Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem to NIGDY nie będzie połączenia Rusińskiego z Białką Tatrzańską .Chodzi o mentalność ludzi z Bukowiny , jeszcze za czasów głębokiej komuny .Kiedy to  jeszcze w Białce nie było żadnego wyciągu , a tam było pełno orczyków .Wtedy Bukowina królowała . Skończyła się dominacja z chwilą początku Kotelnicy .Bukowina zaczynała stopniowo upadać . Aż doszło do tego co widzicie . Jako rodowity mieszkaniec Białki wiem to w 100 procentach , że chodzi o typową zazdrość , zawiść i oczywiści o honor ,że oni nie potrzebują łaski itp . Nawet jako sąsiednie miejscowości  , jako obywatele  , po prostu każdy mówi jeden do drugiego "przez zęby " i tyle . Po drugie boją się odpływu swoich klientów na nasze stoki . Macie przykład , że Oni chcą być SOBĄ  , bo nawet w kwestii wspólnego Ski pasa , powiedzieli , że w żadnym wypadku nie łączą się z Białką 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęło 4 lata od kiedy PKL została sprywatyzowana. Jak narazie oprócz lepszego marketingowego opakowania nie mamy do czynienia z jakimkolwiek jakościowym postępem jeśli chodzi o infrastrukturę narciarską. Można już powiedzieć, że wybór obecnego właściciela okazał się olbrzymim błędem. Jedyne co potrafią robić to konferencje prasowe, które nie przynoszą jakiegokolwiek materialnego efektu. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Honza napisał:

Minęło 4 lata od kiedy PKL została sprywatyzowana. Jak narazie oprócz lepszego marketingowego opakowania nie mamy do czynienia z jakimkolwiek jakościowym postępem jeśli chodzi o infrastrukturę narciarską. Można już powiedzieć, że wybór obecnego właściciela okazał się olbrzymim błędem. Jedyne co potrafią robić to konferencje prasowe, które nie przynoszą jakiegokolwiek materialnego efektu. 

Wydaje mi się, że tu jest kilka wątków, które komplikują sprawę. Po pierwsze PKL niby kupiły gminy, ale musiały zakup finansować za pomocą rzeczywistego nabywcy, którego ... teraz nie lubią i rzucają mu kłody pod nogi. Po drugie rząd szuka sposobu (nie wnikam, czy słusznie, czy nie) na unieważnienie prywatyzacji. Ja bym w takiej sytuacji nie inwestował. Ot, ryzyko polityczne. Kto jest rzeczywistym właścicielem PKL? Jakiś fundusz, ale mówi się, że główny kapitał jest rosyjski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie lepszy dojazd do Szczyrku

 

Śląskie - Przygotowania do budowy obwodnicy Buczkowic
PAP - Biznes


29.11.2017, Katowice (PAP) - Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach czeka na decyzję ws. zgody na budowę obwodnicy Buczkowic (Śląskie). Nowa droga za ok. dwa lata powinna odciąży tę miejscowość, łącząc drogę ekspresową S69 z drogą nr 942 - prowadzącą od Bielska-Białej m.in. do Szczyrku.
Jak poinformował PAP rzecznik ZDW Ryszard Pacer, jedyną formalnością brakującą do ogłoszenia przetargu na budowę jest decyzja ws. zgody na realizację tej inwestycji drogowej. Wnioskowano o nią do wojewody śląskiego w połowie br. Finansowanie jest już zapewnione - w szacowanym na 48,7 mln zł unijnym projekcie zarząd woj. śląskiego zatwierdził już przyznanie 36 mln zł dotacji.

  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, artkas napisał:

Krzesło na Kopę wygląda coraz lepiej, ale szans na otwarcie 20 grudnia nadal nie widzę -_-

Myślę, że 20 grudnia będzie zmontowane. Gorzej z odbiorami technicznymi. Takie kolejki to zestaw montażowy. Jeśli wszystko pasuje do siebie to raczej szybko idzie. Podpory stoją. Stacja górna była wcześniej. Jak zrobią stację dolną, to tylko nawijanie liny, testy i odbiory. Krzesła w wyprzęganych kolejkach i tak nawija się codziennie. Przed nocą zwija i  trzyma w garażu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2015 o 18:54, JC napisał:

Przejeżdżając dzisiaj przez Węgierską Górkę zerknąłem na Żabnicę. A tam piękny widok stoków. Szkoda, że nic tam się nie dzieje :(

IMG_0018.jpg.9d96c312a86a39b513a97295b5a15a98.jpg

Jak to nic się nie dzieje? Dokładnie rok temu (7 grudnia 2016) zamieściłem zdjęcie satelitarne tego rejonu, z nowo-wytyczonymi przecinkami pod trasy i wyciągi - można obejrzeć w wątku: https://www.skionline.pl/forum/topic/21227-potencjalna-lokalizacja-stoku-narciarskiego/

...na co niektórzy forumowicze stwierdzili, że to wcale nie przecinki pod wyciągi.

Przez ostatni rok wytyczono kolejne kilka przecinek, dziwnym trafem o szerokości ok. 30-40m, idealnie pokrywające się z kierunkiem opadania stoku (można ustawić widok na poziomnice na mapie), które dziwnym trafem zbiegają się w miejscach, gdzie kończą się przecinki o szerokości około 10m, a wszystko dziwnym trafem łączy się w kompleks kilkunastu takich szerszych przecinek i kilku węższych, zawsze pomiędzy nimi.

zabnica-nowe1.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Stawiam pytanie.

Po co Białka zrobiła nową trasę 2c? 

Ogólnie bardzo dobrze, im więcej tym lepiej. Nie mniej jednak odpaliłem dzisiaj gogole maps, tryb 3D, i spojrzałem od strony Gronia / Leśnicy. I widzę tam ( na mapach googla ) niezły potencjał na dalszą rozbudowę. Jak myślicie, czy to początek czegoś nowego? Przynajmniej na mapach googla wygląda to ciekawie. Nie mogą się dogadać z Bukowiną ( Rusi-Ski ), to może pójdą w tamtą stronę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.12.2017 o 14:45, Honza napisał:

Myślę, że 20 grudnia będzie zmontowane. Gorzej z odbiorami technicznymi. Takie kolejki to zestaw montażowy. Jeśli wszystko pasuje do siebie to raczej szybko idzie. Podpory stoją. Stacja górna była wcześniej. Jak zrobią stację dolną, to tylko nawijanie liny, testy i odbiory. Krzesła w wyprzęganych kolejkach i tak nawija się codziennie. Przed nocą zwija i  trzyma w garażu. 

Na stronie kopa.com.pl jest komunikat.

OTWARCIE NOWEJ KOLEI PLANOWANE JEST NA PRZEŁOMIE STYCZNIA I LUTEGO 2018 ROKU..

Edytowane przez Piotr1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaca10, dzięki za informację o trasie 2c, która jakoś nie rzuciła mi się w oczy przy oglądaniu planu ośrodka. Nie znalazłem jednak żadnych informacji na jej temat w internecie (może licho szukam) więc pozostaje pytanie, czy jest to tylko kreska na mapie ośrodka, czy rzeczywiście istniejąca trasa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z obietnic p. Morawieckiego w Programie dla Śląska, za Silesion.pl :

"Jednym z przedsięwzięć ujętych w Programie pod kątem rozwoju miast jest budowa do 2023 r. kompleksu rekreacyjno-sportowo-turystycznego pod nazwą Beskidzkie Centrum Narciarstwa – samowystarczalnego energetycznie w oparciu o odnawialne źródła energii, na terenie gmin Brenna oraz Szczyrk, szacunkowym kosztem ok. 830 mln zł."

Zachodzę w głowę co ma tyle kosztować ? Nieśmiało przypomnę, że TMR do tej pory zainwestował około 120 mln. zł, a zakładam, że jeszcze wydadzą co najmniej tyle samo lub więcej w następnym etapie rozbudowy (3 krzesła, naśnieżanie, budynki itp). Na okrągło zakładam, że będzie to 300 mln zł, ale za te pieniądze jest (będzie) nowoczesny ośrodek.

Cena wyciągu to (strzelam) 30 mln zł (8 mln Euro). Niech tego postawią 6 (na okrągło 200 mln), plus naśnieżanie, oświetlenie, bary, restauracje, ale ciągle daleko do 830 mln, chyba, że jest pomyłka i powinno być 83 mln.

Oczywiście trzymam kciuki za każdy pomysł, dzięki któremu można będzie pojeździć na nartach, ale jakoś nie wierzę, że coś wielkiego urodzi się w Brennej. Może trzeba zacząć od dogadania się w samej Brennej, bo wydaje mi się, że w tym sezonie ani Świniorka, ani Węgierski nie będą czynne.

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z obietnic p. Morawieckiego w Programie dla Śląska, za Silesion.pl :
"Jednym z przedsięwzięć ujętych w Programie pod kątem rozwoju miast jest budowa do 2023 r. kompleksu rekreacyjno-sportowo-turystycznego pod nazwą Beskidzkie Centrum Narciarstwa – samowystarczalnego energetycznie w oparciu o odnawialne źródła energii, na terenie gmin Brenna oraz Szczyrk, szacunkowym kosztem ok. 830 mln zł."
Zachodzę w głowę co ma tyle kosztować ? Nieśmiało przypomnę, że TMR do tej pory zainwestował około 120 mln. zł, a zakładam, że jeszcze wydadzą co najmniej tyle samo lub więcej w następnym etapie rozbudowy (3 krzesła, naśnieżanie, budynki itp). Na okrągło zakładam, że będzie to 300 mln zł, ale za te pieniądze jest (będzie) nowoczesny ośrodek.
Cena wyciągu to (strzelam) 30 mln zł (8 mln Euro). Niech tego postawią 6 (na okrągło 200 mln), plus naśnieżanie, oświetlenie, bary, restauracje, ale ciągle daleko do 830 mln, chyba, że jest pomyłka i powinno być 83 mln.
Oczywiście trzymam kciuki za każdy pomysł, dzięki któremu można będzie pojeździć na nartach, ale jakoś nie wierzę, że coś wielkiego urodzi się w Brennej. Może trzeba zacząć od dogadania się w samej Brennej, bo wydaje mi się, że w tym sezonie ani Świniorka, ani Węgierski nie będą czynne.
1. państwowe zawsze jest 4x drozsze
2. Pogadać sobie i obiecać - nie grzech. I tak winna będzie opozycja.
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdjęć z przerobionym, podniesionym stokiem w świętokrzyskich Konarach.

Ten stok kolegów @kmarcin @Bumer @mifilim powinien w tym roku zainteresować :) 

Jaka szkoda - że próby naśnieżania w świętokrzyskim i lubelskim się nie powiodły na Święta :( 

Jeszcze wczoraj armatki produkowały śnieg - dzisiaj już wszystko pewnie zmył deszcz.

4.thumb.jpg.66a4ce8d6e03a215734411ed6106c22a.jpg

Spojrzenie na przerobiony stok z dołu:

5.thumb.jpg.0b640967e525f251ad1fcddd109bdead.jpg

Kilka metrów górna stacja poszła w górę.

6.thumb.jpg.4fd6d867c7b40b2b9599fd872ca544e1.jpg

Wyciągi:

7.thumb.jpg.47f2b8832025091a8231d01135526193.jpg

Nie mogę się doczekać kiedy tam zawitam tej zimy.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...