Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, marek_kapica napisał:

Rozstawiają armatki na golgocie.

A jak z ilością ludzi w Szczyrku ? Ferie są więc zastanawiam się czy jest sens ryzykować wyjazd tam. Jeżeli prognoza się sprawdzi to może się szarpną na Bieńkule, śniegu ma dużo spaść w najbliższym tygodniu. Szykuje się warun sezonu... Może uda się nawet cały COS odpalić.... ale by było pięknie zjechać pod samiutką Mete ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jusik2002 napisał:

A jak z ilością ludzi w Szczyrku ? Ferie są więc zastanawiam się czy jest sens ryzykować wyjazd tam. Jeżeli prognoza się sprawdzi to może się szarpną na Bieńkule, śniegu ma dużo spaść w najbliższym tygodniu. Szykuje się warun sezonu... Może uda się nawet cały COS odpalić.... ale by było pięknie zjechać pod samiutką Mete ;)

Popatrz na kamerę na Zbójnicką, tej akurat nie przestawili chyba. To powinien być w miarę niezły obraz sytuacji w Szczyrku. Ja bym jednak nie ryzykował. Chyba, że masz sezonówkę i nie będzie bólu, że da radę sensownie tylko przez dwie godziny dziennie pojeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jusik2002 napisał:

A jak z ilością ludzi w Szczyrku ? Ferie są więc zastanawiam się czy jest sens ryzykować wyjazd tam. Jeżeli prognoza się sprawdzi to może się szarpną na Bieńkule, śniegu ma dużo spaść w najbliższym tygodniu. Szykuje się warun sezonu... Może uda się nawet cały COS odpalić.... ale by było pięknie zjechać pod samiutką Mete ;)

Jestem na wieczornych teraz i tutaj ferii nie widać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jusik2002 napisał:

A jak z ilością ludzi w Szczyrku ? Ferie są więc zastanawiam się czy jest sens ryzykować wyjazd tam. Jeżeli prognoza się sprawdzi to może się szarpną na Bieńkule, śniegu ma dużo spaść w najbliższym tygodniu. Szykuje się warun sezonu... Może uda się nawet cały COS odpalić.... ale by było pięknie zjechać pod samiutką Mete ;)

Nie jest zle. Dzisiaj byłem na turach na Skrzycznem. O 8:45 zalapalem sie jeszcze na parking pod gondola, choć juz niedługo po mnie był full. Z tego co widziałem to kolejek wielkich nie było ani do gondoli, ani kanapę na Zbojnicka. Moze po części to wina pogody (wietrznie i mgliście), ale generalnie nastawiałem sie na spory ruch, korki i w ogóle, a było całkiem luźno.

Sorki za zdjęcia na odwrót ale jak wrzucam z iPhone na forum, to często sie tak robi.

 

691D6C19-2374-481E-9670-65DB04381709.jpeg

8FF288F1-14AC-4CD8-83C2-F773A42616CD.jpeg

20D6A0EB-3575-4ACC-B23C-6C2F24B17604.jpeg

C0116CED-851D-409E-8D81-0EF8B3415DA0.jpeg

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Cosworth240 napisał:

Nie jest zle. Dzisiaj byłem na turach na Skrzycznem. O 8:45 zalapalem sie jeszcze na parking pod gondola, choć juz niedługo po mnie był full. Z tego co widziałem to kolejek wielkich nie było ani do gondoli, ani kanapę na Zbojnicka. Moze po części to wina pogody (wietrznie i mgliście), ale generalnie nastawiałem sie na spory ruch, korki i w ogóle, a było całkiem luźno.

Sorki za zdjęcia na odwrót ale jak wrzucam z iPhone na forum, to często sie tak robi.

 

691D6C19-2374-481E-9670-65DB04381709.jpeg

8FF288F1-14AC-4CD8-83C2-F773A42616CD.jpeg

20D6A0EB-3575-4ACC-B23C-6C2F24B17604.jpeg

C0116CED-851D-409E-8D81-0EF8B3415DA0.jpeg

Ja również niedawno próbowałem jazdy głową w dół, i czułem że nie będę ostatnim. 🙃

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ski89 napisał:

Mój ojciec siedzi tam od 10 stycznia. Codziennie jazda na bieżąco. Robi dziennie ponad 20 zjazdów bez wieczornych. Na wieczorynkach podobno też dziwne pustki. Był naszykowany na tłumy od początku ferii, a mówi że jest luźno.
 

Na Czarnej Gorze koło Kłodzka tez brak dzikich tłumów. 
 

Polski Ład skutecznie wybija ludziom głupie pomysły (jak narty) z głowy.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środę na skiturach przeprowadziłem przegląd SMR :)

Szczyrk pełny, aby zaparkować w południe musiałem czekać na miejsce kończących już jazdę.

Wszystkie wyciągi chodziły, kolejki ok 10 min.

Zjechałem z MS 7 do Soliska a drugi raz 1 do Gondoli. Wody w zbiorniku przybyło i czaly czas trwa uzupełnianie.

Warunki na trasach dobre,  na 7 i 1 ludzi niewiele.

IMG_20220119_135017-001.jpg

IMG_20220119_145528.jpg

IMG_20220119_145543.jpg

IMG_20220119_150905.jpg

IMG_20220119_152014.jpg

Edytowane przez surfing
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gastronomia na stokach Szczyrk, mapa 11 barów (zielone kwadraty) z dobrym jedzeniem, grillami itp prowadzonych przez miejscowych o których TMR nie raczył wspomnieć.

szczyrkowski_mapa_zima_2020 bienkula.jpg

Trasa 4 z tyłu jest sala z kominkiem

IMG_20220119_141652.thumb.jpg.2a0b674f6e5078e622c7c4931253ca98.jpg

Otwarty bar u gory czerwonej 1, ten na dole jeszcze zamknięty.

IMG_20220119_151846.thumb.jpg.3e0dc19a753e5d95a1283e64ca02035c.jpg

Edytowane przez surfing
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, szp87 napisał:

Czesc,

Planujemy przyjazd 24.02 do 02.03 powiedzcie mi mniej wiecej czego mozna sie spodziewac - chodzi mi o warunki, bo tego sie obawiam najbardziej, trasy beda normalnie czynne i mozna liczyc na snieg ?

Pzdr

Lukasz

Niestety nikt nie jest wróżką. Może być bardzo dobrze, może być bardzo źle. Szczyrk jest bardzo podatny na zimowe ocieplenia i o wiele szybciej topnieje tam śnieg niż np. na Podhalu, czy nawet na pobliskim Pilsku. Jeżeli do połowy lutego nasypie sporo białego, to jakoś powinni wytrzymać do początku marca, nawet jeżeli końcówka lutego będzie ciepła. Gwarancji jazdy na wszystkich trasach, w przeciwieństwie np. do Białki czy Chopoku, na pewno jednak nie masz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szp87 napisał:

Czesc,

Planujemy przyjazd 24.02 do 02.03 powiedzcie mi mniej wiecej czego mozna sie spodziewac - chodzi mi o warunki, bo tego sie obawiam najbardziej, trasy beda normalnie czynne i mozna liczyc na snieg ?

Pzdr

Lukasz

Wpadacie w oststnie 3 dni Śląskich ferii więc na pewno będzie kolejka na 20-30 minut a co do warunków to musisz zaglądnąć w szklana kulę. Z całą pewnością będzie odpalone tyle na ile natura pozwoli. Po feriach mogą wyłączyć Pośredni i odpalać tylko na weekendy o ile pogoda pozwoli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w Szczyrku po świeżym opadzie było miękko, a miejscami nawet grząsko :D.  Na wybiegu "zbójnickim" trzeba było kijkować ze zdwojoną siłą ;) na Pośrednim u góry to samo.

Ludzi umiarkowana ilość (kto rano wstaje, ten się wyjeździ), na stoku na niebieskich trasach z czasem gęściej, ale kolejki do przeżycia. Jeśli ktoś chciał, to mógł jeździć w zasadzie na bieżąco. Od 11:00 gęstość zaludnienia wzrosła i trasy już były nieźle przeorane. Od południa na ściankach gdzieniegdzie zaczął wychodzić lód a nawet jakiś kamyczek się mógł pojawić.

Mistrzostwo świata z czerwoną 1-ką i przejazdem przez drogę - wygrodzone przejście z zawijasami (coś jak przed torami kolejowymi na ścieżkach rowerowych - kojarzycie?), trochę to uciążliwe i mało intuicyjne jak się zjeżdża pierwszy raz (nie widać gdzie jest wjazd do korytarza z siatek).

Mgliście i śnieżnie - w końcu prawdziwa zima, więc nie ma na co narzekać 🙂 jak na weekend w ferie, to bardzo pozytywnie.

  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2022 o 22:46, grimson napisał:

Na Czarnej Gorze koło Kłodzka tez brak dzikich tłumów. 
 

Polski Ład skutecznie wybija ludziom głupie pomysły (jak narty) z głowy.

Przewidywałem to, choć kowidek namieszał (inny przyjeżdżają do nas):


https://blogonartach.blogspot.com/2021/11/inflacja-na-stokach-tanio-juz-byo.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Przewidywałem to, choć kowidek namieszał (inny przyjeżdżają do nas):


https://blogonartach.blogspot.com/2021/11/inflacja-na-stokach-tanio-juz-byo.html

 

Moja szklana kula pokazuje, że coraz bardziej popularne będą skitury. Rosnące koszty karnetów skutecznie będą rozwijać ten rodzaj aktywności.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, zając said:

Dziś w Szczyrku po świeżym opadzie było miękko, a miejscami nawet grząsko :D.  Na wybiegu "zbójnickim" trzeba było kijkować ze zdwojoną siłą ;) na Pośrednim u góry to samo.

Ludzi umiarkowana ilość (kto rano wstaje, ten się wyjeździ), na stoku na niebieskich trasach z czasem gęściej, ale kolejki do przeżycia. Jeśli ktoś chciał, to mógł jeździć w zasadzie na bieżąco. Od 11:00 gęstość zaludnienia wzrosła i trasy już były nieźle przeorane. Od południa na ściankach gdzieniegdzie zaczął wychodzić lód a nawet jakiś kamyczek się mógł pojawić.

Mistrzostwo świata z czerwoną 1-ką i przejazdem przez drogę - wygrodzone przejście z zawijasami (coś jak przed torami kolejowymi na ścieżkach rowerowych - kojarzycie?), trochę to uciążliwe i mało intuicyjne jak się zjeżdża pierwszy raz (nie widać gdzie jest wjazd do korytarza z siatek).

Mgliście i śnieżnie - w końcu prawdziwa zima, więc nie ma na co narzekać 🙂 jak na weekend w ferie, to bardzo pozytywnie.

Wzorcowo napisana relacja. Doceniam, bo tu niestety dają lajki za zdjęcia nic nie wnoszące. A za samo słowo, to już nie wyróżniają. Wracając do meritum; wygrodzenie na 1 wyjąłeś mi z ust. Już kilka dni temu miałem o tym napisać. Jak byś nie kombinował, to musisz się odpychać kijami pod górę. PO CO TO? Można prościej wyhamować ruch. Bo potem, to już na nartach przez drogę przejedziesz.

  • Thanks 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...