Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 21/22


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś kolejne miłe spotkanie na stoku z @marekbtli jego żoną. Samej jazdy niewiele, bo i konieczność powrotu do domu (przez chwilę nie będę Was męczył swoimi relacjami). Warunki na stoku nico inne, niż wczoraj. Na głównym stoku, korzystając ze sporego mrozu, dosypali trochę śniegu. Było twardo, ale wolniej niż wczoraj. Na Słotwince, beton. Ludzi sporo, Słotwinkę otworzyli specjalnie dla mnie już o 8:45 (oczywiście żartuję, z tym specjalnie dla mnie, po prostu zareagowali na napór ludzi).

Warunki bardzo dobre.

IMG-20220213-075622.jpg

Tak to przygotowali.

IMG-20220213-074552.jpg

Pełna lampa, cały czas.

IMG-20220213-084658.jpg

Tu otwierają dla mnie Słotwinkę😉 (jak robiłem zdjęcie, kanapy jeszcze stały, dojeżdżam do bramek, włączyli). 

IMG-20220213-084700.jpg

A tak przy niedzieli, cerkiew w Złockie (będąc w okolicy warto je odwiedzić, poczytać o historii okolicznej ludności). 

DSC-0410.jpg

  • Like 10
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna Góra warunki dziś dobre rano na wszystkich trasach, kolejki duże, jakieś 20 min. stania. Dziś pierwszy raz bylem na wyciągu proca ( tak szybko telerzykiem nigdy wcześniej nie jechałem;-) ) Po powrocie ok 14 na trasę B jakaś masakra- muldy, odsypy. Na trasach przy żmiji było dużo lepiej.

IMAG1999.jpg

IMAG1998.jpg

  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Michas222k napisał:

Czarna Góra warunki dziś dobre rano na wszystkich trasach, kolejki duże, jakieś 20 min. stania. Dziś pierwszy raz bylem na wyciągu proca ( tak szybko telerzykiem nigdy wcześniej nie jechałem;-) ) Po powrocie ok 14 na trasę B jakaś masakra- muldy, odsypy. Na trasach przy żmiji było dużo lepiej.

IMAG1999.jpg

IMAG1998.jpg

Na C,D, E i F jest zawsze luźniej. Bo tam działa zwykła kanapa/ orczyk, a nie medialna Luxtorpeda.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, grimson napisał:

Na C,D, E i F jest zawsze luźniej. Bo tam działa zwykła kanapa/ orczyk, a nie medialna Luxtorpeda.

Tak ale trasa A nawet do godziny 16 była całkiem ok, to można tłumaczyć trudnością trasy, mniejsza liczbą narciarzy i umiejętnościami tych narciarzy... Dziś do wyciągu na żmije a nawet do procy też były kolejki i to niemałe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Michas222k napisał:

Tak ale trasa A nawet do godziny 16 była całkiem ok, to można tłumaczyć trudnością trasy, mniejsza liczbą narciarzy i umiejętnościami tych narciarzy... Dziś do wyciągu na żmije a nawet do procy też były kolejki i to niemałe.

Na A pierwsze 200m jest ciekawe, potem robi się normalnie.

Na tej trasie, nieratrakowanej po nocnej dostawie świeżych 20cm białego widziałem jadące pługiem dzieci w styczniu tego roku 😳

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śląsk ruszył na ferie - ratuj sie kto może !!!!!!...

Zawoja godzina 12 - nie zaparkujesz bliżej niż 1km od mniejszych wyciągów...od Mosornego 3 km.. Zapomnij o zaparkowaniu w pobliżu wejścia na jakikolwiek szlak turystyczny (poza kilkoma "ściśle tajnymi" miejscówkami ;)). Nie wiem co sie dzieje na szlakach ale pewnie dramat skoro nawet na dzikich leśnych duktach spotykam ludzi których z reguły tutaj nie ma..

 

588B448B-2021-4595-BC96-9F081790D4B4_1_105_c.thumb.jpg.185554aa5243e5cb6f0bb227a4c3221f.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 3
  • Confused 1
  • Sad 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

17 minut temu, Lexi napisał:

Śląsk ruszył na ferie - ratuj sie kto może !!!!!!...

 

Czy ja dobrze widzę, że ten wąż to kolejka to talerzyka, który ma może w porywach 300 metrów? To jest Wojtek Zawoja?

Edytowane przez tresor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suche Ski,dzisiejsza niedziela.Tylko impreza sportowa jest w stanie mnie ściągnąć w weekend na Podhale,ale nie było tragicznie.Ciepło w pełnym słońcu,ale pod nogą idealny beton,wytrzymał do końca.Śniegu dużo.Parkingi pełne,ale dało się stanąć.Jedne zawody,drugie zawody snowboardowe i multum szkółek-a jednak kolejki umiarkowane,nie takie jak w Zawoi,choć na stoku trzeba było się pilnować lub startować na odgrodzonym...

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo rozpatrywałem niedzielny wyjazd, do poćwiczenia parę elementów z córką - nie do szaleństw. Początek ferii śląskich przeraża mnie jako mieszkańca tego województwa, po konsultacji z córką strzelamy - Czarny Groń od Pingwina. Prognoza pogody zacna, ale zapewne każdy z was podobną może się pochwalić:

image.thumb.png.e08dbae035f5a9196cf2a66436c1050f.png

Na miejscu przed startem ośrodka, Ski-Busy z parkingu uwijają się w pocie czoła. Jestem zafascynowany tymi pojazdami i ich kierowcami. Ile osób można zmieścić w czymś takim? 20?30? dołóżcie jeszcze kilkunastu narciarzy ;)IMG_7843.thumb.jpg.4314f068251fbe439eae60cd061436ff.jpg

Ruszamy na górny odcinek, trzy zjazdy czerwoną to wszystko co dzisiaj wysiłku od Siebie, dziś inne priorytety. Od góry niemal cały dzień twardo, tzw. beton. Dużo tzw. cukru/kaszy? (jak wy to określacie?) w newralgicznych punktach przy dolnych stacjach, w lesie.IMG_7840.thumb.jpg.b40cfa538198e1b22991c6ebb62b5734.jpgIMG_7829.thumb.jpg.545d7bcede74657209ce453afa9c541f.jpgIMG_7835.thumb.jpg.f3f145aa3314584ccaecbd61d101fedb.jpg

SnowPark dziś bez nadzoru, parę hopek w międzyczasie na niższych górkach udało się pokonać.

A z góry takie tam widoki na Beskid Niski: IMG_7832.thumb.jpg.41748c5cd45dcf8d7341fa1e1f4e6373.jpgIMG_7817.thumb.jpg.40ef2b4419dbce3521d2af50b33e5f6b.jpg

Kolejki? Przez pierwsze dwie godziny brak. Góra w trzeciej godzinie na 5-6 minut, dół jak na zdjęciu.

IMG_7828.thumb.jpg.1793ecf5af893ec56f5a689c448ee21f.jpgIMG_7827.thumb.jpg.816f81a5dd7101663ca5d5a26cfeacae.jpg

Na zbiegu "objazdówki" przez las (pozwala ominąć stromy początek Czerwonej) i jedynki wiadomo - odsypy. Ale przy odpowiedniej prędkości do śmignięcia na jednym wdechu. Dantejskich scen, walk z siłami natury prawie wogule nie stwierdzono.

IMG_7842.thumb.jpg.f469727509cd112838e870385e17a97c.jpg

Na koniec ode mojej skromnej osoby z okazji zbliżających się okoliczności:IMG_7800.thumb.jpg.613239ec68f94288061d1907f0d4ef4d.jpg

 

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę .

O weekenkowych ,bądź w tygodniu (opcja w tygodniu mnie bardziej ciekawi)kolejkach na wiślańskim skipasie. Najbardzie iteresuje mnie  Soszów , Skolnity i Cieńków.

Od paru sezonów trzyma mnie TMR za narciarskie krocze sezonówką , ale już mam dosyć kolejek w Szczyrku.

A słysząc , że do gondoli jest krótka kolejka bo czeka się tylko 15 min to naprawdę brakuje już mi argumentów.

Inną rzeczą jest fakt iż ,ja tą sezonkę pare razy wyjeżdżę ,ale jeżeli chodzi o jednodniowy wyjazd na narty a nie do kolejek to wiślański skipas jest chyba najlepszą opcją.

Z góry dziękuje   za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, toppaner napisał:

Mam prośbę .

O weekenkowych ,bądź w tygodniu (opcja w tygodniu mnie bardziej ciekawi)kolejkach na wiślańskim skipasie. Najbardzie iteresuje mnie  Soszów , Skolnity i Cieńków.

Od paru sezonów trzyma mnie TMR za narciarskie krocze sezonówką , ale już mam dosyć kolejek w Szczyrku.

A słysząc , że do gondoli jest krótka kolejka bo czeka się tylko 15 min to naprawdę brakuje już mi argumentów.

Inną rzeczą jest fakt iż ,ja tą sezonkę pare razy wyjeżdżę ,ale jeżeli chodzi o jednodniowy wyjazd na narty a nie do kolejek to wiślański skipas jest chyba najlepszą opcją.

Z góry dziękuje   za odpowiedź.

Skolnity już poza Wiślańskim Skipassem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, toppaner napisał:

To jest ból , lubię tą górkę.

Dzięki za info nie jestem na bieżąco.

Kiedyś mnie kusiła, dziś jak patrzę na zatory przy parkingu to mi się odechciewa. Miałem Pingwiny do wykorzystania, w tym samym czasie dojazdu wybrałem Czarny Groń. Na Wiślanskim fajnie STOK się prezentuje w tych kategoriach, jeszcze inni zapewne polecą Stożek.

Edytowane przez lika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lika napisał:

jeszcze inni zapewne polecą Stożek.

Tak Stożek jest obowiążkowy ze wzblędy na atmosferę ,klimat ,spokój, i taki "brak napinki" ,jak najbardziej tylko to krzeselko, a tak na prawdę jego szybkość, osobiśćie wolałem orczyk.

Na Stożek można jechać w ciemno.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, moruniek napisał:

Dziś kolejne miłe spotkanie na stoku z @marekbtli jego żoną. Samej jazdy niewiele, bo i konieczność powrotu do domu (przez chwilę nie będę Was męczył swoimi relacjami). Warunki na stoku nico inne, niż wczoraj. Na głównym stoku, korzystając ze sporego mrozu, dosypali trochę śniegu. Było twardo, ale wolniej niż wczoraj. Na Słotwince, beton. Ludzi sporo, Słotwinkę otworzyli specjalnie dla mnie już o 8:45 (oczywiście żartuję, z tym specjalnie dla mnie, po prostu zareagowali na napór ludzi).

Warunki bardzo dobre.

IMG-20220213-075622.jpg

Tak to przygotowali.

IMG-20220213-074552.jpg

Pełna lampa, cały czas.

IMG-20220213-084658.jpg

Tu otwierają dla mnie Słotwinkę😉 (jak robiłem zdjęcie, kanapy jeszcze stały, dojeżdżam do bramek, włączyli). 

IMG-20220213-084700.jpg

A tak przy niedzieli, cerkiew w Złockie (będąc w okolicy warto je odwiedzić, poczytać o historii okolicznej ludności). 

DSC-0410.jpg

Cze

My także dziękujemy za te 2 niepełne dni na Arenie, sobota świetna, ludzi umiarkowana ilość i wszystko spoko gdyby nie pobudka 0 4:30 :)

Niedziela nie była dla nas, napór nowych feriowiczów nas pokonał, 12:00 i było po "ptokach", nie było sensu, plus Areny - puste stoki mimo obłożenia, każdy zjazd w super komfortowych warunkach, niestety coś za coś - trzeba było odstać swoje niestety.

Do zobaczenia ponownie.

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...