20161230_174635.jpg

20161230_174908.jpg

20161230_174719.jpg

20161230_174756.jpg

20161230_172251.jpg

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...