Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Słotwiny Arena wzbogaca się w przyszłym sezonie o drugą wyprzegana kanapę,  podobna do istniejącej. Wytyczone zostaną nowe trasy w okolicy istniejącego orczyka za parkingami i restauracja. Będą to trasy łatwe ale z pewnością przyczynia się do podniesienia rangi ośrodka. 

  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bumer napisał:

Słotwiny Arena wzbogaca się w przyszłym sezonie o drugą wyprzegana kanapę,  podobna do istniejącej. Wytyczone zostaną nowe trasy w okolicy istniejącego orczyka za parkingami i restauracja. Będą to trasy łatwe ale z pewnością przyczynia się do podniesienia rangi ośrodka. 

W tym roku byłem pierwszy raz na Słotwinach i podobało mi się. Szkoda, że drugi ośrodek na Słotwinach działa oddzielnie. No i czy kiedyś dojdzie do planowanego połączenia z Jaworzyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, WojtekM napisał:

W tym roku byłem pierwszy raz na Słotwinach i podobało mi się. Szkoda, że drugi ośrodek na Słotwinach działa oddzielnie. No i czy kiedyś dojdzie do planowanego połączenia z Jaworzyną?

Raczej połączenia z Jaworzyna nie będzie.  Teren gdzie kiedyś był orczyk w kierunku pensjonatu Pegaz podobno sprzedany wielu właścicielom którzy nie są zainteresowani urządzaniem tam trasy narciarskiej.  Co się zaś tyczy drugiego ośrodka to trudno myśleć o współpracy gdy tak długo trwała wojna. Blokowano dojazd do Areny (Azotow). Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby aby Arena wykupiła ośrodek poniżej, znaczy się Tabaszewskiego.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bumer napisał:

Raczej połączenia z Jaworzyna nie będzie.  Teren gdzie kiedyś był orczyk w kierunku pensjonatu Pegaz podobno sprzedany wielu właścicielom którzy nie są zainteresowani urządzaniem tam trasy narciarskiej.  Co się zaś tyczy drugiego ośrodka to trudno myśleć o współpracy gdy tak długo trwała wojna. Blokowano dojazd do Areny (Azotow). Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby aby Arena wykupiła ośrodek poniżej, znaczy się Tabaszewskiego.

Szkoda, już samo połączenie Jaworzyny z Azotami dałoby zdecydowany nr 1 w Polsce. A jak jeszcze dodamy plany połączenia z Wierchomlą???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, koliber napisał:

Stosunkowo niedaleko jest też górna stacja "Henryka II" - właściciel jakiś czas temu mówił o planach połączenia z Jaworzyną, ale to pewnie potrwa.

Właściciel to niech najpierw zalatwi swoje problemy związane z istniejącą stacja. Nie znam szczegółów ale doszły mnie informacje odnośnie problemów, spraw sądowych,  braku zgód i dokumentów inwestycji. Mam nadzieje ze wszystko  wcześniej czy później zalatwi, a potem to może pomyśli nie tylko o Jaworznie ale o połączeniu z Areną  Słotwiny!  Taki rozwój wydaje mi się bardziej możliwy do realizacji. Co do połączenia z Wierchomli i Jaworzyny, zarządzający Jaworzyna nie są podobno zainteresowani. Podobno, bo Dwie Doliny cienko ostatnio przedą  i może trzeba poczekać aby ich przejąć? Wszystko możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ciekawe, że wybrali taki a nie inny termin żeby rozmontowac wyciąg. Akurat w tym roku mają skończyć dwa z trzech fragmencie Zakopianki i w przyszłym sezonie będzie można dojechać tam z Krakowa w około godzinę. Nic tylko postawić kanapie i zrobić dobre nasniezanie. Dojazd dużo lepszy niż do Białki, a warunki klimatyczne lepsze niż w Myslenicach i Harbutowicach.

Wysłane z mojego F3112 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuwu09 napisał w inny wątku na temat Żabnicy. 

Będąc służbowo w Węgierskiej Górce zapytałem o te widoczne tereny z przeznaczeniem pod wyciągi i trasy. Faktycznie jeden, miejscowy człowiek skupił dużo terenu z nadzieją na zorganizowanie ośrodka. Na przeszkodzie w uzyskaniu kredytu pod budowę wyciągów narciarskich stanął fakt zbyt niskich wysokości npm. Stąd poważne ograniczenie w długości trwania sezonu narciarskiego. Taka odpowiedź w zupełności mi wystarczyła. 

Trasy w Żabnicy są pomiędzy 992 m. n.p.m. a 500 m n.p.m.. Jak na Polskie warunki to są bardzo dobre parametry. Szkoda, krok po kroku z tym coś nie robią. Bo górka jest jakby przygotowana do tras narciarskich. 

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncpecja rozbudowy dolnego budynku na warszawskiej Górce Szczęśliwickiej. W środku będzie m.in. panoramiczna restauracja, spa, fitness, wypożyczalnia i serwis nart i wiele innych. Być może będę miał niewielki wkład w rozwój tego miejsca ;) 

Przy okazji modernizacji zostanie wymieniona mata - zastąpiona będzie nową, ale tej samej produkcji. 

csn.jpg

csn1.jpg

  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hextor napisał:

To jest inwestycja na którą wszyscy czekamy! Co tam nowy wyciąg na Goryczkowej... xD

Na pewno Górka jest bardziej realna ;) 

Dzarkos, to trochę jeszcze poczekasz...

Tymczasem w święta wielkanocne planowane jest otwarcie nowej kolei na Kopę

https://www.nj24.pl/article/nowy-wyciag-w-karpaczu-na-wielkanoc 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z weekendowego Szczyrku i od dwóch miejscowych usłyszałem informację, że TMR po sezonie zmieni/przebuduje system naśnieżania. Podobno obecny ma problem z wydajnością i nie może działać w 100%(nie wiem dokładnie o co chodzi, ale nie spełnił oczekiwań) oraz lance przynajmniej w części mają być zastąpione przez armatki.

Generalnie TMR myślał, że będzie lepiej, a wyszło jak wyszło. Szczyrk miał być Chopokiem, a jest tylko Szczyrkiem :)

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z weekendowego Szczyrku i od dwóch miejscowych usłyszałem informację, że TMR po sezonie zmieni/przebuduje system naśnieżania. Podobno obecny ma problem z wydajnością i nie może działać w 100%(nie wiem dokładnie o co chodzi, ale nie spełnił oczekiwań) oraz lance przynajmniej w części mają być zastąpione przez armatki.

Generalnie TMR myślał, że będzie lepiej, a wyszło jak wyszło. Szczyrk miał być Chopokiem, a jest tylko Szczyrkiem [emoji4]
Zawsze mogą kupić Pilsko, tam jest z 300 metrów wyżej.

Wysłane z mojego F3112 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...