Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, Maria napisał:

Wyjątkowo kłótliwe z Was towarzystwo. 

Doprawdy nigdzie nie napisałam że ktokolwiek ma lubić to co piszę. Westchnęłam smutno na myśl o zgiełku. To Jeeb w mało elegancki sposób nakazuje mi lubić dzieci (sugerując, że ich nie lubię i wysnuwając zupełnie nieuzasadnione wnioski)... 

 

Fakt, w pierwszej chwili automatycznie skojarzyłam to z zimą, myśląc, że będą tam atrakcje na każdy sezon - zresztą byłoby to dość sensowne. Co do lata, dlaczego miałoby to zresztą zmieniać zasadniczo postać rzeczy? Powstaje ośrodek oparty na zasadzie ściągania tłumów i oferowania im wszelkiej możliwej uproszczonej rozrywki. Szkoda mi Hali Skrzyczeńskiej, bo choć to popularne miejsce, to jednak góry. Można by wyjechać w lecie z dziećmi gondolką, iść na spacer czy wycieczkę, a plac zabaw mógłby się znajdować np. w Czyrnej, gdzie to nie byłoby taką ingerencją w przyrodę - i tak inwestycje związane stricte z narciarstwem, choć konieczne, nie dodały temu miejscu uroku. Planowane powstanie tam wielkiej restauracji też niespecjalnie mi się podoba. Szkoda mi Hali, szkoda mi gór. 

A, Panowie, prowadzić polemikę można rzeczowo i powstrzymując się od nieeleganckich złośliwości, co staram się zawsze czynić. Jeśli ma się argumenty, wystarczy je jasno wypisać. 

Schlick 2000 Bylas moze kiedys w tym osrodku ? Typowo rodzinny osrodek. Maja tam Kinderland ktory jest praktycznie niezauwazalny dla pozostalych narciarzy.

A szukac ciszy i spokoju ? Nawet na Everescie czy innych znanych gorach stoi sie dzis w kolejkach. Powoli moze byc ciezko. No chyba ze zmiemimy prawo iz przyroda jest tylko dla wybranych i na kilometr kwadratowy nie  wpuszczamy za duzo chetnych :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, artix napisał:

Schlick 2000 Bylas moze kiedys w tym osrodku ? Typowo rodzinny osrodek. Maja tam Kinderland ktory jest praktycznie niezauwazalny dla pozostalych narciarzy.

A szukac ciszy i spokoju ? Nawet na Everescie czy innych znanych gorach stoi sie dzis w kolejkach. Powoli moze byc ciezko. No chyba ze zmiemimy prawo iz przyroda jest tylko dla wybranych i na kilometr kwadratowy nie  wpuszczamy za duzo chetnych :)

Im dalej od skiareny i wyciągów, tym ciszej. 

Narciarze trasowi chcecie jeździć wyciągami, a później się dziwicie że operator chce jeszcze zarobić latem. Żeby zarobić, to trzeba robić wesołe miasteczko i przyciągnąć masowo społeczeństwo. To jakaś hipokryzja z Waszej strony, że Wam to nie w smak.

Takie same zabawki są robione w Alpach i jakoś tam tego nie krytykujecie, choćby SFL z ogromną ilością atrkacji latem, albo Ischgl z rowerami. SkiArena z wyciągami to nie jest miejsce na ochronę i podziwianie piękna gór.

Artix, to nie do Ciebie indywidualnie piszę :-)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, artix napisał:

Schlick 2000 Bylas moze kiedys w tym osrodku ? Typowo rodzinny osrodek. Maja tam Kinderland ktory jest praktycznie niezauwazalny dla pozostalych narciarzy.

A szukac ciszy i spokoju ? Nawet na Everescie czy innych znanych gorach stoi sie dzis w kolejkach. Powoli moze byc ciezko. No chyba ze zmiemimy prawo iz przyroda jest tylko dla wybranych i na kilometr kwadratowy nie  wpuszczamy za duzo chetnych :)

Nie byłam. Co do tłumów w górach - jest to trudne zagadnienie, rzeczywiście by je zmniejszyć, konieczne byłyby ograniczenia, które z kolei nie są rzeczą dobrą. To raczej należałoby rozstrzygać biorąc pod uwagę, że pewne obszary wymagają większej ochrony niż inne - przykładem Tatry, które są malutkie i grozi im zadeptanie (kraje alpejskie są w lepszej sytuacji, porównajmy obszar Tatr i Alp - tam można sobie pozwolić na budowę ośrodków narciarskich bez wielkiej szkody dla całych gór). W Tatrach faktycznie byłabym za ograniczeniem wstępu, natomiast w Beskidach nie ma to sensu. 

Natomiast ruch w górach nie jest kwestią zerojedynkową. Są miejsca bardzo, średnio i mało zatłoczone, pozostaje szukać tych ostatnich. I edukować dzieci turystycznie, tak, by umiały się później w górach odpowiednio zachowywać. To nie są wielkie rzeczy - nie śmiecić, nie niszczyć, nie hałasować - każdego z nas tego uczono. Wtedy nawet duża ilość ludzi może z przyjemnością spędzać czas w górach, życzliwie podchodząc do siebie nawzajem. Powstawania molochów typu SMR też nie da się powstrzymać, ale może byłoby dobrze,  gdyby turyści z dziećmi traktowali je jako "bazy wypadowe", z ułatwionym dotarciem do góry by iść gdzieś dalej, niż jako miejsce, gdzie wjeżdża się kolejką i idzie posiedzieć w restauracji, a potem z powrotem kolejką na dół. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MarioJ napisał:

Im dalej od skiareny i wyciągów, tym ciszej. 

Narciarze trasowi chcecie jeździć wyciągami, a później się dziwicie że operator chce jeszcze zarobić latem. Żeby zarobić, to trzeba robić wesołe miasteczko i przyciągnąć masowo społeczeństwo. To jakaś hipokryzja z Waszej strony, że Wam to nie w smak.

Takie same zabawki są robione w Alpach i jakoś tam tego nie krytykujecie, choćby SFL z ogromną ilością atrkacji latem, albo Ischgl z rowerami. SkiArena z wyciągami to nie jest miejsce na ochronę i podziwianie piękna gór.

Artix, to nie do Ciebie indywidualnie piszę :-)

 

MarioJ, lapie doskonale co chcesz przekazac. Mi rece opadaja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maria napisał:

Nie byłam. Co do tłumów w górach - jest to trudne zagadnienie, rzeczywiście by je zmniejszyć, konieczne byłyby ograniczenia, które z kolei nie są rzeczą dobrą. To raczej należałoby rozstrzygać biorąc pod uwagę, że pewne obszary wymagają większej ochrony niż inne - przykładem Tatry, które są malutkie i grozi im zadeptanie (kraje alpejskie są w lepszej sytuacji, porównajmy obszar Tatr i Alp - tam można sobie pozwolić na budowę ośrodków narciarskich bez wielkiej szkody dla całych gór). W Tatrach faktycznie byłabym za ograniczeniem wstępu, natomiast w Beskidach nie ma to sensu. 

Natomiast ruch w górach nie jest kwestią zerojedynkową. Są miejsca bardzo, średnio i mało zatłoczone, pozostaje szukać tych ostatnich. I edukować dzieci turystycznie, tak, by umiały się później w górach odpowiednio zachowywać. To nie są wielkie rzeczy - nie śmiecić, nie niszczyć, nie hałasować - każdego z nas tego uczono. Wtedy nawet duża ilość ludzi może z przyjemnością spędzać czas w górach, życzliwie podchodząc do siebie nawzajem. Powstawania molochów typu SMR też nie da się powstrzymać, ale może byłoby dobrze,  gdyby turyści z dziećmi traktowali je jako "bazy wypadowe", z ułatwionym dotarciem do góry by iść gdzieś dalej, niż jako miejsce, gdzie wjeżdża się kolejką i idzie posiedzieć w restauracji, a potem z powrotem kolejką na dół. 

Taka jest kolej rzeczy. Dzis zaciszne mjejsce, sporadycznie odwiedzane, zostanie dostrzezone przez innych ktorzy, tak samo jak Ty lubia cisze i spokuj i BUMMMM!

Mjejscowka juz nie jest ta twoja ulubiona. 

Co do duzych osrodkow , to nie mozna otworzyc galerii handlowej i nie wpuscic do niej ludzi...

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, artix napisał:

Taka jest kolej rzeczy. Dzis zaciszne mjejsce, sporadycznie odwiedzane, zostanie dostrzezone przez innych ktorzy, tak samo jak Ty lubia cisze i spokuj i BUMMMM!

Mjejscowka juz nie jest ta twoja ulubiona. 

Co do duzych osrodkow , to nie mozna otworzyc galerii handlowej i nie wpuscic do niej ludzi...

 

 

Niestety tak jest. Porównanie do galerii handlowej bardzo trafne...

 

23 minuty temu, MarioJ napisał:

Im dalej od skiareny i wyciągów, tym ciszej. 

Narciarze trasowi chcecie jeździć wyciągami, a później się dziwicie że operator chce jeszcze zarobić latem. Żeby zarobić, to trzeba robić wesołe miasteczko i przyciągnąć masowo społeczeństwo. To jakaś hipokryzja z Waszej strony, że Wam to nie w smak.

Takie same zabawki są robione w Alpach i jakoś tam tego nie krytykujecie, choćby SFL z ogromną ilością atrkacji latem, albo Ischgl z rowerami. SkiArena z wyciągami to nie jest miejsce na ochronę i podziwianie piękna gór.

 

Nie zarzucaj "narciarzom trasowym" hipokryzji. Sama jeżdżę na skiturach, ale ani czas, ani ostatnio stan zdrowia nie pozwalał mi na wypady, podczas których to możliwe. Mam nadzieję, że to się zmieni :). Ale z tego, że korzystam z wyciągów nie wynika zamiłowanie do tłumów i masowości. I nie cieszę się, że nasila się tendencja budowania molochów, której oczywiście odwrócić się nie da. Nie świadczy to moim zdaniem o żadnej hipokryzji. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna analogia. Kazdy maly lubiany osrodek chce sie rozwijac. Ze wzgledu na to ze jest lubiany w pewnym momencie staje sie za malym, peka w szwach, tak lopatologicznie. I aby nie przestac byc lubianym musi stac sie molochem i tak w kolko.

Niektore osrodki nie maja mozliwosci na rozwoj, i dla tego zostana juz na pewnym poziomie.... a ja jade w Alpy ;)

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maria napisał:

Fakt, w pierwszej chwili automatycznie skojarzyłam to z zimą, myśląc, że będą tam atrakcje na każdy sezon - zresztą byłoby to dość sensowne. Co do lata, dlaczego miałoby to zresztą zmieniać zasadniczo postać rzeczy? Powstaje ośrodek oparty na zasadzie ściągania tłumów i oferowania im wszelkiej możliwej uproszczonej rozrywki. Szkoda mi Hali Skrzyczeńskiej, bo choć to popularne miejsce, to jednak góry. Można by wyjechać w lecie z dziećmi gondolką, iść na spacer czy wycieczkę, a plac zabaw mógłby się znajdować np. w Czyrnej, gdzie to nie byłoby taką ingerencją w przyrodę - i tak inwestycje związane stricte z narciarstwem, choć konieczne, nie dodały temu miejscu uroku. Planowane powstanie tam wielkiej restauracji też niespecjalnie mi się podoba. Szkoda mi Hali, szkoda mi gór. 

 

Darmowy plac zabaw ma być u góry, aby ludzie wjechali tam koleją i zapłacili bilety. Minie 2 godziny i pójdą do restauracji. Jaki interes ma operator robić plac zabaw na dole, żeby ludzie przyszli i skorzystali bez wydania kasy ?

Chcesz mieć nowoczesne wyciągi zimą, który są bardzo drogą inwestycją i dziwisz się że operator latem też kombinuje, aby ludzi na nie jakoś ściągnąć i namówić na kupno biletu ? To jest Droga Mario, naczynie powiązane.

TMR wszędzie robi tak samo, w Jasnej, w Mlynie, w Szczyrku. Czerpie wzorce z Alp.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, WojtekM napisał:

Twoi wszyscy znajomi nie jest odpowiedzią na pytanie. Ilu masz znajomych ze stoku?

Kurcze.. no to chyba nie Twoja sprawa. Nie jestem generacją  FB i pytanie ilu mam znajomych jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe - sorry.  Za to obracam się w towarzystwie narciarzy którzy lubią jeździć na nartach bez względu na warunki. Wszyscy. A teraz pozwól ze zrobię EOT z mojej strony i pójdę nasmarować narty na jutrzejsze wiosenne tragiczne warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, christof napisał:

Kurcze.. no to chyba nie Twoja sprawa. Nie jestem generacją  FB i pytanie ilu mam znajomych jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe - sorry.  Za to obracam się w towarzystwie narciarzy którzy lubią jeździć na nartach bez względu na warunki. Wszyscy. A teraz pozwól ze zrobię EOT z mojej strony i pójdę nasmarować narty na jutrzejsze wiosenne tragiczne warunki.

Wycofujesz się z odpowiedzi, czym tylko potwierdzasz to co napisałem. No sorry, ale taka prawda. Zbyt dużo Was jutro na stoku nie będzie, ale życzę dobrej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Fb takie coś się ukazało dzisiaj moim oczom

#Szczyrk, 1205 m.n.p.m. - czyli #ZbójnickaKopa :) - znamy już nazwę planowanej górnej stacji nowych kanap z #HalaSkrzyczeńska w ośrodku #SON_SMR !

- po raz pierwszy oficjalnie pojawiła się przy okazji prezentacji letniej mapki i cennika na stronie ośrodka: https://www.szczyrkowski.pl/aktualnosci/majowka-w-szczyrku/ - bo już w sobotę rusza na majówkę kolej gondolowa :)

na razie brak informacji kiedy ruszą prace przy tej oczekiwanej nowej inwestycji (dzięki tej kanapie i łącznikowi będzie możliwy zjazd do trasy #Ondraszek w ośrodku #COS !) - trzymamy kciuki żeby to było jak najszybciej

image.png.722785cdb41cc07d0617453c01ea2564.png

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Chrumcia napisał:

ZbójnickaKopa - HalaSkrzyczeńska

wyjątkowo debilny pomysł - widać że chyba mają za dużo kasy:S

Mogli by zrobić na tę Zbójnicką Kopę (jeszcze tej nazwy nie słyszałem) ale z dołu i wyciąć kilka fajnych stromych tras

albo jak już to z Czyrnej na szczyt Skrzycznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jeeb napisał:

wyjątkowo debilny pomysł - widać że chyba mają za dużo kasy:S

Mogli by zrobić na tę Zbójnicką Kopę (jeszcze tej nazwy nie słyszałem) ale z dołu i wyciąć kilka fajnych stromych tras

albo jak już to z Czyrnej na szczyt Skrzycznego

Tak.... bo w górach można wyciąć wszystko, wszędzie jak się komuś podoba...?!
Zastanów się, co zamierzasz napisać. Gdyby była taka możliwość, to pewnie takie trasy i koleje zostałyby zaprojektowane.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jeeb napisał:

wyjątkowo debilny pomysł - widać że chyba mają za dużo kasy:S

Mogli by zrobić na tę Zbójnicką Kopę (jeszcze tej nazwy nie słyszałem) ale z dołu i wyciąć kilka fajnych stromych tras

albo jak już to z Czyrnej na szczyt Skrzycznego

A kto wie, co się stanie w przyszłości? Może właśnie chodzi o to żeby zostawić sobie opcję na coś kiedyś. Poza tym dzięki temu powstanie wygodne połączenie w kierunku COS.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Cosworth240 napisał:

A kto wie, co się stanie w przyszłości? Może właśnie chodzi o to żeby zostawić sobie opcję na coś kiedyś. Poza tym dzięki temu powstanie wygodne połączenie w kierunku COS.

Przecież widać że TMR na razie nie ogarnia tego ośrodka. Po cholerę wytyczać kolejne nowe trasy, jak to co zrobili jeszcze dobrze nie działa. Na razie niech podniosą jakość działania pracowników i naoliwią cały system (naśnieżanie, knajpy bez mega kolejek, obsługa klienta).

Poza tym mają na głowie inwestycje w Mlynie, które też chyba im sprawiają kłopoty formalne. Coś nie mogą połączyć dwóch części ośrodka.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jeeb napisał:

Mogli by zrobić na tę Zbójnicką Kopę (jeszcze tej nazwy nie słyszałem) ale z dołu i wyciąć kilka fajnych stromych tras

Już widzę, jak TMR wycina czarne trasy... Na razie w SON są dwie trudne - Golgota i Bieńkula. Golgota została zepchnięta na koniec z naśnieżaniem (co w ogóle nie dziwi) a Bieńkula w ogóle nie została otwarta (m.in. przez słabe opady śniegu). Poczekajmy aż przez 2-3 sezony z rzędu te dwie trasy będą czynne przez 2 - 2,5 miesiąca (i w dodatku będą ładnie obłożone) i wtedy gadajmy o nowych czarnych trasach.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, leitner napisał:

Już widzę, jak TMR wycina czarne trasy... Na razie w SON są dwie trudne - Golgota i Bieńkula. Golgota została zepchnięta na koniec z naśnieżaniem (co w ogóle nie dziwi) a Bieńkula w ogóle nie została otwarta (m.in. przez słabe opady śniegu). Poczekajmy aż przez 2-3 sezony z rzędu te dwie trasy będą czynne przez 2 - 2,5 miesiąca (i w dodatku będą ładnie obłożone) i wtedy gadajmy o nowych czarnych trasach.

Dodam, że TMR do przedsiębiorstwo powołane do zarabiania kasy. A  w dzisiejszych czasach kasę zarabia się na rodzinnym wypoczynku, który nie opiera się na czarnych trasach, tylko na łatwych, miłych i przyjemnych. Takie są realia narciarskiego biznesu - patrz Białka. Kasa to nie tylko sprzedaż skipassów, ale jedzenie, noclegi, napoje, usługi, wypożyczalnie, szkoły, itd... Sorry Panowie, ale kasy TMR nie zrobi na takich zapaleńcach jak My, którzy mają własny sprzęt, wpadają na dwie godziny śmignąć Bieńkulę kilkanaście razy i do domu!

  • Like 5
  • Thanks 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, MarioJ napisał:

Przecież widać że TMR na razie nie ogarnia tego ośrodka. Po cholerę wytyczać kolejne nowe trasy, jak to co zrobili jeszcze dobrze nie działa. Na razie niech podniosą jakość działania pracowników i naoliwią cały system (naśnieżanie, knajpy bez mega kolejek, obsługa klienta).

Poza tym mają na głowie inwestycje w Mlynie, które też chyba im sprawiają kłopoty formalne. Coś nie mogą połączyć dwóch części ośrodka.

 

Pewnie i tak, ale ja będąc w Szczyrku w listopadzie i patrząc na to wtedy jak to wyglądało i tak jestem pewien podziwu, że w ogóle ten ośrodek zdołali odpalić tej zimy. Oni w 1,5 mies. zrobili nieprawdopodobną robotę. Na BSA sezon wcześniej na tym forum wszyscy narzekali, w tym roku były prawie same ochy i achy. TMRowi trzeba dać szansę to ogarnąć, co zapewne potrwa nie jeden i nie dwa sezony, a pewnie co najmniej ze trzy. Jak na warunki tej części Europy jest to ośrodek spory i do tego baaaardzo przez lata zaniedbany, więc przez jedno lato i jedną jesień się wszystkiego nie miało szansę zrobić. Natomiast pewnie czego by nie zrobili, to jednego nie przeskoczymy - w tym ośrodku co do zasady będą tłumy ludzi. I paradoksalnie im bardziej będą ten ośrodek poprawiać i dogrywać, tym więcej chętnych się na to znajdzie...

  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jeeb napisał:

wyjątkowo debilny pomysł - widać że chyba mają za dużo kasy:S

Mogli by zrobić na tę Zbójnicką Kopę (jeszcze tej nazwy nie słyszałem) ale z dołu i wyciąć kilka fajnych stromych tras

albo jak już to z Czyrnej na szczyt Skrzycznego

Chodzi o to, zeby mozna bylo z Soliska przejechac do COS bez koniecznosci zjazdu do Czyrnej (trudniejsze trasy, mniej sniegu). Jak beda musieli zamknac Czyrna, to i tak przejazd do COS bedzie dzialal bo startuje wyzej. A poza tym: krótszy wyciag = mniej kosztów budowy; mniej róznicy wysokosci = mniej kosztów operacyjnych.

Edytowane przez SPGöral
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jeebsię obudził i chce zmieniać projekt zagospodarowania Szczyrku :)

Kanapa na Małe Skrzyczne (Zbójnicka Kopa) i łączniku trasy do Ondraszka COS wiemy na forum od 2 lat i pewnie w tym roku tylko to wybudują.123.jpg

Dnia 24.02.2016 o 13:28, leitner napisał:

Mapka, o którą prosił Hextor.Nie zaznaczyłem tylko rodzajów kolei. Gondola 10-osobowa to ta kolej z prawej strony z Czyrnej (z parkingu Kowalskiego). Kanapy 6-osobowe to Czyrna - Hala Skrzyczeńska, Hala Skrzyczeńska - grzbiet między Skrzycznem a Małym S. (okolice chatki), Solisko - Hala S. i Solisko - Wierch Pośredni. 8-osobowa na Julianach.

scyrk.jpg

Czarne to koleje, a brązowe to orczyki. Niebieski spray oznacza nowe trasy.

 

image.png

Nowe krzesła na Małe Skrzyczne  Zbójnicką Kopę (czerwone) trasy (zielone)

5adf049f0ba57_ZbojnickakopaCOS1.thumb.jpg.4266fa5dcab41c4011af9d414dda03ee.jpg

Tu będzie górna stacja (punkt widokowy) w tle widać maszt  Małe Skrzyczne

ms.thumb.jpg.12aa28b89b8c1c06a1ffba4d552636ad.jpg

 

Edytowane przez surfing
  • Like 9
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, surfing napisał:

się obudził

wiesz kiedyś o tym czytałem ale nie przypuszczałem że faktycznie dojdzie do realizacji,

to będzie najbardziej płaskie krzesło w polskich górach

- bardziej płaska to jest jeszcze tylko ELKA w Chorzowie

Jeśli ta Zbójnicka Kupa jest tam gdzie piszecie to kolejka na 1800 m długości będzie miała 200m przewyższenia to nawet w Białce najdłuższe krzesło na 200m ma tylko 1200m długości.

5adf2fc5e4df8_Hala-Kupa.thumb.jpg.872766a26b02b327f67e2ab939155f1e.jpg

 

No ale niech budują, kto bogatemu zabroni.

Austriacy i Francuzi i Amerykanie budują kolejki bez trasy w poprzek stoku by połączyć 2 ośrodki,

to my nawet będziemy lepsi bo powstaną przynajmniej 2 zielone traski.

Moim zdaniem zupełnie wystarczające było by zrobienie trasy ze szczytu Małego Skrzycznego do zakrętu na Ondraszku i wcale żadnej nowej kanapy nie trzeba budować.

 

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jeeb napisał:

wiesz kiedyś o tym czytałem ale nie przypuszczałem że faktycznie dojdzie do realizacji,

to będzie najbardziej płaskie krzesło w polskich górach

- bardziej płaska to jest jeszcze tylko ELKA w Chorzowie

Jeśli ta Zbójnicka Kupa jest tam gdzie piszecie to kolejka na 1800 m długości będzie miała 200m przewyższenia to nawet w Białce najdłuższe krzesło na 200m ma tylko 1200m długości.

No ale niech budują, kto bogatemu zabroni.

Austriacy i Francuzi i Amerykanie budują kolejki bez trasy w poprzek stoku by połączyć 2 ośrodki,

to my nawet będziemy lepsi bo powstaną przynajmniej 2 zielone traski.

Moim zdaniem zupełnie wystarczające było by zrobienie trasy ze szczytu Małego Skrzycznego do zakrętu na Ondraszku i wcale żadnej nowej kanapy nie trzeba budować.

 

 

 

 

Zasadniczo masz rację - szału z przewyższeniem nie ma, choć mnie wyszło bardziej 1,6 km tej nowej kolei niż 1,8. Swoją drogą na geoportalu pojawił się taki niebieski kontur, który zdaje się wskazywać przebieg samej kolei, jak i tego jak będą przebiegać trasy. 

Słusznie ktoś tu jednak zauważył, że będzie to zapewne jedna z najpopularniejszych, jeżeli nie najbardziej popularna kolej w Szczyrku. 

image.thumb.png.54dedb9ed5ef7cd3021842bd8d6c845d.png

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Cosworth240 napisał:

Swoją drogą na geoportalu pojawił się taki niebieski kontur, który zdaje się wskazywać przebieg samej kolei, jak i tego jak będą przebiegać trasy.

Tak - niebieski kolor to granica najnowszej zmiany Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Szczyrk (chyba sprzed dwóch lat)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe inwestycje w SON na przyszły sezon:

- kanapa CD6C Hala Skrzyczeńska - Zbójnicka Kopa przepustowość 2000 os/godz

- wyciąg talerzykowy na Małe Skrzyczne

- wyciąg talerzykowy pod gondolą na pierwszej ściance

- naśnieżanie orczyków II/X (długie górniki) Czyrna - Hala Skrzyczeńska

- nowa trasa dł. 700 m ZK - Ondraszek

- profilowanie 1, 3, 3a

- poszerzenie 2, 3a

- nowe naśnieżanie fragment 3a, 8, 8 a

- bar na Hali Skrzyczeńskiej i rozbudowa Apres Ski pod gondolą

- Apres Ski na Solisku

- nowa nawierzchnia parkingu u Kowalskiego

 

https://www.szczyrkowski.pl/index.php?id=7045

  • Like 13
  • Thanks 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...