Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Termy Baseny Spa


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś był zarówno w Bialce jak i Bukowinie i mógłby jakoś porównać te dwie termy?

Trudno porównywać,jak dla mnie w Bukowinie jest ciekawiej.

Obiekt w Białce jest dość mały,są tam jedynie baseny,w których możemy stać bądź poleżeć i w każdym woda jest gorąca.No jest też parę atrakcji,jak np. sztuczna fala,którą tworzą skaczący ludzie... Są fajne zjeżdżalnie,bicze,bąbelki... Brakuję przede wszystkim choć jednego basenu do pływania.Termy te są też najdroższymi,jakie do tej pory odwiedzałem.Panuje tam jakiś dziwny podział na strefę głośną i cichą,gdzie w cichej też jest głośno. :tongue: Żeby mieć jakiś wybór,trza koniecznie brać karnet na obydwie,inaczej dostępna wielkość obiektu będzie mniejsza niż w przeciętnym krytym basenie 25 metrowym!Kolega,który był tam w saunach mówi,że jeśli tam wchodzić to tylko do "saunarium".Obiekt jest fajny,ale mały i do tego zazwyczaj panuję spory tłok.Nie bez znaczenia jest też położenie koło samego stoku - wygoda.

W Bukowinie jest nieco inaczej.Sam główny basen w środku ma powierzchnię jak strefa cicha i głośna w Białce razem wzięte!W ogóle baseny są duże,niemal w każdym można swobodnie popływać,albo bez problemu załapać się na leżankę bąbelkową.W każdym mamy inną temperaturę wody,jest też jeden specjalny,tylko dla pływaków z nagłośnieniem podwodnym. :smile: Nie ma też problemu z miejscem na ręczniki,czy też załapaniem się na leżaczek,jest ich mnóstwo!Niestety zjeżdżalnia jest tylko jedna,rwąca rzeka malutka,tylko dla dzieci.Tutaj też jest wyraźnie taniej i nie ma jakiś bezsensownych podziałów na strefy.Jedynie co trochę przeszkadza,to temperatura powietrza w środku,jak dla mnie to trochę cieplej powinno być,w Białce jest pod tym względem idealnie.

A!W Bukowinie jest też specjalny basen,gdzie zażywamy całą serię masaży wodnych - to zwłaszcza polecam!Na sygnał przesuwamy się i masujemy kolejno kostki,łydki,uda itd. :smile:

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rzeczywiście to jest takie małe jak wydaje się na zdjęciach?

W Bukowinie byłem i tam podobało mi się właśnie to, że jest to dosyć spory obiekt i mimo wielu ludzi w sumie nie było strasznego tłoku. Do tego chyba zdecydowanie większy wybór basenów na zewnątrz, a przyznam, że to mi się ogólnie w termach zimą najbardziej podoba.

Wielkie dzięki za obie opinie, chyba jednak zdecyduję się ponownie na Bukowinę, najwyżej podjadę jeszcze pod Banię i tak wizualnie z zewnątrz zobacze wielkość obiektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 years later...

 Ataku szczytowego nie podjęto ze względu na pogodę. Pozostały spacery do 1200m i termy. W porównani do Austrii na Podhalu pełny relaks, wchodzę do restauracji  uśmiecham się - obsługa wita nas uśmiechem :) normalnie po ludzku, ostatnio bardzo tego brakowało.... 

Termy Bukowina

IMG_20210528_194656.thumb.jpg.e83139404b2a7167a92974ff60a28ad2.jpg

IMG_20210528_194752.thumb.jpg.9942cf7290d476105c34e90167c0daab.jpg

:) 

IMG_20210529_174328.thumb.jpg.4f3bb9e0c65b9604b846a1e081a3fa5a.jpg

Białka Termy Bania

IMG_20210529_192847.thumb.jpg.bfcea4e21223eee427dc280ff363aa86.jpg

IMG_20210529_193016.thumb.jpg.b3552b74612f854063318476ea9d5d17.jpg

IMG_20210529_195335.thumb.jpg.588e66f80f61c565584b6b6db3f0a5fd.jpg

IMG_20210529_184949.thumb.jpg.26bd740ee3bb22ba3a7b19b74cd85d53.jpg

IMG_20210529_220356.thumb.jpg.c2904c3efea2e0d1f87bec9316741369.jpg

Termy Chochołów nasze ulubione

IMG_20210530_143820.thumb.jpg.71ae1a48007b9be56b0024d8017ef725.jpg

Takie widoki w Chochołowie przy ładnej pogodzie.

20180413_171035.jpg

Na lato dobre też Szaflary - Termy Gorący Potok, najbardziej lecznicza woda. Zdjęcia 2018

P1060058.JPG

P1060050.JPG

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Oravice warto wybrać zwłaszcza w popularne u nas dni wolne, unikniemy kolejek.

Na ten sezon ciekawa oferta nart i term Oravice: SKI & THERMAL Sezónka za 149 Euro dodatkowo dzieci do 10 lat za darmo

W dniu 8.11.2022 o 21:19, tresor napisał:

Chochołów większy i nowszy. Ale prosty przykład z 31.08 (poniedziałek niemal już po wakacjach). Jedziemy z Kościeliska do Chochołowa. Jest godz. 10:00. W Chochołowie cały parking nabity, kolejka do kasy wychodzi daleko za drzwi wejściowe. No to jedziemy do Oravic. Tam, mimo święta narodowego Słowaków, przy kasie nikogo i zajętych może 1/3 leżaków. A termy same w sobie bardzo fajne, choć w Chochołowie czy Białce wypas jednak większy.

To jest jak np. z Bachledovą i Białką. Jasne, że Białka ma więcej tras i nowsze wyciągi. Ale pojedziesz do Bachledovej i wyjeździsz się bez kolejek w komfortowych warunkach. A w Białce stoisz w kolejkach do kolejki i klniesz pod nosem (jak chcesz jeździć, a nie być na nartach). 

Tak więc Oravice polecam. Może poza drogą gastronomią.

@JC prosba o zmianę nazwy wątku na: Termy baseny

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, surfing napisał:

Oravice warto wybrać zwłaszcza w popularne u nas dni wolne, unikniemy kolejek.

Na ten sezon ciekawa oferta nart i term Oravice: SKI & THERMAL Sezónka za 149 Euro dodatkowo dzieci do 10 lat za darmo

@JC prosba o zmianę nazwy wątku na: Termy baseny

To co wstawiłeś to oferta zeszłoroczna, sezonówka obecnie to 199 Euro (kupiona do 30 listopada 2022). Spędzamy tam rodzinnie ferie.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC changed the title to Termy Baseny Spa

W sumie czekam na pingwina (na okazje czarnopiątkowe) bo Czarny groń pod nosem i do Kasiny niezbyt daleko. Orawice byłyby idealne bo o ile moja żona na narty to czasem tak a czasem nie, o tyle wszelkie baseny działają na nią jak magnes. Problem z tym ze czas będzie mieć tylko do końca stycznia bo potem będzie "babciować" w Poznaniu więc raczej będę "wdowcem".. A jeśli miałaby jechać na narty kilka razy to może lepiej nie przywiązywać sie do jednej górki... a w Szaflarach termy fajne..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, moruniek napisał:

My tam prawdopodobnie będziemy od 11 do 25 lutego (dogaduję nocleg). Pewnie coś w okolicy też pojeździmy. Krynica jest planowana na sylwestra. 

Cze

To super, jak będziecie w Krynicy to wpadniecie do nas w odwiedziny, my do Was z rewizytą w ….ferie, Ok? pasuje Ci taki układ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, moruniek napisał:

W zimie jest czynne. Z pływaniem, jest ten problem, że woda w basenie pływackim (3 tory) jest odrobinkę zbyt ciepła. Ma 28°C.

Jest też cześć kryta i basen wypływowy. 

W Aquaparku w Krakowie też jest taki problem. Ale wydaje mi się że w tym sezonie zimowym (grzewczym), wiele obiektów może nie mieć tego problemu 😉

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Meander Oravice. Dziś po nartach, podobnie jak i wczoraj udałem się na termy. Polecam, ze względu na umiarkowane ceny (cena sezonówki super), podejście do dzieci (karnety gratis) i umiarkowaną liczbę ludzi. 

Wewnątrz taka oto niecka z wodą. Woda umiarkowanie ciepła.

 GOPR1022.jpg

Widok na ten sam basen od strony wody.

GOPR1026.jpg

Część wypływowa tego basenu.

GOPR1024.jpg

Kolor wody.

GOPR1025.jpg

Basen wypływowy z najcieplejszą wodą (kolejny). Wewnętrznej części nie mam na zdjęciu, bo takie parowanie wody. 

GOPR1001.jpg

Basen z falami (trzeba do niego dojść marznąc).

GOPR1006.jpg

Obok basen pływacki (dość ciepła woda).

GOPR1013.jpg

Tu widok na stok.

GOPR1018.jpg

Jest też jacuzzi.

GOPR0998.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, moruniek napisał:

Zaskoczenie dnia dzisiejszego. Za Parkiem wodnym Meander, jest lokalne kąpielisko termalne, czynne w zimie. 

Własnie miałem zapytać czy czynne są te baseny , w pierwszym bardzo gorąca woda :)  korzystamy od lat po pobycie w Rohace lub w drodze powrotnej z Zakopanego.  Cena się nie zmieniła od ubiegłego roku, do 2020 wstęp kosztował 5 Euro.

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dziś termy w zimowej odsłonie. Dzieci bawiły się świetnie, bezproblemowe wejście z córką (na darmowy karnet dla niej - ma 9 lat). Pokazujesz swoją sezonówkę, dowód i dowód dziecka - dostajesz dla niego opaskę. 

Termy zasypane śniegiem.

GOPR1095.jpg

Nie mogłem się powstrzymać.

GOPR1067.jpg

Mazowieckie ferie i ten tłok na basenach. Widok na stok w tle.

GOPR1058.jpg

Tu wydobywa się całe dobro, które zasila baseny w ciepełko. Pachnie siarką, diabeł jaki czy co ?

GOPR1099.jpg

Fale.

GOPR1080.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, moruniek napisał:

 

Mazowieckie ferie i ten tłok na basenach. Widok na stok w tle.

 

W ubiegły czwartek byłem w Termach Chochołowskich. Wybierałem się pierwotnie do Oravic, ale nocleg miałem kilometr od Chochołowskich i powiedziałem sobie, że trudno, pewnie będzie tłoczno ale mogę raz w życiu zobaczyć jak to wygląda na feriach. Byliśmy punkt 9 na otwarcie i już tam przywitała nas kolejka do kasy. Do 11 było całkiem nieźle, ale potem zaczął się armageddon. Tłum nie do opisania, zgiełk, hektolitry piwa w barze na dolnym basenie (ciekawe ilu nie chce się iść do toalety po kilku wypitych:)). Gdy wychodziłem około 13:30 przez głośniki ogłaszali, że w związku z dużą liczbą chętnych coś tam coś tam. Raczej nie wstrzymali sprzedaży biletów, bo kolejni chętni wchodzili i raczej nie odprawiali ich z kwitkiem. Generalnie, odradzam każdemu.

Wyglądało to tak:

20230209_111411_HDR.thumb.jpg.fca8b3a139e12035dd7be7386d3fb873.jpg

Co kojarzyło mi się z chińskimi plażami. Zresztą często jak przyjeżdżam do Polski po słowackim pobycie na nartach, czuję się jakbym wylądował w Chinach;):

chiny.thumb.jpg.0ea6a0f973446170c0f2b33b26f02728.jpg

 

Na wakacjach byłem w tych okolicach w ostatnich dniach sierpnia. Podjechaliśmy wtedy do Chochołowa i od razu zrobiliśmy w tył zwrot, gdy zobaczyłem, że kolejka do kas wychodzi na zewnątrz, a wtedy jeszcze nie wiedziałem, że kasy są w piwnicach:))). Pojechaliśmy wtedy do Oravic i za 15 minut podeszliśmy pierwsi do kasy, a wchodząc na termy zastaliśmy lekko licząc ponad 100 pustych leżaków:). 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...