Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Austria aktualne obostrzenia?


lski@interia.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Ja przepraszam Państwa biorących udział w tej wojnie, ale ja tu na temat sezonu (i ferii):

 

*Polska - prawdopodobnie bez większych ograniczeń, patrz: Blog o nartach: Ferie (i sezon?) w Polsce będą (powinny być?) normalne

*Słowacja, Czechy - paszport Polsatu, sorry, medyczny

*Austria, Włochy - paszport Polsatu - przy czym: UWAGA! Austria skróciła ważność paszportu do 9 miesięcy, większości się więc kończy w styczniu lub lutym

*Szwecja, Szwajcaria, Hiszpania - bez ograniczeń

 

UWAGA! Mogę nie mieć pełnej wiedzy i pełnych informacji, a sytuacja może się stopniowo lub nagle zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, surfing napisał:

Jacek pojechał do Austrii i podobnie jak w ubiegłym roku zaraz wszystko pozamykają,  pozostała Szwecja, na szczęście szlak do Sälen  już przetarty  :) 

Austria: 2G, 3G, FFP2, a skutek obostrzeń wręcz katastrofalny.

512829726_Austria09_11_2021.thumb.jpg.f9353ab74806c56a8d10e1558bad7a15.jpg

 

Szanowny Panie Jacku [Lubię takich wariatów, którzy wszystko robią z pasją!], proszę się nie dziwić, że mało ludzi, bo:

- to czas przed sezonem, choć mnie zdarzało się jeździć jesienią i zawsze było super;

- inflacja zjada ludziom oszczędności i siłę nabywczą (krótko: idzie bieda, a jak bieda, to na stokach pusto);

- ograniczenia medyczne jakąś część narciarzy jednak odrzucają (pisałem o tym, jak znaczną grupę, nie wiem): np. mnie: ja sam mam karnet na ten lodowiec i prawdopodobnie nie pojadę, bo empirycznie nie zgadzam się z zasadą: "Przyjedź, ale tylko z paszportem medycznym". Ale mój osobisty wybór, tak jak nie chodzę na mecze piłkarskie - z tego samego powodu! Innych nie namawiam, niech każdy ustosunkowuje się jak chce. Ilu jest takich jak ja? Nie wiem. Zobaczymy.
 

PS. Krippenstein - piękna góra i piękna trasa: 11 km w dół!

PS2. Lodowiec Moelltal - świetny, lubię takie, nie za duże, ale w miarę sportowe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę STUBAI dzisiaj.
Pogoda wymarzona, ludzi sporo - strach pomyśleć co w weekend będzie. Kolejka do krzesła max 5 minut.
Po 12-tej wyszło dużo lodu, warunki zrobiły się trudne.

Covidowo - dziwnie.

Apartament - nikt się o certyfikat nie pytał. Pani tylko zapytała czy wiem jakie obowiązują zasady.

Wczoraj kolacja w restauracji - nikt certyfikatu nie sprawdzał.

Dzisiaj w kasie karnety na 4 dni bez pytania/sprawdzania certyfikatów.

Restauracja na stoku na zewnątrz - brak jakiejkolwiek weryfikacji czegokolwiek.

W gondolach maseczki 90% używane, na starcie z parkingu rzekłbym 100% w kolejce i w gondoli, na tyle na ile się rozglądałem. Na krzesełkach i orczykach pełna wolność, nikt nie pilnował nie upominał, nawet jak sięzrobiło ciasno i pełne krzesła wyjeżdżały w górę.

W gondoli "podłuchałem" młodzież, że im certyfikaty sprawdzane na zasadzie okazania, bez weryfikacji.

84km w totalu / 48km w dół nakręcone, NOGI BOLO cytując Marboru :)

 

20211111_105130.jpg

  • Like 15
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że na Stubai można więcej.

Jazdę rozpocząłem ok. 9 (bylem na parkingu o 8:00, ubranie, karnety, wyjazd gondolą do góry, 2 gondolą a szczyt...)

Jazdę zakończyłem o 14:30, w tym 30 minut w restauracji. W sumie 5h jazdy.
Informacje na temat długości tras wg oficjalnej mapy to absurd, najdłuższy zjazd miałem 3,6km, poza tym 2,2-2,5km na zjazd. Nie wszystko jest otwarte - sądzę że jak wszystko otworzą i warunki będą cały dzień dobre to można spoooro pojeżdzić.

Szklarska ma tą przewagę, że wyciąg ma 2km a trasa 3,5km  - na Stubai wyciągi są długie ale takich przeliczników wyciąg/trasa nie mają.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, izydar napisał:

Myślę że na Stubai można więcej.

Jazdę rozpocząłem ok. 9 (bylem na parkingu o 8:00, ubranie, karnety, wyjazd gondolą do góry, 2 gondolą a szczyt...)

Jazdę zakończyłem o 14:30, w tym 30 minut w restauracji. W sumie 5h jazdy.
Informacje na temat długości tras wg oficjalnej mapy to absurd, najdłuższy zjazd miałem 3,6km, poza tym 2,2-2,5km na zjazd. Nie wszystko jest otwarte - sądzę że jak wszystko otworzą i warunki będą cały dzień dobre to można spoooro pojeżdzić.

Szklarska ma tą przewagę, że wyciąg ma 2km a trasa 3,5km  - na Stubai wyciągi są długie ale takich przeliczników wyciąg/trasa nie mają.

Widzę że mój post z wczoraj tajemniczą mocą cudną zniknął.

Byłem na Stubai z żoną w 2008 lub 2009 roku. Pierwszy dzień miał być na rozgrzewkę, a wtedy zaliczyłem przez cały dzień 80km zjazdów. NOGI BOLO były już do końca wyjazdu hehe i na to nic nie pomagało.

Wybieram się z familią na ten ośrodek na ferie w styczniu, widzę że jest sporo nowych gondolek plus będzie możliwość skatować się na GSach 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, izydar napisał:

Nie wszystko jest otwarte - sądzę że jak wszystko otworzą i warunki będą cały dzień dobre to można spoooro pojeżdzić

da się zjechać na parking ?

 

7 minut temu, grimson napisał:

Widzę że mój post z wczoraj tajemniczą mocą cudną zniknął.

nie tylko Twój :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wie czy dobrze rozumiem ale te zaświadczenia odnośnie "ozdrowieńca" to automatycznie dodają do konta pacjenta ? Bo mi się w Niedzielę izolacja kończy to rozumiem że w poniedziałek będę to miał na IKP ?
Bo normalnie jak na zlitowanie boskie ostatni dzwonek i bach dopadło mnie i jednak mogę na Stubai jechać 😉

Edytowane przez Karizmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Karizmo napisał:

Bo mi się w Niedzielę izolacja kończy to rozumiem że w poniedziałek będę to miał na IKP ?

U mnie i u Żony proces aktualizacji statusów na IKP (kwarantanna, wyniki testów etc.) trwał 7 dni. Tak, że sprawdź dokładnie.

Pozdrawiam
mirekn 

 

Edytowane przez mirekn
7 nie 8
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Ktoś posprzątał tę kłótnię (radykalnie i jedną i drugą stronę): moim zdaniem słusznie. To forum o nartach!

"Kłótnię", "jedną i drugą stronę"? Ja tam raczej widziałem ożywioną dyskusję i odmienne zdania, nie jakieś dwie strony. Każdy widzi co chce zobaczyć. Dyskusja dotyczyła jednej z najważniejszych spraw obecnie, mianowicie szeroko rozumianych obostrzeń sanitarnych, które dotykają także narciarzy i wpływają na zachowania, a nawet możliwość uprawiania tego sportu/rekreacji. A że miała miejsce  w temacie obostrzeń w Austrii, to tylko przypadek.  No ale porządek musi być, więc zamiast czegoś do myślenia i zrozumienia będziemy mieli zdjęcia kotletów, frytek, piwa, - austriackiego, a jakże, w zgodzie z tematem o obostrzeniach.

  • Like 2
  • Thanks 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, WojtekM napisał:

No właśnie - czy zdjęcia kotleta i frytek są zgodne z tematem "obostrzenia"? A jak ze zdjęciami piwa? I czy zdjęcia piwa powinny znaleźć się na forum o tematyce sportowej? 😛

I bombardino. W ogóle picie bombardino w Austrii powinno być surowo zabronione...

  • Thanks 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzecia dawka szczepienia. Resort zdrowia wydłuży ważność certyfikatów covidowych

Ministerstwo Zdrowia wydłuża ważność certyfikatów covidowych dla osób, które przyjęły trzecią dawkę szczepienia przeciwko COVID-19. Certyfikat będzie miał ważność przez rok od momentu przyjęcia trzeciej dawki. - Wydłużenie okresu ważności certyfikatu dokonujemy w oparciu o rekomendację Rady Medycznej – tłumaczy szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.

https://wiadomosci.wp.pl/trzecia-dawka-szczepienia-resort-zdrowia-wydluzy-waznosc-certyfikatow-covidowych-6704268452932576a

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC changed the title to Austria aktualne obostrzenia?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...