Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie 19/20 Polska


Jusik2002

Rekomendowane odpowiedzi

Słotwiny Arena 

Informujemy, że z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne wyciąg narciarski i stok zostanie zamknięty dzisiaj o godzinie 16.00 do odwołania. 
W dniu dzisiejszym (10.12.2020) jazda będzie możliwa tylko do godz. 16:00. (Nie będzie nocnej jazdy). 
Będziemy na bieżąco informować Państwa o ponownym otwarciu naszej stacji, które uzależniamy od poprawy pogody.

Z narciarskimi pozdrowieniami – zespół Słotwiny Arena.

Ehhhhh, a ruszyli i miało być coraz lepiej... :(
 
Zimo przychodź!!! ❄️

  • Like 1
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczęcie sezonu czyli cieszmy się, że późno bo mogło być wcale

Jeszcze miesiąc temu było to mało realne, a jednak…

Dziś więc rozpocząłem sezon na Słotwinach. Byłem tam po raz pierwszy po „remoncie” i zaskoczenie na plus – w budynku krzesełka wszystko jak wiadomo gdzie - serwis i wypożyczalnia, szkoła, przechowalnia i kibelki. I tak powinni być..

Pierwsze zjazdy tragedia – trochę inaczej się jeździ bez masy. Na szczęście potem było już coraz lepiej. Jak na pierwszy raz to super. Warunki dobre tylko gdzieniegdzie prześwity i minerały. Na parkingu może w szczycie 10 samochodów…

20191210_095538.jpg

20191210_100515.jpg

20191210_102104.jpg

20191210_102127.jpg

20191210_113721.jpg

20191210_113742.jpg

20191210_114147.jpg

20191210_114230.jpg

  • Like 13
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pozostając w temacie Krynicy-Zdrój to:
Słotwiny Arena coś tam śnieżą od wczorajszego wieczoru, pewnie w weekend ponownie ruszą. 
Słotwiny Tabaszewskiego też śnieżą ale jeszcze nie ma informacji o otwarciu. 
Henryk Ski coś tam ma już naśnieżone ale pewnie ruszy dopiero na święta, jeśli pogoda będzie sprzyjać. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, tankowiec napisał:

Czyli następny weekend na rowerze:). A ludzie narzekali na zeszły sezon:).

Zeszły sezon to jak na ostatnie lata była rewelacja. W styczniu nasypało w dużej części ośrodków tyle śniegu ile od dawna nie widziano. Nawet bardzo ciepły luty niewiele tu zepsuł. Coś mi się wydaje, że na następny taki sezon znowu przyjdzie poczekać kilka lat. Pozostają armatki i ośrodki otwarte na pół gwizdka.

Grudzień zresztą od dawna ma niewiele wspólnego z zimą. Jeżeli ktoś nastawia się na grudniowe przedświąteczne szusowanie na pustych stokach to jest naprawdę dużym optymistą. No chyba że zadowala go jazda na okrętkę po jednej otwartej trasie na której leży 30 cm sztucznego śniegu. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tresor napisał:

Grudzień zresztą od dawna ma niewiele wspólnego z zimą. Jeżeli ktoś nastawia się na grudniowe przedświąteczne szusowanie na pustych stokach to jest naprawdę dużym optymistą. No chyba że zadowala go jazda na okrętkę po jednej otwartej trasie na której leży 30 cm sztucznego śniegu. 

Mokry i  dosyć ciepły grudzień to trasy powyżej 800-850 m.n.p.m. z dobrymi warunkami narciarskimi. Sprawdzone od lat na trasach szczytem Skrzycznego a Jaworzyną.W tym roku jest gorzej bo grudzień do tej pory jest dosyć ciepły i bardzo suchy. Tylko śnieg techniczny na trasach to nie dla mnie . Czekam na obfitsze opady śniegu  przy minusowej temperaturze ,przynajmniej powyżej 800-m.n.p.m.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pawelb91 napisał:

Na razie prognozy na grudzień bardzo złe, okolice świąteczne to będzie horror na tych nielicznych stokach które dotrwają. 

Trzeba będzie bardzo ograniczyć jazdę w tym czasie lub w ogóle z niej zrezygnować.


Okolice Bożego Narodzenia na stokach w Polsce
72731477_10216016979044920_8220616508905095168_o.thumb.jpg.c4769ae8f91aab59f6aba256c4e4870a.jpg

Jaki tam horror, pogoda na rower bajka :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pawelb91 napisał:

Na razie prognozy na grudzień bardzo złe, okolice świąteczne to będzie horror na tych nielicznych stokach które dotrwają. 

Trzeba będzie bardzo ograniczyć jazdę w tym czasie lub w ogóle z niej zrezygnować.


Okolice Bożego Narodzenia na stokach w Polsce
72731477_10216016979044920_8220616508905095168_o.thumb.jpg.c4769ae8f91aab59f6aba256c4e4870a.jpg

O to na Kasprowym armatki postawili? Myślałem, że się nie doczekam.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2019 o 21:28, Mops napisał:

To wiecie może czy coś na Dolnym Śląsku ma dobre warunki? 

W grę wchodzi TYLKO DOLNY ŚLĄSK

Oczywiście czekam na Kopę ale oni dopiero 21 planują otworzyć  

pl: Czarna Góra i Zieleniec, nic nowego chyba sie nie otworzy

cz: S.Mlyn i to aż trzy trasy

Pec i Cerna Hora też otwierają po kilka tras

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/12/2019 at 9:47 AM, tresor said:

Grudzień zresztą od dawna ma niewiele wspólnego z zimą.

Rok temu było dużo lepiej. Właśnie o tej porze pakowałem się na wyjazd na Podhale. Byłem w Białce od 16 do 22go, wszystko czynne, bo można było przejechać z Kotelnicy na Kaniówkę, mrozy po -10. Obecnie mamy otwartą jedną trasę i prognozy na +10 w przyszłym tygodniu, jak się sprawdzą, to do końca roku ciężko im będzie otworzyć więcej niż tą jedną trasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Plywak napisał:

Rok temu było dużo lepiej. Właśnie o tej porze pakowałem się na wyjazd na Podhale. Byłem w Białce od 16 do 22go, wszystko czynne, bo można było przejechać z Kotelnicy na Kaniówkę, mrozy po -10. Obecnie mamy otwartą jedną trasę i prognozy na +10 w przyszłym tygodniu, jak się sprawdzą, to do końca roku ciężko im będzie otworzyć więcej niż tą jedną trasę.

Gdy pisałem o grudniu chodziło mi głównie o to, że w całym kraju powoli robi się to niezimowy miesiąc. Na nizinach śnieg, który utrzymuje się kilka dni, pojawia się raz na kilka lat. W górach jest nieco lepiej ale całe narciarstwo i tak opiera się na armatkach. Białka nie jest najlepszym przykładem. Wiadomo, że mają najlepsze naśnieżanie w Polsce, przecież sami są producentem tych systemów. Tam potrafią otworzyć wszystkie trasy nawet jak nie ma zimy. Założę się, że na weekend będzie otwarte już prawie wszystko. Przecież np. Kaniówka też działa, tylko nie jest połączona z resztą ośrodka. Czy uda im się to utrzymać przy przyszłotygodniowej wiośnie, to już sam jestem ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...