Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, janek57 napisał:

A jeździłeś dzisiaj między 12-tą a 14-ta . W tym czasie ta trasa powinna dzisiaj zamknięta bo jazda nią stwarzała niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia narciarzy.

Panie Administratorze trzeba wierzyć innym narciarzom bo nikt nie jest nieomylny.

Po pierwsze nie Pan... :)

Po drugie zmierzam do tego, że ocenia się przygotowanie tras na podstawie zastanych w danym momencie warunków, które mają się nijak do tego co było rano. Zasugerowałem tylko, że trasa była ratrakowana i przygotowana w nocy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Malgo napisał:

Przemo! Co Ty opowiadasz!? Nie wierzę, że rano były super warunki na 1-dynce  a o 11 już taka bryndza... . Wybacz, trochę kilometrów na nartach mam już za sobą i jest to niemożliwe...  

Niestety tak duży ruch skierowany na jedne stok sprawia, że po kilku godzinach wygląda na nieprzygotowany. Normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, JC napisał:

Nie wiem po jakiej "Jedynce" jeździłaś, ale spędziłem w tym tygodniu dwa dni i było rewelacyjnie. Równo, twardo... genialnie. Warunki najlepsze w sezonie.

Jacku tutaj nie chodzi o jedynke. Tam warunki zawsze jak bylem były bardzo dobre, nawet jak była zamknięta bo dosniezali. 

Myślę ze dużo opini jest od osób słabo jeżdżących, dla nich ścianka plus beton to już za dużo. Przecież na plakatach była rozbawiona rodzina... Szczyrk to nie Bialka a ludzie chcieliby żeby to byla kopla. To jest jedna z wyższych gór na których jeździmy w PL.

Co do żółtej wyjechaliśmy gondola patrzymy nie dzIała więc cisniemy na dół 1, na której rano był ogień. W stronę soliska zjechalismy dopiero jak ruszyla żółta. Z świadomością że postoimy w kolejce- chcieliśmy pitstopu w bacowce:)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, JC napisał:

Nie wiem po jakiej "Jedynce" jeździłaś, ale spędziłem w tym tygodniu dwa dni i było rewelacyjnie. Równo, twardo... genialnie. Warunki najlepsze w sezonie.

Jako, że przez ostatnie trzy dni jeździłem w Szczyrku, dorzucę swoje „trzy grosze” - 1-ka w środę była przygotowana rewelacyjnie, wczoraj bardzo dobrze, a dzisiaj po pierwszym zjeździe zdecydowałem się uciec do COS, nie dlatego, że były złe warunki, te z rana były bardzo dobre, ale ilość ludzi sprawiała, że jazda na niej w mojej ocenia była niebezpieczna. Kiedy ponownie nią zjeżdżałem podczas powrotu z COS około 14-ej, prezentowała się zgoła inaczej - to była rzeźnia jakiej od wielu lat nie doświadczyłem, mam tylko nadzieję, że nikomu nic się nie stało. :(

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, JC napisał:

Nie wiem po jakiej "Jedynce" jeździłaś, ale spędziłem w tym tygodniu dwa dni i było rewelacyjnie. Równo, twardo... genialnie. Warunki najlepsze w sezonie.

Nie wiem o czym mowa ".... twardo, rewelacyjnie". Przypominam, że moje wypowiedzi dot . warunków na trasie nr 1 i cały czas jestem w temacie narciarstwa... Cenię fantazję ale opirajmy się na faktach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Malgo napisał:

Przemo! Co Ty opowiadasz!? Nie wierzę, że rano były super warunki na 1-dynce  a o 11 już taka bryndza... . Wybacz, trochę kilometrów na nartach mam już za sobą i jest to niemożliwe...  

Sory o 12 zjezdzalem do samochodu, proponuję naostrzyc narty i doszkolic technikę. Jedyne co mnie mnie ograniczalo to lemingi na trasie, ktorych nie powinno tam być.

A rano bylo bylo naprawdę dobrze, ale kto rano wstaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, DMM napisał:

no dobra, też kilka razy też zjechałem trasami z niebieskiej, o 11,30 ewakuacja na COS i tu całkiem fajnie, na endomonto wskazało 70 km/dzień, więc nie jest tak żle ale szału "nii ma" wobec 120 poniedziałkowej jazdy na SMR, ale dzisiejsze olewactwo było totalne, dziadostwo, połowa ludzi jeżdzących zaczyna z rożewnieniem wspominać stary SON z orczykami, dziś to apogeum dziadostwa, nawet tak w ferie warszawsko/ślaskie nie było, a już ta 3 zamknięta? czy oni nie mają żadnuych statystyk? piątek jest 3 najbardziej z obleganych dni.... :( ogólnie dzień na tróję z minusem

 

Uważam, że osoby odpowiedzialne za przygotowanie tras postanowiły, moim zdaniem słusznie, nasypać sporo śniegu, skorzystać z ostatnich dni mrozu i dopiero wpuścić na trasę ratraki. Chodzi o to, aby ponownie nie wyciągną kamieni i gliny spod śniegu, co niestety zrobiono w grudniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DMM napisał:

ale dzisiejsze olewactwo było totalne, dziadostwo, połowa ludzi jeżdzących zaczyna z rożewnieniem wspominać stary SON z orczykami, dziś to apogeum dziadostwa, nawet tak w ferie warszawsko/ślaskie nie było, a już ta 3 zamknięta? czy oni nie mają żadnuych statystyk? piątek jest 3 najbardziej z obleganych dni.... :( ogólnie dzień na tróję z minusem

Byłem pierwszy raz po modernizacji i pechowo trafiłem Zraziłem się do SMR na przynajmniej rok. Jest marzec ma być znacznie cieplej to ze dwa razy na COS (tam jeszcze jest karnet na 4 godziny) i koniec sezonu. Jak będzie w następnym w SMR i innych stacjach narciarskich . Pożyjemy ,zobaczymy. Zdrowia Wszystkim życzę. Właściwie to już czekam na wiosnę chociaż pierwsze dwa miesiące zimy były ciepłe (wiele dni nawet bardzo ciepłych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od warunków jakie tam panowały (nie wiem, widziałam jedynkę tylko z dołu dojeżdżając do gondoli z Bieńkuli), jak zobaczyłam ten tłum, nie mogłam uwierzyć oczom. Po prostu szczęka mi opadła. Nawet jazda po najlepiej przygotowanej trasie to byłoby zadanie dla kamikadze. Dziękuję, to nie dla mnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Malgo napisał:
Nie wiem o czym mowa ".... twardo, rewelacyjnie". Przypominam, że moje wypowiedzi dot . warunków na trasie nr 1 i cały czas jestem w temacie narciarstwa... Cenię fantazję ale opirajmy się na faktach.

 


Pewnie piszemy o tej samej trasie, ale na wszelki wypadek zamieszczam zdjęcia Trasy nr 1

740a3d6e58ca0571cce6ce0aa599f7d8.jpg

924ce6be31be88967884e35c88156954.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, JC napisał:

Niestety tak duży ruch skierowany na jedne stok sprawia, że po kilku godzinach wygląda na nieprzygotowany. Normalne.

Normalne?!!!! Nie, nienormalne!!! Normalne by było że zamyka się trasę nienadającą się do użytku bo branie za to kasy to po prostu bandziorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, keisyzrk napisał:

COS około 14-ej, prezentowała się zgoła inaczej - to była rzeźnia jakiej od wielu lat nie doświadczyłem, mam tylko nadzieję, że nikomu nic się nie stało. :(

Zjeżdżałem nią o 13:55 uszkodziłem krawędź . Kamole ,place lodu, przetarcia, leżących narciarzy trudno było ominąć a ostatnią ściankę przed dolną stacją gondoli przejechałem po prawej stronie (patrząc od góry) poza trasą.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, keisyzrk napisał:

 około 14-ej, prezentowała się zgoła inaczej - to była rzeźnia jakiej od wielu lat nie doświadczyłem, mam tylko nadzieję, że nikomu nic się nie stało. :(

Krzychu my staliśmy na sciance o 12 przez 4-5min wyłożyło się na tej sciance kilkadziesiąt osób. Było twardo, miejscami lodowo ale sory na bsa tez były takie miejsca. Trzeba umieć po tym jeździć i tyle...

Napewno gopr nie powinien dopuścić do zamknięcia niebieskiej, bo dla słabo jeżdżących dojezdzajacych do parkingu to DRAMAT. TAK JAK PISAŁEM WŁADZE OŚRODKA DO ZWOLNIENIA!!

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, JC napisał:

 


Pewnie piszemy bitej samej trasie, ale na wszelki wypadek zamieszczam zdjęcia Trasy nr 1

740a3d6e58ca0571cce6ce0aa599f7d8.jpg

924ce6be31be88967884e35c88156954.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

 

Jc.chyba zdjęcia są z 7 rano i nie z tego dnia. Dużo Ci płacą za tę reklamę? Słabe jest to i po prostu przykre, że ktoś na podstawie Twojej opinii da się na to nabrać☹☹☹

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Malgo napisał:

Normalne?!!!! Nie, nienormalne!!! Normalne by było że zamyka się trasę nienadającą się do użytku bo branie za to kasy to po prostu bandziorka

Ale dlaczego nie nadaje się do użytku? Nie było śniegu?
Rozumiem, że trasa z muldami, odsypami, twarda z wylodzeniami jest trudna do jazdy, ale bez przesady.

Kiedyś zrobiłem eksperyment. Akurat była fala hejtu w kierunku jednego z polskich ośrodków. Wstawiłem film pokazujący rozjeżdżona trasę, z potężnymi odsypami, muldami. Zaraz pojawiły się dziesiątki komentarzy, że w Polsce nie potrafią przygotować tras, tylko kasę doją. Jakie było zdziwienie "znawców" jak napisałem, że to jedna z topowych stacji w Austrii!!! Na tłum na stoku nie ma mocnych.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, JC napisał:

Uważam, że osoby odpowiedzialne za przygotowanie tras postanowiły, moim zdaniem słusznie, nasypać sporo śniegu, skorzystać z ostatnich dni mrozu i dopiero wpuścić na trasę ratraki. Chodzi o to, aby ponownie nie wyciągną kamieni i gliny spod śniegu, co niestety zrobiono w grudniu.

dobrze ale te osoby powinny wykazywać sie jakąś wyobraźnią i empatią? powinni uczynić wszystko aby dziś 3 jednak chodziła (praca ratraków od 4.00 i dodatkowa kasa dla operatorów np. po 300 PLN) i śnieżenie od 16 do 4.00, a jak chcieli przygotować trasy na weekend to mogli śmiezyć od poniedziałku (coby na jedno wyszło czasowo)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Malgo napisał:

Jc.chyba zdjęcia są z 7 rano i nie z tego dnia. Dużo Ci płacą za tę reklamę? Słabe jest to i po prostu przykre, że ktoś na podstawie Twojej opinii da się na to nabrać☹☹☹

Proszę czytaj ze zrozumieniem. Napisałem, że jeździłem w tym tygodniu, a nie dzisiaj. Zdjęcia były wykonane ok godz. 13, a zamieściłem je, aby pokazać, że trasa była przygotowane rewelacyjnie.

Co do sugestii dot. kasy to ... słabe to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, przemo_narciarz napisał:

Myślę ze dużo opini jest od osób słabo jeżdżących, dla nich ścianka plus beton to już za dużo.

Co mają zrobić nie znający Szczyrku narciarze, którzy wjechali gondolą i widza niedziałającą żółtą kanapę i 150m kolejkę do orczyka. Wszyscy jadą jedynką bo 3 zamknięta. I w tym zamknięciu do tego w piątek jest problem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, przemo_narciarz napisał:

Sory o 12 zjezdzalem do samochodu, proponuję naostrzyc narty i doszkolic technikę. Jedyne co mnie mnie ograniczalo to lemingi na trasie, ktorych nie powinno tam być.

A rano bylo bylo naprawdę dobrze, ale kto rano wstaje...

i chodzi o to aby te LEMINGI miały alternatywę, każdy kiedyś zaczyna a tu się puszcza wszystkich na (coby tu nie mówić ale dla początkującego) wymagającą trasę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DMM napisał:

i chodzi o to aby te LEMINGI miały alternatywę, każdy kiedyś zaczyna a tu się puszcza wszystkich na (coby tu nie mówić ale dla początkującego) wymagającą trasę

muszą zrobić, wytyczyć jeszcze jedną trasę do gondoli, wykupić okolicznych górali i ja zrobić!!! dzisiejszy dzień to UNAOCZNIŁ aż nadto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mig12345 napisał:
43 minuty temu, JC napisał:
Nie czepiam się, ale będą na Hali Skrzyczeskiej nie sposób nie zaważyć, że żółta kanapa nie działa.

Żółta nie działa co 15 minut. Tska pewnie jej utoda. To ze stoi jeszcze nic nie znaczy.

W dodatku kiedy spojrzałam, jeździła, tylko pusta - co parę minut po otwarciu ośrodka mnie zaalarmowało, bo ludzie mogli jeszcze nie dotrzeć od gondoli, a większość tak zaczyna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, mig12345 napisał:
42 minuty temu, JC napisał:
Nie czepiam się, ale będą na Hali Skrzyczeskiej nie sposób nie zaważyć, że żółta kanapa nie działa.

Żółta nie działa co 15 minut. Tska pewnie jej utoda. To ze stoi jeszcze nic nie znaczy.

enno przestań.... stałem na górze i patrze ruszyła.... co prawda nie ma nikogo na krzesłach ale właśnie ruszyła... rozumiesz... więc opuszczam się do czworaka (bacówki na rozdrożu) i patrzę.... idzie ... więc rura w dół.. jak mają problem to niech zamontują "szczekaczki" jak u siebie i informuja.... żółta nie chodzi uprasza się narciaży o zjazd 1 .... a tu ARMAGEDON....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...