Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kwarantanna, samoizolacja - co robisz w tym czasie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ uważam że skuteczniejszym sposobem zatrzymania wirusa, jest również kwarantanna w internecie. Powstrzymanie się od pisania na forum to skuteczny sposób w walce z pandemią, stosuję tą metodę. Jednak w chwilowym odstępstwie napiszę Wam, jak moim zdaniem skutecznie ją przeprowadzać w domu.

Czytam że niektórzy wychodzą z domu, idą w góry. Tragedia, przecież to jawna niesubordynacja obywatelska. Wielu z Was napisało że to jest okres w którym nie powinno być do śmiechu. I słusznie. Przygotowałem Wam opis jak powinna moim zdaniem wyglądać prawdziwa samoizolacja. Mam nadzieję że skorzystacie z moich rad. Podzielcie go na trzy fazy.

Dzień rozpocznijcie następująco:

1)  Wstańcie z łóżka, jeśli się uśmiechniecie przez chwilę - to znak że jest z Wami coś nie tak. Znaczy że macie za słabego kaca po wczorajszym dniu.

2) Włączcie szybko jakiś portal informacyjny typu onet.pl, wp.pl, interia.pl itp. Raczej ograniczcie czytanie zagranicznych portali.

3) Dobrym rozwiązaniem będzie zajrzeć na skrajnie prawicowe portale, albo takie które głoszą teorie spiskowe. Wirus nie wziął się znikąd, prawda? Polecam gloria.tv. Od biedy, można dla równowagi zajrzeć na coś bardziej w lewo, np. Krytyka Polityczna, chociaż nie wiem czy to dobry pomysł.

Po tym powinna ogarnąć Was lekka panika i przygnębienie. I słusznie, przecież nie ma się z czego śmiać.

Jak spędzić resztę dnia?

1) Powinniście zaopatrzyć się w kolejną partię niezbędnych produktów do życia na kolejne dni. Możecie ten punkt ograniczyć do stosowania raz na kilka dni.

2) z tytułu pierwszego punktu, powinniście czuć wstyd i niepokój że wychodzicie z domu. Łamiecie akcję #zostanwdomu.

3) Nie jest tajemnicą, że jednak złamanie tej akcji jest niezbędne. Jak macie wytrzymać bez papieru toaletowego w odosobnieniu?

4) Wychodzicie więc z domu, i biegniecie do najbliższego okręgowego sklepu z logiem małego łąkowego owada .

5) Nie rozmawiajcie z nikim, od tego macie mesendżera w domu, lub to forum. Jeśli spotkasz znajomego.... on może mieć koronawirusa!! Co wtedy zrobisz?

6) Kup też dużo alkoholu. Zwiększy on Twoją jutrzejszą gastrofazę oraz kaca. Słusznie, wspomoże to przeżywanie ciężkiego okresu. Wszak, nie ma być Ci do śmiechu.

Wracasz do domu. I przechodzisz do meritum. Na tą część dnia poświęć najwięcej czasu.

1) Weźcie krzesło, znajdźcie kąt w mieszkaniu. Ustawcie je w kierunku ściany. Krzesło nie powinno być zbyt wygodne. (ryc. 1)

2) Najlepiej byłoby jednak ustawić w rogu kąta. Niestety u mnie nie jest to możliwe. (ryc. 2)

3) Usiądźcie na nim, patrzcie w ścianę przed sobą. Czas potrzebny na wykonanie tej czynności to około 4-5 godzin. Myślcie o tym wszystkim co przeczytaliście rano.

4) Po tym, otwórzcie sobie zakupiony wcześniej alkohol w sieci z logiem małego łąkowego owada.. Polecam piwo, bo nie dość że i tak się uzależnicie, to jeszcze przytyjecie. Ale jakie to ma znaczenie w perspektywie rychłego zarażenia się COVID-19?

5) Polecam piwa niskopółkowe. Jeśli mamy za niedługo wszyscy zginąć, to smak i tak nie ma znaczenia. Jednak niektóre droższe piwa mogą wpływać na głębsze przeżywanie przygnębienia w samoizolacji (ryc. 3).

6) Reszta dnia powinna Wam tak upłynąć. Pijcie i patrzcie w ścianę. Rozmyślajcie o życiu i czasach ostatecznych.

7) Ograniczcie spożywanie zachomikowanego makaronu, oraz kaszy której i tak nie cierpicie, a macie jej po 10 kg w jednej szafce. Może się przyda w innych czasach.

 

Ryc. 1

90464250_824885251356413_1955729339806908416_n.thumb.jpg.d321ffd849ca2cf3f4c584af64deedaf.jpg

Ryc. 2.

90166203_546983575920845_3857253009767530496_n.thumb.jpg.e97ad7935474400d6a6e9daba367ed65.jpg

 

Ryc. 3.

8a2e084713df5c6999dda68072259afa3c1652bb_201410061148-300x0-t.jpg.4428150cc5ab2090d6ecd92628a5a7ae.jpg

Łapka w dół, łapka w górę. Czas start!

Przepraszam za zmiany form w pisaniu, błędy interpunkcyjne i nieścisłości merytoryczne. To kac z wczorajszego dnia i trzęsące się ręce spowodowane paniką.

Edytowane przez Gerald
  • Like 3
  • Haha 4
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mirekn napisał:

;) to trzeba wolniej na to Pilsko, widoki kontemplować po drodze a nie popylać jak dziki :)

Pozdrawiam

mirekn

Cześc

Z Piotrem mogę się nie zgadzać czy kłócić ale za podejście do realizowania pasji będę go podziwiał zawsze. Myślę, że Piotr po prostu inaczej nie umie, nie jest w stanie mentalnie.

Dlatego ( z tego co kojarzę) Piotrze nie piejesz... ;)

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to juz było czy może w innym wątku:

* Wyznanie szczęśliwego człowieka: *
 * - * Wirus koronowy to najlepsza rzecz, jaka kiedykolwiek wydarzyła się w moim życiu!
  ⁃ Moja żona nie chce już podróżować! ✈️
  ⁃ Nic już nie kupuje, bo wszystko pochodzi z Chin!
  ⁃ Nie chodzi już do centrum handlowego, aby ominąć tłum! 💍👛👠👒👡👢👗
  ⁃ Cały czas spędza w masce z zamkniętymi ustami! 😷
 To nie jest wirus! To błogosławieństwo !!! 🙏😉😎

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

~~Mitek

Piać nie pieję ;) a Ty potrafisz?

Różne trunki natomiast regularnie spożywam, ale w niewielkich ilościach, więc nie ma to wpływu na nabieranie masy.

Opychanie się słodyczami (min. 1 czekolada dziennie) też nie pomaga.

Edytowane przez Spiochu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spiochu napisał:

~~Mitek

Piać nie pieję ;) a Ty potrafisz?

Różne trunki natomiast regularnie spożywam, ale w niewielkich ilościach, więc nie ma to wpływu na nabieranie masy.

Opychanie się słodyczami (min. 1 czekolada dziennie) też nie pomaga.

Cześć

He he, jakiś chochlik poprawił czy co.

Piotrek z własnego doświadczenia powiem Ci, że jak się jest czynnym to ile byś nie jadł to się ciężko chudnie.

Ja - jak wiesz - nigdy szczupły nie byłem ale odkąd jeżdżę praktycznie codziennie na rowerze to co bym nie jadł (a zjeść lubię i piwa się napić i nie dwa czy trzy - wierz mi) to powolutku chudnę. Musisz usiąść na tyłku, pilot w rękę, jeść i spać, i tak powiedzmy z 5-6 tygodni. mogę się założyć, ze przytyjesz... tylko czy przy okazji nie zwariujesz. Z Twoim charakterem...

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Musisz usiąść na tyłku, pilot w rękę, jeść i spać, i tak powiedzmy z 5-6 tygodni. mogę się założyć, ze przytyjesz...

U mnie tak nie działa. Jak sporo trenuję to ważę ciut więcej.

Jak siedzę przy biurku to chudnę. Pewne organizm z automatu wyłącza apetyt.

Chyba jedynym rozwiązaniem byłoby często chodzić na siłkę. No ale teraz zamknięte.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Spiochu napisał:

U mnie tak nie działa. Jak sporo trenuję to ważę ciut więcej.

Jak siedzę przy biurku to chudnę. Pewne organizm z automatu wyłącza apetyt.

Chyba jedynym rozwiązaniem byłoby często chodzić na siłkę. No ale teraz zamknięte.

 

Boszsz... jak ja Ci zazdroszczę. To nie jest sprawiedliwe! :/

Ja dzisiaj prawie cały dzień przy biurku, na pewno nie schudnę - ale za to nauczyłam się korzystać z platformy e-learningowej i umieściłam na niej dwa kursy nauczania zdalnego. Jestem z siebie dumna.9_9

Edytowane przez tanova
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tanova napisał:

Boszsz... jak ja Ci zazdroszczę. To nie jest sprawiedliwe! :/

Ja dzisiaj prawie cały dzień przy biurku, na pewno nie schudnę - ale za to nauczyłam się korzystać z platformy e-learningowej i umieściłam na niej dwa kursy nauczania zdalnego. Jestem z siebie dumna.9_9

Brawo za wkład w edukację młodzieży w tym czasie! Worek sobie kup ;) , schudniesz w mgnieniu oka, nawet nie zauważysz kiedy, można poświecić w domu, na początku padniesz po 5 minutach :) .

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Spiochu napisał:

U mnie tak nie działa. Jak sporo trenuję to ważę ciut więcej.

Jak siedzę przy biurku to chudnę. Pewne organizm z automatu wyłącza apetyt.

Chyba jedynym rozwiązaniem byłoby często chodzić na siłkę. No ale teraz zamknięte.

 

Ja mam duży problem z przytyciem, a ledwo się łapię na dolną granicę normy BMI dla mojego wzrostu. Jednak faktycznie, rady typu "jedz więcej", "jedz bardziej tłusto" niewiele pomagają, w przeciwieństwie do podejmowania wysiłku fizycznego, który skutkuje zwiększaniem apetytu. Oczywiście raczej typowo siłowego, bo bieganie czy rower podobno odradza się osobom chcącym nabrać masy. Zwykle też miałem większy apetyt w pracy (mimo, że siedzącej, to stresującej i może dlatego). Słodycze uwielbiam i mogę (chętnie) jeść do woli, ale bezpośredniego przełożenia na masę nie zauważyłem. Jedni radzą, inni odradzają, bo po pierwsze niezdrowe, po drugie sztucznie zaspakajamy tym pragnienie i nie mamy już ochoty na nic "wartościowego".

Edytowane przez koliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwarantanna ,Góra Jańska i pierwsza na świecie wieża Bismarcka.

Krótka dziś wycieczka w okolice masywu Ślęży. Parkingi na przełęczy Tąpadła są zamknięte, ludzie dziś parkowali poza obszarem zabronionym do parkowania, ale było raczej luźno kilku piechurów i raczej więcej kolarzy namiętnie ujeżdżający Ślężańskie szlaki. Temp.+1 

Wieś Piotrówek do której dojechaliśmy, niczym szczególnym się nie wyróżnia. Kilka domów i podupadający klasycystyczny pałac,niegdyś zarządzany przez PGR.Jest  prywatny od 1991r. ale właścicielowi nie spieszy się z odbudową, postawił płot dookoła i czeka na lepsze czasy albo na to,aż pałac się zawali...nie wiem. Na starych fotografiach z XIXw.wygląda okazale...

Ze wsi idziemy na Górę Jańską,pośrodku górki stoi od ponad 150 lat najstarsza wieża Bismarcka,ma około 23m wysokości. Jest to pierwszy monument wybudowany dla Kanclerza II Rzeszy z ponad 200 wybudowanych wież na świecie. W Polsce było 40?, zachowało się 17 obiektów. Na dolnym Śl. (Wieżyca, Jańska góra, Wielka Sowa....
Część wież na terenie PL. została celowo rozebrana ,część wysadzona w powietrze...Rozumiem,że Bismarck nie dla wszystkich był wielkim bohaterem i miłym dziadziem... miał antypolski stosunek do Polaków...

Historia ciekawa tych ziem ,ale dziś były super chmury.:)

Jańska góra.

IMG_20200322_145836.thumb.jpg.5bea708f28da43cdda553330a11122f4.jpg

 

IMG_20200322_151254.thumb.jpg.4170c9e64cea7f0a9c5fa0bf3ea9eef1.jpg

IMG_20200322_152028.thumb.jpg.710de0095c6cf9cd1a232e619d9f19a6.jpg

IMG_20200322_154827.thumb.jpg.003d13fcdbea83624a10a56a6977c2e9.jpg

IMG_20200322_152712.thumb.jpg.a348e97c01fde7bd90856f5731a40671.jpg

Mariusz jako BHP-owiec sprawdził stan techniczny wieży...Moim zdaniem widok na okolice z niej jest,byłby super. Niestety lepiej zagrodzić i postawić znak.

IMG_20200322_153415.thumb.jpg.efd822498562aed18608cf509495325d.jpg

Wracamy...w domku pyszna gorąca pomidorowa czeka i kot:x

IMG_20200322_163048.thumb.jpg.66f63d9a8392035fc61a9edcdd4442d4.jpg

 

 

 

 

 

 

  • Like 8
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...