Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 23/24


surfing

Rekomendowane odpowiedzi

We wtorek chyba wybiorę się na Jaworzynę Krynicką w godz. 9-16, czas rozpocząć skipass 5 dowolnych dni póki jeszcze jest śnieg... Pogoda ma być w miarę patrząc na inne okoliczne dni (choć ma coś wiać według niektórych prognoz), tylko nie wiem czego się spodziewać po dzisiejszych i jutrzejszych deszczach... Aktualnie na szczycie Jaworzyny +1,5 st., na dole +7 st.

image.thumb.png.7ad0d2978ac35741286b1024fd49031e.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, pawelb91 napisał:

We wtorek chyba wybiorę się na Jaworzynę Krynicką w godz. 9-16, czas rozpocząć skipass 5 dowolnych dni póki jeszcze jest śnieg... Pogoda ma być w miarę patrząc na inne okoliczne dni (choć ma coś wiać według niektórych prognoz), tylko nie wiem czego się spodziewać po dzisiejszych i jutrzejszych deszczach... Aktualnie na szczycie Jaworzyny +1,5 st., na dole +7 st.

 

Poczekaj tydzień, podobno zimą ma wrócić. Przy takiej temperaturze i jak przyjedzie kilku feryjnych narciarzy to będziesz miał muldy po kolana raz dwa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Jusik2002 napisał:

Poczekaj tydzień, podobno zimą ma wrócić. Przy takiej temperaturze i jak przyjedzie kilku feryjnych narciarzy to będziesz miał muldy po kolana raz dwa....

Wezmę szersze narty, może warunki będą jako tako, a na dalsze lepsze warunki poczekam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Narciarz ze Śląska napisał:

W Czechach jest przepis, że jak ma pow. 1100m, MUSI być wyprzęgana. Chodzi o czas, w którym narciarz przebywa w powietrzu i jego bezpieczeństwo, także termiczne.

Ciekawostka, nie wiedziałem.

Jak rozumiem, ten przepis istnieje od niedawna, bo trochę tam jest dłuższych i niewyprzęganych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pawelb91 napisał:

Zasięg śniegu w Europie, stan na 2.02.2024

mapa_duza2.2_24.thumb.png.cc8cb05cf9297fa8ac9ad6f85c254cf0.png

Wykres tej zimy dla Polski (do dzisiaj).
wykres_pl.png.ec8bd682fc3353b280e8c70dc8c1499d.png

Aktualnie powinno być maksimum obszaru pokrytego śniegiem według średniej wieloletniej.

Słabo to wygląda, ale podobno za tydzień przyjdzie obchodzenie. Średnia ma to do siebie, że to średnia. Wynika z niej tylko tyle, że na przełomie stycznia i lutego jest najważniejsza szansa na śnieg, a nie ze na 100% będzie. Zobaczymy co przynoszą następne tygodnie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pawelb91 napisał:

Zasięg śniegu w Europie, stan na 2.02.2024

mapa_duza2.2_24.thumb.png.cc8cb05cf9297fa8ac9ad6f85c254cf0.png

Wykres tej zimy dla Polski (do dzisiaj).
wykres_pl.png.ec8bd682fc3353b280e8c70dc8c1499d.png

Aktualnie powinno być maksimum obszaru pokrytego śniegiem według średniej wieloletniej.

Z jakiej to strony? Jak dla mnie to jasny sygnał że tylko wyjazd na północ ma sens w najbliższym czasie. Przez słabe opady będzie można też zapomnieć o jeździe w maju... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, tj. 4.02.2024 WRESZCIE  odwiedziłem Arenę Jaworki (kilkanaście lat temu odbiłem się z powodu braku miejsc do parkowania, a ostatnio od kilku lat starałem się tam wybrać). Rano jak wstaliśmy to początkowo skreśliliśmy ten dzień narciarsko. Jednak podczas konsumpcji pysznego śniadanka (jeszcze raz bardzo polecam Willę pod kolejką w Szczawnicy) wyszło słońce i wyszła też nadzieja na miłe nartowanie. 

Niestety po chwili pięknego słońca, wróciły chmury i deszcz. W Jaworkach meldujemy się po godz. 11, po chwili deszcz ustaje i wraca słońce na ok. 2 h. Deszcz ponownie pojawia się na chwilę jeszcze tylko podczas jednego wyjazdu kolejką. Pogoda trzyma się piękna do czasu chowania sprzętu do auta. Idealne okno pogodowe! 

W Jaworkach, jak to tam mało ludzi. Do tego "ta pogoda". Dzisiaj tylko "desperaci" i osoby, które tak "pięknie trafiły z feriami". Kolejki do kolejki nie ma ani razu, trochę dzieci uczących się nartowania. Dużo mniej misiów jogi bez kijków, niż wczoraj w Szczawnicy. Ogólnie przyjemny stok na wyjazd z dzieckiem (takim od 7 lat), bo z mniejszymi trzeba mocno działać przy wsiadaniu i wysiadaniu. W niektórych ośrodkach panowie do obsługi wyciągu bardziej pomagają przy wsiadaniu (np. przytrzymując krzesełko), niektóre ośrodki mają też taśmy rozbiegowe. Tego tam trochę brakuje. Ale jak piszę to by się przydało tylko przy pobycie z dzieciaczki do 5-6 lat. Starsi sobie dadzą radę. Góra nadaje się do nauki i kijkowania, dół już DUŻO przyjemniejszy i bardziej stromy. Dla osób gorzej radzących sobie na nartach można objechać najstromsze miejsca bokiem. Góra ma swój osobny orczyk. 

Jaworki, to pięknie położony ośrodek narciarski. Wg mnie są jednym z piękniejszych miejsc w polskich górach. Uwielbiam tam bywać wiosną, latem i jesienią. Nigdy nie udawało mi się tam jeździć na nartach (do dzisiaj), niestety muszę sobie tylko wyobrazić jak tam jest pięknie gdy wszystko pokryte jest śniegiem, przy mroziku i słoneczku. Mam nadzieję, że będzie mi dane wrócić właśnie w takich okolicznościach przyrody. 

Warun po tym deszczu naprawdę dobry. Oczywiście miękko, ale to oczywiste. Jak na te warunki pogodowe, to jeździło się super. 

Kilka fot:

IMG20240204114721.thumb.jpg.1f463a033baec475c30064b39778e194.jpg

IMG20240204114730.thumb.jpg.3aa2c30412acf0ad843826f7d2a8e0ae.jpg

IMG20240204114746.thumb.jpg.f401d5a15525bcbd70d8ed36f705f81b.jpg

IMG20240204123755.thumb.jpg.5a573df58c048c69893f7ee3712f3883.jpg

IMG20240204134509.thumb.jpg.45bbb0394d0e8c7f20e7e361bb0a50b5.jpg

IMG20240204124235.thumb.jpg.ec1d7a47971a4c0dec5faaea8179b4e8.jpg

  • Like 17
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nieco odbiegając od fascynującej pyskówki - może wrócimy do tematu wątku? Czy panowie obrzucając się epitetami w tym roku nie jeżdżą, a warunki narciarskie są takie, jak poziom tej dyskusji?

Patrząc na prognozy pogody, nie wygląda to dobrze. Zerkając na kamery dziś z rana - na niektórych stokach koniec sezonu zaczyna kołatać do drzwi. A została jeszcze jedna grupa województw z feriami.

image.png.acc9804c0ed6f6f1d0c24d1ff1411c06.png

 

  • Like 3
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Andis napisał:

A nieco odbiegając od fascynującej pyskówki - może wrócimy do tematu wątku? Czy panowie obrzucając się epitetami w tym roku nie jeżdżą, a warunki narciarskie są takie, jak poziom tej dyskusji?

Patrząc na prognozy pogody, nie wygląda to dobrze. Zerkając na kamery dziś z rana - na niektórych stokach koniec sezonu zaczyna kołatać do drzwi. A została jeszcze jedna grupa województw z feriami.

image.png.acc9804c0ed6f6f1d0c24d1ff1411c06.png

 

Dlatego zaczyna mnie strzelać nie powiem co, bo kraina ziemniaka ma ferie od soboty, a ja tego dnia uderzam na Czarną Górę z rodziną. Bez nart o +90mm pod butem nie ma co marzyć o nartowaniu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, grimson napisał:

Dlatego zaczyna mnie strzelać nie powiem co, bo kraina ziemniaka ma ferie od soboty, a ja tego dnia uderzam na Czarną Górę z rodziną. Bez nart o +90mm pod butem nie ma co marzyć o nartowaniu.

Sobota, niedziela w CG ma być +10C i +9C. Lepiej przełóż wyjazd na minimum 13.02.

 

.

Screenshot_2024-02-05-09-51-30-752_com.accuweather.android.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ZdolnyŚlązak napisał:

Sobota, niedziela w CG ma być +10C i +9C. Lepiej przełóż wyjazd na minimum 13.02.

 

.

Screenshot_2024-02-05-09-51-30-752_com.accuweather.android.jpg

Może Panowie jednak się otworzycie na nowe kierunki, właśnie kupuję bilet do GEO od 8 go do 13 go, na prognozę.Wylot z Budapesztu Wizzairem...

IMG_20240205_100504.jpg

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Andis napisał:

 

image.png.acc9804c0ed6f6f1d0c24d1ff1411c06.png

 

Wersja ECMWF, którą wrzuciłeś i tak zaniża temperatury, które pod koniec tygodnia będą na południu Polski. Będzie w wielu miejscach około 15C i to przy halnym. Tak więc nic gorszego dla warunków narciarskich już się zdarzyć nie może. Podhale, najlepsze stacje w okolicach Krynicy i TMR na Słowacji wytrzyma. Ale cokolwiek niżej będzie miało wielkie problemy. Szczyrk na ostatnią turę ferii będzie miał góra połowę otwartych tras. 

Pewnie tradycyjnie w ostatnich latach w marcu będą lepsze warunki niż w lutym:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, lski@interia.pl napisał:

Może Panowie jednak się otworzycie na nowe kierunki, właśnie kupuję bilet do GEO od 8 go do 13 go, na prognozę.Wylot z Budapesztu Wizzairem...

IMG_20240205_100504.jpg

Świetna propozycja, i do tego w extra towarzystwie😉, niestety termin nie pasuje. W późniejszym terminie chyba  się w Krynicy spotkamy...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, grimson napisał:

Dlatego zaczyna mnie strzelać nie powiem co, bo kraina ziemniaka ma ferie od soboty, a ja tego dnia uderzam na Czarną Górę z rodziną. Bez nart o +90mm pod butem nie ma co marzyć o nartowaniu.

Grimson, własny śnieg też może się przydać, po mapce co Kolega wrzucił, nie wiem czy to nie głupi pomysł zacząć go magazynować we własnym zakresie. Miałeś jechać chyba do Włoch? Nie wyszło?

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wiozłem córkę na konie. Patrzę na ten lejący deszcz za oknem i pytam ją, czy ta jazda sprawi jej jakąkolwiek przyjemność ? Ona mi odpowiedziała, ojciec a jak Ty wychodzisz na narty w lejącym deszczu to masz z tego przyjemność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...