Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - sezon 2023/24


korylcio

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.10.2023 o 08:20, Wujot napisał:

Bardzo mało, przepustowość tych wyciągów musi być niewielka bo raczej wyglądasz na narciarza co ostro jeździ. Ile to było dni?

To nie kwestia przepustowości.Było ze  40 dni.Rzeczywiście,też myślałem,że tych kilometrów będzie więcej ,ale: 1.Przyjeżdżałem na Jaworzynę tylko na 2 godziny rano ,intensywny trening na tykach 12-15 razy,a więc ok. 10 km i do domu.Gdybym tylko w Krynicy jeździł cały dzień w trybie rekreacyjnym,z przerwą na obiad ,pewnie wyjeździłbym 3x więcej km.2.Oprócz PKLowskich Jaworzyny i Szczawnicy musiałem objechać różne imprezy w Suchym,Ustrzykach Dolnych,Wańkowej,Jurgowie ,Szymoszkowej i  Cieniawie,pewnie podobny dystans .A w marcu były  jeszcze Włochy,choć Jaworzyna chodziła...

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2023 o 15:31, lski@interia.pl napisał:

Dotyczyła.Ja swoją wykorzystałem do spodu,przejeżdżając 332 km,tylko na Jaworzynie i Palenicy, aczkolwiek 9 osób w Polsce przejechało na sezonówce jeszcze więcej,bo był ranking na stronie PKLu,rekordzista przejechał 1172 km...

Te ponad 1000km na nartach to same zjazdy? Ile razy trzeba zjechać żeby wykręcić taki wynik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, grimson napisał:

Te ponad 1000km na nartach to same zjazdy? Ile razy trzeba zjechać żeby wykręcić taki wynik?

Myślę,że liczą same km wyjazdów kolejkami,więc kilometrów zjazdu więcej.Ja miałem 266 wyjazdów,a gość na 4 miejscu tylko 261,ale kilometrów prawie 2 x więcej,bo 580,co oznacza,że pewnie jeździł na Kasprowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2023 o 16:16, grimson napisał:

Szopping dla moich dziewczyn: 

- córka dostała nowe buty, Dalbello flex 100 i narty Rossignol Nova 8 ca 156cm R12

- żona nowe buty Fischer flex 90. W końcu po latach mojego zrzędzenia pożegnała się ze swoimi poprzednimi Atomicami- mój sukces 😬

DDEAE7CF-9973-4FEA-96B7-C8A434313068.jpeg

Oj, nie postarałeś się, sam potrafisz pójść w kolor (choćby gaciory), a żonę na czarno, nieładnie 😞. Dobrze, że córę przynajmniej odstawiłeś alpejsko 😉

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Jusik2002 napisał:

Zima się tam już skończyła czy inne problemy ?

Kiedyś tam byłem , działało tam koszmarne jednoosobowe krzesło Transporty Chrudim na Kriżną ze stacją pośrednią, Miejsce miało potencjał ale chyba nie przeżyło zmian . Potem jeszcze było kilka orczyków. Widok z górnej stacji piękny. Szkoda że to już przeszłość..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MarioJ napisał:

Aż się prosi żeby przy trasie 4 oraz trasie 2+2A zrobić po krześle.

Czemu oni są tam tacy dziwni że na trasie 6 jest gondola+krzesło, a na innych trasach jest tylko orczyk ?

 

 

Może kiedyś tak będzie, na 2A miało być budowane w tym roku, przecinka jest gotowa od lutego, ale budowa nie ruszyła, podobno ekolodzy. 
Przy trasie 4 może kiedyś też będzie... ona bywa rzadko czynna a bardzo usprawnia cały rucha narciarski. Niestety ma wystawę południową więc jak jest ciepło i słonecznie to szybko płynie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, moruniek napisał:

Trasa nr 4 ma system naśnieżania ? Od kiedy ? Za moich czasów jechała na naturalnym i dlatego szybko płynęła, a to bardzo fajna trasa.

Hydranty ma, armatki tam dawali mobilne na kółkach, trasa fajna, zawsze była raczej jako czerwona, choć nie jest jakaś mocno czerwona, można się dobrze rozpędzić i ma zmienną konfigurację, czyli to co najfajniejsze w trasie. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pawelb91 napisał:

Hydranty ma, armatki tam dawali mobilne na kółkach, trasa fajna, zawsze była raczej jako czerwona, choć nie jest jakaś mocno czerwona, można się dobrze rozpędzić i ma zmienną konfigurację, czyli to co najfajniejsze w trasie. 

Wg mnie jest bardziej czerwona niż górna część dwójki, zresztą przez wiele lat 4 miała kolor czerwony. Fajnie by było aby częściej działała, a zwłaszcza żeby nikomu nie przyszło do głowy jej wyrównywać czy tam profilować. 
Na nowej mapce jeszcze jedna ciekawostka, czyli oficjalne oznaczenie „leśnej nartostrady”. Ta ścieżka była tam zawsze i przy dobrym śniegu dało się nią dojechać od schroniska do mniej więcej połowy 5-tki i dalej do tras 6 i 1, ale nigdy chyba nie była oficjalnie ujęta na mapie ośrodka. Nartostrada to raczej turystyczna, ale licząc ze szczytu do Czarnego Potoku to będzie koło 4 km zjazdu. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja na dziś (małe podsumowanie)

Jeśli coś pominąłem lub w czymś się mylę, dajcie znać, proszę!



Więcej tutaj: 
Informacja ze stoków na sezon 2023/2024 | Twój instruktor (twojinstruktor.blogspot.com)



INFORMACJA ZE STOKÓW (aktualizacja) na sezon 2023/2024:

- Ceny za karnety w PL nie uległy zmianie lub zostały podniesione o ok. 10 zł w relacji do ub. r. Należy się spodziewać ok. 150-160 zł za dzień i 120-130 zł za 4 godziny.
Ale aktualnie jeszcze trwają promocje i można np. kupić 4 godziny (na dowolny nieokreślony dziś dzień sezonu) w Grupie Pingwina za 60-65 zł tutaj:
https://grupapingwina.pl/before-black-weekend/
Uwaga: promocja kończy się 22 X 2023, czyli za 4 dni!
 
- Ceny za karnety w Alpach (zwłaszcza we Włoszech) poszły w górę o co najmniej kilkadziesiąt procent. W najpopularniejszej opcji 6 dni należy się spodziewać ceny za 1 dzień ok. 70 euro, czyli ok. 400 euro za tydzień na nartach.
 
- W PL trwają inwestycje. Jaworzyna Krynicka już opublikowała nową mapę, problem jest z inwestycją na Skrzycznem - tam obsunęła się ziemia i czekamy na więcej informacji.
Edytowane przez Narciarz ze Śląska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, MarioJ napisał:

Aż się prosi żeby przy trasie 4 oraz trasie 2+2A zrobić po krześle.

Czemu oni są tam tacy dziwni że na trasie 6 jest gondola+krzesło, a na innych trasach jest tylko orczyk ?

 

 

Bo to nie jest takie proste (pozwolenia, zieloni). Zapewniam, że taki plan był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Jeśli coś pominąłem lub w czymś się mylę, dajcie znać, proszę!



Więcej tutaj: 
Informacja ze stoków na sezon 2023/2024 | Twój instruktor (twojinstruktor.blogspot.com)

 

napisałaś że w Alpach cyt:

- W Alpach nie ma znaczących inwestycji, za to wcześniej zamknięto (czy na 4 spusty, nie wiem?) kilka ośrodków narciarskich: Oetscher, Dachstein Gletscher, kilka mniejszych.
 

https://www.skiresort.de/lifte-bahnen/neue-lifte/alpen/

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Ceny za karnety w Alpach (zwłaszcza we Włoszech) poszły w górę o co najmniej kilkadziesiąt procent.

???? Kilkadziesiąt? Przepraszam, skąd czerpiesz informacje? We Włoszech karnety podrożały o ok. 10 %, w różnych miejscach o mniej.

Edytowane przez waldek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...