Narty - skionline.pl
Jump to content
Jusik2002

Warunki narciarskie 19/20 Polska

Recommended Posts

4 minuty temu, Sariensis napisał:

Soszów startuje w niedziele od 8.00

Ktoś musi bronić dobrego imienia Beskidu Śląskiego ;)

jeszcze też ZG w Istebnej startuje.

Guest
5 minut temu, WojtekM napisał:

Ktoś musi bronić dobrego imienia Beskidu Śląskiego ;)

jeszcze też ZG w Istebnej startuje.

Siglany jutro startuja.

Dziś wystartował ośrodek w Baltowie, warunki wiosenne sporo przetarc, śnieg miękki, pokrywa do 20cm. Dla mnie warunek dobry bo mało ludzi. Sezon 19/20 rozpoczęty. Jutro startuje pierwszy stok na Lubelszczyźnie w Kazimierzu. IMG_20191207_134204.thumb.jpg.9ff6eb76bf267215ecfb283958fd514e.jpgIMG_20191207_124138.thumb.jpg.d21125c60f471a963f2165375a726aef.jpg

• Like 13

Dzisiaj udało zacząć się sezon w Master Ski Tylicz. Na otwartych trasach super warunki, nie ma mowy o przetarciach. Intensywnie śnieżone są kolejne trasy.

• Like 3
  • Thanks 1

Pierwszy dzień na nartach w 2019 w Tyliczu na Master-Ski.

Pełna relacja na Blogu:

DSC02021.thumb.JPG.418628a6e92c1c5628b54e8773f673b9.JPG

DSC02032.thumb.JPG.dc3e0f3dd4358fca9e86a54d7ea8aebd.JPG

DSC02062.thumb.JPG.6501e39db26b6a3ca063d197be112344.JPG

Zapraszam!

Edited by marboru
  • Like 12
  • Thanks 1

Mam ambitny plan rozpocząć jutro sezon 2019/2020.

Nie w Dolomitach, ale w Polsce.... Kasina najbliżej więc chyba tam uderze, może kogoś z Was spotkam? Tylicz mnie jeszcze korci, ale to może któregoś dnia.... 

• Like 3

Chrumcia, skorzystaj z free ski, tanie jeżdżenie.  Dwie nocki w wybranych hotelach/pensjonatach/kwaterach, dwa karnety całodzienne za darmo! We wszystkich  ośrodkach Grupy Pingwina  możesz z tego skorzystać.  Weź przykład z   @Bumer, będziesz zadowolona!

Za mały wybór tras na 2 dni😛 zazwyczaj taka Kasina czy inny stok nudzi mi się po 40 minutach jazdy a co dopiero 2 dni😛zapewne 3 czy 4 godziny pojezdze, ale na dłużej to nie, ale dzięki za info, bo nawet o tym nie wiedzialam

• Like 2

Do Kazimierza na rozpoczęcie sezonu zameldowalem się 40 minut przed czasem ku zdziwieniu właściciela. PO kilkuminutowej rozmowie właściciel stwierdził że nie ma sensu żebym czekał i specjalnie dla mnie uruchomił orczyk. Dziś jazda darmowa, trzeba było tylko zapłacić kaucję za kartę. Warunki podobne jak w Baltowie czyli sporo przetarc z tym że w Kazimierzu z samego rana było twardo. IMG_20191208_082058.thumb.jpg.d3b79b8d94123dbe3283b9581d5f83cf.jpg

• Like 11

Dzisiejszy, drugi mój narciarski dzień w Słotwiny Arena opisany jest już na moim blogu (poniżej link). Zapraszam do przeczytania.

DSC02119.thumb.JPG.7d95b80172a20922aef643045877e9d7.JPG

DSC02112.thumb.JPG.cd311323b17846570a404c915e640f19.JPG

DSC02095.thumb.JPG.92fc6a317cbf29a8e142c7d3bfd2972c.JPG

DSC02103.thumb.JPG.490eba91e23e93ecca42d2e880d6136d.JPG

marboru

• Like 9
  • Thanks 1

Coś mnie się zdaje że pogoda do świąt nas nie rozpieści i o dobrych warunkach w Beskidzie śląskim możemy zapomnieć.

Jazda po minerałach  na świeżo  zakupionych nartach średnie mnie bawi.

Guest
1 godzinę temu, Bemek napisał:

Coś mnie się zdaje że pogoda do świąt nas nie rozpieści i o dobrych warunkach w Beskidzie śląskim możemy zapomnieć.

Jazda po minerałach  na świeżo  zakupionych nartach średnie mnie bawi.

na Soszowie masz elegancko, sprawdź na kamerach www.soszow.pl

Guest
3 godziny temu, Chrumcia napisał:

Ktoś gdzieś dzisiaj ma plan jeździć? 

w taką pogodę to grzech nie jeździć ..., ale na rowerze ;) 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By Sportego360
      Hej Wszystkim.
      Nagromadziło mi się sporo filmów z różnych ośrodków, dodatkowo wygląda, iż trochę więcej czasu będę miał niż zwykle  (powinien być uśmiech bo kto nie lubi mieć czasu wolnego no ale sami wiecie). Stanąłem przed mały dylematem, od którego ośrodka zacząć. Pomyślałem, żeby zrobić mały quiz, ala głosowanie i sprawdzić jakie są Wasze preferencje.
      Najprościej byłoby przyporządkować ośrodek do emotikona, ale nie wiem czy nie będzie to naruszenie regulaminu. Nie chciałbym też by ktoś pomyślał, że chce głosowanie wykorzystać by zdobyć tu punkty aktywności. Bynajmniej. Ten sposób wydaje mi się najprostszy i przy okazji może to być dobra zabawa.
      Mój pomysł to :
      - ośrodek 1 - thanks
      - ośrodek 2 - Haha
      - ośrodek 3 - Confused
      - ośrodek 4 - Sad
      - ośrodek 5 - Downvote
      - ośrodek 6 - Like
      Oczywiście jak ten sposób głosowania nie narusza regulaminu to wrzuce nazwy ośrodków. Myślałem, żeby głosowanie trwało przez 3 dni chyba, że któryś ośrodek dobije do 10 punktów wcześniej.

• By Annaa
      Zagadka na dziś, co to za miejsce? kto pierwszy ten lepszy.

• By marcinn
      Świetny dzionek zaliczony
      Ludzi szczątkowe ilości
      Pogoda ,śnieg i wiatr we włosach
      Zjazd do samego dołu

• By Zagronie
      Dręczy mnie temat  płynność jazdy na równoległych nartach.  Co za problem, gdy  synonimem kunsztu jest karwing. W idealnym(w szerokim pojeciu masy zjeżdżających) wszystko się w nim mieści.  Na każdym stoku, na każdych nartach i płynnie, w dodatku bardzo szybko.
      Zawsze mnie wkurzało odkąd jeżdżę, obsuwanie się piętki narty zewnętrznej. Tolerowałem, gdy się obie narty obsuwały z tyłu. Ale gdy zewnetrzna to znaczyło, że się podeprę wewnętrzną.  A to znaczy, że nie jeżdżę ciagle z dominującym obciążeniem na zewnętrznej. No i narty nie  idą zawsze idealnie rówonolegle, niezależnie do stoku.  Stąd usilna praca, by tak było.  Było za wąsko, ale takie były narty. Teraz poszerzyłem, może jeszcze paru cm, by się czasem przydało. Ale  nawyk tej równoległości we mnie siedzi.  I  to, że świadczy on o dobrym wyszkoleniu, o tym co ważne w jedzie.
      Teraz nieco o stokach.  Pokonanie stoków zielonych, niebieskich na równoległych nartach to jeszcze niewielki problem, szczególnie gdy skręt jest dłuższy.  Gdy krótszy, urozmaicony(dłuższe krótsze) to jest gorzej. Najtrudniej jest na czarnych i  nie za szerokich. 
      Stałem nieraz na Grzebieniu w Szczyrku i patrzyłem w dół na zjeżdżających.  Wczoraj jeździłem w Jurgowie dalszym krzesełkiem i miałem świetny wzgląd na czarną ściankę. Nachylenie maksymalne, jak na Grzebieniu, ale łatwiej, ponieważ się wypłaszcza u dołu. I tak sobie myślałem, czy  zobaczę kogoś ładnie zjeżdżającego urozmaiconym skrętem na rówonoległych nartach.  Gdybym zobaczył takiego na krawędziach, zostawiającego z rana( twardziej) dwie kreski za sobą byłbym zachwycony.  Nie zobaczyłem. Jeździli tu Słowacy(są lepsi od nas), starsi panowie na swoich Stockli. 
      Tak jest trudno jeździć na rówoległych nartach płynnie, o zmiennym rytmie, na stromiźnie, dalekiej od skialpinizmu.  Narty się obsuwają, głównie noga zewnętrzna. Jazda jest nie płynna.  Następuje gwałtowne przyspieszenie, gdy dzioby są skierowane w dół.  Trzeba momentalnie reagować, zacieśniając skręt. Gdyby ustawić tyczki na takim stoku. Ale tak trenigowo, by rytm skrętów ich długość była zmienna, to przejechanie takiego "slalomogiganta" wymaga dobrej jazdy na równoległych nartach. Nie musi być szybki  przejazd, jak dla aspiranta PŚ, ale płynny.
      No więc, gdzie ten karwing dominujący w wobraźni. Był dla  niektórych.  "Park &ride".  Zaparkuj i jedź od połowy stoku. Łukiem o długości dwie metrów. Dalej jest wypłaszczenie. Nie daj Panie trafić przed takiego!  I jeszcze jedno. Jazda na stojąco, wysoka sylwetka. Wszystko tu uchodzi,  i jest nagmine  w jeździe znakomitej większości amatorów,  gdy bardziej płasko i gładko. Ale nie wczoraj w Jurgowie na czarnych wężykach. 
      Tyczki też nie weryfikują do końca jazdy równoległej. Na poziomie amatorskim można  przejechać na wariata, nawet dosyć szybko, powtarzalny wertikal. Dlatego zauroczyłem się jazdą równoległą jazdą demonstratorów. Teraz to mój cel. A jak nieco kresek na moim śladzie się pojawi, szczególnie gdy bardziej stromo, to bedę zadowolony.

Zagronie

• By Bartłomiej
      Witam, w weekend wybieram się chyba już ostatni raz na narty w tym sezonie. Warunki juz wiosenne, progroza pogody  na weekend nie zaciekawa a pojeździć gdzieś trzeba. Gdzie sie wybrać aby warunie byly jeszcze w miarę. Stacje od Swieradowa do Pilska najbardziej by mnie interesowały 
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
  • Create New...