Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 23/24


surfing

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Lexi napisał:

Fantastyczny, wiosenny warun Panowie mieliście (na ostatniej ściance zawsze jest tłok - walka) ..nie dołączyłem bo jednak w tygodnu licze na mniejszy tłok - może ktoś sie wybiera w tygodniu... @Maria ?

Masz na myśli Rohacze? Mam wolne rano w środę, wybieram się, ale muszę wracać wcześnie, tzn muszę być na miejscu na początek i wycof koło 12, najpóźniej 12.30 :(

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maria napisał:

Żadna tajemnica :) . 50 zł za wyjazd w górę, można potem zejść lub skorzystać ze zwiezienia, które ewentualnie kosztuje tyle samo. Tylko trzeba wcześniej zadzwonić do schroniska zaklepać sobie rezerwację. Oczywiście przy założeniu, że w nadchodzący weekend będą warunki i będzie podobna okazja, co jednak jest na szczęście prawdopodobne.

Pilsko to wspaniała Góra i Ludzie. Sorry nikomu by się nie chciało.

Jak wytrzymają z chęcią dam im tą stówke:)

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaworzyna w tym roku szokuje. Co roku w marcu zamykali trasy pod byle pretekstem, nawet gdy warunki były dobre. Wystarczyło, że frekwencja spadła i już zaczynało się dziadowanie. W tym roku walczą o funkcjonowanie jak nigdy, choć na dobrą sprawę nikt nie miałby do nich żalu gdyby zamknęli się na dobre, bo jeździ się tam teraz już tylko po oślich łączkach. Kto wie, może to zapowiedź innego stylu zarządzania stacją na przyszłe lata?

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dementuję jakoby Jaworzyna kończyła co roku wcześnie. Zawsze przynajmniej do świąt ciągnęli, a po świętach dopiero często robili przegląd techniczny przestawiali się na sezon letni (często święta wchodziły mocno w kwiecień).
W zeszłym roku o tej dokładni porze działały wszystkie trasy (nawet 4 już w słabej kondycji, ale jednak). Taką mamy w tym roku zimę!
Niestety powstała nowa trasa, która jest wyżej i w tym roku szybko poddali się z główną trasą, która co roku była dla nic priorytetem.
Niestety odpuścili już także obie 2 i 2a, a szczególnie 2, która jest wyżej, mogli odbudować. Gdyby się tak stało to teraz bym tam był na 100%, bo bardzo chciałem tam przetestować trochę nart (też mają do tego fajne warunki), ale nie chce mi się robić tyle kilometrów, aby jeździć na 2 niebieskich trasach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, wielofish napisał:

Dementuję jakoby Jaworzyna kończyła co roku wcześnie. Zawsze przynajmniej do świąt ciągnęli, a po świętach dopiero często robili przegląd techniczny przestawiali się na sezon letni (często święta wchodziły mocno w kwiecień).
W zeszłym roku o tej dokładni porze działały wszystkie trasy (nawet 4 już w słabej kondycji, ale jednak). Taką mamy w tym roku zimę!
Niestety powstała nowa trasa, która jest wyżej i w tym roku szybko poddali się z główną trasą, która co roku była dla nic priorytetem.
Niestety odpuścili już także obie 2 i 2a, a szczególnie 2, która jest wyżej, mogli odbudować. Gdyby się tak stało to teraz bym tam był na 100%, bo bardzo chciałem tam przetestować trochę nart (też mają do tego fajne warunki), ale nie chce mi się robić tyle kilometrów, aby jeździć na 2 niebieskich trasach.

Jasne że długo działali ale normą było zamykanie w marcu tras na których spokojnie dało się jeździć. Pierwsza do zamknięcia szła zawsze czwórka, potem trasa nr 5, następnie 2a. W tamtym roku i dwa lata temu czarną 5 zamykano, gdy były na niej jeszcze co najmniej dobre warunki. Nie przypominam też sobie żeby kiedykolwiek dośnieżano tam w marcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już niestety w pociągu, więc wrzucam ciepłe zdjęcia od kolegi 🤫 Jest zachwycony, mówi że w tym sezonie takiego warunu jeszcze nie miał ;)

Śniegu nie brakuje, więc będzie jeszcze długo jeżdżone. Nie mniej, klasycznie, w dolnej części Goryczkowej przydałoby się rozstawić ze dwie-trzy armatki i łatać przetarcia, bo już miejscami wychodzi a to brązowe, a to zielone.

PXL_20240320_072855742_MP.thumb.jpg.3eb79a4f777e07299632214fe82b6bd7.jpg

PXL_20240320_080608973_MP.thumb.jpg.008be4c97dc44615e342604ac60be21b.jpg

PXL_20240320_092429851_MP2.thumb.jpg.a081fa61e71c5c7ede0e0f6d67a3551a.jpg

PXL_20240320_104327020_MP.thumb.jpg.2b70bba49c5164c522dadc738c5546a7.jpg

PXL_20240320_095839517_MP.thumb.jpg.2f5eefb83a61b16ca6875b853b9eacfa.jpg

PXL_20240320_114023031_MP.thumb.jpg.e9883118be1cb3fac3ecd10a5ded4e46.jpg

PXL_20240320_124718080_MP2.thumb.jpg.112e91e11253f17ab8eb5cc4e96dbad5.jpg

 

  • Like 18
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Jeeb napisał:

rewelacja, a gdzie kończy się śnieg na nartostradzie do Kuźnic?

Gdzieś na wysokości Myślenickich Turni, dosłownie kawałek za dolną stacją krzesełka w Goryczkowej. Więc nie ma za bardzo sensu bawić się w zjazd na sam dół. No chyba że lubisz spacerki, albo masz nartorolki;) W ogóle to staram się przynajmniej raz w roku odwiedzić Kasprowy, zwykle w lutym/marcu. I muszę się przyznać że w tym roku pierwszy raz zdarzyło się tak, że do Kuźnic musiałem wrócić gondolką. Kolejny anegdotyczny dowód na to jak słaba jest ta zima.

  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rumcayz napisał:

Gdzieś na wysokości Myślenickich Turni, dosłownie kawałek za dolną stacją krzesełka w Goryczkowej. Więc nie ma za bardzo sensu bawić się w zjazd na sam dół. No chyba że lubisz spacerki, albo masz nartorolki;) W ogóle to staram się przynajmniej raz w roku odwiedzić Kasprowy, zwykle w lutym/marcu. I muszę się przyznać że w tym roku pierwszy raz zdarzyło się tak, że do Kuźnic musiałem wrócić gondolką. Kolejny anegdotyczny dowód na to jak słaba jest ta zima.

W zeszły piątek dało się zjechać do esa, przenieść kawałek narty, i jeszcze 600 m dalej

  • Like 2
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białka kończy sezon 24 marca:

Uwaga narciarze i snowboardziści !
Ostatnia szansa na szusowanie. 
24 marca będzie ostatnim dniem funkcjonowania naszego ośrodka narciarskiego w sezonie zimowym 2023/2024 
Stok czynny jest w godzinach od 9:00 do 16:00.
Do waszej dyspozycji pozostaje Kolej nr II, Kolej nr III, Kolej nr IV, Kolej nr V oraz Kolej nr VI  
Do zobaczenia w Białce Tatrzańskiej

FB_IMG_1711140248438.jpg

  • Like 2
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilsko:

+20°C i Świeży Śnieg 🙃

Dziś 24-03-2024 rano w górach ❄️ świeży śnieg (Hala Miziowa -3°C / doliny 2°C), a za kilka dni termometry mogą pokazać ok. 20°C ☀️, oczywiście tak ciepło może być tylko w dolinach, ale i tak jest to  pogodowe ekstremum, mikroklimat naszego regionu, góry Pilsko 1557 m n.p.m 🏔️
Kamera Pilsko 👇
https://korbielow.net/pilsko-kamera-online/

FB_IMG_1711274585784.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaworzyna Krynicka jutro-spotkam kogoś? Będę od 7 30 do 10 00 na trasie 3.Musze sobie popsuć wrażenia, bo dopiero wróciłem z Dolomitów, gdzie w przerwie dzielącej 2 zawody urządziłem sobie skisafari, jeżdżąc nawet w 2 stacjach dziennie w :Innichen, Kronplatz, Alta Badia, San Pellegrini, Predazzo, Madonna, Fulgarida, Marilleva, Val Gardena... 

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, lski@interia.pl napisał:

Jaworzyna Krynicka jutro-spotkam kogoś? Będę od 7 30 do 10 00 na trasie 3.Musze sobie popsuć wrażenia, bo dopiero wróciłem z Dolomitów, gdzie w przerwie dzielącej 2 zawody urządziłem sobie skisafari, jeżdżąc nawet w 2 stacjach dziennie w :Innichen, Kronplatz, Alta Badia, San Pellegrini, Predazzo, Madonna, Fulgarida, Marilleva, Val Gardena... 

Gigant w Val Gardena, a drugie zawody? No i jak Ci poszło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie wiosna w przyszłym tygodniu na grubo... więc może ostatnie szanse na narty w PL... odwiedziny Kasprowego.
Warto było się ruszyć. Super warunki. Na Gąsienicowej bez zastrzeżeń (ostatnia ścianka z jakimiś przebarwieniami, ale cały czas w dobrym stanie), Gąsienicowa jadąc lawą stroną w świetnym stanie do samego końca (poza wyjazdem z lasu, gdzie już trzeba szukać białych możliwości).

Ludzi może z 50 osób na 2 trasy to naprawdę garstka, do tego temperatura od -8 do 0, więc trasa do końca dnia w stanie do jazdy na krawędziach. Może pierwsza ścianka na Gąsienicowej po prawej stronie już trochę zniszczona, a ta bliżej wyciągu trochę już zbyt zlodowaciała, ale można było powalczyć, bo równo cały czas. Dzisiaj sporo chmur, znacznie mniej słońca, ale widoczność z pewnymi wyjątkami bardzo dobra.

Jutro powtórka tyle, że krócej, bo jeszcze na turach będę chciał sobie szybko wejść.

Zjazd do Kuźnic z dużym spacerkiem... tzn. dość szybko śnieg się skończył. Zaskakująco szybko, bo sprzęt ciążki wjechał wywozić drzewo z TPN (w tym celu można dewastować szlaki), 200m dalej, gdzie nartostrada rozłączyła się z drogą śnieg wrócił, przed jedyną ścianką na nartostradzie i skończył się tuż przed pierwszym mostkiem. Trochę trzeba było się przejść, ale nie mogłem sobie odpuścić, poza tym nie trwało to na pewno dłużej niż przejście z Goryczkowej do kolei - oczekiwanie na zjazd - trasa w dół kolei (sprawdzone).

IMG_E9032.JPG

IMG_9013.JPG

IMG_9016.JPG

IMG_9020.JPG

IMG_9026.JPG

IMG_9029.JPG

IMG_9030.JPG

  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja dorzucę kilka fot z zeszłej środy - tak dla zaostrzenia apetytu; teoretycznie jechałem "na pogodę", ale raptem w poniedziałek ujawniła się w prognozie mgła na wtorek, teoretycznie miała być do 10tej, a praktycznie rozpogodziło się o 15, norwedzy jeszcze do 11 uaktualniali, a potem już odpuścili i razem z bergfex pokazywali słońce, gdy za oknami rozłożyło się gęste mleko; na szczęście środa wynagrodziła i prognozowane zachmurzenie 10-12 nie potwierdziło się; trasy zacne, u góry twardo i miejscami lodowo, jeno ostatnie 40-50 m przed każdą stacją dolną wyciągów przecierki pojawiały się dość wcześnie, ale chłopaki umieścili informację "uwaga na wystające kamienie i korzenie" zatem sprawa zasadniczo załatwiona...     

20240320_092132.jpg

20240320_095240.jpg

20240320_123618.jpg

gas_gorycz.jpg

20240320_165414.jpg

  • Like 10
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia z Kasprowego. Warun jest, pogoda prawie, bo wieje i Goryczkowa pewnie nie ruszy.
Wczoraj zapomniałem dodać dla tych, którzy nie lubią wyciągu na Goryczkowej, ze jeździ szybciej niż znacznie nowocześniejszy na Gąsienicowej (8 km/h vs 6/5). Demony prędkości to nie są. 

2E3BA490-3AF8-4BAA-A4A0-21F6343AE93C.jpeg

165DA1FF-BAA4-483B-83B7-591AFBBDD3DA.jpeg

 

Edytowane przez wielofish
  • Like 10
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...