Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Równie dobrze mogą też kupić Babią Górę - po co im "Pilsko", gdzie jest zaledwie 2 km porządnej trasy (nr 5) i drugie tyle na Buczynce, które nie bardzo są nawet połączone ze sobą? Niektórzy na tym forum ulegają marketingowym sloganom o "drugiej górze po Kasprowym", a Pilsko jest w praktyce czymś takim, jak Pradziad w Czechach - kilka króciutkich tras przy wyciągach orczykowych na dużej wysokości, ale to absolutnie nie jest ośrodek narciarski z prawdziwego zdarzenia. Weźcie sobie dowolną 1/10 Chopoka i będziecie mieli "Pilsko". Tą górę trzeba by "stworzyć" narciarsko od nowa - to się nikomu nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Hextor napisał:

Szczyrk miał być Chopokiem, a jest tylko Szczyrkiem emoji4.png

Na Chopoku byłem tylko dwa razy latem a na Skrzycznem i Małym skrzycznem  jestem kilka razy w roku (zdecydowanie częściej zimą) i to jest prawda oczywista (oczywista oczywistość jak mawia klasyk). Chopok jest sporą górą z wysokogórskim klimatem a Skrzyczne, Małe Skrzyczne i Pośredni dużo mniejszymi i niższymi górami z klimatem bardzo kapryśnym i wyraźnie wyższymi średnimi temperaturami miesięcy zimowych  i marca ,który akurat w tym roku jest zdecydowanie chłodniejszy od normy, od Chopoka. Spece z TMR chyba doskonale o tym wiedza odkąd zdecydowali się zainwestować ,,furę kasy'' w dawnym SON-ie. Może jednak ich chciwość zwyciężyła.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, koliber napisał:

Równie dobrze mogą też kupić Babią Górę - po co im "Pilsko", gdzie jest zaledwie 2 km porządnej trasy (nr 5) i drugie tyle na Buczynce, które nie bardzo są nawet połączone ze sobą? Niektórzy na tym forum ulegają marketingowym sloganom o "drugiej górze po Kasprowym", a Pilsko jest w praktyce czymś takim, jak Pradziad w Czechach - kilka króciutkich tras przy wyciągach orczykowych na dużej wysokości, ale to absolutnie nie jest ośrodek narciarski z prawdziwego zdarzenia. Weźcie sobie dowolną 1/10 Chopoka i będziecie mieli "Pilsko". Tą górę trzeba by "stworzyć" narciarsko od nowa - to się nikomu nie opłaca.

Stworzenie góry od nowa nie jest aż tak dużym problemem, jak nieuregulowana, niepewna sytuacja prawna na Pilsku, żaden poważny inwestor tam nigdy nie zainwestuje, kolejny problem dla dużych inwestycji stanowi logistyka, Korbielów nie był by w stanie udźwignąć ruchu turystycznego zbliżonego do Szczyrku w sezonie 2017/2018, nawet Szczyrk ma z tym problem w szczycie sezonu, dochodzi jeszcze brak odpowiedniego zaplecza, bazy noclegowej, bazy rozrywkowo-gastronomicznej, oraz lokalizacja nieco na uboczu, ... do Szczurku po prostu łatwo dojechać z wielu miejsc z Polsce i to jest główny powód sukcesu Słowaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Sariensis napisał:

Stworzenie góry od nowa nie jest aż tak dużym problemem, jak nieuregulowana, niepewna sytuacja prawna na Pilsku, żaden poważny inwestor tam nigdy nie zainwestuje, kolejny problem dla dużych inwestycji stanowi logistyka, Korbielów nie był by w stanie udźwignąć ruchu turystycznego zbliżonego do Szczyrku w sezonie 2017/2018, nawet Szczyrk ma z tym problem w szczycie sezonu, dochodzi jeszcze brak odpowiedniego zaplecza, bazy noclegowej, bazy rozrywkowo-gastronomicznej, oraz lokalizacja nieco na uboczu, ... do Szczurku po prostu łatwo dojechać z wielu miejsc z Polsce i to jest główny powód sukcesu Słowaków.

Chopok też nie jest mocarzem jeśli chodzi o rozrywkę czy noclegi, ale broni się infrastrukturą typowo narciarską. Na miejscu są same hotele i kilka kwater. Cała reszta atrakcji czy prostych sklepów lub większej bazy noclegowej oddalona jest o 10-20km od ośrodka. Pilsko mogłoby być podobne. Za inwestycjami w ośrodek pewnie poszłyby inwestycje w hotele czy restaurację. Dojazd kolejowy w Żywcu + skibusy. Centra handlowe w Żywcu.

W mojej opinii jest duża analogia: Pilsko jak Chopok, Żywiec jak Liptowski Mikulasz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ptk89 napisał:

Chopok też nie jest mocarzem jeśli chodzi o rozrywkę czy noclegi, ale broni się infrastrukturą typowo narciarską. Na miejscu są same hotele i kilka kwater. Cała reszta atrakcji czy prostych sklepów lub większej bazy noclegowej oddalona jest o 10-20km od ośrodka. Pilsko mogłoby być podobne. Za inwestycjami w ośrodek pewnie poszłyby inwestycje w hotele czy restaurację. Dojazd kolejowy w Żywcu + skibusy. Centra handlowe w Żywcu.

W mojej opinii jest duża analogia: Pilsko jak Chopok, Żywiec jak Liptowski Mikulasz.

Niestety, wokół Pilska za wiele inwestycji zrobić nie można, ekolodzy zablokują wszystko, nie ma analogii ponieważ Słowackie prawo jest przyjazne inwestycjom, a polskie nie. Kolejna kwestia to inwestycje transgraniczne, Pilsko leży na granicy i proces decyzyjny co do inwestycji infrastrukturalnych znacznie się wydłuża, a czasem z uwagi na rozbieżne interesy państw, jest wręcz niemożliwy, w pobliże Chopoka dojeżdżasz autostradą, do Korbielowa nie będzie autostrady przez najbliższe 100 lat a może i nigdy ;). Jednak najistotniejszą barierę stanowią pewni ekolodzy, jawiący się obrońcami życia, ..., pytanie tylko czyjego, bo na pewno nie mieszkańców Korbielowa i okolic. Jednym słowem inwestor potrafi liczyć i nie zainwestuje w Pilsko, już jeden tam nieźle wtopił i nie sądzę by szybko pojawił się kolejny chętny do obrzucenia błotem.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwu odcinkowa Gondola z doliny na szczyt z peronem na szczawinach i Pilsko staje sie narciarsko numerem 2 po Kasprowym. To wcale nie jest nierealne w ciągu najbliższych kilku lat. Odpalenie Buczynki to też tylko kwestia czasu.
E już tyle lat czekamy na ten wyciąg, że prędzej uwierze ze rozbiera i wywioza na Wegry niż że uruchomia.

Wysłane z mojego F3112 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Honza napisał:

O jakiej inwestycji mówisz?

W najbliższych latach w Karpaczu powstanie Narodowy Ośrodek sportów zjazdowych dzięki współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki, Dolnośląskim Urzędem Marszałkowskim, Karkonoskim Parkiem Narodowym, Gminą Karpacz, właścicielem ośrodka narciarskiego na Kopie oraz Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu. Na razie nic więcej nie mogę powiedzieć 

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tym wykluczeniem komunikacyjnym, z Żywca do Korbielowa jest 6 km dalej niż z Liptowskiego pod Chopok. Choć i tak zostają samochody + autobusy. A szkoda, choć tutaj wina naszej beznadziejnej ulicówkowej urbanistyki; nie wiem kto i kiedy wymyślił że taka zabudowa ma jakiekolwiek plusy, ale przeprowadzenie jakiejkolwiek inwestycji w PL bez wysiedleni jest prawie że niemożliwe :| Myślę, że prędzej czy później ktoś się na poważnie zainteresuje inwestowaniem tutaj, potencjał rynku narciarskiego w Polsce jest bardzo duży, ale jak już koledzy wspomnieli, bez zmian prawnych przeprowadzenie jakiejkolwiek sensownej inwestycji może być niemożliwe. No i zgadzam się z tym, że nowe wyciągi, z narciarskiego punktu widzenia, bez nowych tras nie mają żadnego sensu. Miejsce jest, ale z drugiej strony - rzeczona Pracownia... Choć obecnie IMHO priorytet to i tak naśnieżanie + ew. lekkie poszerzenie części tras. 18km to na nasze warunki bardzo sensowna ilość, lepiej chyba najpierw zadbać o warunki śniegowe, potem brać się za rozbudowę oferty.

 

+ podbijam pytanie Honza do leitnera. 
EDIT: okej, brzmi bardzo obiecująco, ale mam dziwną nieufność do tych wszystkich "Narodowych coś tam, coś tam", niestety mocno to wieje "Misiem", a Bareja wiecznie żywy. Jedno pytanie: możesz zdradzić jak ma się do tego Karkonoski Park Narodowy? Mam na myśli stawiane wymagania i ograniczenia.

Edytowane przez Rumcayz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, mamad napisał:

Czemu akurat na Węgry:D Moim zdaniem Pilsko jest już stracone. Gdyby leżało w okolicach Zwardonia to Słowacy dawno by tam byli. Kolej droga idealne położenie. Jest jedno ale Pilsko leży w miejscu wykluczonym komunikacyjnie i łapę na nim ma Pracownia chodź nie ma tam cm2 działki. Taki absurd.

To nie absurd, tylko niezly sposob na zycie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Rumcayz napisał:

Jedno pytanie: możesz zdradzić jak ma się do tego Karkonoski Park Narodowy? Mam na myśli stawiane wymagania i ograniczenia.

Szczerze - tego nie wiem. Domyślam się, że tak, bo bez dobrej woli Parku nie dałoby się zrobić tam nowego stoku. A właśnie - mogę jeszcze dodać, że w planach związanych z tą inwestycją jest wydłużenie trasy EURO (ma się zaczynać wyżej).

  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, leitner napisał:

Szczerze - tego nie wiem. Domyślam się, że tak, bo bez dobrej woli Parku nie dałoby się zrobić tam nowego stoku. A właśnie - mogę jeszcze dodać, że w planach związanych z tą inwestycją jest wydłużenie trasy EURO (ma się zaczynać wyżej).

Wydłużenie trasy EURO oznacza wycięcie lasu na terenie parku. Nie wierzę :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, janek57 napisał:

Tu zgoda ,ale gondola na Pilsko to  fantazja ... No i niech tak zostanie.

Dokładnie, niech pozostanie. Gondola na miziową oznacza koniec tej góry, cokolwiek to znaczy :D:D

Powstałaby kolejna tvnowska ślizgawka, mrówkoland,

na podrzanej kanapce z jednej strony mister browarek z drugiej pancia seforcia a wszystko to pod oranżu kopułą...koszmar.

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, leitner napisał:

W najbliższych latach w Karpaczu powstanie Narodowy Ośrodek sportów zjazdowych dzięki współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki, Dolnośląskim Urzędem Marszałkowskim, Karkonoskim Parkiem Narodowym, Gminą Karpacz, właścicielem ośrodka narciarskiego na Kopie oraz Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu. Na razie nic więcej nie mogę powiedzieć 

Ile tych narodowych centrum ma powstać ? Ostatnio była gadka chyba o tym w Brennej ? Jak słyszę "narodowe" to już widzę jak to będzie wyglądać i jak będzie zarządzane ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jusik2002 napisał:

Ile tych narodowych centrum ma powstać ? Ostatnio była gadka chyba o tym w Brennej ? Jak słyszę "narodowe" to już widzę jak to będzie wyglądać i jak będzie zarządzane ;) 

W Brennej państwo nie wniesie do tego ani grosza. Ośrodek nie będzie również zarządzany przez państwowych urzędników. Jest to przedsięwzięcie prywatne. Projekt jest po prostu wpisany w Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju autorstwa Ministerstwa Rozwoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...