Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Nassfeld – miłe zaskoczenie! 14 – 19.01.19


Rekomendowane odpowiedzi

Dodam tylko, że nie bez powodu sporo ludzi, z naszym forumowym guru @marboru na czele :D oraz łącznie z moją skromną osobą też, z jakiegoś powodu nie jeździ cały czas tylko do "topowych" ośrodków lecz woli kameralne, małe miejscówy. W wielu takich miejscach bywają "perełki" - rewelacyjne, puste trasy i najzwyczajniej można ustrzelić tą wymarzoną trasę i się wyjeździć. 

Ja osobiście np. po początkowym zachwytem nad Ischgl, przy drugim pobycie miałem już zdecydowanie inne odczucia. Może tak trafiłem (ilość ludzi)? Może kwestia pogody? Nie wiem. Było średio. SFL mnie nie powaliło na kolana, Gurgle podobnie itp.itd. 

Co do Włoch to zgadzam się - jest klimat itd. 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, mifilim napisał:

Dodam tylko, że nie bez powodu sporo ludzi, z naszym forumowym guru @marboru na czele :D oraz łącznie z moją skromną osobą też, z jakiegoś powodu nie jeździ cały czas tylko do "topowych" ośrodków lecz woli kameralne, małe miejscówy. W wielu takich miejscach bywają "perełki" - rewelacyjne, puste trasy i najzwyczajniej można ustrzelić tą wymarzoną trasę i się wyjeździć. 

Ja osobiście np. po początkowym zachwytem nad Ischgl, przy drugim pobycie miałem już zdecydowanie inne odczucia. Może tak trafiłem (ilość ludzi)? Może kwestia pogody? Nie wiem. Było średio. SFL mnie nie powaliło na kolana, Gurgle podobnie itp.itd. 

Co do Włoch to zgadzam się - jest klimat itd. 

To zapytam jeszcze o Twoje aktualne TOP3? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, wojgoc napisał:

A Twoje TOP3?

Szczyrk, Szpindl, Pilsko.

Nie byłem nigdy w Alpach. Gratuluje masz +5 do penisa, +10 do satysfakcji. Rozumu już nie zdobędziesz.

@JC kolejne jakieś pstryczki, szpileczki, ataki. Byle tylko nie rozmawiać o narciarstwie, a chyba do tego służy to forum.

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, ski89 napisał:

Szczyrk, Szpindl, Pilsko.

Nie byłem nigdy w Alpach. Gratuluje masz +5 do penisa, +10 do satysfakcji. Rozumu już nie zdobędziesz.

@JC kolejne jakieś pstryczki, szpileczki, ataki. Byle tylko nie rozmawiać o narciarstwie, a chyba do tego służy to forum.

Wypytujesz innych, sam zapytany odpowiadasz z całkiem niepotrzebnymi obraźliwymi epitetami.

Rozumiem, ze każde pytanie do Ciebie będziesz zgłaszał do @JC jako atak, pstryczek czy szpila na Twoja osobę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wojgoc napisał:

Wypytujesz innych, sam zapytany odpowiadasz z całkiem niepotrzebnymi obraźliwymi epitetami.

Rozumiem, ze każde pytanie do Ciebie będziesz zgłaszał do @JC jako atak, pstryczek czy szpila na Twoja osobę.

Potrafię rozróżnić ironię od szczerego pytania, więc daruj sobie. Jakbym był w Alpach to raczej bym nie pytał o TOP 3. Jak byłem 18 razy na Camp Nou to mogę komuś opowiedzieć jak jest, gdzie siadać, jak kupić bilet. Tutaj szukam porady gdzie jechać, a akurat Nassfeld mam upatrzone od zeszłego roku, ale narodziny dziecka oraz pandemia skutecznie zmieniają moje plany na dalsze wojaże. Teraz miałem jechać w pojedynkę na Tuxa bo mnie zachęciły relacje Skionline, ale też zamknęli. Frustracji nie wylewam na innych, za to Ty masz jakiś problem z osobami nowymi tutaj, pytającymi lub piszącymi własne zdanie.

PS. Nassfeld przekonało mnie układem tras i wyciągów z ich mapki. Wydaje się ciekawie. Do tego relacje zdjęciowe na forum od innych wyjazdowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie byłeś jeszcze do tej pory w Alpach, to jaki byś ośrodek nie wybrał, to będziesz pewnie zadowolony i się wyjeździsz bez porównania ze Szczyrkiem czy Szpindlem. Nawet taki średniej wielkości jak Nassfeld, skądinąd pewnie bardzo sympatyczne - choć byłam w okolicy tylko latem. 

Kwestia, czy jedziesz z rodziną, czy sam, czy chcesz się zmieniać z żoną na nartach - bo jeśli tak, to zdecydowanie warto uwzględnić logistykę, bardziej niż przynależność do jakiegoś TOP3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, tanova napisał:

Jeśli nie byłeś jeszcze do tej pory w Alpach, to jaki byś ośrodek nie wybrał, to będziesz pewnie zadowolony i się wyjeździsz bez porównania ze Szczyrkiem czy Szpindlem. Nawet taki średniej wielkości jak Nassfeld, skądinąd pewnie bardzo sympatyczne - choć byłam w okolicy tylko latem. 

Kwestia, czy jedziesz z rodziną, czy sam, czy chcesz się zmieniać z żoną na nartach - bo jeśli tak, to zdecydowanie warto uwzględnić logistykę, bardziej niż przynależność do jakiegoś TOP3.

Na ten moment jazda samemu. Mama zostaje z dzieckiem. Zawsze bierzemy hotel przy trasach, żebym mógł podjechać do rodziny i wrócić na dalsze jazdy bez wypinania nart. Wcześniej mocno sprawdzałem chyba rejony Flachau, Schladming lub Zell am See, ale jakoś z mapek wydawało się mniej atrakcyjnie niż Nassfeld.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nassfeld odwiedziliśmy tego lata i rada jest chyba taka, żeby szukać noclegu na dole w Tröpolach i wciągać się na górę gondolą.  Kwater w samym Nassfeld jest niewiele, a podjazd samochodem nawet latem był lekko hardcorowy i chyba niekoniecznie chciałabym go robić w trudniejszych warunkach. Karyntia ma też statystycznie najwiecej słonecznych dni w Austrii więc to też jakiś plus tego miejsca. Jeśli miałabym mówić o minusach to chyba dość duza odległość do innych ośrodków więc średnio nadaje się na Ski-safari, bardziej nastawiałabym się na jazdę tylko tam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ski89 napisał:

Zawsze bierzemy hotel przy trasach, żebym mógł podjechać do rodziny i wrócić na dalsze jazdy bez wypinania nart.

fajne hotele przy trasie są też w Hinterglemm, Obertauern, Obergurgl, Hochsölden, Kühtai, Königsleiten, Zürs

ps. jedziesz z Polski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ski89 napisał:

To zapytam jeszcze o Twoje aktualne TOP3? :)

To Cię zaskoczę - nie mam czegoś takiego. Wszędzie, gdzie byłem (a myślę, że uzbierało się już parędziesiąt ośrodków) zawsze znalazłem coś fajnego, co mi super podeszło. Wszędzie jest inaczej i to mi pasuje. Owszem, są ośrodki, które mniej przypadły mi do gustu np. Obertauern czy większość Bad Kleinkirchheim. Myślę, że łatwiej byłoby mi wymieniać poszczególne trasy. Problem w tym ,ze wielu nazw już nie pamiętam.  :o 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Jeeb napisał:

fajne hotele przy trasie są też w Hinterglemm, Obertauern, Obergurgl, Hochsölden, Kühtai, Königsleiten, Zürs

ps. jedziesz z Polski ?

Tak, poruszam się z Polski, ale ten sezon pewnie zabierze pandemia i znowu Alpy odpuszczę. Na ten moment pewnie wyląduje w Białce. Jeszcze zobaczę jakie zasady testów w SK. Boje się, że nagle dostane pozytywa w hotelu na Chopoku i mnie tam uziemią.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ski89 napisał:

Tak, poruszam się z Polski, ale ten sezon pewnie zabierze pandemia i znowu Alpy odpuszczę. 

To zależy jaki termin bierzesz pod uwagę. Do 10.01 mało prawdopodobne otwarcie alpejskich ON.

Miedzy 11.01 a 30.01 zostanie przywrócona działalność ON - pewnie nie w 100% jak dawniej bywało - to będzie test przed lutowymi terminami ferii zimowych w krajach Europy Zachodniej.

Edytowane przez wojgoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...