Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - sezon 2023/24


korylcio

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie mocny deszcz jak i w Sączu tak i w Krynicy. W nocy ma przejść na minusową temp i w opad śniegu. Ale ziemia namoczona i względnie ciepła więc szału pewnie nie będzie. Trzeba poczekać aż ponaśnieżają solidnie na dniach.

Wstępnie na przyszły weekend w dzień znowu plusowe temperatury... ale może jeszcze się odmieni (oby).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki na Arenie znakomite, twardy podkład a na wierzchu fajny, świeży opad. Dosyć zimno i wiatr mógłby odpuścić,  ale na szczęście są osłony. Ludzi jak na niedzielę u Pingwina malutko, zero kolejek a jest prawie dziesiąta, niespotykane. 

20240107_094557.jpg

  • Like 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu odmieniło się za oknem.

W Rytrze trochę posypało, działa tylko trasa na około, ścianki zamknięte bo sporo ziemi już wystawało i teraz tylko lekko przysypane. Mam nadzieję że dzisiaj zaczną solidne naśnieżanie to będzie można od przyszłego weekendu jeździć.

Zrzutekranu(17701).thumb.png.88f43cf2a85c326dbc5b28cbc668716e.png

Zrzutekranu(17702).thumb.png.e6f0a6045f35613822ecf7374b74379e.png

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ZdolnyŚlązak napisał:

Z FB - taki wiatr dzisiaj na Nartoramie w Zieleńcu. 

Luxtorpeda w CG rano chodziła, teraz już też stoi.

https://m.facebook.com/groups/518161949506191/permalink/907201040602278/?mibextid=xfxF2i

Byłem po sąsiedzku w Dolni Morawie, strasznie mocny wiatr, główny wyciąg puścili bardzo wolno, równoległy orczyk jeździł szybciej co się zwykle nie zdarza. Później chyba też wyłączyli główny wyciąg. Ja jeździłem na wolniejszy krześle u Słonia ten wyciąg jest nieco niżej i osłonięty drzewami. Co ciekawe w Dolni nic śniegu nie spadło w nocy/dzień, jedynie mocno nasnieżali nieczynną jeszcze trasę. Na czynnych trasach snieżyli tylko w nocy.

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakopane, Harenda, niedziela. Jedynym, co może mnie skłonić do niedzielnej wizyty w tej Mekce narciarzy to impreza sportowa, Puchar Zakopanego. Lało dzień i noc, spłukało prawie wszystko a resztę ostatnio zamroziło w nocy. Potem na szklankę spadło dużo świeżego  mokrego śniegu, i zsuwał się po stromym stoku w  hałdach. Powinni tam zrobić demonstracje ewolucji dla góralskich instruktorów. Dziury na gigancie pokonały nawet exmistrzynię Małgosię T. która zamiast wejść na podium odwieziona została z uszkodzonym kolanem.. 

 

 

IMG_20240107_112527.jpg

IMG_20240107_112529.jpg

  • Like 14
  • Thanks 1
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widzę że miałem duże szczęście z tymi Słotwinami dzisiaj. Udał się zdecydowanie najlepszy dzień w sezonie jak do tej pory, genialny był ten śnieg. Cały dzień od rana do szesnastej na gigantkach i nawet pogoniłem je kilka razy "off piste" - okazuje się że całkiem przyjemnie jadą w miękkim, lekkim śniegu dopóki jest prędkość. Niestety śniegu poza stokiem było jeszcze zbyt mało żeby lecieć piecem, bo trzeba było uważnie omijać miejsca przewiane przez wiatr, rowy i inne atrakcje na trasie... Tzn poza trasą :) 

Niestety nie wszyscy mieli udany dzień bo dwukrotnie na stoku inteweniowali ratownicy pomimo tego że ludzi przez cały dzień było mało a miejsca do jazdy dużo. 

20240107_102533.jpg

Edytowane przez wolcjusz
  • Like 13
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Pisałem wcześniej, że w tym tygodniu (bo jest mróz) dowiemy się, czy COS zamierza ruszyć w tym sezonie, bo informacji rzetelnych brakowało.

O co chodzi w tym że COS nie ruszy w tym sezonie? słyszę już od 2 albo 3 osoby o tym. Myślałem że to żart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gerald napisał:

O co chodzi w tym że COS nie ruszy w tym sezonie? słyszę już od 2 albo 3 osoby o tym. Myślałem że to żart.

Po prostu zimą zaskoczyła budowniczych 🤭🤭🤭 Jak pewnie wiesz w COS realizowana jest fajna inwestycja w postaci budowy 2 nowych wyciągów. Niestety jakiś dureń tak zaplanował harmonogram, że sezon jest praktycznie stracony. Jeżeli Leitner faktycznie wszedł na budowe miesiąc po terminie to będzie ich to kosztować kilka grubych baniek. Ale... tam powinna być rozpoczeta budowa w kwietniu aby mieć zapas na kłopoty które się wydarzyły. Pytanie główne kto zawalił i nie przewidział lub nie zbadał powstałego osuwiska ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Jusik2002 napisał:

Po prostu zimą zaskoczyła budowniczych 🤭🤭🤭 Jak pewnie wiesz w COS realizowana jest fajna inwestycja w postaci budowy 2 nowych wyciągów. Niestety jakiś dureń tak zaplanował harmonogram, że sezon jest praktycznie stracony. Jeżeli Leitner faktycznie wszedł na budowe miesiąc po terminie to będzie ich to kosztować kilka grubych baniek. Ale... tam powinna być rozpoczeta budowa w kwietniu aby mieć zapas na kłopoty które się wydarzyły. Pytanie główne kto zawalił i nie przewidział lub nie zbadał powstałego osuwiska ???

tak durnie planują wszystkie inwestycje z zamówień publicznych, stany surowe wypadają jesień zima a wykończenie na wiosnę, lato, poważnie taki system, ponoć tzw "specyfika finansowania" i mityczna UNIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...