Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Ziemowit napisał:

Wg. prognoz halny ma się utrzymywać aż do Poniedziałku po południu. Potem ma się na parę dni uspokoić, ochłodzić i lecieć białe.

Nie chce mi się dokładnie analizować, ale nie zdziwię się jak do rana będzie po halnym. Oczywiście dalej będzie wiało ale już bez zjawisk związanych z halnym. Jutro rano zobacymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cosworth240 napisał:

Polski kapitał obecnie koncentruje swoje wysiłki na podboju Pilska... Parking za 20 zł jest tego najlepszym przykładem. 

 A tak na poważnie. TMR - stan mojej wiedzy był na ok. połowę stycznia - więcej niż zadowolony z "performance" Szczyrku. Chyba tak łatwo nie dadzą odbić tego ON...

Istnieje za to szansa, że podobnie jak z tym zakazem handlu w niedzielę, który miał pomóc małym sklepom, a w rzeczywistości rekordowa liczba ich się zamyka, że przy takiej zimie padną ośrodki słabe kapitałowo. Taki TMR, PKL i Pingwin kryzys przeżyją. Maluczcy i słabi nie...

ON nie da się odbić, można go co najwyżej odkupić. Oczywiście jak właściciel będzie chciał go sprzedać.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marcinn napisał:

A ja mam nadzieję że przejmie jeszcze coś w Austrii.

Marcin patrząc na to co robią w SMR i na Chopoku z polityką cenową ale nie tylko, to lepiej niech oni nie tykają już więcej Austrii, ani żadnej innej stacji w Alpach. Niech lepiej zadbają o Ankogel i rozwijają to miejsce i przy tym pozostaną. Austriackie i włoskie ON niech pozostaną w tamtejszych rękach. 

Dla takich narciarzy jak my z Paulą, którzy starają się jechać na pogodę (bo zwyczajnie mamy daleko w Góry i tak planujemy wyjazdy w ostatnich kilku latach, by mieć super warunki), to gra cenami, którą stosuje SMR jest nie do zaakceptowania.

Ceny jak i przygotowanie tras dla nas kompletnie wykreślają Słowaków z map narciarskich.

Tylko patrzeć po tegorocznej, słabej zimie jak politykę cenową dla karnetu sezonowego również zmienią - zobaczysz, wspomnisz moje słowa...

Pozdrawiam Cię serdecznie :) 

Edytowane przez marboru
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marboru napisał:

Marcin patrząc na to co robią w SMR i na Chopoku z polityką cenową ale nie tylko, to lepiej niech oni nie tykają już więcej Austrii, ani żadnej innej stacji w Alpach. Niech lepiej zadbają o Ankogel i rozwijają to miejsce i przy tym pozostaną. Austriackie i włoskie ON niech pozostaną w tamtejszych rękach. 

Dla takich narciarzy jak my z Paulą, którzy starają się jechać na pogodę (bo zwyczajnie mamy daleko w Góry i tak planujemy wyjazdy w ostatnich kilku latach, by mieć super warunki), to gra cenami, którą stosuje SMR jest nie do zaakceptowania.

Ceny jak i przygotowanie tras dla nas kompletnie wykreślają Słowaków z map narciarskich.

Tylko patrzeć po tegorocznej, słabej zimie jak politykę cenową dla karnetu sezonowego również zmienią - zobaczysz, wspomnisz moje słowa...

Pozdrawiam Cię serdecznie :) 

Też się obawiam, że sezonówka mocno podrożeje. Wówczas, cóż, będę jeździł np. na Soszów. Trasy krótsze, ale jeszcze (!) mnie stać!

Choć przy tym progresie cenowym spodziewam się zimą 2020/21 cen rzędu ... 200 zł za dzień, bez ulgowych dla dzieci i ekstra cen na święta, np. 250!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ich sezonówkę na Polske, Slowacje, Czechy i u nich nie jeżdże, to co oferuja jest nieakceptowalne, po prostu nie lubię tandety i braku szacunku dla Klienta, ktory w TMR aż razi w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Cosworth240 napisał:

Polski kapitał obecnie koncentruje swoje wysiłki na podboju Pilska... Parking za 20 zł jest tego najlepszym przykładem. 

 A tak na poważnie. TMR - stan mojej wiedzy był na ok. połowę stycznia - więcej niż zadowolony z "performance" Szczyrku. Chyba tak łatwo nie dadzą odbić tego ON...

Istnieje za to szansa, że podobnie jak z tym zakazem handlu w niedzielę, który miał pomóc małym sklepom, a w rzeczywistości rekordowa liczba ich się zamyka, że przy takiej zimie padną ośrodki słabe kapitałowo. Taki TMR, PKL i Pingwin kryzys przeżyją. Maluczcy i słabi nie...

Pisałem o tym już jakiś czas temu (jeszcze w poprzednim sezonie): 

środa, 23 stycznia 2019

Postępuje polaryzacja biznesu narciarskiego

 
 
100_2687.JPG
Zima stulecia nie stanowi żniw dla każdej stacji narciarskiej
Pisałem już o problemie polaryzacji biznesu narciarskiego w artykule pod jakże znamiennym tytułem: "Czy małe stacje narciarskie przetrwają? Chyba jednak nie".

Teraz mamy do czynienia z dwoma, wydawałoby się, sprzecznymi komunikatami.

Pierwszy:
"W ostatni weekend Szczyrk odwiedziła rekordowa ilość narciarzy. (...) Frekwencja w ośrodkach TMRu w sobotę 19.01: Jasna: 8.000 ludzi;  Spindl: 8.600;  Szczyrk: 7.600."

Więcej: https://ekonomiaplussport.blogspot.com/2019/01/postepuje-polaryzacja-biznesu.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Cosworth240 napisał:

A tak na poważnie. TMR - stan mojej wiedzy był na ok. połowę stycznia - więcej niż zadowolony z "performance" Szczyrku.

Środek ferii i 5-15 cm śniegu na trasach a warunki oznaczone jako trudne....
Faktycznie mają powody do dumy:

sc.jpg.49ecfc26d2d456728ba54e4ad7eb5efa.jpg

Biura podróży też były zadowolone... do czasu ogłoszenia upadłości...
SMR opinie ma fatalną, więc jeśli zimy się będą powtarzać w takim wydaniu jak obecnie to mogą pakować manatki bo klientów z sentymentem została już tylko garstka...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Też się obawiam, że sezonówka mocno podrożeje

Policz ile od 2018 wzrosły koszty energii dla firm. Do tego dolicz wzrost wynagrodzeń i masz rachunek :D

Wszystko drożeje i nic tego na razie nie zatrzyma.

Ceny karnetów w Sczyrku są bardzo duże ale inni też podnoszą, a po takiej zimie to może być dopiero ciekawie.... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak się dba o klientów którzy przedpłacili kupując sezonówkę lub inne karnety wcześniej (SZCZYRK) vs normalni klienci kupujący karnety w dniu przyjazdu (ZAWOJA).

Komentarz zbędny...

Oba zdjęcia aktualnie z wysokości ok. 1000mnpm:

sc.jpg.96f66123cb107af6e448eb62c10412af.jpg

  • Like 1
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sapient napisał:

Policz ile od 2018 wzrosły koszty energii dla firm. Do tego dolicz wzrost wynagrodzeń i masz rachunek :D

Wszystko drożeje i nic tego na razie nie zatrzyma.

Ceny karnetów w Sczyrku są bardzo duże ale inni też podnoszą, a po takiej zimie to może być dopiero ciekawie.... 

Zgadza się i do tego doliczyć trzeba skutki silnych odwilży przeplananych z okresami mrozu. Usłyszałem od instruktora, że tydzień naśnieżania małej stacji takiej jak rzeczka to 40 000zł. Jak to spłynie (a spłynęło bo stację wczoraj zlał taki deszcz, że zamknęli ON, a jeszcze tydzień temu warunki były dobre) to kasa w błoto i trzeba sypać na nowo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shuger  śmieszy mnie ten twój hejt- byleby dowalić SMR. ALE nie porównywałbym w żaden sposób Zawoi do SMR. Nie zamierzam bronić SMR bo po prostu rzadko tam jestem i jestem zwolennikiem cena=jakość/ilość dostępnych tras, ale spójrz co robi pogoda. Były dni co na SMR była lipa z pogodą, a na Mosornym umożliwiała dośnieżanie. I tak jestem zaskoczony, że Szczyrk nie spłynął.

Inna sprawa. Od kilkunastu dni przyglądam się co robił PKL na Mosornym. Pogoda umożliwiła im to i sukcesywnie dośnieżali nawet w tym tygodniu. Przypomnę, że mają tylko jedną trasę, dość często trenują szkółki itp więc mieliby kłopoty jakby zrobili dziadostwo. Robią co mogą i faktycznie im to wychodzi. Dlatego często tam jestem.

Edytowane przez Micheł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Micheł napisał:

Były dni co na SMR była lipa z pogodą, a na Mosornym umożliwiała dośnieżanie

Jesteś pewien?

Kasina - 600mnpm - Śniegu naturalnego - brak a na trasie piękna gruba pokrywa.

Tam też mieli lepsze warunki niż w Szczyrku na 1000mnpm?

sc.thumb.jpg.70cef16b3c8a870366c1517b95eb73da.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuje mnie Kasina. Po prostu wiem jakie temperatury były na Mosornym i wykorzystali to- sam widziałem. A Szczyrk to Szczyrk, mało mnie to obchodzi. Najwyraźniej nie mieli odpowiednich warunków, chyba że zaspali wtedy to ich problem.

A tobie kolego radzę skończyć tą wojenkę na SMR. Będziesz zdrowszy i oszczędzisz sobie nerwów. Bo póki co twoja gadanina ma się ni jak. Mało kto z przyjeżdżających do Szczyrku czyta twoje żale na tym forum. Pieniłeś się o ceny skipassów i znacząco to nie wpłynęło na frekwencje.PS  Znacznie ciekawiej by było jakbyś wywołał burzę na grupie facebookowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, moruniek napisał:

W dniu 02.02.2020 trasa 1 i 3 są zamknięte z powodu panujących warunków atmosferycznych.

Górny odcinek trasy 10 został zamkniety z powodu panujących warunków atmosferycznych.

Od dnia 1.02.2020 jazda wieczorna została odwołana.

 

https://www.szczyrkowski.pl/resort/szczyrk-na-zywo

W resortach wysokiej klasy tak bywa, że płacisz, ale nie wiesz za co :) :) :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm 🤔

Mariusz

Pożyjemy, zobaczymy

Na dzień dzisiejszy a byłem już kilkakrotnie na słowackiej sezonówce na Moltku i Ankogel trasy przygotowane bez uwag

Jeśli słowacy poszybują z cenami mocno w górę to mamy z Maćkiem i kilkoma osobami na to obejście

Sunny Card,8 ośrodków w Austri plus lodowiec Masso Corto za b.przyzwoite pieniądze

Przy zakupie  tej sezonówki( obojgu rodziców)dzieci dostają kartę sezonową za free 

Ps.A jak wiesz,ja z natury nie lubię narzekać tylko jeździć 😉

🙂

Edytowane przez marcinn
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję sam siebie, 24 stycznia 2020 napisałem:

"A mnie zastanawia czemu aktualnie nie śnieżą ? COS śnieży, BSA też, a SMR ma już wystarczającą ilość śniegu ? Ich tłumaczenie o automatycznym włączaniu systemu przy -3, też do mnie jakoś nie trafia (bo aktualnie COS -8, BSA -4,6). "

Dodam, że jeździłem u nich od 29 grudnia 2019 do 07 stycznia 2020. Na Pośrednim, parkowałem 7:50 (od 30 grudnia), lance włączały się do śnieżenia góry 10 dokładnie o 8:00 (nie wszystkie). W kilku miejscach na 7 pod lancami były kopy śniegu, w kilku innych nie widać kop śniegu, choć lance chodziły. Tak jakby były włączane chwilę przed otwarciem ośrodka, mimo mrozu w nocy. Dużych zapasów śniegu też nie mają zgromadzonych. Trochę śniegu mieli zgromadzone na Pośrednim i u podnóża Golgoty. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, shuger napisał:

A tak się dba o klientów którzy przedpłacili kupując sezonówkę lub inne karnety wcześniej (SZCZYRK) vs normalni klienci kupujący karnety w dniu przyjazdu (ZAWOJA).

Komentarz zbędny...

Przestań w końcu pi#$%@ić. Co porównujesz kawałek 1,5 km łąki w środku lasu ze rejonem Skrzycznego i ilością m2 do naśnieżenia? Tak poza tym na Mosornym mieli tej zimy większy opad naturalny niż by się wydawało i jednak lepsze temperatury to naśnieżania. Przy równych warunkach Mosorny dużo szybciej zamykają bo im się dolna ścianka topi najszybciej. Koszt naśnieżenia blisko 1 km trasy w Myślenicach zaczyna się zbliżać do poziomu 100 tys zł. Między innymi dlatego pomimo, że mieli warunki termiczne zrezygnowali z dośnieżenia całego stoku. Wypowiadasz się choć bladego pojęcia o kosztach nie masz. Koszty prądu dla TMR przy takich warunkach jak w tym roku czyli też Twojego chciejstwa to koszt roczny dla małej wsi z 800 mieszkańcami. A jak by zeszli do zera czyli zaczynają od nowa to zbliżamy się do poziomu rocznego prądu dla takiego Korbielowa. Mowa oczywiście o poziome 3 pełnych dób naśnieżania. A gdzie koszty ratraka by to wszystko przygotować. 

Stacja na Mosornym nie jest rentowna i w normalnych warunkach rynkowych nie ma szans w obecnym układzie przynosić dochodów. Jak tak lubisz zerkać na kamerki to widzisz, że stok praktycznie pusty i wozi powietrze. W Kasinie pomimo super warunków, popularności, ferii, niedzieli jazda na bieżąco...a często co 2-ga kanapa jedzie pusta a reszta i tak nie ma max.  Dla kogo chcesz te super warunki w taką pogodę? Chłopie w Helsinkach ponoć pierwszy raz od 150 lat w styczniu nie spadł nawet 1 centymetr śniegu.   

W Kasinie geniuszu mają obrazowo zbiornik na poziomie blisko 6 pełnych cystern kolejowych i zastanów się jaki mają system uzupełniania wody i z jakiego żródła. Po drugie znowu Kasina ma lepsze i to dużo warunki termiczne zarówno do naśnieżania jak i utrzymania stoku. Między innymi tak póżno otwierają tam park rowerowy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, shuger napisał:
Cytat

 

klientów z sentymentem została już tylko garstka...

Może zbyt ostro krytykujesz TMR(tez ich nie lubię) ,ale tu masz rację. Może nie garstka ,ale dużo mniej niż w poprzednich sezonach.Oszczędność na utrzymaniu i naśnieżaniu tras nie popłaca, jak również niszczenie środowiska naturalnego.(podcięcie zbocza ,uśnięcie dużej liczby drzew, zbyt szerokie trasy jak na klimat panujący w masywie Małego skrzycznego i Pośredniego Wierchu). Do naśnieżania potrzebują ogromnej ilości wody ,,dzięki takim a nie innym '' wytyczeniu i poszerzeniu tras. Zimy śnieżne i mroźne jeszcze będą to jakoś przetrwają ,ale nie jest to takie pewne. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...