Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, pasazer85 napisał:

Patrz w alpejskich ośrodkach to dopiero mają Kulfonki...

Nie mam nic do tej knajpy.

Rzecz w tym że w ośrodku który ledwo przędzie w środku kolejnego sezonu ze względu na zaniedbania w zarządzaniu jest raczej miejsce na sztab kryzysowy niż na uroczyste przecinanie wstęgi.

No ale w końcu na Titanicu orkiestra tez grała do końca...

  • Like 3
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, WojtekM napisał:

@shuger Ale powiedz, o czym Ty byś pisał na forach, gdyby nie TMR

Może się doczekam chwili gdy polski kapitał odbije Szczyrk i wtedy może już nie trzeba będzie pisać nic. Bo Szczyrk wróci do 1 ligi osrodkow dla zaawansowanych w której był przed 4 laty.

  • Like 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, shuger napisał:

Może się doczekam chwili gdy polski kapitał odbije Szczyrk i wtedy może już nie trzeba będzie pisać nic. Bo Szczyrk wróci do 1 ligi osrodkow dla zaawansowanych w której był przed 4 laty.

Prędzej doczekasz się chwili, kiedy to TMR przejmie inny ośrodek. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, JC napisał:

Prędzej doczekasz się chwili, kiedy to TMR przejmie inny ośrodek. 

Pożyjemy zobaczymy...

Choć biznes oparty na finansowaniu przez fundusze zagraniczne na pstrym koniu jeździ... i scenariusz w którym tandem Rataj-Hlavatny traci z dnia na dzień finansowanie nie jest wcale science-fiction. Zwłaszcza biorąc pod uwagę ich Austriackie hurra optymistyczne podboje.

A kryzys gospodarczy czai się za rogiem...

Edytowane przez shuger
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, shuger napisał:

Może się doczekam chwili gdy polski kapitał odbije Szczyrk i wtedy może już nie trzeba będzie pisać nic. Bo Szczyrk wróci do 1 ligi osrodkow dla zaawansowanych w której był przed 4 laty.

Teraz to już cię fantazja poniosła całkowicie, polski kapitał jest wysysany kolejnymi wspaniałymi “daninami publicznymi” , tylko ostani prezydent bez wahania podpisał 31 nowych podatków ... i ani jednego ustanowionego przez krytykowany poprzedni rzad, jakoś nie obniżono. To tyle w kwestii fantazji biznesowych w kraju nad Wisla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, shuger napisał:

A kryzys gospodarczy czai się za rogiem...

Z nie wszystkimi twoimi uwagami w odniesieniu do TMR się z Toba zgadzam, ale tu masz rację .Wszystkie stacje narciarskie czekają trudne lata bez względu bez względu na sposób finansowania. Mam tez nadzieje ,że TMR już nie przejmie żadnej, nawet najmniejszej polskiej stacji narciarskiej.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, janek57 napisał:

Z nie wszystkimi twoimi uwagami w odniesieniu do TMR się z Toba zgadzam, ale tu masz rację .Wszystkie stacje narciarskie czekają trudne lata bez względu bez względu na sposób finansowania. Mam tez nadzieje ,że TMR już nie przejmie żadnej, nawet najmniejszej polskiej stacji narciarskiej.

Ja się z Tobą całkowicie zgadzam, z jednym zastrzeżeniem. Ja (choć brzmi to absurdalnie) czekam na ten kryzys, który urealni ceny (nieruchomości, wszelakich dóbr, ale też usług narciarskich) i wygoni ze stoków osoby całkiem przypadkowe, które tak naprawdę nie powinny nart nigdy zakładać, a na trasie stanowią niebezpieczeństwo. I nie mam tu na myśli normalnych ludzi uczących się i chcących się uczyć. Mam na myśli, hmmm, szpanerów po prostu!

Może wtedy stacje zaczną dbać też o trochę trudniejsze trasy!

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Ale priorytetem są wyciągi, nie trasy, zwłaszcza jakość przygotowania!

Oddzielmy biznes od narciarstwa. Nie oceniam jakości ośrodka tylko biznes, za którym wbrew temu co pisze @shuger stoją konkretni ludzie František Hodorovský, Slavomír Hatina, Boris Kollár, Vladimír Soták.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fredek321 napisał:

Oddzielmy biznes od narciarstwa. Nie oceniam jakości ośrodka tylko biznes, za którym wbrew temu co pisze @shuger stoją konkretni ludzie František Hodorovský, Slavomír Hatina, Boris Kollár, Vladimír Soták.

Ale jeśli nie zadbają o trasy i wyrobią sobie opinię stacji kamienistej (cokolwiek mówić o Białce, nigdy tam nie spotkałem kamieni na trasie), stracą ... cały ten biznes!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Zresztą na stokach jest cyklicznie. Pamiętam lata 2000. i potężny boom, rozwój infrastruktury (Słowacja) i potem potężny kryzys, mniej więcej po wejściu właśnie Słowacji do strefy euro. W l. 2010-2013 to nawet w Alpach było pusto.

Pamiętam też lata 80. i też potężny boom. Wtedy całe klasy jeździły na nartach. Mogliśmy mistrzostwa klasy zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, shuger napisał:

Może się doczekam chwili gdy polski kapitał odbije Szczyrk i wtedy może już nie trzeba będzie pisać nic. Bo Szczyrk wróci do 1 ligi osrodkow dla zaawansowanych w której był przed 4 laty.

Próbuje od jakiegoś czasu zmusić się do zrozumienia za co tak nie trawisz tych Słowaków. Muszę przyznać, że kwestie karnetów i bajzlu z tym związanym to spory minus. Boli Cię chyba najbardziej, że nie nawalili z metr śniegu? Chyba nie jedna osoba zada pytanie z czego no chyba, że uzbiera się więcej takich jak Ty i będą pluć do zbiornika na wodę.... 

Polski kapitał jak chciał to mógł kupić Szczyrk. Gdzie były Rusinki i inne Florki? Zamiast tworzyć durne "alpejskie" wizje w Małym i Sądeckim mogli zainwestować w Szczyrk. Byli też inni z branży dewloperskich ale jak widać za mało pary. 

@Narciarz ze Śląska jak mogłeś spotkać kamienie w Białce jak to nisko położone dawne pastwiska gdzie kosiło się też trawę?

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, shuger napisał:

Nie mam nic do tej knajpy.

Rzecz w tym że w ośrodku który ledwo przędzie w środku kolejnego sezonu ze względu na zaniedbania w zarządzaniu jest raczej miejsce na sztab kryzysowy niż na uroczyste przecinanie wstęgi.

No ale w końcu na Titanicu orkiestra tez grała do końca...

Zanim gruby schudnie to chudy wyciągnie kopyta:;)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Author napisał:

@Narciarz ze Śląska jak mogłeś spotkać kamienie w Białce jak to nisko położone dawne pastwiska gdzie kosiło się też trawę?

Pod spodem mogły by być nawet kamienie, nasypali tyle śniegu że problemu nie ma. A te nisko położone pastwiska mają taki mikroklimat że sezon zaczęli jak zwykle i jeździ się po genialnym śniegu. Wszystkie wyciągi chodzą i trzepią kasę aż miło. Chylę czoła przed ich zaradnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyjechaliśmy do Szczyrku na tydzień, z ciekawości postanowiliśmy jechać zobaczyć jak wygląda stan tras w realu. A tu KLOPS, wszędzie ziemia oraz minerały.Nie spodziewałam się, że będzie aż tak źle. Jutro postanowiliśmy wybrać się na stok w Wiśle. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Zibi28 napisał:

Pod spodem mogły by być nawet kamienie, nasypali tyle śniegu że problemu nie ma. A te nisko położone pastwiska mają taki mikroklimat że sezon zaczęli jak zwykle i jeździ się po genialnym śniegu. Wszystkie wyciągi chodzą i trzepią kasę aż miło. Chylę czoła przed ich zaradnością.

Nie oceniam przyczyn. Nie oceniam jakości ośrodków. Oceniam fakt: w Białce kamieni nie uświadczysz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, świnka napisał:

Dzisiaj przyjechaliśmy do Szczyrku na tydzień, z ciekawości postanowiliśmy jechać zobaczyć jak wygląda stan tras w realu. A tu KLOPS, wszędzie ziemia oraz minerały.Nie spodziewałam się, że będzie aż tak źle. Jutro postanowiliśmy wybrać się na stok w Wiśle. 

W Soszowie jest O.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Sapient napisał:

Gadu-gadu a ja słyszę za oknem niezły halniaczek. Jutro rano marnie to będzie wyglądać. 

Wg. prognoz halny ma się utrzymywać aż do Poniedziałku po południu. Potem ma się na parę dni uspokoić, ochłodzić i lecieć białe.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, shuger napisał:

Może się doczekam chwili gdy polski kapitał odbije Szczyrk i wtedy może już nie trzeba będzie pisać nic. Bo Szczyrk wróci do 1 ligi osrodkow dla zaawansowanych w której był przed 4 laty.

Polski kapitał obecnie koncentruje swoje wysiłki na podboju Pilska... Parking za 20 zł jest tego najlepszym przykładem. 

 A tak na poważnie. TMR - stan mojej wiedzy był na ok. połowę stycznia - więcej niż zadowolony z "performance" Szczyrku. Chyba tak łatwo nie dadzą odbić tego ON...

Istnieje za to szansa, że podobnie jak z tym zakazem handlu w niedzielę, który miał pomóc małym sklepom, a w rzeczywistości rekordowa liczba ich się zamyka, że przy takiej zimie padną ośrodki słabe kapitałowo. Taki TMR, PKL i Pingwin kryzys przeżyją. Maluczcy i słabi nie...

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...