Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Lexi napisał:

..jednak górale "alpejscy" do pięt nie dorównują naszym jeśli idzie o kreatywność i pomysłowość "biznesową" -

doczytałem gdzieś właśnie ze nasi górale oferują wynajem pomieszczeń do przechowywania sprzętu narciarskiego z możliwością pilnowania go w nocy 😁

To jest nic. Ja dzisiaj słyszałem, że ludzie jadą do Zakopca w odwiedziny do dalekiej cioci - całkiem przypadkiem właścicielki pensjonatu :) I nawet oświadczenie do podróży służbowej staje się zbędne :)

Edytowane przez ski89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy Austriak powiedział mi, ze austriacka policja i straż graniczna będzie drobiazgowo kontrolować wjeżdżających obcokrajowcow - ma być sprawdzanie obowiązkowego wyposażenia aut ( gaśnica, kamizelka odblaskowa, łańcuchy na koła), kontrola stanu ogumienia, świateł obrazeczki jasna dokumentów.

Czy faktycznie łańcuchy są obowiązkowym wyposażeniem aut? Tych 4x4 również?

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, ZeroOne napisał:

Czyli dobrze rozumiem że dziś Francuski rząd ma coś ogłosić?

Na to wyglada ,dalsza cześć wiadomości od ESF

We hope for good opportunities this evening, during the New gouvernment announcement...

🤞🤞🤞


Patrząc na to co dzieje się w CH mam  nadzieje na dobre informacje  . Inaczej albo CH tez zamkną ON w okresie świątecznym lub będzie tam totalny zjazd ⛷z europejskich państw których przecież nie ma na liście do kwarantanny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, wojgoc napisał:

Znajomy Austriak powiedział mi, ze austriacka policja i straż graniczna będzie drobiazgowo kontrolować wjeżdżających obcokrajowcow - ma być sprawdzanie obowiązkowego wyposażenia aut ( gaśnica, kamizelka odblaskowa, łańcuchy na koła), kontrola stanu ogumienia, świateł obrazeczki jasna dokumentów.

Czy faktycznie łańcuchy są obowiązkowym wyposażeniem aut? Tych 4x4 również?

hahaha, wszystko mam,

i jeszcze cztery kamizelki, dwie gaśnice, dwa trójkąty 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mark Cane napisał:

Dzisiaj dostałem informację od właścicielki apartamentu, który mam zarezerwowany od 9 stycznia w Leogang, że na chwilę obecną mogę bez problemu przyjechać bo przepisy dotyczące kwarantanny dotyczą tylko obywateli Austrii, którzy wracają z urlopów do kraju ...  czy ktoś coś wie na ten temat ? Czy rzeczywiście tak jest ?

Nie jest tak.

https://www.austria.info/de/service-und-fakten/coronavirus-situation-in-oesterreich/einreise-nach-oesterreich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tanova napisał:

.... ale z tego wynika, że rozporządzenie jeszcze nie zostało opublikowane i nie jest znana dokładna jego treść ... chyba trzeba spokojnie poczekać, za dużo tam stwierdzeń typu "prawdopodobnie" itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wojgoc napisał:

Znajomy Austriak powiedział mi, ze austriacka policja i straż graniczna będzie drobiazgowo kontrolować wjeżdżających obcokrajowcow - ma być sprawdzanie obowiązkowego wyposażenia aut ( gaśnica, kamizelka odblaskowa, łańcuchy na koła), kontrola stanu ogumienia, świateł obrazeczki jasna dokumentów.

Czy faktycznie łańcuchy są obowiązkowym wyposażeniem aut? Tych 4x4 również?

Nie! Sprawy obowiązkowego wyposażenia aut obywateli zagranicznych zarejstrowanych w innych państwach reguluje Konwencja Wiedeńska z 1968r. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bumer wykrakales FR ostro leci z obywatelami 

do 31 grudnia godzina policyjna 20-6 rano z wyjątkiem wigilii 24.12

do 7 stycznia  obiekty publiczne zamknięte kina, muzea,teatry itd ...

ograniczenia w podróżowaniu ... ostro, to chyba kończy jakiekolwiek nadzieje na świąteczne ⛷

Edytowane przez Victor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Mark Cane said:

.... ale z tego wynika, że rozporządzenie jeszcze nie zostało opublikowane i nie jest znana dokładna jego treść ... chyba trzeba spokojnie poczekać, za dużo tam stwierdzeń typu "prawdopodobnie" itp. 

Rozporządzenia nie ma, ale zapewne wkrótce będzie. Powinni też podać co będzie się działo od 11.01 -zasady wjazdu i pobytu. Też jestem zainteresowany, trzeba czekać.

Edytowane przez rafalc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Victor napisał:

@Bumer wykrakales FR ostro leci z obywatelami 

do 31 grudnia godzina policyjna 20-6 rano z wyjątkiem wigilii 24.12

do 7 stycznia  obiekty publiczne zamknięte kina, muzea,teatry itd ...

ograniczenia w podróżowaniu ... ostro, to chyba kończy jakiekolwiek nadzieje na świąteczne ⛷

Victor jakieś źródło? coś? bo ja akurat mam wyjazd 8-16 stycznia dlatego jestem ciekaw jak to wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jeeb napisał:

co masz na myśli konkretnie ?

Konkretnie widziałem kilka filmów na insta” ze kolejki przy dolnych stacjach jak za czasów generała 😂 ale patrząc na Twoje zdjęcia to sceneria bajkowa 👌

@Jeeb który ośrodek byś polecił w bliskości granicy DE FR gdyż zastanawiam się na wyjazdem w pon lub we wtorek tak na pare dni. Sprawdzałem przed chwila ośrodek Grindelwald. Pewnie znasz jakieś inne ,które mógłbyś polecić . 
 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ZeroOne napisał:

Nawet w osobnym oknie słabo widać.

Z tego co moje słabe oczy widzą to jest napisane że Francja otwiera wyciągi 20 stycznia. A skąd takie info jak nigdzie jeszcze nikt nie wspominał o ośrodkach narciarskich?

Faktycznie słabo widać bo forum jeszcze obcięło rozmiar.

Ktoś wrzucił takie zbiorcze informacji z aplikacji na telefony iSKI https://iski.cc/en/index.html
O Francji nigdzie nie podawali żadnych informacji w internecie więc nie wiem czemu tak w tej tabelce wpisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ZeroOne napisał:

 

Nawet w osobnym oknie słabo widać.

Z tego co moje słabe oczy widzą to jest napisane że Francja otwiera wyciągi 20 stycznia. A skąd takie info jak nigdzie jeszcze nikt nie wspominał o ośrodkach narciarskich?

 

Cześć 

Osobiście już sam się gubię w tych informacjach! Czekam na odp od ESF jak oni interpretują wczorajsze nowiny rządowe ,póki co odp nie mam .

Jednak czytając to:

https://www.wintersport.nl/nieuws/11/12/2020/kans-op-opening-franse-skigebieden-op-7-januari

...wynika z tekstu ,ze premier obiecał od 7 stycznia otwarcie ON jeżeli limit dzienny covidowy spadnie do 5 tys z obecnych 10 tys( godzina policyjna z 21 na 20 do 6)ale w dalszej części na końcu jest info  ze planowane jest otwarcie około 20 stycznia . 
 

Chyba nic nie pozostaje jak darować sobie temat i przełożyć na termin o którym wczoraj słyszałem oglądając szkiełko , a wiec ratowanie okresu ferii zimowych które przynoszą podobno 70% całych dochodów . Okres świąteczny 20-25% .  😡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwajcarski minister zdrowia Alain Berset apeluje: "Nie przyjeżdżajcie do nas na narty, drodzy europejscy przyjaciele! Aktualne możliwości ośrodków narciarskich są w tym sezonie zarezerwowane dla szwajcarskich miłośników sportów zimowych". 

https://www.blick.ch/wirtschaft/berset-appell-ans-ausland-kommt-nicht-zu-uns-skifahren-liebe-europaeische-freunde-id16241504.html?utm_source=copy&utm_medium=social_user&utm_campaign=blick_app_iOS

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...