Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 20/21


Lexi

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, ppown napisał:

Śnieg luźny i sypki. Pojawiły się odsypy ale luźny, lekki śnieg więc było nieźle. Warunki bardzo dobre ;) Jedynie miejscami trochę lodu pojawiło się na koniec jeżdżenia.

Pozdrawiam

Czy jest ktoś, kto trafił w Kasinie super warun? Taki, żeby było twardo i równo? Mi się nigdy nie zdarzyło :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mifilim napisał:

Czy jest ktoś, kto trafił w Kasinie super warun? Taki, żeby było twardo i równo? Mi się nigdy nie zdarzyło :o

A to wtedy ludzi sporo i też nie pojeździsz ;) Trochę za wąsko tam jest jak na szybką 6. Trasa pod wyciągiem to chyba bardzo sporadycznie jest zrobiona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2021 o 20:04, tanova napisał:

Guba będzie miała w tym roku chyba sezon życia :D! Fajnie, że po szaleństwach w Szwajcarii chce Ci się jeszcze odwiedzić naszą szczecińską polankę :).

Kolorystyka tras jednak mocno na wyrost - moim zdaniem ta po prawej to zielona, a ta przy orczyku co najwyżej niebieska ;).

Te nasze trasy na Kaszubach stokach też trzeba inaczej pokolorować 🤩, ale dziś dzień na nartach nr 2 (przepraszam na szkoleniu) wyjątkowo udany, warunki idealne, 20 osób na trasie. Szacunek dla Kotlinki w Szymbarku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, WujB napisał:

Te nasze trasy na Kaszubach stokach też trzeba inaczej pokolorować 🤩, ale dziś dzień na nartach nr 2 (przepraszam na szkoleniu) wyjątkowo udany, warunki idealne, 20 osób na trasie. Szacunek dla Kotlinki w Szymbarku.

Bidny ten sezon, ale dobrze, że chociaż cokolwiek ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Velo napisał:

Cześć,

czy Wisła Skolnity ma oba stoki oświetlone na jazdach wieczornych?

I czy jest znaczna różnica między Nową Osadą a Skolnitami? Chodzi o jazdę wieczorną w ciągu tygodnia.

Tak,obie trasy są oświetlone. Większej różnicy między stacjami nie widzę. No może na NO czerwona jest szersza, ale przedzielona kanapą, Skolnitach obie trasy schowane w lesie. Na plus w Skolnitach gastronomia :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, lika napisał:

Wiesz, raczej chodziło mi o wskazanie potencjalnego kierunku rozładowania mega tłumów przy wyciągach również w tych większych ON. 

A zapotrzebowanie jest, np żeby sprawdzić czy na dłuższe cechy dla córy aby na pewno już pora, czy też potrzaskane kolano małżonki odpowiednio reaguje na stoku.

Zresztą, w dzisiejszych czasach zapotrzebowanie jest na jakiekolwiek stoki

Nie no, generalnie ja się obawiałem o frekwencję na nartach, bo:

- zostaną sami zapaleńcy (a),

- ludzie się boją kontaktów i wirusa (b).

Tymczasem wszystko wskazuje na to, że ani a, ani b.

Może być tak, że ludzie spragnieni sportu i rekreacji przez te 14 dni kiedy stoki będą otwarte przed ponownym zamknięciem (?) zrobią taki tłum, że stacje odbiją sobie przerwę.

Do tego dojdą jeszcze prawdopodobnie znakomite warunki śniegowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam (mam karnet) z utęsknieniem na Szczyrk, a tu (niemal tradycyjnie) SMR otwiera...

TYLKO NIEBIESKIE TRASY!😞

 

 

9.02.2020

Gdzie pojeździmy w Szczyrku? 

W piątek 12.02. ponownie otwieramy ośrodek dla narciarzy i snowboardzistów. Start punktualnie o godz. 8:30. Dostępne będą wszystkie koleje oraz orczyk. Na naśnieżanych trasach jest 80-100 cm białego dobra.

Od piątku będzie można jeździć na trasach: 2, 3b, 3, 4, 10 oraz łącznikach z COS: 3a i 3c do Ondraszka 21. 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa Osada.

Witam. Dzisiaj na spontanie szybkie szkolenie we Wiśle. Kursantów dużo :/ 

Na stoku zameldowany o 19. Szkolenie wykupione na 2 godzinki. 

IMG_20210209_192237.thumb.jpg.74d94a5c68782ed4625f4aaca02c5082.jpg

IMG_20210209_192253.thumb.jpg.2b49d405f931459180b49ab88875fcf7.jpg

Zdjęcia dla potwierdzenia, iż byłem. Warunki ok, niby mróz ale taki dziwny ten śnieg. Miejscami sporo odsypów, przy wyciągu miękko. Ale znalazły się miejsca, gdzie stok nie był, aż tak zmęczony.  A i bym zapomniał temperatura ok -4/-5 :)

Slalomka na takie wieczorne wypady to raczej średni pomysł :/ A co do samego szkolenia. Może NO zacznie uczyć kultury na stoku? Tylko taka sugestia.

Po wieczornym szkoleniu mogę wnioskować, iż ludziom brakuje kompletnie jakiekolwiek kultury oraz odniosłem wrażenie, że część uczestników szkolenia po prostu przyjechała sobie pogadać w kolejce do wyciągu. To chyba tyle. 

Dziękuje za uwagę.

Michał 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Micheł napisał:

 ... Po wieczornym szkoleniu mogę wnioskować, iż ludziom brakuje kompletnie jakiekolwiek kultury ...

W Bałtowie to samo, a nawet gorzej 🤣 Najgorsze są chyba około 12 - 14 latki, którzy boczkiem, boczkiem bo prawie nikt im uwagi nie zwraca omijają kolejkę o 10 czy 15 osób. Starszaki czyli od około 18 - tki wzwyż palą głupa, że nie widzą jak Ci na plecach siedzą albo po nartach depczą ... Chyba dlatego, że pewnie z 90 % to przyjechało raczej w celach towarzyskich co nie znaczy, że myki kolejkowe są im obce 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karpacz - Biały Jar Winterpol

Dwie godzinki wieczornej jazdy przy siarczystym mrozie - temperatura spadła od -10 do -14 stopni. Jazda w ramach edukacyjnych zajęć sportowych, trzeba wypełnić oświadczenie. Skipass w godz. 18-21 kosztuje 45 złotych.

Ludzi umiarkowana ilość - bez problemu znaleźliśmy miejsce parkingowe pod samym wyciągiem, kolejka na 2-3 kanapy, potem na bieżąco. Warunki na stoku - główna niebieska trasa w dobrym stanie po całym dniu, boczna czerwona - słabo oświetlona i dużo oblodzeń. Większość ludzi (tak 3/4) z zasłoniętymi twarzami, ale to pewnie zasługa temperatury. Obsługa nie interweniuje, na kanapy ludzie wsiadają jak chcą i dziwnie reagują, jak nie zgadzam się na zamknięcie osłony - zwłaszcza ci bez zakrytej paszczy. 

Generalnie jest tam płasko i szeroko, więc takie ulgowe jeźdżenie, ale lepsze to niż nic.Trzy fotki:

IMG_20210209_191257.thumb.jpg.9d56ef70e742ae5a6571183edc4a06f2.jpg

IMG_20210209_190029.thumb.jpg.8bfc9f0cc9dca3bb072a8da163fb2ba6.jpg

IMG_20210209_193622.thumb.jpg.b5fa15eb619b2ab00b336a95d763e3b3.jpg

  • Like 15
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na tourach na Pilsku. Widać, ze trwają przygotowania do otwarcia - ratraki jeżdżą, siatki sa rozkładane, na Buczynce i Solisku jakieś pojedyncze armatki snieza.
 

Warunki z Miziowej na Szczawiny fantastyczne. Powyżej Miziowej tez swietnie. Pewnym problemem jest Solisko i Buczynka - jest mało sniegu i generalnie taka skorupa, która skruszyły ratraki, wiec jest taka mało przyjemna gruda. Gdyby na to spadło chociaż 30 cm sniegu to byłoby i tam luks, a tak to póki co tak sobie. 
 

Nartostrada ze Szczawin na dol zamknięta.

 

Wrzucam pare zdjęć, ale z jakiś względów jak wrzucam z iPhone to na forum często sa odwrotnie - nie bardzo mam na to wpływ, wiec Sorki jak sie tak stanie. Trzeba stanąć na rękach 🙂

 

 

AAC91B43-7D31-45DE-A5B0-EE2798570106.thumb.jpeg.4ce6ac883f18508b1d1853b5c80ab6f2.jpeg

A1DFDB12-2F25-4BBA-8480-0DC229405811.jpeg

82DC6025-CA0D-4614-AABE-14BF31692B79.jpeg

BF64AA33-30FB-435C-8FEB-4AF292501FA9.jpeg

  • Like 8
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Cosworth240 napisał:

...

Wrzucam pare zdjęć...

 

Świetny pomysł, jak przewijam na moim małym ekraniku najpierw widzę to co najważniejsze - jaki/ile śniegu, następnie ośnieżone choinki - ocho, posypało mrozik trzyma, na końcu niebo - to najmniej ważne, słońce/chmury/mgła byle śnieg na Pilsku był dobry! Pozdro 🤙

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, przepraszam jeśli pytanie nie w tym wątku. Czy ktoś mógłby polecić cierpliwego instruktora narciarstwa dla dziecka 4,5roku w Wiśle Stożek (14,02-20,02) ? Dziecko pogodne i odważne ale niestety z lekko obniżonym napięciem mięśniowym i wszystkich sportów (jazda na roweże, konie, pływanie) uczy się bardzo mozolnie i powoli. Zależy mi aby Instruktor ze spokojem i kompetencją wprowadził w narciarski świat i przede wszystkim zaszczepił wiarę, że warto próbować i że w końcu się uda. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie pasuje tu nauka czteroletniego dziecka i Stożek...

Upewnij się, czy w tym czasie będzie jeździł talerzyk na dolnej polanie.  Trasy przy krzesełku absolutnie do nauki podstaw się nie nadają, a niebieska trasa jest ścieżką w lesie, więc też słabo.

Stożek to świetny, generalnie niezatłoczony ośrodek, ale dla jeżdżących narciarzy.

Dzieci to Klepki, Siglany, Istebna etc. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kociol22 napisał:

Dzień dobry, przepraszam jeśli pytanie nie w tym wątku. Czy ktoś mógłby polecić cierpliwego instruktora narciarstwa dla dziecka 4,5roku w Wiśle Stożek (14,02-20,02) ? Dziecko pogodne i odważne ale niestety z lekko obniżonym napięciem mięśniowym i wszystkich sportów (jazda na roweże, konie, pływanie) uczy się bardzo mozolnie i powoli. Zależy mi aby Instruktor ze spokojem i kompetencją wprowadził w narciarski świat i przede wszystkim zaszczepił wiarę, że warto próbować i że w końcu się uda. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Pan Witek Pruski ze Stożka, wiem ze czyta nasze forum, wiec moze kogoś poleci bezpośrednio.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2021 o 10:36, Plywak napisał:

Na jakich nartach jeździsz te giganty w Suchem?

Jeździłem na Sporten AHV 06 GS 176cm R21m, ale tylko dlatego, że takie mam i trzeba je zużyć.

Do ustawień na Suchym, lepsze byłyby narty dłuższe (180-185cm).

Choć w tym wszystkim, sprzęt jest najmniej ważny. (byle krawędzie ostre) Zabierz co masz i trenuj.

Jak się zamienisz na narty z najlepszymi, to dołożą Ci tyle samo, albo i lepiej ;)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Greg napisał:

Przede wszystkim nie pasuje tu nauka czteroletniego dziecka i Stożek...

Upewnij się, czy w tym czasie będzie jeździł talerzyk na dolnej polanie.  Trasy przy krzesełku absolutnie do nauki podstaw się nie nadają, a niebieska trasa jest ścieżką w lesie, więc też słabo.

Stożek to świetny, generalnie niezatłoczony ośrodek, ale dla jeżdżących narciarzy.

Dzieci to Klepki, Siglany, Istebna etc. 

Dziękuje za odpowiedź. Hmm napisałam Stożek, gdyż znaleźliśmy odpowiednią kwaterę bezpośrednio pod tym ośrodkiem. W zasadzie możemy dojeżdżać w inne miejsca Wisły. Twoim zdaniem naprawdę nie ma sensu nauka na Stożku? Z tego co patrzyłam są tam tez łagodniejsze fragmenty trasy. Myśleliśmy ze na takie pierwsze kroczki mniej zatłoczony wyciąg może się nadać. 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kociol22 napisał:

Dziękuje za odpowiedź. Hmm napisałam Stożek, gdyż znaleźliśmy odpowiednią kwaterę bezpośrednio pod tym ośrodkiem. W zasadzie możemy dojeżdżać w inne miejsca Wisły. Twoim zdaniem naprawdę nie ma sensu nauka na Stożku? Z tego co patrzyłam są tam tez łagodniejsze fragmenty trasy. Myśleliśmy ze na takie pierwsze kroczki mniej zatłoczony wyciąg może się nadać. 🤔

Spokojnie - jak to są pierwsze kroki, to na dole jest talerzyk i płaska polanka, gdzie można spokojnie rozpocząć naukę na nartach. Jeżeli tylko ten talerzyk jest czynny to nie ma potrzeby dojeżdżania gdziekolwiek. A jak już młody adept cokolwiek załapie, to nartostrada przez las też jest dla dzieciaków fajną atrakcją. 

Zjeżdżanie ze Stożka na dół do Wisły codziennie może być dość uciążliwe, bo warunki na tej dróżce potrafią być nieraz wyzwaniem dla aut 4x4. Zdecydowanie polecam wyjazd do góry, pozostawienie auta na cały pobyt bez ruszania i cieszenie się tym odcięciem od rzeczywistości. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...