Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucam kilka zdjęć z wczoraj.
 
Ostrzegam natomiast chętnych na wyjazd świąteczny lub sylwestrowy, że miejscowi "raportują" krytyczne obłożenie miejscowości Szczyrk od 24 grudnia (czyli w praktyce: od 25), nadto warunki narciarskie (już dziś problematyczne - silny wiatr) mają ulec pogorszeniu: idzie chyba halny, w każdym razie silne (na szczęście chwilowe, po Nowym Roku znów mróz) ocieplenie.
Na zdjęciach (tylko z Soliska, nie zabierałem aparatu ze sobą, zresztą panował silny mróz i niewiele było widać i tak):
 
1) Golgota jak zwykle wygląda ładnie, szkoda że (jak rok temu) jest (na razie?) zamknięta dla narciarzy.
Może być zdjęciem przedstawiającym śnieg
 
2) Śniegu na trasach przybyło, nawet o jakieś 20-30 cm, co widać na zakończeniu trasy nr 4.
Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i stok narciarski
 
3) Kolej na Pośredni... wciąż czeka na otwarcie. Tak jak trasa nr 10 z dolnym "łącznikiem" i pozostałe tamtejsze trasy (dla mnie ulubiona część ośrodka, ech...).
Może być zdjęciem przedstawiającym stok narciarski
 
4) Po całym dniu nartowania mam "czerwoną gębę". Nie, to nie od tego, co myślicie, w każdym razie nie w tym przypadku (nie tym razem). To od... kilkunastostopniowego mrozu (około -10 st. C) i od przebywania na tym mrozie od 9:30 do 16:00.
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi, śnieg i jeździ na nartach
 
5) W tle "alkoholika po mrozie" widać jedyny (na razie) mostek pod trasą narciarską (zjazd z Pośredniego do Soliska). Nie to co w Zieleńcu (kilka mostków). Ale w planach jest jeszcze most w Szczyrku w Czyrnej pod trasą nr 1. Podobno mają już nawet zgodę na budowę.
Kolejne relacje prawdopodobnie po Nowym Roku, bo ja w ogólnonarodowym spędzie górsko-narciarskim niespecjalnie chcę uczestniczyć. Może jeszcze gdzieś pojadę w Wigilię (jak mnie żona z domu, jak co roku, wyrzuci na czas do wieczora), ale potem chyba dopiero w 2022 r.
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i śnieg
 
Link do relacji na blogu (kliknij w link):
 
 
 
Edytowane przez Narciarz ze Śląska
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś gondola rano nieczynna z samego rana, ale potem ja odpalili. Na parkingu pod gondola…pustki, ponad połowa parkingu stała wolna. Oczywiście radość ze jest tak zacnie, stanąłem dyliżansem na pole position tuż przy kasie.

Radość nie trwała długo jak przyszło zapłacić za karnet, 2 osoby dorosłe i córka 9 lat. Do wyboru:

- karnet między 12 a 14 (dziś jazdy do 14 z okazji Wigilii) w cenie 99zl za osobę dorosła 

- karnet całodzienny, z jazdami do godz 14, w cenie 135zl za osobę dorosła 

Poniewaz na parkingu pojawiliśmy się o 11.10, to w złości zacisnąłem zeby i kupiłem karnety na cały dzień. Za 2 godz 20 min jazdy zapłaciłem 405zl z kaucja…. W Białce jest na bogato, na Czarnej Gorze tez nie tanio, ale w Szczyrku to tak jakby luksusowo. 

Pomijajac przypal finansowy, uderzyliśmy gondola na górę. Na gorze wicher świszcze nadal mocno i do tego mleko, stad decyzja ze zjeżdżamy w dol trasa nr 4 i nie pchamy się na Małe Skrzyczne bo tam to tylko będzie gorzej. I można się pogubić w tym mleku, w końcu to nasz pierwszy wyjazd do Szczyrku. 

Warun na trasie 4 zacny, mimo temp na lekkim plusie twardo pod narta, ratraki regularnie kursowały bokiem tras. Narciarzy na początku mało, po godz 12 to już wincyj. Mleko zaczęło się podnosić, pod koniec naszego nartowania we mgle tylko odcinek koło 400m w dol trasy nr4.

Sporo jeżdżących off piste i skiturowcow. Widziałem kilka gleb na off piste. 

Generalnie wrazenia pozytywne. Jutro uderzamy ponownie, pogoda ma się poprawić, ma przyjść mróz i będzie twardo pod narta. 
 

 

1508F7F1-F13A-41AC-AB59-9DBAAE5E7F66.jpeg

1D4137E0-1434-44AB-9434-DC7BC2B19B33.jpeg

53873E2D-AD40-489C-8AA1-CB53D96414E1.jpeg

643CC669-7143-4412-8298-5A7FD83D4CA2.jpeg

7DC04A2B-DD50-4602-BF18-54D2A32097E1.jpeg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś ciąg dalszy nartowania w Szczyrku.

Od rana mróz, jakieś -3 do -4 st. Na parkingu aut już pełno, trzeba było zaparkować kawałek dalej. Ludzi więcej jak wczoraj, ale wszystko idzie na bieżąco, kolejek brak.


Uderzyliśmy gondola na górę i od razu zjazd nowo otwarta trasa nr 3. Warun robi się bajeczny, lekki beton pod narta, brak odsypow, śniegu sporo. Mgła się rozchodzi, widoczność już lepsza, lekko pruszy śnieg.

Potem moje damy stwierdziły ze jest zbyt zimno, wiec dalej smigalem sam. Już na większych prędkościach, na betonie krawędzie trzymały w GS bajecznie - dzięki manualnemu serwisowi u @widzewiak_z_gor

Dzis gopr miał sporo pracy, widziałem jeden wyjazd na górę i jednego pacjenta z urazem kolana, a wszystko to w mniej jak 30 min.

Jutro będzie bajecznie, zapowiadają slonce i mocno na minusie- trzeba na jutro założyć maskę, bo dzisiaj jak kończyłem przy temp -7 st miałem twarz cała czerwona 🙂

 

C79A4D80-F724-428E-9F94-D78D4706F4E6.jpeg

00F17B2F-330C-4380-8839-04213F66625C.jpeg

183411D1-3D90-4897-B560-C972C2193901.jpeg

50858F05-4E3C-41BF-8420-C99E9D55529B.jpeg

0AA57E50-2FAD-4489-82E6-8C2C5C8A9B3C.jpeg

23931FAE-A929-446F-9AB6-B846E21517A8.jpeg

C7F3B124-F204-4146-97EC-A3575100E096.jpeg

9774E7DB-0BBC-4BE5-BCA7-DFB87ABF1B82.jpeg

4D1D1136-0996-45E8-A4FB-37FFF575D43A.jpeg

6DE43326-AD12-4382-BAF5-902F4338A7C2.jpeg

33245753-2E5E-4710-B833-E2F222CC402A.jpeg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2021 o 11:07, Narciarz ze Śląska napisał:
Wrzucam kilka zdjęć z wczoraj.
 
Ostrzegam natomiast chętnych na wyjazd świąteczny lub sylwestrowy, że miejscowi "raportują" krytyczne obłożenie miejscowości Szczyrk od 24 grudnia (czyli w praktyce: od 25), nadto warunki narciarskie (już dziś problematyczne - silny wiatr) mają ulec pogorszeniu: idzie chyba halny, w każdym razie silne (na szczęście chwilowe, po Nowym Roku znów mróz) ocieplenie.
Na zdjęciach (tylko z Soliska, nie zabierałem aparatu ze sobą, zresztą panował silny mróz i niewiele było widać i tak):
 
1) Golgota jak zwykle wygląda ładnie, szkoda że (jak rok temu) jest (na razie?) zamknięta dla narciarzy.
Może być zdjęciem przedstawiającym śnieg
 
2) Śniegu na trasach przybyło, nawet o jakieś 20-30 cm, co widać na zakończeniu trasy nr 4.
Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i stok narciarski
 
3) Kolej na Pośredni... wciąż czeka na otwarcie. Tak jak trasa nr 10 z dolnym "łącznikiem" i pozostałe tamtejsze trasy (dla mnie ulubiona część ośrodka, ech...).
Może być zdjęciem przedstawiającym stok narciarski
 
4) Po całym dniu nartowania mam "czerwoną gębę". Nie, to nie od tego, co myślicie, w każdym razie nie w tym przypadku (nie tym razem). To od... kilkunastostopniowego mrozu (około -10 st. C) i od przebywania na tym mrozie od 9:30 do 16:00.
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi, śnieg i jeździ na nartach
 
5) W tle "alkoholika po mrozie" widać jedyny (na razie) mostek pod trasą narciarską (zjazd z Pośredniego do Soliska). Nie to co w Zieleńcu (kilka mostków). Ale w planach jest jeszcze most w Szczyrku w Czyrnej pod trasą nr 1. Podobno mają już nawet zgodę na budowę.
Kolejne relacje prawdopodobnie po Nowym Roku, bo ja w ogólnonarodowym spędzie górsko-narciarskim niespecjalnie chcę uczestniczyć. Może jeszcze gdzieś pojadę w Wigilię (jak mnie żona z domu, jak co roku, wyrzuci na czas do wieczora), ale potem chyba dopiero w 2022 r.
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i śnieg
 
Link do relacji na blogu (kliknij w link):
 
 
 

Dziś skończyłem z gęba czerwona jak po dobrej brendzie.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ostani świąteczny dzień na nartach w Szczyrku.

Od samego rana dawało po nerkach, o 7 rano było -16, co zapowiadało beton na stokach, brak odsypow i…frekwencję z okazji w końcu słonecznego dnia.

Przeczucia mnie nie myliły, parkingi pełne i tylko dzięki fuksowi zaparkowalismy na parkingu niedaleko gondoli. 

Na miejscu kolejki do kas i kolejka do gondoli. Na pierwszy ogień ta pierwsza. Tu było ciekawie, bo okazało się ze sztuczny tłum przy kasach generują sprytni rodacy czekający, żeby kupić karnety od godz 13.00. Nadmienię tylko ze przy kasie stałem o 12.20. Widać idzie Nowy Ład i ludzie szukają dutków 🙂

Po odczekaniu w kolejce na gondole i kanapę zaczęło się jeżdżenie po betonie. Warun elegancki, brak odsypow, twardo, słonecznie i…tłoczno. Pół biedy ze mijaliśmy  ekipę co ogarniała dwie lub jedna deskę. Problemem były torpedy idące na krechę w tłumie ludzi, lub bezkijkowcy- goryle z podobnym stylem jazdy. W żonę wjechał od tylu snowboardzista z innego kraju, cos tam przebąkiwał pod nosem po angielsku. Córce dwa razy dobrzy ludzie przejechali po nartach. No normalnie sam miód i malina.

Pomijając w/w, było narciarsko bardzo dobrze. Warun idealny na sztywne narty z dobrze naostrzonymi krawędziami. Córka po raz pierwszy w miarę swobodnie zjeżdżała po bardziej stromych odcinkach, gdzie rok temu w podobnych warunkach bardziej walczyła o przeżycie. Teraz widać ile daje sprzęt na betonie.

U mnie GS wywoływał banana na twarzy, tylko z R30 w takim tłumie nie było wiele okazji żeby zrobić kilka skrętów prawo- lewo xD.

Jutro wracamy do domu, zostawiamy Szczyrk z mieszanymi uczuciami. Narciarsko jest bardzo Ok, długie trasy, fajne kanapy. Finansowo i parkingowo to już ośrodek dla ludzi o grubym portfelu i mocnych nerwach. Nie ma ośrodków idealnych, u mnie Szczyrk mimo wszystko to jedna z lepszych miejscówek na mapie w PL.
 

5022060F-4A5A-4D57-9F92-25D7C8007D38.jpeg

1E1A9B6D-EA87-4B69-8A7A-672BB06A323D.jpeg

A4A8325B-6A67-4EF7-811E-C766CEF64469.jpeg

89EEA66D-124A-4B82-8627-C22DF40A7DBF.jpeg

  • Like 9
  • Thanks 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, grimson napisał:

Problemem były torpedy idące na krechę w tłumie ludzi, lub bezkijkowcy- goryle z podobnym stylem jazdy. W żonę wjechał od tylu snowboardzista z innego kraju, cos tam przebąkiwał pod nosem po angielsku. Córce dwa razy dobrzy ludzie przejechali po nartach. No normalnie sam miód i malina.

Ciężko mi zrozumieć osoby które wybierają tak zapchane ośrodki w podwójnie szczytowym okresie (święta oraz start jazdy w okolicach południa gdy frekwencja największa). 🤷‍♂️

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj luz w porównaniu do lat poprzednich (co nie znaczy, że nie było chętnych), oczekiwanie na gondolę, krzesło na Solisku ok. 5-8 minut, o dziwo największy tłum ok. godz 12, 13 (tańsze bilety?), kilka niebezpiecznych oblodzonych miejsc szczególnie na 4 przed barem po środku, brak Pośredniego i czerwono-czarnych, wyjazd tragedia, ponoć pożar jakiejś starej budy przy drodze, milicja ma wywalone na wszystko, straż rozłożyła się na drodze, zero informacji, brak kierowania ruchem, brak informacji o możliwości wyjazdu w kierunku Wisły, totalny olew

afa7a4ae-6e90-4292-a19a-57772a0bbf6f.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziś szczęście i pecha. Szczęście, że nie zawisłem w którejś z tych gondoli na 35 min. plus ewakuacja na awaryjnym, pecha, bo z jazdy wieczornej wyszło prawie nic.

Ale od początku coś nie grało. Oświetlenie nie działało, były dwie wielkie plamy ciemności, na początku niebieskiej i na wypłaszczeniu na dole.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pawelb91 napisał:

Ciężko mi zrozumieć osoby które wybierają tak zapchane ośrodki w podwójnie szczytowym okresie (święta oraz start jazdy w okolicach południa gdy frekwencja największa). 🤷‍♂️

Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana. Na serio to od 2015 krążymy na Święta po PL. Była Białka, był Zieleniec, była Czarna Gora. Teraz padło na Szczyrk.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DMM napisał:

dzisiaj luz w porównaniu do lat poprzednich (co nie znaczy, że nie było chętnych), oczekiwanie na gondolę, krzesło na Solisku ok. 5-8 minut, o dziwo największy tłum ok. godz 12, 13 (tańsze bilety?), kilka niebezpiecznych oblodzonych miejsc szczególnie na 4 przed barem po środku, brak Pośredniego i czerwono-czarnych, wyjazd tragedia, ponoć pożar jakiejś starej budy przy drodze, milicja ma wywalone na wszystko, straż rozłożyła się na drodze, zero informacji, brak kierowania ruchem, brak informacji o możliwości wyjazdu w kierunku Wisły, totalny olew

afa7a4ae-6e90-4292-a19a-57772a0bbf6f.jpg

O take Polske walczyłem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do korka to też mnie zaskoczył. Zawsze zjeżdzam najpóźniej o 15 żeby uniknąć nieuknionego a tu dzisiaj była rzyć. Ale faktycznie problemem był pożar drzewnianego domu tuż przed sygnalizacją świetlną. Objazd przez Wisłę nic by nie dał, jeżeli chcecie jechać do Bielska albo na Gierkówke i dalej na północ. Trzeba nadrobić tak dużo km, że na tyle samo wyjdzie stanie w korku. Wprawdzie Wisła i Ustroń (chyba??) w końcu się odkorkowały przez zakończenie (większości??) remontów ale dalej ruch tam raczej spory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...