Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Czesi zamykają granice od soboty ,Francja również dla osób spoza UE

LIVE. Frankrijk sluit de grenzen voor reisverkeer buiten de EU - Moderna levert volgende week 20 procent minder vaccins

https://www.hln.be/nieuws/live-frankrijk-sluit-de-grenzen-voor-reisverkeer-buiten-de-eu-moderna-levert-volgende-week-20-procent-minder-vaccins~a927a7fa1/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Victor napisał:

Czesi zamykają granice od soboty ,Francja również dla osób spoza UE

LIVE. Frankrijk sluit de grenzen voor reisverkeer buiten de EU - Moderna levert volgende week 20 procent minder vaccins

https://www.hln.be/nieuws/live-frankrijk-sluit-de-grenzen-voor-reisverkeer-buiten-de-eu-moderna-levert-volgende-week-20-procent-minder-vaccins~a927a7fa1/

Przejazd tranzytem przez Czechy nie wchodzi w grę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gwyn napisał:

Nie siej paniki.

Wysil się choć odrobine ...przeczytaj, przetłumacz albo poszukaj informacji na portalach krajowych.

 

  1. 21:34

    Tsjechië weert niet-essentieel verkeer vanaf zaterdag

    Mensen die geen dringende reden hebben om naar Tsjechië te komen zijn vanaf zaterdag niet welkom in het land. De maatregel is deel van een serie maatregelen om de opmars van het coronavirus te stuiten, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken in Praag via Twitter.

    Voor onder meer grenswerkers en familiebezoek wordt een uitzondering gemaakt. De regering in het land met ruim 10 miljoen inwoners is bezorgd over de verspreiding van de Britse variant van het virus, die zou zorgen voor een snellere overdracht.

    De gezondheidsautoriteiten maakten vrijdag melding van bijna 8.000 nieuwe besmettingen. Dat zijn er zo'n 10.000 minder dan op het hoogtepunt begin deze maand. Sinds het begin van de pandemie zijn er meer dan 972.000 besmettingen vastgesteld. Ruim 16.000 mensen stierven door Covid-19.

...w necie z łatwością znalazłem  ta sama informacje w języku polskim 

https://www.google.be/amp/s/wiadomosci.onet.pl/swiat/koronawirus-czechy-zamykaja-granice-przed-podroznymi/efr0m3z.amp

 

https://www.google.be/amp/s/businessinsider.com.pl/wiadomosci/czechy-ograniczaja-wjazd-do-kraju/gjx3csl.amp

 

Jezeli jest to taki sam środek zakazu jak BE a rozumie ze tak , to tranzyt jest zakazany i wjeżdżając na granice zostaniesz skierowany na 10 dniowa kwarantannę lub zawrócony z prośba o ominięcie tego państwa.  
Osobiscie dowiadywałem się na komendzie w BE kilka dni temu dla znajomych którzy chcieli przejechać przez BE. Co więcej zadałem pytanie czy mógłbym wyjechać z kraju czyli BE gdyż mam chorego tatę który mieszka sam i ma 74 lata-odpowiedz -jeżeli umrze to na pogrzeb oczywiscie ,inaczej zapłacę 750€ kary. Tylko pracownicy mogą podróżować tranzytem ,turystyka wszelaka jest zabroniona . Niemcy również zamknęli wjazd na swoje terytorium dla obywateli Wielkiej Brytanii ,Irlandii i Portugali jezeli chodzi o kraje europejskie . Aczkolwiek Francuzi sprawę rozwiązali  zamykając granice od jutra dla nich gdyż są poza UE.
 

Tak,wiec jeżeli mam informacje która czytam oficjalnie to mogę ja przekazać dalej,oczywiście nie muszę  . A każdego obowiązkiem jest weryfikować żeby lipy nie było.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z przejściem granicznym. Co prawda byłem w Zermatt już...................5 razy i nigdy nie trzepali mi auta . A zawsze żarełko wiozę ze sobą . W tym roku słyszałem że Szwajcarzy sprawdzają dokładnie samochody .Jem też na stoku zawsze coś tam ale główne posiłki robię w apartamencie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się problem z podróżą do Szwajcarii przez Niemcy, a raczej z ewentualnym powrotem ze Szwajcarii do domu. 

Ponieważ stwierdza się coraz więcej nowych mutacji wirusa w CH, Niemcy rozważają wpisanie Szwajcarii na listę krajów wysokiego ryzyka. Wtedy tranzyt przez DE raczej nie będzie możliwy. 

https://www.tagesanzeiger.ch/laesst-deutschland-schweizer-bald-gar-nicht-mehr-einreisen-810978457426

Ech, już miałam wpłacać w poniedziałek zaliczkę, ale chyba jednak tego nie zrobię. Waham się, czy jednak nie odpuścić wyjazdu, albo zdecydować w ostatniej chwili, bo siedzenie jak na szpilkach w obawie, że mnie nie wpuszczą z powrotem, albo będę musiała jechać kilka godzin dłużej jakimś objazdem, niespecjalnie mi się uśmiecha.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Ziemowit napisał:

Ze Szczecina do np. Zermatt to wg. map google 13 vs 19 godzin w wersji z pominięciem Niemiec. Jazda drogami lokalnymi przez Zell am See wydłuża bardzo czas, wszak Tyrol nie jest połączony autostradą z reszta kraju.

No właśnie. Normalnie do Gryzonii - 10 godzin i grzanie autostradą, praktycznie bez gór. Natomiast przejazd przez Tyrol, Salzburgerland i Czechy w lutym - to co najmniej 5 godzin dłużej, jak nie sypnie solidnie śniegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tanova napisał:

Szykuje się problem z podróżą do Szwajcarii przez Niemcy, a raczej z ewentualnym powrotem ze Szwajcarii do domu. 

Ponieważ stwierdza się coraz więcej nowych mutacji wirusa w CH, Niemcy rozważają wpisanie Szwajcarii na listę krajów wysokiego ryzyka. Wtedy tranzyt przez DE raczej nie będzie możliwy. 

https://www.tagesanzeiger.ch/laesst-deutschland-schweizer-bald-gar-nicht-mehr-einreisen-810978457426

Ech, już miałam wpłacać w poniedziałek zaliczkę, ale chyba jednak tego nie zrobię. Waham się, czy jednak nie odpuścić wyjazdu, albo zdecydować w ostatniej chwili, bo siedzenie jak na szpilkach w obawie, że mnie nie wpuszczą z powrotem, albo będę musiała jechać kilka godzin dłużej jakimś objazdem, niespecjalnie mi się uśmiecha.

 

No dobra a jeśli przejadę z CH do AT i dalej przez DE? Skąd Niemcy będą wiedzieć że byłem w CH?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, ski89 napisał:

No dobra a jeśli przejadę z CH do AT i dalej przez DE? Skąd Niemcy będą wiedzieć że byłem w CH?

Sytuacja zmierza w kierunku kontroli granicznych i monitorowania przemieszczania się ludzi z obszarów podwyższonego ryzyka, również na granicy niemiecko-austriackiej. A jak to praktycznie będzie wyglądać za dwa-trzy tygodnie? Dobre pytanie.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, tanova napisał:

Sytuacja zmierza w kierunku kontroli granicznych i monitorowania przemieszczania się ludzi z obszarów podwyższonego ryzyka, również na granicy niemiecko-austriackiej. A jak to praktycznie będzie wyglądać za dwa-trzy tygodnie? Dobre pytanie.

Tydzień temu na granicach DE-AT i AT-CH nikt nic nie sprawdzał, nikt się o nic nie pytał, bo po prostu nikogo tam nie było. Aż się sam zdziwiłem.

Natomiast niestety chyba masz rację, że zmierza to wszystko w złym kierunku. Jeżeli Szwajcaria trafi na listę obszarów z tzw. wariantmi wirusa, to będzie po ptakach:

Cytat

Für die Einreise aus Virusvariantengebiet bestehen grundsätzlich keine Ausnahmen. Transitreisende aus Hochinzidenzgebieten und sonstigen Risikogebieten sind unter bestimmten Umständen von der Anmelde-, Test- wie auch Quarantänepflicht ausgenommen. Hierzu gehört der Transit ohne Zwischenaufenthalt durch ein Risikogebiet vor Einreise nach Deutschland wie auch der Transit durch Deutschland auf schnellstem Weg z.B. mit einem bestätigten Weiterflug in einen Drittstaat.

Cytat

Ausnahme: Durchreise (Transit)
Die Pflicht zur häuslichen Absonderung besteht nicht bei Transitaufenthalten. Sie sind in diesem Falle allerdings verpflichtet, Deutschland unmittelbar zu verlassen. Maßgeblich sind Regelungen der Bundesländer.

Powyższe 2 cytaty są trochę niespójne, bo wg pierwszego przy wjeździe z tzw. "Virusvariantengebiet" nie ma żadnych wyjątków, czyli trzeba mieć zarówno test, jak i poddać się kwarantannie, nawet w przypadku tranzytu. Wg drugiego cytatu tranzyt zawsze zwalniałby z kwarantanny (ale nie z testu). Tak czy siak, na pewno nie byłoby to tak bezproblemowe jak teraz.

Źródło: https://www.auswaertiges-amt.de/de/quarantaene-einreise/2371468?openAccordionId=item-2415598-1-panel

Jeśli chodzi o Austrię, to tranzyt (bez postojów) nadal wydaje się zwalniać z jakichkolwiek "nieprzyjemności", niezależnie od kraju wjazdu:

Cytat

Uneingeschränkte Einreise für bestimmte Personengruppen
Folgenden Personengruppen dürfen ohne Einschränkungen einreisen:

(...)

  • Transitpassagiere bzw. Personen, die ohne Zwischenstopp durch Österreich durchreisen

Źródło: https://www.oesterreich.gv.at/themen/freizeit_und_strassenverkehr/reisen_und_ferien/Reisebeschränkungen-durch-das-Coronavirus.html

Edytowane przez laryzbyszko
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wracałem ze Szwajcarii. Na granicy CH/AT nikt nie raczył nawet wyjść z budki. Ale kilkadziesiąt metrów dalej celniczka austriacka widząc pewnie boks na dachu (albo będąc już przyzwyczajona do widoku samochodów PL) spytała tylko, czy wiem, że przez Austrię jest tylko tranzyt. Odpowiedziałem, że wiem i pojechałem dalej, Tydzień wcześniej funkcjonariuszka austriacka spytaał tylko skąd i gdzie jadę. Natomiast dzisiaj przy przejeździe z Austrii do Niemiec, podobnie jak tydzień wcześniej, nie widziałem żadnego człowieka w mundurze, tylko dwa znaki wyglądające jak zwykłe znaki drogowe traktujące, czy zachęcające do wykonania testu. Wokół tych znaków nie było żadnej infrastruktury typu namioty sanitarne etc. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, brachol napisał:

Kontrole jeżeli już to będą na granicy Unii wewnątrz chyba nie wprowadzą kontroli.

Jak to, już parę razy wprowadzali kontrole, a nawet zamykali granice dla nie-przedsiębiorców wewnątrz Unii.

Z drugiej strony liczba nowych przypadków wirusa w Szwajcarii, pomimo otwartych stoków, szybko spada.

 

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Ziemowit napisał:

Jak to, już parę razy wprowadzali kontrole, a nawet zamykali granice dla nie-przedsiębiorców wewnątrz Unii.

Z drugiej strony liczba nowych przypadków wirusa w Szwajcarii, pomimo otwartych stoków, szybko spada.

 

Może i tak będzie zobaczymy. A Szwajcaria stara się eliminować ogniska zakażeń poprzez testowanie. Jak zamkną granice z CH to kasy z banków też nie wyciągną 😃

Edytowane przez brachol
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, brachol napisał:

Może i tak będzie zobaczymy. A Szwajcaria stara się eliminować ogniska zakażeń poprzez testowanie. Jak zamkną granice z CH to kasy z banków też nie wyciągną 😃

I to jest dobry pomysł. Po co zamykać stoki, skoro można testować w okienku przy kasie, alternatywnie pokazać wcześniej zrobiony test?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że jest w tym wątku kilka osób, które za wszelką cenę chcą przekonać, że "... sezonu nie ma i nie będzie..." - to było pisane od maja nieustannie..., że "...sezon już jest skończony..." a jak jest to za chwilę na pewno cię skończy bo: przypadki covid w Wengen, póżniej w St. Moritz teraz w Arosie, a w ogóle to za chwilę zamkną ruch w całej Europie... a teraz niby zamknęli tranzyt przez Czechy bo "... prawo jest podobne jak BE a tam rozumieją je tak, że nie wolno tranzytu również..."

Również wróciłem wczoraj ze Swiss. Przekraczałem granicę w Martinie 3 razy wjeżdżając do Szwajcarii i w sobotę na początku jedyne pytanie to ile nas jest w samochodzie (siedmiosobowym) - 5? to ok. zapraszamy. W czwartek i piątek na info, że wracamy do Scuol z Samnaun nie było dalszych pytań. Jest posterunek graniczny pomędzy DE a A na drodze z Garmisch do Ehrwald ale nie niepokojono nas. W powrotnej drodze nie było pytań i zatrzymywania na żadnej granicy. Przy okazji zapytałem znajomego z Ehrwald jak to jest z ich jeżdżeniem: jest tylko dla miejscowych (ale spotyka się auta na niemieckich numerach - później przeczytałem info o St.Anton), Ehrwald czynny tylko od piątku do niedzieli, Lermoos od 9 rano do 12.00 codziennie i w weekendy po południu też. Trasy biegowe czynne 24 h ale przygotowanie dużo gorsze niż zwykle, knajpy na stokach nieczynne.

Mój wyjazd w tym roku był średni bo pogoda przez cały tydzień raczej kiepska ale cieszę się, że udało się jednak bo bardzo mi zależało ze względu na ten beznadziejny czas - że jednak się da...

Co do covid - na pewno byłem bezpieczniejszy niż w Polsce, u nich też spadają przypadki, byliśmy z Rodziną w apartamencie, nigdy nie jechał z nami nikt w gondoli czy na krześle, w sklepie byliśmy 2 razy, w Samnaun w nielicznie otwartych sklepach pustki a sprzedawczyni łamanym polskim dziękuje, że przyjechaliśmy bo tylko dzięki nam jest jakikolwiek biznes...

Reasumując (cytując Jeeb - dzięki za podpowiedzi) jechać i nie czekać póki można. :)  i jeszcze więcej optymizmu :)  

Kawior84 -Twoje buty już są na ojczystej ziemi.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...