Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czy sezon narciarski 21/22 będzie choć w małym stopniu normalny ?


Arek1982

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Daleko... drogo... ale fakt!

Rok temu z wiadomych względów byliśmy zmuszeni również odwiedzić Szwajcarię, daleko? (tylko 60km więcej: Solden - Scuol),drogo? wyszło taniej przy tej samej długości i tym samym standardzie pobytu. Wiem, ośrodek mniejszy ale również spełnił oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, pawelb91 napisał:

Powoli już są. Niektórzy podnieśli trochę, inni bardziej. 

W Kasinie w sezonie bikeparkowym było 119 pln za cały dzień. Nie spodziewam się żeby na zimę obniżyli cenę. Tylko tras rowerowych jest 9 i mają łącznie 17km, naprawdę idzie się najeździć do oporu przez cały dzień. Narciarskie są dwie, z czego przez większość czasu otwarta tak naprawdę jedna, więc jest spora dysproporcja w relacji cena/oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, WojtekM napisał:

Jak Jaworzyna wypada?

Jeszcze nie ujawnili tej tajemnicy... Mają mieć podobno własną sezonówkę, ciekawe za ile. 
Nikt z Krynicy jeszcze nie opublikował cennika.

Z Beskidu Sądeckiego Rytro podało nowy cennik 2h - 65zł, 4h - 75zł, dzienny (9-16) - 90zł. (Wzrost o 10zł na każdym typie karnetu).
I teraz hit... wprowadzi sezonówkę za 1199zł xD

Na Masterze w Tyliczu ceny zeszłosezonowe obowiązują do 24 grudnia. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie rozkminiać off-topu, w którym połowa uważa nieszczepionych za idiotów i żąda sanitaryzmu (nawet sprzecznego z polskim prawem), a połowa czeka, kiedy szczepieni padną od tych preparatów (to spór bez zwycięzców - społeczeństwo podzieliło się na pół, kto ma rację, ocenimy po prostu po latach),

ja, przepraszam, ale spróbuję jednak na temat sezonu:

 

środa, 10 listopada 2021

Ferie (i sezon?) w Polsce będą (powinny być?) normalne

 

 

AVvXsEgFXHo-XooqJDNtFcIthSbFZUMlMO_p89ld0hNl20FIr3E-Fe8Dbis-30bsA-hx2952kA-hl8xIaC61fCFFGZhEwwM_c4hZTdEpYtkju3oIQ5z0toFUsmnOBDxdvamSWeWidFIUoPnyC8Q42PcKjkdgoJOKdDPkwmKeVgs0XLFTaVIBi-61bNfC6NfG=s320
Widok ze Skrzycznego

Wszystko wskazuje na to, że znamy już zasady na sezon zimowy:

 


— Polska — chyba będzie po prostu normalnie, o ile narracja się nie zmieni, ale nic na to nie wskazuje;

— Austria, Włochy, Czechy, Słowacja — na paszporty medyczne;

— Szwajcaria — bez ograniczeń, jak... rok temu.

Oczywiście to założenia, ale już dość mocno ugruntowane. Wiemy, że Ministerstwo Zdrowia chciało w Polsce wprowadzić ograniczenia, ale skądinąd też wiemy, że sam minister Niedzielski ma dziś w swoim obozie (nastąpił jakiś przewrót, albo odwrót od przewrotu) bardzo słabe notowania. 

Dla potwierdzenia cytuję za RMF-em: 

 

"Nie będzie jednych wspólnych ferii zimowych dla wszystkich uczniów -  potwierdza w RMF FM minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. W rozmowie z naszym dziennikarzem zaznacza, że będzie podział na województwa, a łącznie ferie zimowe dla szkół będą trwały 6 tygodni, podziałem na cztery dwutygodniowe turnusy. Minister Czarnek powiedział nam, że rodzice, uczniowie, ale też branża turystyczna mogą spokojnie planować zimowe wyjazdy."

Więcej: https://blogonartach.blogspot.com/2021/11/ferie-i-sezon-w-polsce-beda-powinny-byc.html

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, pawelb91 napisał:

Jeszcze nie ujawnili tej tajemnicy... Mają mieć podobno własną sezonówkę, ciekawe za ile. 
Nikt z Krynicy jeszcze nie opublikował cennika.

Z Beskidu Sądeckiego Rytro podało nowy cennik 2h - 65zł, 4h - 75zł, dzienny (9-16) - 90zł. (Wzrost o 10zł na każdym typie karnetu).
I teraz hit... wprowadzi sezonówkę za 1199zł xD

Na Masterze w Tyliczu ceny zeszłosezonowe obowiązują do 24 grudnia. 

Krynica Ski się promuje, z ofertą, 6 dowolnych dni za 400 zł.

Zrzut-ekranu-189.png

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Czyli co? Henryk i różne Słotwiny?

14 minut temu, pawelb91 napisał:

Tak, oraz dwa Tylicze. 

Zdaje się, że Henryk wypadł z tego projektu.

Na stronie jest info już tylko o 3 ośrodkach. Dwa Tylicze i Słotwiny Tabaszewskiego. 

W sumie nazwa Krynica.ski zrobiła się trochę nieadekwatna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, kokoSKI napisał:

Zdaje się, że Henryk wypadł z tego projektu.

Na stronie jest info już tylko o 3 ośrodkach. Dwa Tylicze i Słotwiny Tabaszewskiego. 

W sumie nazwa Krynica.ski zrobiła się trochę nieadekwatna.

 

No tak... Obrzeża Krynicy i Tylicz. Dla mnie trudne do zrozumienia jest to, że nie potrafią się dogadać nawet na Słotwinach. Te dwa ośrodki (i osobne karnety) ramię w ramię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanując zasady wprowadzone przez JC podaję informację, nie komentuję:

Uwaga narciarze!
 
Sąd Najwyższy potwierdził to, co intuicyjnie wiedzieliśmy: kwarantanna dla osób zdrowych, ustanawiana tylko dlatego, że wrócili z zagranicy, jest po prostu nielegalna – sąd wskazał niezgodność z konstytucją oraz wadliwą konstrukcję prawną: rozporządzeniem nie można zmieniać innych ustaw, rozporządzenie tylko precyzuje wykonanie danej ustawy, ale nie może ingerować w inne. Do takiej ingerencji potrzebna jest zmiana ustawy. W badanym przypadku istnieje jednak jeszcze problem... konstytucji. 
 
Informacja jest ważna dla narciarzy wyjeżdżających za granicę (Słowacja, Czechy, Szwajcaria, Bułgaria, Turcja, ale już nie Austria - o tym przypadku już pisałem) sposobem "na testy".
 
Ważna też dla turystów nienarciarskich.

Więcej (tamże także link do artykułu w Rzeczpospolitej): https://blogonartach.blogspot.com/

 

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki artykuł znalazłam na onecie:

https://podroze.onet.pl/aktualnosci/narty-we-wloszech-zmiany-przepisow-i-kolejny-wymog/css1563

Szczerze mówiąc - pierwsze słyszę i nie do końca jestem przekonana, czy to wiarygodna informacja z tymi ubezpieczeniami, nie kwestionując oczywiście celowości wykupienia polisy ubezpieczeniowej.

Czy chodziłoby o polisę dowolnego ubezpieczyciela, czy też jakieś dodatkowe ubezpieczenie, obowiązkowo sprzedawane razem ze skipassem?

Czy można to gdzieś u źródła wyjaśnić? @JC, wiesz coś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tanova napisał:

Taki artykuł znalazłam na onecie:

https://podroze.onet.pl/aktualnosci/narty-we-wloszech-zmiany-przepisow-i-kolejny-wymog/css1563

Szczerze mówiąc - pierwsze słyszę i nie do końca jestem przekonana, czy to wiarygodna informacja z tymi ubezpieczeniami, nie kwestionując oczywiście celowości wykupienia polisy ubezpieczeniowej.

Czy chodziłoby o polisę dowolnego ubezpieczyciela, czy też jakieś dodatkowe ubezpieczenie, obowiązkowo sprzedawane razem ze skipassem?

Czy można to gdzieś u źródła wyjaśnić? @JC, wiesz coś? 

Masz tu w całej rozciągłości fachowość Onetu!!! Oni tak ze wszystkim, tak już mają! Kij wsadzony w mrowisko i tyle, żadnych konkretów, poza wysokością kary i koniecznoscią posiadania! Posiadania czego? Jestem przekonany że chodzi o ubezpieczenie OC i może jakieś dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne związane z uprawianiem sportu. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bumer napisał:

Masz tu w całej rozciągłości fachowość Onetu!!! Oni tak ze wszystkim, tak już mają! Kij wsadzony w mrowisko i tyle, żadnych konkretów, poza wysokością kary i koniecznoscią posiadania! Posiadania czego? Jestem przekonany że chodzi o ubezpieczenie OC i może jakieś dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne związane z uprawianiem sportu. 

Nie chcąc rozpętywać kolejnej dyskusji nie na temat - o marnej jakości współczesnego dziennikarstwa większości portali informacyjnych z lewa i prawa - nie tylko onetu, dla których liczy się liczba kliknięć, a nie rzetelność merytoryczna i poprawność językowa przekazu, chciałam właśnie dotrzeć do konkretów.

Jak widzę @marboru w tym samym czasie rozpoczął osobny wątek na temat obowiązku ubezpieczenia narciarskiego we Włoszech, więc chyba nie ma sensu dublować dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, koliber napisał:

Po ubiegłym sezonie można spokojnie stwierdzić, że na polskich stokach żadne obostrzenia i reżimy sanitarne nie mają większego sensu. Najczęściej były one fikcją. Dla mnie jedynym sensownym rozwiązaniem, ze względów epidemiologicznych, ale głównie narciarskich jest unikanie najbardziej obleganych terminów i miejsc. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, kokoSKI napisał:

Dla mnie jedynym sensownym rozwiązaniem, ze względów epidemiologicznych, ale głównie narciarskich jest unikanie najbardziej obleganych terminów i miejsc. 

Do zasada uniwersalna raczej ..zawsze była i będzie aktualna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, koliber napisał:

Mniej więcej tego się spodziewałem, będą jakieś protokoły (ale bez dyskryminacji, której chciał Niedzielski). Mniej więcej od jakiegoś czasu się na to zanosiło. Chodzi też o wypoczynek i ferie dzieci - które bardzo się, hmmm, zaleniły w pandemii. Wiem, co mówię - wiem na znanych mi przykładach. Potwierdzają to też nauczyciele WF-u. Ale - na szczęście - dostrzegł to też min. ds. szkolnictwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...