Narty - skionline.pl
Jump to content
Jusik2002

Warunki narciarskie 19/20 Polska

Recommended Posts

Oj coś w tym roku widzę wyrównany pojedynek :) w poprzednich latach chyba BSA wygrywało sporo przed innymi, a wcześniej UFO w Bukowinie.

41 minut temu, Hextor napisał:

Oj coś w tym roku widzę wyrównany pojedynek :) w poprzednich latach chyba BSA wygrywało sporo przed innymi, a wcześniej UFO w Bukowinie.

Przy takiej artylerii stawiam na Slotwiny :) Kurcze czemu ten Pingwin ma takie małe górki :(

28 minut temu, Jusik2002 napisał:

Przy takiej artylerii stawiam na Slotwiny :) Kurcze czemu ten Pingwin ma takie małe górki :(

A taka Wierchomla aż się prosi żeby ktoś ją przejął, upada z sezonu na sezon a potencjał jest bo miejsce bardzo klimatyczne i jak działała całość to było fajnie.

W obecnej sytuacji nie ma czego tam szukać.

• Like 1

W Kasinie nie jest wcale taka mała górka. Tyle tylko ze górna stacja jest sporo poniżej szczytu, ale jest duże pole do rozbudowy. 

Co do Wierchomli to może PKL by ich przejął albo właśnie Pingwin :)

Guest
11 minut temu, tankowiec napisał:

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i tekst

:). Mówiłem:).

Brawo Biały Krzyż, jak zwykle lider jest tylko jeden, jak widać pieniądze nie czynią jakości na ON ;) .

Master-Ski Tylicz
Patrząc na rosnącą warstwę śniegu, możemy śmiało zaprosić Was na OTWARCIE SEZONU! 🗻❄️🎿🤩

Już w najbliższą środę 4 grudnia szusujemy w godz. 15:00-18:00

✔️karnet promocyjny tylko 35 zł ulgowy 30 zł
✔️Czwartek i piątek jesteśmy otwarci 15:00-18:00
✔️Sobota i niedziela 09:00-20:00
Karnet promocyjny 09.00:16:00 50 zł
15:00-20:00 35 zł

✔️Czynna będzie kolej krzesełkowa z trasąo długości 700m oraz wyciąg taśmowy
✔️Otwarta będzie Karczma, Wypożyczalnia i Szkoła narciarska.

Szusujecie z nami? 🤩🗻❄️

Takie info niedawno wrzucili na stronę :)

• Like 9
  • Thanks 1

1 godzinę temu, pawelb91 napisał:
Master-Ski Tylicz

A pisałem ci, że spokojnie w Tyliczu pojeździsz. Pewnie oba ośrodki w Tyliczu będą już w weekend otwarte w jakimś ograniczonym zakresie. Azoty pewnie też ruszą z główną trasą.

• Like 2

5 minut temu, WojtekM napisał:

A pisałem ci, że spokojnie w Tyliczu pojeździsz. Pewnie oba ośrodki w Tyliczu będą już w weekend otwarte w jakimś ograniczonym zakresie. Azoty pewnie też ruszą z główną trasą.

Czekam właśnie na Azoty, jakaś szansa na weekend 7-8 grudnia jest.
Jaworzyna też śnieży trasę nr 1, ale tam pewnie dopiero od połowy grudnia będzie szansa.

• Like 1

6 minut temu, pawelb91 napisał:

Jaworzyna też śnieży trasę nr 1, ale tam pewnie dopiero od połowy grudnia będzie szansa.

Może zaskoczą nawet samych siebie i uruchomią w weekend. Jutro mają mieć jakieś opady.

7 minut temu, Hextor napisał:

UFO w Bukowinie już działa.

Czyli pierwsi w Polsce.

Edit. Ale wyciąg nie działa. Jakaś grupa przyszła tylko sobie pozjeżdżać podchodząc.

Edited by pawelb91
  • Like 1

Ale bieda. Prognozy na razie nie są zbyt optymistyczne. Patrząc na nie, Pilsko zapewne nie ruszy przed świętami. Nie ma w perspektywie dużych opadów.

18 godzin temu, pawelb91 napisał:

A taka Wierchomla aż się prosi żeby ktoś ją przejął, upada z sezonu na sezon a potencjał jest bo miejsce bardzo klimatyczne i jak działała całość to było fajnie.

W obecnej sytuacji nie ma czego tam szukać.

Nie tylko Wierchomla powoli upada: Pilsko, Rabka, Ochodzita, Rachowiec, Brenna, Rówienki, można by wymieniać długo!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By Sportego360
      Hej Wszystkim.
      Nagromadziło mi się sporo filmów z różnych ośrodków, dodatkowo wygląda, iż trochę więcej czasu będę miał niż zwykle  (powinien być uśmiech bo kto nie lubi mieć czasu wolnego no ale sami wiecie). Stanąłem przed mały dylematem, od którego ośrodka zacząć. Pomyślałem, żeby zrobić mały quiz, ala głosowanie i sprawdzić jakie są Wasze preferencje.
      Najprościej byłoby przyporządkować ośrodek do emotikona, ale nie wiem czy nie będzie to naruszenie regulaminu. Nie chciałbym też by ktoś pomyślał, że chce głosowanie wykorzystać by zdobyć tu punkty aktywności. Bynajmniej. Ten sposób wydaje mi się najprostszy i przy okazji może to być dobra zabawa.
      Mój pomysł to :
      - ośrodek 1 - thanks
      - ośrodek 2 - Haha
      - ośrodek 3 - Confused
      - ośrodek 4 - Sad
      - ośrodek 5 - Downvote
      - ośrodek 6 - Like
      Oczywiście jak ten sposób głosowania nie narusza regulaminu to wrzuce nazwy ośrodków. Myślałem, żeby głosowanie trwało przez 3 dni chyba, że któryś ośrodek dobije do 10 punktów wcześniej.

• By Annaa
      Zagadka na dziś, co to za miejsce? kto pierwszy ten lepszy.

• By marcinn
      Świetny dzionek zaliczony
      Ludzi szczątkowe ilości
      Pogoda ,śnieg i wiatr we włosach
      Zjazd do samego dołu

• By Zagronie
      Dręczy mnie temat  płynność jazdy na równoległych nartach.  Co za problem, gdy  synonimem kunsztu jest karwing. W idealnym(w szerokim pojeciu masy zjeżdżających) wszystko się w nim mieści.  Na każdym stoku, na każdych nartach i płynnie, w dodatku bardzo szybko.
      Zawsze mnie wkurzało odkąd jeżdżę, obsuwanie się piętki narty zewnętrznej. Tolerowałem, gdy się obie narty obsuwały z tyłu. Ale gdy zewnetrzna to znaczyło, że się podeprę wewnętrzną.  A to znaczy, że nie jeżdżę ciagle z dominującym obciążeniem na zewnętrznej. No i narty nie  idą zawsze idealnie rówonolegle, niezależnie do stoku.  Stąd usilna praca, by tak było.  Było za wąsko, ale takie były narty. Teraz poszerzyłem, może jeszcze paru cm, by się czasem przydało. Ale  nawyk tej równoległości we mnie siedzi.  I  to, że świadczy on o dobrym wyszkoleniu, o tym co ważne w jedzie.
      Teraz nieco o stokach.  Pokonanie stoków zielonych, niebieskich na równoległych nartach to jeszcze niewielki problem, szczególnie gdy skręt jest dłuższy.  Gdy krótszy, urozmaicony(dłuższe krótsze) to jest gorzej. Najtrudniej jest na czarnych i  nie za szerokich. 
      Stałem nieraz na Grzebieniu w Szczyrku i patrzyłem w dół na zjeżdżających.  Wczoraj jeździłem w Jurgowie dalszym krzesełkiem i miałem świetny wzgląd na czarną ściankę. Nachylenie maksymalne, jak na Grzebieniu, ale łatwiej, ponieważ się wypłaszcza u dołu. I tak sobie myślałem, czy  zobaczę kogoś ładnie zjeżdżającego urozmaiconym skrętem na rówonoległych nartach.  Gdybym zobaczył takiego na krawędziach, zostawiającego z rana( twardziej) dwie kreski za sobą byłbym zachwycony.  Nie zobaczyłem. Jeździli tu Słowacy(są lepsi od nas), starsi panowie na swoich Stockli. 
      Tak jest trudno jeździć na rówoległych nartach płynnie, o zmiennym rytmie, na stromiźnie, dalekiej od skialpinizmu.  Narty się obsuwają, głównie noga zewnętrzna. Jazda jest nie płynna.  Następuje gwałtowne przyspieszenie, gdy dzioby są skierowane w dół.  Trzeba momentalnie reagować, zacieśniając skręt. Gdyby ustawić tyczki na takim stoku. Ale tak trenigowo, by rytm skrętów ich długość była zmienna, to przejechanie takiego "slalomogiganta" wymaga dobrej jazdy na równoległych nartach. Nie musi być szybki  przejazd, jak dla aspiranta PŚ, ale płynny.
      No więc, gdzie ten karwing dominujący w wobraźni. Był dla  niektórych.  "Park &ride".  Zaparkuj i jedź od połowy stoku. Łukiem o długości dwie metrów. Dalej jest wypłaszczenie. Nie daj Panie trafić przed takiego!  I jeszcze jedno. Jazda na stojąco, wysoka sylwetka. Wszystko tu uchodzi,  i jest nagmine  w jeździe znakomitej większości amatorów,  gdy bardziej płasko i gładko. Ale nie wczoraj w Jurgowie na czarnych wężykach. 
      Tyczki też nie weryfikują do końca jazdy równoległej. Na poziomie amatorskim można  przejechać na wariata, nawet dosyć szybko, powtarzalny wertikal. Dlatego zauroczyłem się jazdą równoległą jazdą demonstratorów. Teraz to mój cel. A jak nieco kresek na moim śladzie się pojawi, szczególnie gdy bardziej stromo, to bedę zadowolony.

Zagronie

• By Bartłomiej
      Witam, w weekend wybieram się chyba już ostatni raz na narty w tym sezonie. Warunki juz wiosenne, progroza pogody  na weekend nie zaciekawa a pojeździć gdzieś trzeba. Gdzie sie wybrać aby warunie byly jeszcze w miarę. Stacje od Swieradowa do Pilska najbardziej by mnie interesowały 
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
  • Create New...