Narty - skionline.pl
Jump to content
Czaban

Polska warunki narciarskie 18/19

Recommended Posts

Szczawnica wczoraj też płynęła przy 15 st. zawody mieliśmy na salmiaku,ale teraz wstałem i widzę szron po nocy,więc może obędzie się dziś bez agrotechniki,bo i tak kończymy o 12...

Dzień dobry wszystkim

Jestem nowy na forum. Dziś rano pojeździliśmy z bratem na Poniwcu w Ustroniu. Warunki idealne, równo, do 9.30 lekko zmrożony śnieg, później zaczęło trochę puszczać. Brak przetarć, minerałów i innych niespodzianek. Byłem do 11.00, ludzi bardzo mało, można było wykorzystać atuty moich G9 - tek.

12C7D5CF-647B-4D6D-A519-D386766E3F21.jpeg

4CF21836-114C-4A36-A47A-73312108351D.jpeg

41624DCB-40CD-48EA-B5F0-556D28EB858A.jpeg

59C68252-B00C-4282-A79D-67AD9810103B.jpeg

• Like 21
  • Thanks 2

Jakaś taka słaba była zima w tym roku. Najlepsze warunki narciarskie były na początku  stycznia, no i w grudniu. W lutym to zimy juz nie było. Gdyby nie było sztucznego śnieżenia to w świętokrzyskim w ogóle nie można byłoby jeździć.  Ja pamiętam czasy gdy nikt o sztucznym śniegu nie słyszał i nie przeszkadzało to abym pod koniec marca jeździł na Radostowej. Ten sezon dobrze się zapowiadał ale okazał się do psi d... Może przyszły będzie lepszy?

Edited by Bumer
  • Like 2

2 hours ago, Bumer said:

Jakaś taka słaba była zima w tym roku. Najlepsze warunki narciarskie były na początku  stycznia, no i w grudniu. W lutym to zimy juz nie było. Gdyby nie było sztucznego śnieżenia to w świętokrzyskim w ogóle nie można byłoby jeździć.  Ja pamiętam czasy gdy nikt o sztucznym śniegu nie słyszał i nie przeszkadzało to abym pod koniec marca jeździł na Radostowej. Ten sezon dobrze się zapowiadał ale okazał się do psi d... Może przyszły będzie lepszy?

Zapytaj @mamad to Ci powie, że była zima stulecia. Luty najzimniejszy tej dekady itd.

• Like 1
  • Haha 1

3 hours ago, Bumer said:

Jakaś taka słaba była zima w tym roku.

@BumerNo przepraszam ale było o wiele lepiej niż w sezonie 2017/18. W Szczyrku paraliż komunikacyjny bo za dużo śniegu. Na Skrzycznem talerzyk koło schroniska w tunelu śnieżnym. Niemal wszystko czynne. Białe drzewa. Otwarte trasy na sam dół Skrzycznego. Na Julianach tyle śniegu że stworzyły się muldy na 3m obok trasy 9. W Karpaczu pierwszy raz wszystko czynne od 8 lat! Na Szrenicy pierwszy raz od niepamiętnych czasów czynny FIS (cały czas!). Może w Tatrach tak samo jak w zeszłym sezonie. 

• Like 7

Skolnity to chyba zamykają przez słabą frekwencje a nie przez brak warunków. Bo z tego co widzę to nawet czerwona trasa jest czynna i da się jeździć. A ją odkąd tam jeżdżę zawsze otwierali później od niebieskiej  i jednocześnie zamykali jako pierwszą. Problem polskich małych stacji to brak narciarza ,,poferyjnego" o ile duże modne stacje typu Szczyrk, Białka czy inne Czarne Góry się obronią to reszta ma ciężko z frekwencją. Trochę szkoda ja wolę jazdę na okrągło ( po sztruksie nawet popołudniu czasami) na Skolnitach niż półgodzinne kolejki ale czlowiek to zwierze stadne i tak było zawsze i bedzie.

Pozdrawiam 

• Like 4
  • Thanks 1

Może w Szczyrku było lepiej, może w Sudetach także.  Mnie chodzi o świętokrzyskie stoki. Jak co roku byłem zaraz po "6 krolach" w Krynicy i widziałem zaspy na ulicach. Śniegu było sporo, nie powiem. Nawet auto nam utknelo w zaspie i potrzebna była pomoc drogowa. 

• Like 1

w białce dalej warun super! i jak głosi komunikat do 170cm sniegu! nawet przygotowanych zapasow sniegu jeszcze nie rozwałkowali-białka rządzi!  :)

i wreszcie mniej ludzi :)

Edited by kiki
  • Like 1

48 minutes ago, kiki said:

wreszcie mniej ludzi :)

Dziś patrzyłem na Jurgów to w porównaniu z zeszłym weekendem kiedy tam byłem, wiało pustką. Śnieg się spokojnie utrzyma do przyszło tygodniowych zawodów, prognozy są optymistyczne, ma dosypać i będą minusy.

Czarny Groń - Andrychowski lodowiec trzyma się doskonale, w nocy przymroziło tak więc warunki dziś super.

Na tym zdjęciu widać ile jeszcze jest tam śniegu.

P1010417.JPG

• Like 13
  • Thanks 1

Relacja z wczoraj. Po sobocie miałem dość SMR, więc wybór padł na Zagroń (po części ze względu na lokalizację, po części ze względu na znajomych, a po części ze względów ekonomicznych, moja córka 5 lat, jeździ tam bezpłatnie (a w Wiśle płaci za karnet), a dla mnie karnet poranny od 8 do 12 kosztuje 50 zł). Rano - równo i twardo, stok dobrze zmrożony i przygotowany. Jazda cały czas bez jakichkolwiek kolejek. Od 10:00 śnieg zaczął puszczać, zrobiło się bardziej miękko ale nadal fajnie. Od 11:00 zaczął padać deszcz i zaczęło silnie wiać. Około 11:40 skończyliśmy jazdę. W mojej ocenie, stok wytrzyma jeszcze około tygodnia, może dwa, chyba że wcześniej zamkną ze względu na niską frekwencję. Prawa strona stoku już niestety nie istnieje, a jeszcze nie tak dawno temu tam jeździłem (chyba 21 lutego). 

Rano równo i dobrze zmrożone.

spacer.png

Rano.

spacer.png

Prawa strona - brak warunków.

spacer.png

Nieco później.

spacer.png

Nieco później, nadal dobrze.

spacer.png

Edited by moruniek
coś tam
  • Like 18
  • Thanks 2

Kazimierz i Rąblów już nie jeżdzą, więc byliśmy w Bałtowie na pożegnaniu sezonu (fotka poniżej, nie dziwota, że zamykają). Szkoda. W górach zima jakiej dawno nie było ale na nizinach sezon w tym roku dużo krótszy - rok temu jeszcze pod koniec marca w Kazimierzu jeździłem i nie było żadnych przetarć. 

20190310_110221.thumb.jpg.a2dd24bce6df0f77c005731360fc1ada.jpg

• Like 8

21 hours ago, surfing said:

Czarny Groń - Andrychowski lodowiec trzyma się doskonale, w nocy przymroziło tak więc warunki dziś super.

Na tym zdjęciu widać ile jeszcze jest tam śniegu.

P1010417.JPG

I to pokazuje, jak "zaspali" w "nowej stolicy polskiego narciarstwa". Rozumiem, że zbiornik za mały, ale to chyba nie tylko to...

40 minutes ago, Narciarz ze Śląska said:

ale to chyba nie tylko to...

Ośrodki w kotlinach takie jak Czarny Groń BSA wygrywają, jest tam las i mikroklimat, a co najważniejsze nie wieje mocny wiatr.

Halny błyskawicznie sublimuje śnieg na Hali Skrzyczeńskiej i odsłoniętych trasach.

• Like 5

Pilsko

Zima w pełni, w nocy dosypało 10 cm świeżego śniegu, warunki przy górnym orczyku bajka, przy dolnym lodowe grudki trochę uprzykrzały jazdę. Ludzi w zasadzie brak. Okno pogodowe od rana do południa🙂

Czynne orczyki ze Szczawin na Miziową, i z Miziowej pod szczyt oraz trasy przy nich. Zjazd na dół krzesełkiem. Solisko już dzisiaj nie chodziło.

IMG_20190311_113346.jpg

IMG_20190311_113708.jpg

IMG_20190311_091946.jpg

IMG_20190311_113224.jpg

• Like 15
  • Thanks 7

Gdzie warto jechać jeszcze na narty w tym tygodniu środa / czwartek i weekend? 
Niestety styczeń / luty praktycznie zupełnie w tym roku nie udało się pojeździć :( Cały sezon praktycznie stracony a zima wyjątkowo ciepła :/

Dzisiaj po raz pierwszy w życiu z rodzińą byliśmy eSMR na warsztatach z Markiem Ogorzałkiem

Na początku słaba widoczność!kość i gęsty drobny śnieg. Po 11.30 wyszło słoneczka. Trasy powyżej hali skrzyczeńskiej bardzo dobre, śnieg twardy ale zero lodu. Poniżej do połowy trasy jeszcze w miarę trzymały się. Dolne odcinki wszystkich tras to mokry śnieg i odsypy do 25 cm. Trasy wzdłuż niebieskiej kanapy tzn 8 i 9 oraz 10 do połączenia całkiem fajne.spacer.png

Jutro albo złoty Groń albo pilsko 

20190314_122348.jpg

20190314_140449.jpg

20190314_140528.jpg

20190314_140524.jpg

20190314_113609.jpg

20190314_115658.jpg

Edited by zslawek
  • Like 7