Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Niebieska kolej (KL Wierch) ma konstrukcyjną przepustowość 3000 (kompletnie nie wiem po co), ale żółty Cielętnik ma 2400 z tego, co piszą lanovky.sk (a mają sprawdzone informacje). 

Masz rację - to zarżnie tę część ośrodka. Nawet przy otwartych całych Julianach będzie problem (albo "na styk") 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, fredek321 napisał:

Tam już jest dość gęsto. Pomijam, że tabliczki znamionowe obu kanap z Soliska mówią o przepustowości 3000/h bo taka jest nominalna dla wyprzęganej 6 jadącej 5m/s. To, że realia są inne wynika z redukcji liczby kanap i prędkości. Reasumując, kanapa na Julianach zarżnie tę cześć ośrodka ostatecznie. Na szczęście termin jej budowy stał się bliżej nieokreślony.

Jak to zarżnie???

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz kazdy pisze ze swojej perspektywy , moze ustalmy pewne fakty ktore zauwazylem namacalnie

1. Smog byl i tu chyba nie ma co dyskutowac

2. Kamienie lezaly na trasie , bez wzgledu na to z czego to wynikalo

3. ludzi bylo mnostwo i czasami stalo sie do kolejki 15 minut

4. trasy byly oblodzone , dla mnie to akurat na plus bo nie robily sie muldy , ale rozumiem tez inne zdanie ze bylo trudno szczegolnie przy tej ilosci ludzi

5. i tu chyba najwazniejsze jak ktos napisal szczyrk to nie bialka, moze sie trzeba zastanowic przed wyjazdem i znajac swoje umiejetnosci jechac w odpowiednie miejsce.

6. a co do porownan z innymi osrodkami to uwierzcie ze nawet w topowych osrodkach nie jest rozowo , bywaja muldy oblodzenia i niezla mgla, dla przykladu powiem ze na chopoku np na czarnej trasie na poludniu bylo kiedys takie oblodzenie , ze wykonawszy 4 skrety bylem juz na samym dole.

 

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jeździłem, byłem niezadowolony i mailowo napisałem reklamację. Dla wszystkich, którzy się nie obrazili polecam. Zaproponowali mi voucher za 39 zł. Swoją drogą odpowiedź z ich punktu widzenia bardzo dobra. W tym sezonie bym już na pewno nie pojechał, a tak może się jeszcze skuszę pod koniec marca i zarobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora na relację z mojego dnia wczorajszego:

Długo wyczekiwany moment kiedy będę mógł wykorzystać mój karnet (zakupiony jeszcze w grudniu za 49zł) nadszedł. Ze swojej strony zrobiłem wszystko żeby trafić na jak miałem nadzieję najlepsze warunki (tydzień silnych mrozów za nami - można było naśnieżać do woli), urlop w piątek, ferie skończone więc i luźniej powinno być. W teorii brzmiało idealnie. Relacje z forum też zachęcające. Naprawdę składało się to w piękną całość.

Rzeczywistość szybko została zweryfikowana. Dużo już zostało napisane więc dodam tylko zdjęcia i krótkie podsumowanie zmian w SON/SMR:

Co na lepsze? :) 

- Krzesła z Soliska podgrzewane z najwyższej półki.

- Gondola wygodna i szybka.

-Toalety przy gondoli schludne, czyste.

Co na gorsze? :/ 

- Przygotowanie tras - potężna dawka lodu nigdy wcześniej nie spotykana w Szczyrkowskim

- Ilość ludzi na trasach - na trasie 1 zupełna masakra, no comments 

- Kolejki do wyciągów i "białczańskie Trudne Sprawy" czyli "ten mi nadepnął na nartę", "tamta mnie szturchnęła kijkiem" a "tamci się wepchnęli w kolejkę"

Co bez zmian?

- Trasy - ilość i ukształtowanie bez zmian odczuwalnie (może poza tą objazdówką Golgoty). :|
- Fatalna jakość powietrza czyli dla mnie osobiście argument nie do przebicia O.o

Trasa 1 - lodowisko i mrowisko + magiczny przejazd przez drogę :/ 

20180302_111717.thumb.jpg.df8b97471207f7a846ab3b4bf2620a0a.jpg

20180302_095652.thumb.jpg.ee08701129d00e7e71d94dcfbb58610c.jpg

Hala Skrzyczeńska - miejscami przetarcia i kamienie - slalom między ludźmi

20180302_111506.thumb.jpg.073504ad02822976b30155fe2862c45b.jpg

20180302_095313.thumb.jpg.2f867311043ea5dea049c6c07fc6a553.jpg

Trasa 3 - oficjalnie nieczynna - rozgarniane hałdy śniegu którego nie ma tam strasznie wiele20180302_110209.thumb.jpg.52ba3f00994ca1e78212d38782fc0d5c.jpg

Trasy do Soliska z Pośredniego i z Hali - w lepszej kondycji: mniej lodu, i niewiele kamieni.20180302_103314.thumb.jpg.24f27f9d27b34873a53d3b1c0a92a9b6.jpg

 W zamian za to dla równowagi kolejki do wyciągów.... W okolicach godziny 12 dokładnie 25 minut z zegarkiem w ręku do żółtej kanapy Solisko-Hala Skrzyczeńska.

20180302_113134.thumb.jpg.63b4440f2dd0610d6fe52d03b28b41cb.jpg

Do orczyków na Małe Skrzyczne kolejka na ok. 10 minut. Czynna tylko 1 nitka (obsługa mówi że 2 jest zepsuta :/) Ciekawe czy dziś działa...

20180302_124742.thumb.jpg.7707a38e0c5a11e625344b2f9c0105d5.jpg

Zbiornik pusty ale koniec sezonu za pasem więc teraz to już bez znaczenia:

20180302_124556.thumb.jpg.fd2aa9d00609041a16562b5858ec2401.jpg

ok. 13 przeniosłem się na COS:

Tam także lodowisko zwłaszcza na górnej trasie Czerwonej.
Najlepsze warunki na trasie przy orczyku Doliny 2 (wręcz doskonałe :) ) Cały dzień pracują tam armaty.
Zjazd do dolnej kanapy możliwy ale sporo przetarć do trawy - za to jakość śniegu super - zero lodu.

20180302_150422.thumb.jpg.9ec17970004efa96978c2b159629df98.jpg

Cóż... W poprzednich latach bywało lepiej... dużo lepiej 9_9

Edytowane przez shuger
  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MAIKEL 1977 napisał:

Przecież o to im chodzi a nie o jakośćO.o

To tylko pokazuje sukces tego ośrodka, kolejki, kamienie, lodowisko, zamknięte trasy i co, i parkingi full:) świadomie to wybieracie Panie i Panowie.

Mi tam odpowiada wszystko za wyjatkiem kolejek, no może jednego zbieracza kamieni zatrudnić. 

Teraz tylko czekam na odwilż przetarcia, co będzie rownoznaczne z dzialkowaniem lemingów. Wtedy będzie dopiero fajnie, nawet na żużlowkach.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście dziadostwo, [emoji4]
c8b0ff0b6f1e20e36b59cffdea81fe36.jpg

Wysłane z mojego HAMMER_AXE_M_LTE przy użyciu Tapatalka


Niestety pusto tylko do 9,45. Po kiełbasce tylko dwa zjazdy. Jazda traci sens gdy pół godziny stoi się w kolejce. Powoli układamy z Tomkiem plany wiosennego Kasprowego. A Szczyrk, chyba dla narciarzy jest stracony, nie sądzę żeby nagle ubyło chętnych. Smutne to, bo w pobliżu w tej chwili nie ma ośrodka z tak różnorodnymi trasami.

Wysłane z mojego HAMMER_AXE_M_LTE przy użyciu Tapatalka

  • Like 6
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, przemo_narciarz napisał:

To tylko pokazuje sukces tego ośrodka, kolejki, kamienie, lodowisko, zamknięte trasy i co, i parkingi full:) 

WTFO.o, zajebisty sukces nic tylko dopingować ich żeby nic nie zmieniali przez najbliższe lata:mad: Przecież i tak ludzie przyjadą, sezonówki też się sprzedadzą bo lubimy jeździć po kamolach i stać w kolejkach:ph34r:

Edytowane przez MAIKEL 1977
  • Like 2
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, przemo_narciarz napisał:

Teraz tylko czekam na odwilż przetarcia, co będzie rownoznaczne z dzialkowaniem lemingów. Wtedy będzie dopiero fajnie, nawet na żużlowkach.

 

Pewnie, tylko dla PRAWDZIWYCH narciarzy. Takich NAJPRAWDZIWSZEJSZYCH, co to po brązowym jeżdżą :D. To dopiero narciarstwo, hej! A kobiety (czyt. mamuśki) do garów, a dzieciaki przed plejstejszen, hej! Oddzielamy ziarno od plew!

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

Dziś trasy były przygotowane znakomicie.

Wysłane z mojego HAMMER_AXE_M_LTE przy użyciu Tapatalka
 

Może i były - tylko jest ich za mało przy ilości wyciągów i ludzi. Jazda jest do kitu, a właściwie jej nie ma. Ale feryjni narciarze się zjawią, reszta nieważna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, WojtekM napisał:

Pewnie, tylko dla PRAWDZIWYCH narciarzy. Takich NAJPRAWDZIWSZEJSZYCH, co to po brązowym jeżdżą :D. To dopiero narciarstwo, hej! A kobiety (czyt. mamuśki) do garów, a dzieciaki przed plejstejszen, hej! Oddzielamy ziarno od plew!

Wypraszam sobie gary, to specjalność mojego chłopa (zresztą jest w niej artystą).

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, przemo_narciarz napisał:

kolejki, kamienie, lodowisko, zamknięte trasy i co, i parkingi full:) świadomie to wybieracie Panie i Panowie.

Nie! Nie świadomie!
Na stronie internetowej SMR kamienie, przetarcia, lodowisko i przecinanie brudnego śniegu po którym przed chwilą przejeżdżał samochód opisywane jest tak:
5a9a8e47982ff_Nowyobrazmapybitowej(2).jpg.1f8dc4e27d97c129d6f5f426b28735c4.jpg
Dla mnie na trasie numer 1 wczoraj maksymalnie warunki 1/3.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shuger sorry co ty forum nie czytasz??? W kazdej relacji są kamienie i kolejki. Każdy ośrodek zabarwia rzeczywistość, ja na ich stronę nawet nie wchodzę.

Ludzie opamietajcie skoro ratraki wyciagnely kamienie w grudniu to będą one do końca sezonu, z tendencją rosnącą. 

Majkel ja ich nie dopinguje, poprostu stwierdzam fakt ze odnieśli sukces, którego nawet oni nie przewidywali. A ludzi w kolejkach do kas dalej mnóstwo więc ja ciebie pytam WTF? To ze maja w d. narciarzy jest oczywiste, tak jak napisałem WŁADZE do zwolienia. Ale ty nic nie wiesz bo ciebie tam nie było więc wygodnie czytaj forum.

WojtekM nie wiem jak ty ale ja jestem zwyklym człowiekiem ktory jeździ na nartach. W przeciwieństwie do większości potrafię czerpać radość z jazdy w każdych warunkach. Jedyne czego nienawidzę to kolejki więc jak się zaczynają to albo zmieniam stacje albo jadę do domu.

Szczyrk mam blisko 1,5h jazdy więc traktuję go wyłącznie jako wypad z pracy,na narty jeżdżę na Chopok, tam nie zdarzyło mi się wrócić zawiedzonym.

A wam polecam dalej wylewać swoje flustracje może akurat ktoś to przeczyta...

Edytowane przez przemo_narciarz
  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...