Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Ktoś kto opowiada o Stożku to kompletnie nie ma pojęcia co gada. Stożek ma mega mikroklimat, jest całkowicie osłonięty, Gdyby Stożek miał super naśnieżanie to by śmigał jak Biały Krzyż czyli od początku grudnia połowy marca. Tu działa natura :)

 

Ile czasu spędziłeś ostatnio na Stożku? Ja w zeszłym sezonie ponad 2 tygodnie.

Ten ośrodek przez lata wręcz słynął z kiepskich warunków śnieżnych.

Mikroklimat to nie wszystko. Umiarkowana wysokość i kilka przestarzałych armatek na krzyż nie pozwala na zrobienie super warunków.

Jak widać pozwala jednak na więcej niż na SONIe czy COSie, które nawet jednej trasy nie potrafią otworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak coś mi się wydaje że SON w tym roku przekombinował, raczej liczyli na naturalny śnieg którego spor było jeszcze w poprzedni weekend i nikt nie dopuszczał myśli że halny zrobi im takiego psikusa. Jeszcze nie otrząsnęli się z tego szoku, albo czekają na naturalny opad i nie mają zamiaru ruszyć w święta po prostu nie zależy im na działalności w tym sezonie w Szczyrku mają inne ośrodki one zapewnią odpowiedni poziom zysku dla TMR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja meteo na Skrzycznym pokazuje teraz -5, o 8 rano było -6

Widać Janusz z SMR co trzyma palec na włączniku lanc zapił wczoraj i ocknął się przed chwilą...

Swoją drogą ciekawe jak po słowacku jest Janusz? Warto by się dowiedzeć przed wizytą na SMR

Edytowane przez zipp1001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jusik2002 napisał:

Ktoś kto opowiada o Stożku to kompletnie nie ma pojęcia co gada. Stożek ma mega mikroklimat, jest całkowicie osłonięty, Gdyby Stożek miał super naśnieżanie to by śmigał jak Biały Krzyż czyli od początku grudnia połowy marca. Tu działa natura :)

Z doświadczenia sprzed kilku lat wiem, że Stożek po prostu ruszał jako pierwszy, ale przy bardzo kiepskich warunkach. Te "nowocześniejsze" stacje (Cieńków, Nowa Osada) wolały porządnie naśnieżyć, a Stożek po prostu uruchamiał stok dla stęsknionych nart pasjonatów, którzy chcieli przyjechać na pierwsze narty i specjalnie nie przeszkadzają im trudne warunki. Nie wiem jak jest teraz, w każdym razie większość stacji wiślańskich stoi, albo działają krótkie odcinki (Stożek i Soszów po jednej trasie - to tak, jakby uruchomili zjazd z Suchego do Soliska,tyle że już orczyka nie ma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jusik2002 napisał:

Chyba stwierdzili że już wystarczy O.o Zrobili dobrą trasę zjazdową dla........................rowerzystów na tłuściochach >:(

 

tmr.jpg

O co kaman to chyba nikt nie ma pojęcia🤔 co oni mają zamiar otworzyć za tydzień🤔😎 chociaż napisali że mają nadzieję. .......🤕

Edytowane przez MAIKEL 1977
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamad - zaczynasz się łamać. Oni naprawdę coś kombinują z tym systemem, na pewno nie chodzi na 100% mocy i nie ma to większego związku z pogodą, tylko można było napisać, system mamy w trakcie testów (odbiorów) i nie wiemy kiedy uzyska 100% sprawności. 

Ja się czepiam i ich punktuję, bo potrafię ocenić kiedy ktoś się stara, a kiedy ktoś udaje, że coś robi.  Bardzo lubię zarówno COS jak i SON (dla mnie jedne z najlepszych tras w Polsce) i chciałbym wreszcie móc tam pojeździć.

Pośrednia leży odłogiem, Golgota to samo, lance na objeździe Golgoty nie odpalone. Ciekawe co zrobili z systemem do naśnieżania Golgoty jakiego używali w zeszłym sezonie.

Dziś z konieczności przeniosłem się z Jurgowa do Białki. Białka mimo, że mam sporo śniegu, odpaliła wszystko w zasadzie co ma i sypie obok tras oraz gromadzi śnieg na "ciężkie czasy". Temperatury na dole 0, na górze - 2.

Zobacz meteogram, tu nie ma już na co czekać, tu trzeba działać.

http://www.meteo.pl/um/php/meteorogram_id_um.php?ntype=0u&id=716

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co spieszyć...

Zapowiada się nawet -7'C w najbliższe noce wiec całą wodę wystrzelą za 3 noce i wtedy i tak przestaną śnieżyć bo nie będzie czym. Dla jakosci śniegu lepiej byłoby żeby to zrobili przy dużym mrozie niż przy małym. Wiec to ze się nie spieszą wygląda akurat bardzo logicznie i rozsądnie.

Edytowane przez shuger
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, mamad napisał:

Daj spokój ten temat już kilka stron tłumaczony jest i cały czas nas nie przekonają że czarne jest czarne a........ Poruszysz i znów będzie kilka stron.

Na Hali Skrzyczeńskiej odpalone mają wszystko. Teraz trzeba by wszystko jeszcze ogolnie. Na dole brak narazie.

Cześć

OK. Jakby co służę.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, marek_kapica napisał:

Właśnie miałem wkleić,  jeden dzień mrozu i proszę,  a takie to nie wydajne.... 

To tylko zwykły przypadek lub "fotościema". Nasi forumowi "specjaliści od wszystkiego" wiedzą lepiej. Podglądam sobie obrazki z kamerek i ciągle widzę "łażących" pod górę jakiś "dziwolągów" na nartach  z olbrzymimi plecakami. Wkurza mnie to że Ci oni zjeżdżają sobie potem "za darmochę" na dół. Przecież to aż nieprzyzwoite. Poza tym pytanie co oni noszą w tych olbrzymich plecakach (może to są te słynne "mrówki" bo do granicy niedaleko).

Edytowane przez kaka
  • Like 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kaka napisał:

To tylko zwykły przypadek lub "fotościema". Nasi forumowi "specjaliści od wszystkiego" wiedzą lepiej. Podglądam sobie obrazki z kamerek i ciągle widzę "łażących" pod górę jakiś "dziwolągów" na nartach  z olbrzymimi plecakami. Wkurza mnie to że Ci oni zjeżdżają sobie potem "za darmochę" na dół. Przecież to aż nieprzyzwoite. Poza tym pytanie co oni noszą w tych olbrzymich plecakach (może to są te słynne "mrówki" bo do granicy niedaleko).

Z takimi problemami to do specjalisty. Post zupełnie nie na temat -> do usunięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na początek chcialbym sie przywitac z racji tego ze jestem nowy. No nowy jak nowy . Czytam forum od dawna.

Taka ciekawostka .

Kamera na Czyrną 

http://www.eszczyrk.com.pl/kamera.php

A tak bylo w zeszlą niedziele 

Zjazd z Malego Skrzycznego do stacji dolnej  gondoli od 7.20 . Śniegu pod lancami bylo naprawde sporo 

  • Like 15
  • Thanks 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Bajor napisał:

Witam. Na początek chcialbym sie przywitac z racji tego ze jestem nowy. No nowy jak nowy . Czytam forum od dawna.

Taka ciekawostka .

Kamera na Czyrną 

http://www.eszczyrk.com.pl/kamera.php

A tak bylo w zeszlą niedziele 

Zjazd z Malego Skrzycznego do stacji dolnej  gondoli od 7.20 . Śniegu pod lancami bylo naprawde sporo 

To się nazywa wejście smoka na forum :):):) Witamy i na więcej takich relacji czekamy ;) 
Swoją drogą nie wiedziałem że istnieje ta kamerka. Widać na niej zdaje się trasy 1, 3 i bienkula, spoko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Milzbi napisał:

Zaczyna coś prószyć na SON, ciekawe ile tego naturalnego śniegu spadnie w tym tygodniu w Szczyrku na SON I COS.  Prognozy chyba nie są zbyt optymistyczne chodzi mi o opady śniegu.

A chyba tak zle nie bedzie .Caly tydzien z mrozem a koniec tygodnia z opadem.  

Screenshot_2017-12-17-12-35-58.png

Screenshot_2017-12-17-12-36-41.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...