Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

marcinn

Rekomendowane odpowiedzi

Pozdrowienia ze Schladming

Nie będę się za bardzo rozpisywał,tym bardziej że jestem tu nie rekreacyjnie

Wczoraj,cały dzień padało wiało,zero widoczności,choć i tak nie miałem czasu na narty o.O

Ale dziś udało się parę godzinek zaliczyć na białym w takich warunkach :)

O warunkach nie ma co pisać,śniegu dobry metr

Bogactwo

 

IMG-20170207-WA0000.jpg

IMG-20170207-WA0001.jpg

IMG-20170207-WA0002.jpg

IMG-20170207-WA0003.jpg

IMG-20170207-WA0004.jpg

IMG-20170207-WA0005.jpg

IMG-20170207-WA0006.jpg

  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, lski@interia.pl napisał:

Cóż innego można robić w Schladming,jak nie jeździć na nartach?

Żle sprecyzowałem,jestem służbowo w Salsburgu,ale wiesz że nie odpuścił bym coby nie wyskoczyć do białego ^_^

 

Zauchensee-Flachuawinkl-Ski

Warunki przepiękne,jak by to nie zabrzmiało

Najlepiej z samego ranka :),choć i tak już dużo narciarzy,potem tłumy

Widać że są ferie

 

IMG-20170208-WA0007.jpg

IMG-20170208-WA0008.jpg

IMG-20170208-WA0009.jpg

IMG-20170208-WA0011.jpg

IMG-20170208-WA0012.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2017 o 12:07, Przemek napisał:

Marcinn, coś w tym sezonie jeździmy sobie po śladach... ;) Wybieram się do Schladming 28 lutego :).

Przemek w terminie w którym się wybierasz to myślę że będziecie mieli puchy na trasach

Bo teraz to jest tu w u.... ludzi o.O

Gratki

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń - połowa stycznia (jak się trafi z pogodą) jest najbardziej optymalna w tym regionie. W miarę luźno, trochę taniej,  nawet w obleganym Flachau. Byłem kiedyś w Schladming 11-15 marca - ogólnie fajnie, raczej pusto - ale + 13 stopni potrafiło skomplikować życie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Greg napisał:

Z moich doświadczeń - połowa stycznia (jak się trafi z pogodą) jest najbardziej optymalna w tym regionie. W miarę luźno, trochę taniej,  nawet w obleganym Flachau. Byłem kiedyś w Schladming 11-15 marca - ogólnie fajnie, raczej pusto - ale + 13 stopni potrafiło skomplikować życie :-)

No ja w zeszłym roku byłem we Flachau w drugiej połowie stycznia. Niby niski sezon, ale ludzi dużo i już te kolejki po kilka minut do krzeseł nie irytowały tak jak ilość ludzi na trasach.

W tym roku na początku ferii w Hochkoenig dużo mniej ludków i dużo swobodniej.

Pozdrawiam.

PS Ale jak jest śnieg na trasach to te 13 stopni jest czystą przyjemnością. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku, może z powodu mrozu - nie było źle we Flachau. Momentami robił się korek pod pomarańczowym Starjetem u góry, no i do południa na dole przy gondoli Achterjet.  Reszta na bieżąco.  Jeszcze luźniej było po stronie  Wagrain / Alpendorf - i tam się zdecydowanie lepiej trzymały trasy (mniej ludzi...). Zahaczyliśmy też o Zauchensee - miodzio :-)

Relację z Hochkoenig  czytałem  ;-) - fajna miejscówka.  Zresztą, co tam jest niefajne ;)

Oczywiście, jak jest opór śniegu - to ta temperatura jest do zaakceptowania :-))  

sch.JPG

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja tam byłem, to rano czasami potrafiło być -18, aż szwagierka wyzywała. gdzie wyście mnie k..... przywieźli (przyzwyczajona do Livigno wiosną). A ludków to nie odstraszało.

Pozdrawiam.

PS A w Zauchensee tłoczno czy do zniesienia. Jak jest w porównaniu do Flachau?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauchensee / Flachauwinkl - na pewno  mniej luda niż we Flachau, pomimo tygodnia z Pucharem Świata. Akurat pucharowa trasa od południa już zajechana, ale to przez to, że każdy musi zaliczyć :-)  

W Zauchensee jest parę tras, na których można się spocić :-) - stąd też trochę mniej początkujących, szkółki z maluchami  chyba żadnej nie zarejestrowałem. We Flachau pod nogami z 200 dzieci od samego Hermanna Maiera :-)

A o 6.30 na kamerze faktycznie było w minusie pod 20 stopni mrozu, ale dwie godziny później tylko -13 - i tak trzymało do końca dnia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 2 months later...

Więcej tras może być otwartych w sąsiednim Reiteralm, który ma najlepszy system naśnieżania i ponoć najlepszych fachowców od śniegu i utrzymania tras. Nawet jeśli łącznie w tych ośrodkach ( Schladming, Reiteralm, Haus) będzie otwarte 8-10 km tras to jest to ilość satysfakcjonująca imho. W Reiteralm w listopadzie często trenują zawodnicy Pucharu Świata.  Atutem jest szybszy powrót do apartamentu niż z lodowca przy wyjeździe z dzieckiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krakus81 napisał:

Czy ktoś był w Schladming pod koniec listopada ? Jak to tam wtedy wygląda ? Niby otwierają ośrodek ok. 16.11.2017 r. Ale boje się,że będzie otwarte 2 kolejki i 2 trasy na krzyż.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Krakus81 - WSZYSTKO zależy od warunków pogodowych, których na ten moment NIKT nie przewidzi. Alternatywę masz w ośrodkach lodowcowych, w których też niekoniecznie masz 100 km tras. Schladming ma jeden z najlepszych systemów naśnieżania w Alpach ALE to jest ośrodek położony nisko (Planai ma poniżej 2000 mnpm). Jeżeli tylko będzie na minusie, to na pewno będą śnieżyć na całego. Nastaw się na rezerwację last minute - zobaczysz co będzie w pogodzie i ruszysz gdzie trzeba. O tej porze roku nie powinno być problemu z miejscami. Zresztą ja do Schladming pojechałem "w ciemno" bez żadnej rezerwacji nawet w środku ferii i nie powiem, Pani w biurze turystyki się musiała trochę nagimnastykować, ale spokojnie znaleźliśmy lokum. Poczekaj na tydzień przed wyjazdem - zobacz co w pogodzie i wtedy decyduj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Cosworth240 napisał:

Krakus81 - WSZYSTKO zależy od warunków pogodowych, których na ten moment NIKT nie przewidzi. Alternatywę masz w ośrodkach lodowcowych, w których też niekoniecznie masz 100 km tras. Schladming ma jeden z najlepszych systemów naśnieżania w Alpach ALE to jest ośrodek położony nisko (Planai ma poniżej 2000 mnpm). Jeżeli tylko będzie na minusie, to na pewno będą śnieżyć na całego. Nastaw się na rezerwację last minute - zobaczysz co będzie w pogodzie i ruszysz gdzie trzeba. O tej porze roku nie powinno być problemu z miejscami. Zresztą ja do Schladming pojechałem "w ciemno" bez żadnej rezerwacji nawet w środku ferii i nie powiem, Pani w biurze turystyki się musiała trochę nagimnastykować, ale spokojnie znaleźliśmy lokum. Poczekaj na tydzień przed wyjazdem - zobacz co w pogodzie i wtedy decyduj.

Do tego dodam, że jeździłem w 4 Berge kiedyś nawet w październiku. Jak otwierają to warunki są dobre. Jakość tras jest wyższa jak na lodowcach więc warto obserwować pogodę i jeśli ON otworzą to tam się wybrać. 

Pod względem kolejek chyba w Haus jest lepiej jak na Reiteralm.

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.10.2017 o 09:06, Wujot napisał:

Do tego dodam, że jeździłem w 4 Berge kiedyś nawet w październiku. Jak otwierają to warunki są dobre. Jakość tras jest wyższa jak na lodowcach więc warto obserwować pogodę i jeśli ON otworzą to tam się wybrać. 

Pod względem kolejek chyba w Haus jest lepiej jak na Reiteralm.

Pozdro

Wiesiek

Jadę tam w terminie 26.12-02.01.17, wiec z zaciekawieniem obserwuje co się dzieje w pogodzie. Z tego co wczoraj zaobserwowałem na kamerkach ( Hauser Kaibling, Planai, Reieralm ) to armatki już pracowały, wiec co by nie mówić jest to dobry znak.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arek1982 napisał:

Jadę tam w terminie 26.12-02.01.17, wiec z zaciekawieniem obserwuje co się dzieje w pogodzie. Z tego co wczoraj zaobserwowałem na kamerkach ( Hauser Kaibling, Planai, Reieralm ) to armatki już pracowały, wiec co by nie mówić jest to dobry znak.  

Jak najbardziej. Na Planai "kurzą" jak się patrzy:

 

Kurzą na Planai.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...