Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, mnrdov napisał:

??? Mówisz o krecie z Parsenn? Oczywiście że jechałem, nie wiem skąd takie bzdurne wnioski wyciągasz po raz kolejny. 

Koleje Retyckie, czyli wąskotorówki z panoramicznym przeszkleniem. Być tam i nie skojarzyć RhB to jak być we Władywostoku i nie skojarzyć Kolei Transsyberyjskiej. :)

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, larynx napisał:

Witam

Jak drogi w Szwajcarii. Czy trzeba zakładać łańcuchy na koła ?

nie mów, że od tego będziesz uzależniał wyjazd. Łańcuchy trzeba zakładać w górskim terenie w trudnych warunkach niezależnie od kraju, w którym się znajdujemy

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, larynx napisał:

To jasne, chcę wiedzieć ile zajmie mi dojazd

nie mogłem się powstrzymać - tu nikt nie jest wróżką. Sorry, ale warunki na drogach są mocno zmienne. Jak tylko śnieg przestaje sypać to na głównych drogach służby robią swoje. Raz zdarzyło mi się, że droga w dolinie do Ischgl po dużym opadzie śniegu była zamknięta przez dobę. Jak ktoś kto miał hotel w dolinie utknął na autostradzie to dojazd na pewno miał dłuższy...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, larynx napisał:

z podkarpacia do Zermatt

Kawał drogi. Google pokazuje 16 godzin jazdy, ale spokojnie policzyłbym 20 godzin. Czas dojazdu zależy od warunków na drodze, czy sucho, czy ślisko, czy wieje, czy sypie, albo pada marznący deszcz. Co więcej ważne w ile osób jedziecie, we dwóch zawsze szybciej, z dzieciakami, wujkami i ciotkami wychodzi o jakieś 10-20% więcej czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, larynx napisał:

Witam

Jak drogi w Szwajcarii. Czy trzeba zakładać łańcuchy na koła ?

Jestem w Laax obecnie i pomimo olbrzymich opadów śniegu, które potem zostały zneutralizowane przez ulewne deszcze, nie ma potrzeby korzystać z łańcuchów (ale mądrze jest mieć je w bagażniku). Co się tyczy Zermatt dojedziesz swoim samochodem do Tasch (kawałek przed Zermatt), potem możesz skorzystać z pociągu lub taksówki żeby Cię dostarczył do samego Zermatt, tam jest ruch tylko elektryczny. Jeżeli masz dużo luźnego bagażu, to może wyniknąć problem, żeby to wszystko ze sobą zabrać. Proponuję, by w podróży do Zermatt ograniczać bagaż do rzeczy niezbędnych, chyba, że jest dużo ludzi do ich noszenia, ale jest ograniczenie do 5 osób maksimum w jednym samochodzie, a więc bagaż z umiarem i najlepiej żeby był poręczny, polecam duże plecaki.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem w środę z Łodzi do Parpan. Nawi pokazywała 12,5h. Przejechałem w 11h z trzema krótkimi postojami na stacjach. Niemcy droga super non stop 160km/h. Austria gorzej bo zaczęło sypać, a Szwajcaria dramat po 40km/h na autostradzie. Ale wyszło super. Waruneczki miodzio 👌

AA796C65-8CC2-4CB1-8BB6-34A805B4A71F.jpeg

70A1AC79-2F19-4118-BCEE-CFC747EA43B3.jpeg

 

Edytowane przez ski89
  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...