Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Narty pilsko napisał:

Za jakieś 200mln można by było na Szrenicy wybudować nową gondole (na mapce A) z stacją przesiadkową na górze puchatka oraz wybudować nową 6 osobową kanapę (na mapce B) a wzdłuż niej nową trasę. W dodatku można by było polepszyć system naśnieżania w całym ON. image.png.0705b03e7a50c0331782c2dce14f65a1.png

No i skończyć ten projekt przerywana linia. Tylko z naśnieżaniem kłopot. Chyba, żeby wyrównali. Przyjdzie walec i wyrówna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Narty pilsko napisał:

Za jakieś 200mln można by było na Szrenicy wybudować nową gondole (na mapce A) z stacją przesiadkową na górze puchatka oraz wybudować nową 6 osobową kanapę (na mapce B) a wzdłuż niej nową trasę. W dodatku można by było polepszyć system naśnieżania w całym ON. image.png.0705b03e7a50c0331782c2dce14f65a1.png

Ski Arena już pracuje nad wysłaniem Puchatka do huty, i instalacji 4-osobowej [jeśli mnie pamięć nie myli] kanapy. Tylko zanim zbiorą wszystkie pozwolenia, ekoterroryści wydadzą łaskawie zgodę, to miną lata.

Pozwolenia i instalacja 6-osobowego Karokonosza zabrała też ładne parę lat.

Jakiekolwiek inwestycje w obrębie KPN - tylko dla cierpliwych. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, grimson napisał:

Ski Arena już pracuje nad wysłaniem Puchatka do huty, i instalacji 4-osobowej [jeśli mnie pamięć nie myli] kanapy. Tylko zanim zbiorą wszystkie pozwolenia, ekoterroryści wydadzą łaskawie zgodę, to miną lata.

Pozwolenia i instalacja 6-osobowego Karokonosza zabrała też ładne parę lat.

Jakiekolwiek inwestycje w obrębie KPN - tylko dla cierpliwych. 

I Puchatek się zakorkuje. Osobiście wolę stać w kolejce do wyciągu niż do zjazdu. Najlepszy przykład Czarna Góra i Luxtorpeda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, marionen napisał:

A wodę do naśnieżania będą nosić w wiaderkach czy może butelkowaną ?

Wydaje mi się że system to nie tylko armatki ale także przepompownie itp.

 

57 minut temu, grimson napisał:

Ski Arena już pracuje nad wysłaniem Puchatka do huty, i instalacji 4-osobowej [jeśli mnie pamięć nie myli] kanapy. Tylko zanim zbiorą wszystkie pozwolenia, ekoterroryści wydadzą łaskawie zgodę, to miną lata.

Pozwolenia i instalacja 6-osobowego Karokonosza zabrała też ładne parę lat.

Jakiekolwiek inwestycje w obrębie KPN - tylko dla cierpliwych. 

Dzisiaj 4 osobowe niewyprzęgane kanapy to przeżytki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przecież plan dla dolnej części Szrenicy już dawno jest uchwalony, wiadomo co ma być przebudowane i o co od lat toczy się przepychanka z RDOŚ we Wrocławiu, kolejny termin został niedawno po raz n-ty przesunięty do końca maja.

W skrócie idzie o wymianę dolnej dwójki na szybką czwórkę, poszerzenie Puchatka, przedłużenie czarnej i połączenie jej z Puchatkiem, wybudowanie trasy pod nową czwórką, a także trasy do nauki obok obecnej szóstki wraz z orczykiem. 

Jedynie nie jestem pewien czy przez te wszystkie przepychanki z RDOŚ, trwające przynajmniej od 2018 roku, w międzyczasie coś nie wypadło z planów, bo jedna pracownia to niejedyny hamulcowy przy inwestycjach narciarskich, a niestety tak to jest ze pewne osoby w decyzyjnych instytucjach też nie pomagają.

Rysunek planu

2. Projekt MPZP Szklarska Poręba (Szrenica) RYS-1.jpg

  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, artkas napisał:

Panowie, przecież plan dla dolnej części Szrenicy już dawno jest uchwalony, wiadomo co ma być przebudowane i o co od lat toczy się przepychanka z RDOŚ we Wrocławiu, kolejny termin został niedawno po raz n-ty przesunięty do końca maja.

Pamiętam, jak już rok temu po zakończonym sezonie pisali, że przystępują do prac - wszyscy mieliśmy nadzieję, że już minionej zimy będziemy jeździć po nowych trasach, a tu jak zwykle nic nie wyszło. Obietnic jest publikowanych mnóstwo w różnych ośrodkach, a potem tylko ok. co 10-ta z nich jest realizowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2023 o 18:39, Narty pilsko napisał:

Tak był na sprzedaż w 2018 roku. Moim zdaniem brak porządnych inwestycji gdyby one były to soszów by stał się we Wiśle zdecydowanie najlepszym ON.

Moim zdaniem problemem Soszowa, jest słaby dojazd do ośrodka. Praktycznie niewidoczny z głównej drogi przez Wisłę. A ma być lekko, łatwo i przyjemnie. To ośrodek dla koneserów, podobnie jak Stożek, a nie ośrodek dla klienta masowego. Gdyby chociaż baseny termalne wybudowali, czy jaką wieżę widokową 😉. To tak jakby porównywać Białkę do RusińSki.  

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2023 o 20:22, Narty pilsko napisał:

Wydaje mi się że system to nie tylko armatki ale także przepompownie itp.

 

Dzisiaj 4 osobowe niewyprzęgane kanapy to przeżytki.

A ja je uważam za pewne, bezproblemowe i... zabijacze kolejek. Pisałem już o tym. Wisła jest najlepszym przykładem. Do 1000 m nie ma sensu robić wyprzęganych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, moruniek napisał:

Moim zdaniem problemem Soszowa, jest słaby dojazd do ośrodka. Praktycznie niewidoczny z głównej drogi przez Wisłę. A ma być lekko, łatwo i przyjemnie. To ośrodek dla koneserów, podobnie jak Stożek, a nie ośrodek dla klienta masowego. Gdyby chociaż baseny termalne wybudowali, czy jaką wieżę widokową 😉. To tak jakby porównywać Białkę do RusińSki.  

A ja jestem za tym, aby było, jak jest. Dzięki temu nie ma kolejek.

A marzeniem jest odkopanie Rówienek i połączenie z Soszowem. Powstałaby naprawdę duża stacja.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2023 o 17:50, Narciarz ze Śląska napisał:

Nie żartuję sobie z tematu aż tak bardzo. Oba skrajne podejścia mnie rażą:
1) Podejście A - inwestycja z nową kolej na Kasprowym to straszna ingerencja w przyrodę, świstaki wymrą, bociany odlecą, itp.
Tłumaczę:
- Jakoś tak w Austrii czy Włoszech narciarze są, wyciągi są, w Soelden jest nawet... tunel!
2) Podejście B - należy Kasprowy zamienić w lunapark i same podgrzewane kanapy, 100 km tras i takie tam...
Tłumaczę:
Kasprowy jest trudną górą z trudnymi trasami, nie jest to ośrodek dla typowego "piknika" i raczej nie powinien takim być.

Jednakże na dziś jest stacją prawie niedostępną dla "normalsa", a liczba absurdów przerasta korzyści. Za te same pieniądze lub mniejsze wolę pojechać gdzieś indziej (Rohacze?), gdzie jest parking za darmo, wiem, że pojeżdżę od razu i nie muszę płacić za kibel, ani przy zmianie tras drałować 300 m... pod górę. 

Na dziś koniecznością jest wymiana krzesła na Goryczkowej, usprawnienie transportu do stacji i kwestii parkowania, usprawnienie zmiany tras z Goryczkowej na Gąsienicową.

Na przyszłość: lepsza przepustowość kolei głównej dla narciarzy lub jakieś inne rozwiązanie (wyciąg do dołu Goryczkowej). Być może małe dośnieżenie tras dojazdowych do Kuźnic.

Jeśli ktoś chce zrobić z Kasprowego lunapark, sam zaprotestuję!
 

Przecież forumowi ekolodzy zaraz Ci wstawią tutaj mema z flamastromapami 100 kolejek na Kasprowym i Beskidzie! Ja bym nie ryzykował 😉 

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Krakus81 napisał:

Przecież forumowi ekolodzy zaraz Ci wstawią tutaj mema z flamastromapami 100 kolejek na Kasprowym i Beskidzie! Ja bym nie ryzykował 😉 

Jacy ekolodzy?

Bądźmy konsekwentni i precyzyjni: nie ekolodzy ale ekoterrorysci, którym jakiś narciarz bzyknął żonę i teraz w akcie zemsty nie pozwalają prawilnym Bogom sztruksu zajadać kiełbasy i popijać  piwko przy odpowiednio głośnej muzie, przy stoku z podrzewanymi kanapami.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...