Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 20/21


Lexi

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis o 5.30 ponownie pobudka szarańczy i pare minut po 6 ruszamy.. bo stok woła, woła nas.. ponownie epizod na antenie radia zet i meldujemy się o 7.25 na górnym parkingu Soszowa. Parking free kolega co pisał ze kasują chyba parkował na samym dole. Pierwsi na stoku i pierwsi przy kasie. Warunki z rana petarda lekki minusik i szybko pewnie pod nartami. Z czasem ludzi przybylo ale bez szaleństw. Do 9 jazda non stop bez stania potem do 10 drobna kolejka ale max 3 do 5min a czasem nic. Po 10 znowu pusto. Koniec niebieskiej o tej godzinie to już duze muldy i kasza. Łącznik miedzy czerwoną a niebieską odradzam bo są nawet placki ziemi. Reszta trasy ok śniegu dużo. Polecam z rana wziąć nartki szybkie i zwinne, a po godzinie zmienić. Ja zaczynałem na volkl racetiger sc uvo a potem volkl the grizzly. Nie ma złych warunków są tylko złe dobrane narty.

20210221_073007_compress48.jpg

20210221_070914_compress39.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ratrak napisał:

Chyba nie pozostaje nic innego, tylko o 5:00 zapakować się w auto i ruszyć pierwszy raz na Czarną. Oby tylko nie było tych więcej niż 5minutowych kolejek. 🤭

Chyba, że bardziej polecacie Zieleniec?

Czarna Góra, Sienna - Super ośrodek, duży. Duży wybór tras, dużo leśnych tras. Ośrodek dla osób, które już potrafią jeździć i mają dobrą orientację w terenie.

Zieleniec jest ośrodkiem na małej górce i niema zbyt długich tras i są one dosyć płaskie w porównaniu do Czarnej Góry

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zaliczyłam Szklarską i Szrenicę - totalna porażka :( lola ratrakiem nawet nie liźnięta (byłam już o 8:45 na górze, wyciąg ruszył o 8:30), prześwitująca trawa, odsypy, muldy, spore oblodzenie. Puchatek - masakra, więcej ludzi jak areału na trasie. O 9:30 kolejki do wyciągów na 15-20 min stania. Po dwóch zjazdach, dwóch spektakularnych upadkach dałam za wygraną i wróciłam do domu.

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Wierchomla skiturowo. 

Ludzi na trasach dużo, warunki fajne, wiosenne. 

IMG_20210221_110039.thumb.jpg.96240701de46ad57b9209f7b0695fbf7.jpg

W taki dzień najlepiej jednak skoczyć gdzieś w bok 🙂

IMG_20210221_140024.thumb.jpg.58ad64841c5f4b0b332b7690e15d4353.jpg

Na trasach gęsto i wielu narciarzy bez kijów 😉

Bary oblegane... 

IMG_20210221_110056.thumb.jpg.1ed762454f7dd83731fbdc62a4356f36.jpg

Zasad Covidowych brak. 

IMG_20210221_110108.thumb.jpg.7b6869c6ce9e93361671bc9e6899ac70.jpg

29 dzień na nartach zaliczony. 

Tym razem w debiucie skiturowym...po powrocie do domu będzie wpis na blogu. 

Pozdrawiam

marboru

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki widok w czasie każdego zjazdu 😀

DSC_0352-01.thumb.jpeg.76292944f7fa587073a800264f4a1233.jpeg

Czyli widok z Mosornego na Babią Górę.

Jestem 8:30 a cały parking zajęty. Wyciąg już działa i wbijam się na krzesło 8:40. Stok pusty, pusty..... i przedzielony,

Cześć trasy wydzielona na zawody dla juniorów i młodzików. Nie chcieli mnie, powiedzieli, że muszą stworzyć osobną kategorię, a za mało jest czasu 🤪⛷️.

Do dziesiątej "nasza" część stoku wytrzymała, potem pod naporem ludzi zrobiła się rynna z lewej strony z twardym podkładem, a z prawej kupa pozostałego śniegu. W kolejce tak między 2 a 6 minut. Jak zawodnicy zjeżdżali w czasie przerw to dłużej. 

Ogólnie super!w6.thumb.png.5d8c4e091bcabc172c53fd4bbc92b3f3.pngDSC_0363-01.thumb.jpeg.5f7bbef58be8dfd63908439b71cea909.jpeg

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/19/2021 at 8:49 PM, pasazer85 said:

Pula internetowa na sobotę była niedostępna już we wtorek po południu, no chyba że na 13,30

Szedłeś z buta na Goryczkową?

Probuje kupić skippass online i bez szans. Zakładam, że uda mi się być w Kuźnicach przed 9. Jest szansa po od odstaniu w kolejce (30-40minut max) dostania się do wagonika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sportego360 napisał:

Szedłeś z buta na Goryczkową?

Probuje kupić skippass online i bez szans. Zakładam, że uda mi się być w Kuźnicach przed 9. Jest szansa po od odstaniu w kolejce (30-40minut max) dostania się do wagonika?

Nie, zakupiłem w kasie w Kuźnicach. Ale byłem na miejscu o 7 i w kolejce było już z 50 osób, odstanie swojego i zakup skipasu zajeło dokładnie 26min. Moim zdaniem o 9 może być kiepsko :/ 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, pasazer85 said:

Nie, zakupiłem w kasie w Kuźnicach. Ale byłem na miejscu o 7 i w kolejce było już z 50 osób, odstanie swojego i zakup skipasu zajeło dokładnie 26min. Moim zdaniem o 9 może być kiepsko :/ 

Myślisz, że nawet w tygodniu? Zastanawiam się nad jutrem.

A wiesz ile parking przy rondzie oraz dojazd busem?

Edytowane przez Sportego360
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sportego360 napisał:

Myślisz, że nawet w tygodniu? Zastanawiam się nad jutrem.

Nie umiem Ci na to odpowiedzieć :/ W tym dziwnym sezonie nie byłem na Kaspro w tygodniu... Ale patrząc na taki Scyrk to sajgon weekendowy nie różni się niczym od tego tygodniowego :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z rana Słotwiny Arena - powtórka. 

Przed 8:00 trochę słońca na stoku. Później zrobiło się mglisto.

spacer.png

Dziś widoczna Słotwinka.

spacer.png

Kolejka do Słotwinki raczek krótka.

spacer.png

Stok w całej okazałości.

spacer.png

Popołudniowa wycieczka - cerkiew w Powroźniku.

spacer.png

Czy to miejsce byłoby dobre na stok ?

spacer.png

MasterSki Tylicz.

spacer.png

MasterSki  - kolejka do kanapy i pusto do orczyka.

spacer.png

TyliczSki - pusto.

spacer.png

TyliczSki - bardzo dużo ludzi bez masek, gastronomia na wynos z możliwością spożywania na zewnątrz.

spacer.png

TyliczSki - krótka kolejka do głównego wyciągu. 

spacer.png

Tyliczątko - czeka na lepsze czasy.

spacer.png

  • Like 19
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam do Was pytanie jako do bardziej doświadczonych czy przy zapowiadanym w tym tygodniu ociepleniu temperatury do 12 a nawet 16 stopni jest szansa o jeszcze dobre warunki na stokach między 25.02 a 28.02 ? Czy będzie jeszcze śnieg i na czym jeździć? 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, -Boss- napisał:

Cześć,

Mam do Was pytanie jako do bardziej doświadczonych czy przy zapowiadanym w tym tygodniu ociepleniu temperatury do 12 a nawet 16 stopni jest szansa o jeszcze dobre warunki na stokach między 25.02 a 28.02 ? Czy będzie jeszcze śnieg i na czym jeździć? 

 

 

 

Zależy gdzie. Szukaj północnych, zacienionych stoków, im wyżej położone tym lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie będzie mocnego wiatru lub deszczu to nawet kilkudniowe temperatury mocno na plusie nie zdewastują stoków - będzie po czym jeździć. Należy mieć na uwadze, że stoki nie będą betonowe i trzeba zastanowić nad szerszymi nartami.. Patrząc na pogodę to po kilku dniach wiosennych ma wrócić na trochę zima, więc jeżeli cyrk decydujący o zamykaniu w ramach wydaje się losowania różnych atrakcji w kraju nie wylosuje akurat stoków, to spokojnie będą miejsca u nas do pojeżdżenia do końca marca, a może trafią się zacienione, północne stoki gdzie pośmiga się do połowy kwietnia (trochę poleciałem z marzeniami..)   :) 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, -Boss- napisał:

Cześć,

Mam do Was pytanie jako do bardziej doświadczonych czy przy zapowiadanym w tym tygodniu ociepleniu temperatury do 12 a nawet 16 stopni jest szansa o jeszcze dobre warunki na stokach między 25.02 a 28.02 ? Czy będzie jeszcze śnieg i na czym jeździć? 

 

 

 

Śnieg na pewnie nie zginie tak szybko. Może te mniej naśnieżane trasy albo te które zyskały życie wyłącznie dzięki naturalnemu opadowi gorzej zniosą. 

Gorzej o te dobre warunki, brak ujemnych temperatur w nocy nie pozwoli na zawiązanie się śniegu. Będzie typowa wiosenna jazda.

Całe szczęście że wg prognoz taki nagły skok dwucyfrowych temperatur to wyłącznie przyszły tydzień. Ciepło napływa do nas od zachodu, stoki bardziej na wschód (np. Krynica) są trochę w lepszej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mam okienko w pracy 25-28 luty i mam rezerwację w Małe Ciche. I muszę do wtorku potwierdzić nocleg. A nie chciałbym wydać trochę $ (wyjazd rodzinny z północy kraju) i nie pośmigać na stokach. Temperatury lekko przerażają. Niestety inne terminy nie wchodzą w grę.

 

 

 

Edytowane przez -Boss-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, -Boss- napisał:

Akurat mam okienko w pracy 25-28 luty i mam rezerwację w Małe Ciche. I muszę do wtorku potwierdzić nocleg. A nie chciałbym wydać trochę $ (wyjazd rodzinny z północy kraju) i nie pośmigać na stokach. Temperatury lekko przerażają. Niestety inne terminy nie wchodzą w grę.

 

 

 

No pewnie że posmigasz. Dodatkowo wrócisz opalony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, -Boss- napisał:

A które stoki w rejonie Małe Ciche są północne tak do 20km? Bo ten w Małym Cichym niestety non stop słońce.

A tak na serio i najbliżej to Suche, RusinSki. Na pewno cały kompleks Kaniówka-Kotelnica też będzie w całości przejezdny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...