Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zillertal czyli nie tylko lodowiec


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Wujot napisał:

...ale koledzy na parkingu w Zell już mogą ;) . Szczególnie jak się umówisz na 16:00 na sztywno.

 

Na prawdę świetni “koledzy” :):):)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Sariensis napisał:

Na prawdę świetni “koledzy” :):):)...

Geje nie koledzy, wydymają jak tylko będzie okazja! Jak się nie obrócisz dupsko z tyłu!!!

No cóż trzeba twardym być a nie mientkim.

Pozdro

Wiesiek 

Edytowane przez Wujot
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Wujot napisał:

Geje nie koledzy, wydymają jak tylko będzie okazja! Jak się nie obrócisz dupsko z tyłu!!!

No cóż trzeba twardym być a nie mientkim.

Pozdro

Wiesiek 

Ale Sam ich okrleślasz kolegami ;), to ja Juz wolę Sam, przynanjmniej wiem czego sie mogę spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Mitek napisał:

Czy to nie za wielkie ryzyko w tym stanie?

ryzyko jest mam nadzieje skalkulowane, to nie jest tak że tylko farmę stosuję, z problemem borykam sie od 20lat, wykonuje reguralnie ćwiczenia rehabilitacyjne, jeżdze na rowerze i rowerku stacjonarnym, biegam w okresie ciepłym + ostatnio dodałem praktyki jogi, staram sie też chodzic na basen + nie używam windy

no i wiadomo - jeżdze raczej wolniej i asekuracyjnie, gdzie sie da na krawędziach, unikam muld i podskoków

10 godzin temu, cyniczny napisał:

czyli z Ubergangsjoch na sam dół,

zjechałem sobie czarną 10 na koniec dnia - robi wrazenie, na szczescie była w doskonałym stanie

IMG_20190207_151100.thumb.jpg.acc2c3b9a1d408a6f39dcf6c742adb39.jpg

IMG_20190207_151809.thumb.jpg.f2ce11c17ab16162e2dbccae4486b6a0.jpg

dzieki koledzy za sugestie

dzisiaj był powrót do Zell am Ziller, z racji zawodów w szkólce udało sie dojechac do Gerlos i trzeba bylo wracać, dzien udany, fajna jazda, mi sie osobiscie ten bypass do Gerlos bardzo podoba, łamane krzesełko i płaskie trasy przypominaja troche Dolomity

pogoda znów dopisała rano piekne słońce, po południu troche chmur

IMG_20190207_095941.thumb.jpg.24f127301c029912dcd78ec8d8502e4b.jpg

IMG_20190207_100642.thumb.jpg.77999878dbface7cf5870c3446ae532d.jpg

IMG_20190207_100639.thumb.jpg.cf3e5756e34f8a471d247ebfa9749586.jpg

 

jutro Hintertux, sam wybrałbym sie do Hochzillertal ,ale towarzystwo pragnie zobaczyć lodowiec ;) w sumie ma byc jutro lampa wiec czemu nie

  • Like 7
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, marionen napisał:

I ja mam swoje ulubione miejsce (sztruksową trasę) w tej pięknej dolinie.  Ale w życiu za żadne skarby nie powiem co to za trasa....🤣😜 Bo jeszcze kupi ją TMR i wszystko wyrówna 😱

1369280706_rnoci1084.thumb.jpg.fb942b52d7ad967c93332fbabe4db208.jpg

1085111434_rnoci1146.thumb.jpg.f29cf3865875dd0dbdbd0333242885a2.jpg

Fajna, troche przypomina Groste, brakuje tylko Ursus snowpark I kilkasetmetrow wiecej, sztruks bajka, profil tras super, dzieki, jak Sam tam zawitam to zapewne znajde.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, johnny_narciarz napisał:

No ale to nie Hintertux... ;) 

Ale ten zjazd... miałem podobyn z Hoch - tego nawet w Szczyrku nie przerabiałem! Prwadziwy nartmagedon i spróbuj się zatrzymać... xD

Ktoś, kto narzeka na Tuxa musi zwyczajnie nie lubić dużych wysokości, źle je znosić - innego uzasadnienia chyba bym nie zrozumiał? No może jeszcze orczyki...?

Maciek, mieliśmy taki sam zjazd tego dnia z Hoch jak na filmie @Jeeb. Byliśmy razem :) 

Gdy setki, jak nie tysiące, narciarzy na koniec dnia zjeżdża taką trasą, jedną jedyną prowadzącą na dół w ośrodku - tak się dzieje...widok jest przerażający 😮 

Dla tych, którzy nie chcą podobnych, wątpliwych wrażeń - można zjechać gondolą.

Ten dzień na nartach był wyśmienity. Poniżej klip z tego dnia z innych tras.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, idealist napisał:

Ja zdecydowanie bym pojechała do Hoch, na Eberhartera i inne traski. Do mnie lodowce nie mówią zupełnie, ale de gustibus... btw. czy gondola Zillertal Shuttle na złączeniu Hochzilletaral i Hochfugen działa po niedawnym pożarze?

Tak, działa.

Jechałem nią w tamtym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ewangelizator tak jak już @johnny_narciarz i @marboru napisali, nie będziesz żałował. Ja na Tux-a zawsze jadę na pogodę, a skoro ma być lampa to wybór może być tylko jeden:-)

Nie zapomnę wyrazu twarzy mojego syna (16 latek - im dość trudno zaimponować😉) jak wyszedł na taras widokowy na 3250 m. n.p.m. i spojrzał na może gór dookoła. Mina jego bezcenna. Takiego widoku nie ma nigdzie indziej w okolicy.

 

 

20180124_111004.jpg

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.02.2019 o 20:43, johnny_narciarz napisał:

na zachęte...

no zacheciłes, piekny ten Tux i w moim subiektynwym  rankingu lodowców wskakuje na podium razem z Kitzem i Kaunern, dystansujac Stubai, zupełnie inny klimat niz listopadowa jazda we mgle i wietrze na górnej czesci ośrodka

jestem troche wymeczony dzisiejszym dniem ponieważ tak dobrze pisaliście o Ahornie  że postanowiłem tam wpasć na popołudnie :)

także jak wróce napisze podsumowanie a tak tylko jeszcze:

 

Hintertux

IMG_20190208_102131.thumb.jpg.58e69a337629229e1f93b23e4cd0fbd1.jpg

IMG_20190208_105842.thumb.jpg.cc8db449f927676be84102d2fd386a35.jpg

PANO_20190208_110323.thumb.jpg.5453a1e2fb66ca2d79214c6ec34d13bd.jpg

Ahorn:

 

IMG_20190208_152927.thumb.jpg.dfeb5c823e3394b913321aca7a5ca4ad.jpg

 

IMG_20190208_160551.thumb.jpg.75f6272180ccce181bd3655e06fc8843.jpg

  • Like 10
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok czas na posumowanie

Ostatni dzień:

lodowiec - przy takiej pogodzie zdecydowanie warto - przede wszystkim dużo mniej ludzi niż w dolinie, inny śnieg, widoki, trasowo mnie jakoś nie zachwycił, ale jeździło się doskonale ponieważ na sztruksie zalegało 10cm świezego puchu, oczywiście nie zawsze tak jest, porównując jednak do innych austriackich lodowców (nie widziałem nigdy Piztal) absolutna czołówka, 

Ahorn - jeżdziłem tam 2,5 h i mysle ze tyle wystarczy - górna cześć fajna dla dzieciaków,  czerwona trasa wzdłuż krzesełka była już dość mocno zmuldzona ale przy lepszych warunkach musi być doskonała, rewelacyjny zjazd do doliny, świetna czarna urozmaicona trasa, jedyny minus że na autobus linowy jak się nie trafi można chwile poczekać

 

tak obiektywnie to jeden z najlepszych wyjazdów w Alpy, idealna pogoda i warunki śniegowe, zero wiatru, lampa, lekki mróz, bardzo fajnie to wyszło tym bardziej ze w grupie mieliśmy alpejskich nowicjuszy i byli zachwyceni, jak sie zastanowię to w tym terminie jeszcze takiej pogody nie miałem, 

problemy zdrowotne + konieczność przebywania w okolicy szkółki spowodowały, że nie wszędzie udało się pojeździć, będzie do czego wracać, czekają ciągle Fugen, Spieljoch, Krimml,  Gerlos ledwo liźnięty

Najfajniejsze miejsca:

Hochzillertal - idealny ośrodek dla mnie, dużo krzesełek, szerokie łagodne trasy, łatwa komunikacja, możliwości freeride pomiędzy trasami

Eggalm, piękne szerokie super nachylone trasy, mało ludzi, trochę taki bardziej południowy klimacik

Ogólnie dolina Zillertal w moim prywatnym rankingu austriackich dolin wskakuje do pierwszej trójki obok Otztal i Paznaun. Główną zaleta jest różnorodność. Praktycznie każdego dnia można podjechac gdzie indziej. Do tego ośrodki różnią sie miedzy sobą charakterem tras przez co każdy znajdzie cos dla siebie. Mnie np zupełnie nie pasowała okolica Penken, ale będzie wielu fanów tej okolicy. Doskonała infrastruktura, ale  tez trafiały sie starsze podwójne krzesełka i orczyki, co dodawało klimatu. W każdym ośrodku miejsca do nauki dla początkujących, długie ruchome dywany dla małych dzieci i inne atrakcje - ski crossy, śnieżne tunele itp Z ciekawości obejrzałem kilka snowparków i pod katem freestyle też bardzo dużo możliwości jak np dmuchany balon do lądowania przy  skokach w Zell am Ziller. Na koniec możliwości pozatrasowe - doskonałe. Sam trochę pojeździłem przy trasach w miare swojego stanu i umiejętności, do tego miałem okazje zamienić pare słów z uczestnikami obozu freeridowego - byli zachwyceni.

Kulinaria i apres ski troche monotonne,  miałem wrażenie że wszędzie podobnie. Ceny z roku na rok w Aplach coraz wyzsze ;)

Na pewno będę chciał tam jeszcze wrócić, tym razem mieszkając jeśli się da bliżej wjazdu do doliny

  • Like 6
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ewangelizator Ale nam się udało z pogodą, prawda? 😁

W Zillertalu byłam 5 lat temu i też wyjeżdżałam z uczuciem niedosytu, że nie udało się objeździć wszystkich ośrodków w 6 dni. Na mnie czeka Spieljoch i Hintertux - może kiedyś będzie okazja. Mieszkaliśmy w Stumm, ok. 2 km od Kaltenbach, więc dojazd na lodowiec to już całkiem długa wyprawa, do Hochkrimml zresztą też. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia! 😊

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tanova napisał:

Ale nam się udało z pogodą, prawda?

Od kilku lat  jestem zmuszony do wyjazdu w ferie szkolne i z pogodą bywało rożnie nawet w Dolomitach. Także spodziewałem sie raczej zmiennej aury i jednego, max dwóch dni słonecznych. A tutaj nie dość że lampa cały tydzień, to lekki mróz bez wiatru. Po prostu idealnie :D.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...