Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 20/21


Lexi

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, lski@interia.pl napisał:

Cieniawa w sobotę - po nocnych opadach deszczu, nartowanie rozpoczęte o 7 00,zdecydowalem się skończyć o 8 30,gdy kilkoma przejazdami slalomu wyryliśmy dziury po pas... 

Zbychu, za ciężki jesteś lub jeździsz zbyt dynamicznie! 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaspałem i z ciężkim sercem jechałem do Myślenic. 7:58 parking - Pusto, kasa - Pusto, bramki - Pusto, stok - Pusto.  Co jest? No i tak pusto było przez pełne 2h jak jeździłem. Dzisiaj jazda na okrągło. Byłem zaskoczony, że tak mało ludzi przyjechało. Nie do końca mogę zrozumieć tak małą popularność Myślenic. Ja sam przekładam jazdę tutaj nad wszystkie stoki w pobliżu Krakowa. Z jednej strony to dobrze, bo można się wyjeździć, a z drugiej szkoda patrzeć na wysiłki właściciela - obsługi, który dbają o oba stoki.

Rano twardo po ratrakowaniu. Bardzo mało przetarć, brak kamyków. I przy tej ilości ludzi mała degradacja stoku w ciągu tych 2h. Jedyne co to zgadzam się z @tresor, że końcówki stoków mogły by być lepiej przygotowane.

w13.thumb.png.e957ef3c21526d4f67277804498af79d.png

 

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2021 o 18:51, Zagronie napisał:

Oddając karnet w kasie(za 5 zł) pod Mosornym mówię-do następnego sezonu.  Zamkną budę za parę dni. Kasjer nie wiadomo?  Ma jakieś informacje z za kulisów?

Mamy z żoną farta. Ten Mosorny to ewenement. Dzisiaj rano  paru gości. Wzorowa separacja. Tyczkowcy już nie trenowali.  Odbyli swoje Małolatowe Mistrzostwa Polski i  stok był dla takich, jak ja emerytów. Stok, do jedenastej,  całkiem jeszcze nie za miękki. Ale i potem po lewej stronie, szukając twardszego można było pokręcić. Nie wjeżdzając, w mokre śnieżne zwały. Tylko dość szybko, ponieważ  ten bardziej równy kawałek był wąski.  Jest druga metoda przejazdu takiego paska. Na wariata. Może się nie trafi na pechowca, który niepatrznie zaplącze się pod narty.  A jak się zaplącze to polecą drzazgi. 

Kontynuując  temat warunki w Polsce. To warto się jeszcze wybrać do Jurgowa.  Czynne są szybkie, czarne wężyki. Do dwunastej będzie jeszcze nie za miękko. Przy tej lampię i tych alpejskich widokach, naprawdę warto.  Wstajemy z moją damą o szóstej, by być na dziewiąta. Powrót do Koninek.  Na kilka dni opalania się. A może nie zamkną stoków i się oziębi. Mosorny ma zgromadzone spore zapasy sztucznego.   Krokusów jeszcze nie ma. Więc po co się spieszyć z zamknięciem sezonu.

Mogę się zacytować? Mogę. Ten wtorek, po poniedziałku, w Jurgowie to był horror.  Byliśmy o dziewiątej. A tu już pełno aut. Ludziska dostali amoku na stoku.  Czym słabszy narciarz, tym szybszy. Dokładnie odwrotnie. Po dwóch zjazdach z dreszykiem, czy ktoś nie wpadnie nam na plecy,  próbujemy na Pomie na górze. Będziemy się elegancko wozić. Niestety tu też dzieciaki utworzyły dużą ludzką bułę.  Kończymy te narty. Żona się ostatntio nieco łamie z powodu obawy, czy ktoś nie wjedzie na nią. Po złamaniu ręki przez bezmyślnego bysiora w Koninkach.  Nie stoki są groźne. Nie warunki śnieżne. Tylko człowiek pędzący w dół, bezmyślnie, byle szybciej. 

Wróciliśmy do Koninek. Nieco sobie pospałem. Małżonka rano nieco markotna. Co sie stało? W Krynicy się dwóch zabiło na nartach.  Zderzyli się.  Tragedia ludzka . Ale czy to takie dziwne, gdy się wczoraj widziało stok w Jurgowie?

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sportego360 napisał:

Hi, daj znać jak na poszczególnych trasach? Przetarcia, kamyki (co jest duża zmorą Szczyrku)?

W dolnych partiach 4 i 3 pojawiły się już przetarcia i kamienie. Ogólnie jeśli trend pogodowy się znacząco nie odwróci to wróżę jeszcze dwa weekendy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wolcjusz napisał:

Ktoś był dzisiaj w Krynicy? Waham się czy na jutro wybrać Arenę, Tabaszewskiego czy Jaworzynę. 

Z tych trzech najwięcej jazdy będzie pewnie u Tabaszewskiego. Szersza trasa ma już jakieś przetarcia. Węższa wygląda ok. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Koleżanek i Kolegów mógłby polecić na jutrzejsze popołudnie i poniedziałkowy ranek przyzwoity* stok w okolicy Żywca - Jeleśni. Jadę w tamte okolice i liczę na małe nartowanie. 

*przyzwoity - nie za krótki, żeby trochę pojechać, nie za trudny :)  (idealne trudniejsze niebieskie lub łatwiejsze czerwone), i przede wszystkim taki na którym jeszcze jest śnieg. Mam nadzieję, że nie wymagam za dużo i "tak to tylko w erze"😅

Pytałam o Korbielów, ale tam już podobno kiepsko i trudne warunki a my jeszcze nie wprawieni wielce narciarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dzarkos napisał:

Czy ktoś był na Skrzycznym?? Jakie warunki??

Dziś nie dało się przejechać z Kopy na Skrzyczne. Zawody. Ale myślę, że podobne jak wszędzie w Szczyrku. Miękki podkład przykryty mokrym, ciężkim śniegiem. Pewnie tylko dłużej utrzymało się w miarę równo. Jutro pewnie będzie lepiej, mniej wilgoci, na szczycie padający deszcz zamarzał na ubraniu i goglach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Czarna Góra w Sienna. Jeździłem od 11 do 18. Ludzi średnio dużo jeśli chodzi kolejki do wyciągu ale zdecydowanie zaduzo jeśli chodzi o warunki na trasie. Na górze była dosyć duża mgła. O 16 była ratrakowana czerwoną trasa i wytrzymała po ratraku tylko jeden góra dwa zjazdy.

image.jpg

Edytowane przez Michas222k
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2021 o 22:17, pawelb91 napisał:

Jutro jakiś dysc w prognozach... :/ więc pewnie powtórka z Rytra w niedzielę.

Sporo młodzieży nawiozło dzisiaj do hotelu w Rytrze. Czas oczekiwania dziś na śniadanie 15-20 minut 😁, myślę że w weekend będzie na stoku sporo osób. W piątek wieczorem było już dla mnie słabo (proszę nie mylić z porannym nartowaniem), ale ja nie jestem wytrawnym narciarzem, trzy zjazdy i dałem sobie na luz. Po wczorajszym wieczornym ratrakowaniu było widać już lekkie przetopy, dziś miał padać śnieg i ma być niższa temperatura, więc może będzie lepiej. Natomiast sama stacja przy takim obłożeniu rewelka 😄, bardzo fajne 3 dni nartowania. Dzięki pawelb91 za Twoje info, bo dzięki nim m.in. skusiłem się na wyjazd. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pawelb91 napisał:

@WujB Atakuję Rytro jutro, ma być słońce a w dzień do +5, tylko czy w nocy zmrozi... o to jest pytanie.
Na kamerce dzisiaj trochę dzieci było, był tez ostatni dzień weekendowych wyjazdów na zimowisko z Sącza, więc jutro może będzie luźniej.

To nie są dzieci tylko studenty zakwaterowane w Perle Południa w znacznej ilości 😁, może źle ich oceniam, ale spora część słabo jeździ, więc atakuj z samego rana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WujB Zachęcam do ponownego odwiedzenia Rytra gdy stok będzie naśnieżony szerzej. (Obie strony na górze, w połowie stoku do lamp, i dojazd do dolnej ścianki jeszcze bardziej poszerzony od końca wspomnianych lamp). 

W tym sezonie pewnie była szansa, gdyby to był normalny sezon. Zima w miarę dopisywała od połowy stycznia więc pewnie by naśnieżyli mając przed sobą ferie. 

Przykładowe zdjęcia ze stycznia 2019, wtedy to była rewelacja 😎

IMG_20190119_080914_HDR.thumb.jpg.6a527b3db6285518217fc1e3fc48dc1a.jpg

IMG_20190119_090249_HDR.thumb.jpg.0b325865fee440d4673aac2782ce5e1e.jpg

IMG_20190119_090506_HDR.thumb.jpg.7add54b1f0a61265a3948e3bfcce2703.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pawelb91 napisał:

Przykładowe zdjęcia ze stycznia 2019, wtedy to była rewelacja 😎

Bajeczka, mnie nie musisz przekonywać, na pewno wrócę. Nawet moja białka stwierdziła że możemy wrócić, bo jest fajnie (a w czasie tego wyjazdu naciągnęła sobie ścięgno w kolanku, jakiś obsyp ją załatwił 🙂, co oczywiście winą mą jest 😂). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy - 1, więc nie było innego wyjścia jak z samego rana zawitać w Kazimierzu. Na miejscu jestem 7:20 i o dziwo stoi już kilka samochodów. Szybko się przebieram, czekam na otwarcie kasy i o 7:40 przechodzę prze bramkę. 

Warunki bardzo dobre, śniegu jeszcze dużo,za tydzień  zapowiadane jest ochodzenie czyżbym pobił swój rekord nartowania w Kazimierzu 8 kwietnia.Jedyne co może skrócić sezon to małe zainteresowanie narciarzy. 

Śmigam 2h bez kolejek i na koniec kilka zdjęć.

Stan śladów pod orczykiem, jak widas śniegu sporo a pod spodem igielitIMG_20210228_090848.thumb.jpg.5ac73cf48a30e9f7a31c5af769765ae1.jpg

IMG_20210228_090839.thumb.jpg.ce3b9307f05a49838234ef71986f9833.jpg

Widok z góry na 2 trasyIMG_20210228_091032.thumb.jpg.cf72688046aeda53d4d1987c75df7c19.jpg

Zbiornik mniejszy niż w Szczyrku, ale wydajność systemu nasniezania dużo lepszaIMG_20210228_091234.thumb.jpg.125237657a229a14975877de75a39298.jpg

Nowa trasaIMG_20210228_091313.thumb.jpg.29a5414138cf108891b124585c3293db.jpgIMG_20210228_091236.thumb.jpg.83f35d28d8398eb2f3c269e96297f3d7.jpgIMG_20210228_091408.thumb.jpg.79eb627c09c59bef10ae60c9970ff8ff.jpg

Trasa przy krótkim orczyku, w oddali Wisła IMG_20210228_092610.thumb.jpg.60aae32ef36bbdf60a885fc95161764a.jpgIMG_20210228_094950.thumb.jpg.e7b438be0ca49d6ccf2394cea11a3c18.jpg

Na koniec testowałem silną wolę i przegrałem, czekam aż szaszłyki będą gotoweIMG_20210228_094929.thumb.jpg.d19706ce3b53b4df811b6d4597f355a6.jpg

Pozdrawiam Marek 

 

 

 

 

 

Edytowane przez 1mirinda
  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1mirinda, no i teraz żałuję, że z rana nie ruszyłem :( A na szybach auta był szron i oznaka tego, że przymroziło. Ehhh :( zająłem się wpisem na bloga zamiast pojeździć...

...mam nadzieję, że jeszcze za tydzień da się poszusować i spotkać w Kazimierzu.

Tym czasem zapraszam na nowy wpis na blogu (z wizyty na Wierchomli z zeszłego tygodnia) - debiut skiturowy okiem narciarza zjazdowego :) 

Myślę, że ciekawe i dość nie popularne spojrzenie na temat tego sportu ;) 

Link:

Skiturowy debiut na Wierchomli oraz o tym, że takie narciarstwo jest nie dla mnie - Nogi bolo - skionline.pl - forum narciarskie

Widoczki :) 

38.thumb.jpg.a415a1a010cf0e7e10258b51efbf8669.jpg

Autor bloga :) 

4.thumb.JPG.5b91ba00e4818053bf9ac04b9e1266d8.JPG

Widok na Tatry:

31.thumb.JPG.bcdc35ccb8e6e09896e9655b102dbc53.JPG

Zapraszam serdecznie!

marboru

Edytowane przez marboru
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...