Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, pasazer85 napisał:

Jeszcze w weekend spokojnie dało się objechać to wąskie gardło między górną stacją gondoli a GOPRówką (na mapie ośrodka zaznaczone jako początek trasy nr 1) , @Mops wiesz jak to wygląda na dzień dzisiejszy ? 

Wyjście z gondoli w błoto i kamienie 

Wczoraj można było przejechać przy GOPRówce, nie wiem jak dzisiaj ale obstawiam że można 

Jutro to sprawdzę i napisze czy można tam pojechać 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk 29.01.2020 - 4 dzień na nartach 

Znów dużo wiatru

(syn mopsa) 

Dzisiaj rano padał mocno śnieg. Niestety po opadzie nie ratrakowano stoków. Na dodatek nadal mocno wieje i w nocy też wiało. Przez to większość tras jest oblodzona. 

Najpierw jedziemy B1 na Halę Skrzczeńską. Co widać? Większość lanc i armatek jest włączona. Dużo śniegu leci do lasu (wiatr)

Naśnieżanie trasy 7

IMG_20200129_085001.thumb.jpg.22069c8a5987bf3edc5f5a74c811200a.jpg

IMG_20200129_085155.thumb.jpg.5ed143b558b8c20dd23008d20b8e32f8.jpg

Po wejściu na B5, widzimy że trasa 2 i 3B są przysypane świeżym śniegiem. 

Trasa 2IMG_20200129_085839.thumb.jpg.6b4c497b1f0208e14a80d402cc385321.jpg

Jedziemy na COS. Opad śniegu trochę podratował trasę 3C. Natomiast na Ondraszku miejscami sporo lodu. I wiatr w twarz. 1 raz trasa 21 i jedziemy na FISoKaskadę. 

Początek 23IMG_20200129_094527.thumb.jpg.4851357d5c7f11721173e4152cb12bb8.jpg

Początek trasy fajny, ale później lodowisko. Poprostu wiatr zabrał cały śnieg i został lód. Warunki słabe. Jeszcze raz (już ja sam) jadę na 23. Tym razem do Dolin. Pierwsza ścianka na Grzebieniu lodowa, później już ok, ale bez szału 

23 i Grzebień IMG_20200129_094729.thumb.jpg.d7f4637df9875656162638824d0fd5bf.jpg

Dojeżdżam do orczyka. Niestety miejscami podjazd orczyka też był oblodzony. Miejscami walka o życie. Wiatr się wzmaga. Jedziemy na SMR. To jak bardzo lodowa jest trasa 3A to jakiś absurd. Tam jest sam lód na pewnym odcinku. Dojeżdżamy do 3B

Trasa 3A na połączeniu z 3BIMG_20200129_101352.thumb.jpg.3bb39e00e9112da52ed87eefcce5e9c4.jpg

Jedziemy kilka razy na Małe Skrzyczne. Tam też miejscami lodowo 

Małe Skrzyczne i trasa 2

IMG_20200129_101816.thumb.jpg.58dd4614605baacbb969202c30b58638.jpg

IMG_20200129_102820.thumb.jpg.9da4bf5f9cbf118ef2e9f05fb853cfc7.jpg

Pogoda zmienia się co 5 minut. Raz słońce, raz chmury i duży wiatr, a raz śnieg. Zjeżdżamy 1 do Gondoli. Tam sporo lodu, a przy mostku muldy. Warunki słabe na tej trasie. Przy gondoli nie ma kolejki 

Jedziemy do Kuflonki (przepraszam za to wszystkich zwolenników dań z grilla i barów na stoku). Jemy po pomidorwej (nawet smaczna) i jedziemy na Zbójnicką Kopę

Trasa 3BIMG_20200129_111205.thumb.jpg.7e4a4d28edbc4f2e1136b8e8c08d0d28.jpg

Po tym znów jedziemy na Małe Skrzyczne. Ale jest coraz bardziej lodowo.  I coraz mocniej wieje. Wyjeżdżamy 2 razy i uznajemy że z takiej jazdy nie mamy przyjemności. 

Trasa 2 i orczyk C3IMG_20200129_121817.thumb.jpg.a80a6f7806f574791662a006566ab1e8.jpg

IMG_20200129_122249.thumb.jpg.31ffea3a8b9f80e16a522379d3664779.jpg

Zjeżdżamy 7 do Soliska. Po chwili zmieniamy trasę na 4. Jest lepiej w stosunku do wczoraj. Ale szału nie ma 

Początek trasy 7

IMG_20200129_124219.thumb.jpg.43c277a8e2276f27871fe4ebb164e08c.jpg

A trasę 7 zmieniamy po chwili na 4 bo na 7 naśnieżają (nadal). I kończymy, bo warunki są coraz gorsze i wiatr jest silny. Szkoda że tak mało pojeździliśmy. Jutro na szczęście wiatr ma być mniejszy. Oby tak było 

Jeszcze endomondo 

Screenshot_20200129-133536.thumb.jpg.199b197159c67c5f8554c6c0e000881d.jpg

Screenshot_20200129-133548.thumb.jpg.273773e480927c18205039ff04c3811f.jpg

  • Like 10
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tresor napisał:

Czyli w skrócie, warunki do d.

Nie wiem czy tak jest skoro na stronie COS warunki są określone jako dobre. www.skrzyczne.cos.pl/warunki.html   Czy opinia ,,syna mopsa"''(lepsze byłoby imię lub nick) jest miarodajna? Nie wiemy jak jeździ i od ilu lat?Jutro się wybieram na COS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, janek57 napisał:

Nie wiem czy tak jest skoro na stronie COS warunki są określone jako dobre. www.skrzyczne.cos.pl/warunki.html   Czy opinia ,,syna mopsa"''(lepsze byłoby imię lub nick) jest miarodajna? Nie wiemy jak jeździ i od ilu lat?Jutro się wybieram na COS.

Jasne, choć każda opinia jest cenna i należy sobie wyciągnąć z tych opinii średnią. Do tego dochodzi oczywistość, że warunki z dnia na dzień mogą być diametralnie inne w zależności od pogody. Moje obawy to bardziej nadchodzące ocieplenie i deszcz o których piszemy w innym wątku.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Mops napisał:

Warunki słabe. Jeszcze raz (już ja sam) jadę na 23. Tym razem do Dolin. Pierwsza ścianka na Grzebieniu lodowa, później już ok, ale bez szału 

Młody @Mops straszny malkontent z Ciebie ;)  warunki są dobre a coś mi się zdaje że Twoje umiejętności  narazie słabe

Super dałeś zdjęcia obrazujące słabe warunki :)

IMG_20200129_094729.jpg

Wreszcie super freeride

IMG_20200129_085839.jpg

  • Like 7
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mops też jak ja twierdzi że jest za dużo lodu. Na 3A przez 300m jest sam lód, zejście z kanapy na COS (góra) jest mocno oblodzony (tam jest sam lód) dużo osób się wywraca. Na 23 osoba która widać świetnie jeździła (widać było po samej górze 23 (jeszcze ze śniegiem), że jeździ świetnie) po drugiej ścince (która była oblodzona) na 23 zjechała 100m na boku. Nawet na 21 przed podjazdem jest lodowo. Wczoraj wiało z 70km/h więc zabrało śnieg (widać było jak wiatr zabiera śnieg) 

Na SMR mniej lodu, na COSie jest gorzej 

Wczoraj wieczorem padał deszcz ze śniegiem, później śnieg, i ten deszcz zamarzł. Więc warunki są jakie są 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, surfing napisał:

Młody @Mops straszny malkontent z Ciebie

Ale miejscami jest słabo, Grzebień początek słaby, później do Dolin za pierwszą ścianką jest super. Widać było na 23 że najwięcej śniegu było przy slalomie rozstawionym, ale tam trenowali. Początek do ścianki na 23 świetny bo nie zabrało śniegu. 

Po przejeździe pod orczykiem na 22 też jest super ale niektóre fragmenty trasy poprostu psują opinię o całej trasie. 

A to zdjęcia z samego rana, później wiało coraz mocniej (jak po prawej stronie 7 snieżyli to śnieg trafiał na lewą stronę 4 albo do lasu) i nie było tak fajnie 

 

I z gondoli nie wychodzi się już w błoto. Jest śnieg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, janek57 napisał:

Czy opinia ,,syna mopsa"''(lepsze byłoby imię lub nick) jest miarodajna? Nie wiemy jak jeździ i od ilu lat?

I Ty Janku z takimi głupotami tutaj wyskakujesz? Bo co bo jutro tam jedziesz? Żenujące...

Gość wrzucił garść zdjęć, opisał gdzie jest lód, gdzie kamienie, a gdzie lepsze warunki, czego chcieć więcej?

Od umiejętności narciarza ani kamieni ani lodu na trasach nie ubędzie - to Ci gwarantuję...

  • Like 2
  • Confused 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, shuger napisał:

Od umiejętności narciarza ani kamieni ani lodu na trasach nie ubędzie

Określenie warunków przez stronę COS było zwykle rzetelne. Jak jest 80 procent tras z warunkami dobrymi to nie jest słabo . Lodu na stacjach kolei nie powinno oczywiście być bo to może skutkować poważnymi uszkodzeniami ciała!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, janek57 napisał:

Lodu na stacjach kolei nie powinno oczywiście być bo to może skutkować poważnymi uszkodzeniami ciała!

Wczoraj jeszcze obsługa próbowała dać tam śnieg, ale im zwiewało. Dzisiaj się poddali, już nie sypią śniegu na zjazd z krzesła. I dużo osób początkujących się tam wywraca. A tak być nie powinno bo to jest realne zagrożenie dla wszystkich użytkowników wyciągu. Na szczęście nie ma dużo ludzi bo jeśli by każda kanapa jeździła by pełna to musieli by cały czas wyciąg zwlaniać.

W SMR nie ma tego problemu, stacje są bardziej osłonięte. Mam nadzieję że COS zrobi coś z problemem oblodzenia stacji do jutra. Najgorzej kiedy kanapa jest pełna i wszyscy jadą na FIS. Ludzie wjeżdżają na siebie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytam ze złośliwości, ale napiszcie mi proszę co jest takiego w tym Szczyrku, że jeździ tam 10 razy więcej ludzi niż do takiej Krynicy. Nigdy tam nie byłem ale ile razy chce się wybrać to poczytam opinie i mi się odechciewa. Tymczasem na takiej Jaworzynie Krynickiej czy nawet w Tatrzańskiej Łomnicy lub Szczyrbskim Plesie może się wyjeździć a tłumów zazwyczaj nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mops napisał:

@Kristow w Szczyrku trasy są połączone, w Krynicy niezbyt. W Szczyrku jest jeden karnet a w Krynicy słotwiny i słotwiny Arena nie potrafią się dogadać co do jednego karnetu a są bardzo blisko 

Ok, dzięki za odpowiedź.  Słotwiny raczej nie są jaką mega atrakcyjną górą bo najdłuższa trasa ma może 1km, ale Jaworzyna jest już ciekawsza. Pytałem też bo, byłem teraz 3 dni właśnie na Jaworzynie, warunki były bardzo dobre, jeździłem od otwarcia do 13:00 w zasadzie bez kolejek. Ale to co mnie najbardziej zdziwiło to fakt, że chyba z 5 osób z którymi jeździłem w gondolce nie zostawiały na Szczyrku suchej nitki i były zachwycone małą ilością ludzi na Jaworzynie. Patrząc na ilość otwartych tras w Szczyrku i na kapryśne warunki, zupełnie nie rozumiem tego fenomenu. Aczkolwiek kiedyś się wybiorę i może załapię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kristow napisał:

napiszcie mi proszę co jest takiego w tym Szczyrku, że jeździ tam 10 razy więcej ludzi niż do takiej Krynicy

Blisko Szczyrku jest duża aglomeracja, z dużą liczbą mieszkańców "spragnionych sportu i rekreacji". No i Szczyrk ma dużo szybkich kanap. Dlatego.

Natomiast pod względem czysto narciarskim (przejezdność tras, warunki śniegowe) Szczyrk oczywiście wyraźnie przegrywa z Krynicą, w szczególności z Jaworzyną. Wyraźnie.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kristow napisał:

Nie pytam ze złośliwości, ale napiszcie mi proszę co jest takiego w tym Szczyrku, że jeździ tam 10 razy więcej ludzi niż do takiej Krynicy. Nigdy tam nie byłem ale ile razy chce się wybrać to poczytam opinie i mi się odechciewa. Tymczasem na takiej Jaworzynie Krynickiej czy nawet w Tatrzańskiej Łomnicy lub Szczyrbskim Plesie może się wyjeździć a tłumów zazwyczaj nie ma

Podejrzewam że chodzi o to że ogólnie w tym regionie to jest jedyny taki duży ośrodek reszta małych a ludzi mieszkających w województwie jest od cholery. Jakby trochę rozwinęli takie Pilsko to pewnie by się porozbijało. Podobnie jest w Białce kolega był w zeszłym tygodniu i mówił że nie pojeździł za bardzo bo takie tłumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kristow napisał:

Nie pytam ze złośliwości, ale napiszcie mi proszę co jest takiego w tym Szczyrku, że jeździ tam 10 razy więcej ludzi niż do takiej Krynicy. Nigdy tam nie byłem ale ile razy chce się wybrać to poczytam opinie i mi się odechciewa. Tymczasem na takiej Jaworzynie Krynickiej czy nawet w Tatrzańskiej Łomnicy lub Szczyrbskim Plesie może się wyjeździć a tłumów zazwyczaj nie ma

Oddajmy Szczyrkowi co szczyrkowskie. Są tam najdłuższe trasy w Polsce, gdzie da się sensownie zrobić przejazdy liczące ponad 4 km, a tego nie ma u nas nigdzie indziej. Jaworzyna w najdłuższym wariancie liczy sobie nieco ponad 2,5 km. Liczba wariantów zjazdu również nieporównywalna z innymi naszymi ośrodkami, nawet w czasie tak kiepskich warunków śniegowych w Szczyrku jak w tym roku. Poza tym w tym sezonie, ludzi jest tam znacznie mniej niż w ubiegłym. Pytanie, czy to wina zdecydowanej podwyżki cen, czy małej ilości śniegu. Dowiemy się tego być może w przyszłym roku, jeżeli jakimś cudem zima będzie zimą.

Natomiast jako region zdecydowanie wolę Krynicę i okolice. Tamtejsze Beskidy nie są tak zadeptane przez turystów (w tym narciarzy) i tak gęsto zaludnione jak Beskid Śląski.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, WojtekM napisał:

Natomiast pod względem czysto narciarskim (przejezdność tras, warunki śniegowe) Szczyrk oczywiście wyraźnie przegrywa z Krynicą, w szczególności z Jaworzyną. Wyraźnie.

Pod względem czysto narciarskim - ale w tej sytuacji i w tym roku ;)

Szczyrk ma świetne trasy , szybkie, nowoczesne kanapy. Nigdzie w PL nie ma tylu różnorodnych i ciekawych tras w jednym miejscu, na jednym karnecie, dostępnych praktycznie bez odpinania nart.

Stałym "niefartem" jest oczywiście bliskość aglomeracji - ale w końcu dla kogoś ten lunapark zbudowano.   Bezsprzecznie w tym roku zawiodła pogoda i warunki śniegowe są, jakie są.....

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Greg napisał:

Pod względem czysto narciarskim - ale w tej sytuacji i w tym roku ;)

W zeszłym roku jeszcze bardziej. W tym roku przynajniej jest luźniej w Szczyrku. 

Jestem z Bytomia, więc dla mnie Szczyrk, czy Wisła oznaczają 1-dniowy wypad. Często.

Przynajmniej tydzień spędzam też co roku w Krynicy. Czasami dwa tygodnie. Tam zawsze jest więcej śniegu i mniej ludzi w ostatnich latach. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kristow napisał:

Nie pytam ze złośliwości, ale napiszcie mi proszę co jest takiego w tym Szczyrku, że jeździ tam 10 razy więcej ludzi niż do takiej Krynicy. 

Bliskość aglomeracji Śląskiej owszem ale nie do końca. Decyduje "oferta techniczna" jak ja to napiszę. Tu jest ogrom ludzi z poza Śląska również latem i też na sportach letnich. Po połączeniu z Bielskiem to się pogłębi. Bez urazy ale w kwestii Krynicy można tylko wzruszyć ramionami. Pogoda jest lipna ale ta sama lipa dosięgnie również Beskidu Sądeckiego albo przyjdzie taki czas, że śniegowo oba ośrodki zamienią się miejscami. Od siebie dodam, że rejon Skrzycznego jest też "bardziej górski, widokowy" ale to już kwestia upodobań.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obecnie wygląda sytuacja w Szczyrku w weekendy - pytam konkretnie o przejazd i kolejki do wyciągów? Byłem tam ostatnio 2 lata temu i pamiętam, że blisko 2h trwał wyjazd z parkingu spod gondoli i przejazd przez Szczyrk po południu. Rano dojazd do parkingów ok 1h. Kolejki do wyciągów też ogromne.

Nie wiem czy pchać się tam w weekend, czy szukać czegoś mniejszego, ale za to nie tracić tyle czasu na korek i kolejki.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tresor napisał:

Oddajmy Szczyrkowi co szczyrkowskie. Są tam najdłuższe trasy w Polsce, gdzie da się sensownie zrobić przejazdy liczące ponad 4 km, a tego nie ma u nas nigdzie indziej. Jaworzyna w najdłuższym wariancie liczy sobie nieco ponad 2,5 km. Liczba wariantów zjazdu również nieporównywalna z innymi naszymi ośrodkami, nawet w czasie tak kiepskich warunków śniegowych w Szczyrku jak w tym roku. Poza tym w tym sezonie, ludzi jest tam znacznie mniej niż w ubiegłym. Pytanie, czy to wina zdecydowanej podwyżki cen, czy małej ilości śniegu. Dowiemy się tego być może w przyszłym roku, jeżeli jakimś cudem zima będzie zimą.

Natomiast jako region zdecydowanie wolę Krynicę i okolice. Tamtejsze Beskidy nie są tak zadeptane przez turystów (w tym narciarzy) i tak gęsto zaludnione jak Beskid Śląski.

Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Dopiero teraz załapałem, że Szczyrk jest tak położony, że teoretycznie w 1h może do niego dojechać parę milionów ludzi. A ja patrzyłem trochę z perspektywy centralnej Polski, gdzie mamy wszędzie daleko. Co do Jaworzyny to masz rację, że ma ona mało wariantów i po paru dniach może się znudzić. Pytanie tylko co lepsze męczyć się na długiej zapchanej trasie w kiepskich warunkach i mieć świadomość, że jedzie się na najdłuższej trasie w Polsce, czy też wyjeździć się na pustych i lepiej przygotowanych, ale krótszych trasach. Bo z tego co czytam, to żeby w Szczyrku się wyjeździć to albo trzeba mieć dużo szczęścia albo mieć patent na to po której stronie stoku jest śnieg, gdzie są mniejsze  kolejki i gdzie muldy mniejsze, gdzie wystają kamienie, a i o której mgła idzie w górę, a o której w dół:). Aczkolwiek jak tylko zobaczę, że cały Szczyrk chodzi i pogoda jest dobra, to się tam wybiorę w środku tygodnia. A co do tras, to w Polsce ( Poza KW) nie ma ani jednego ośrodka narciarskiego, który byłby położony powyżej 1500m, więc w sumie biorąc pod uwagę ocieplenie klimatu z roku na rok będzie tylko gorzej. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...