Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Słowacja sezon 23/24


moruniek

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, Lexi napisał:

Cudnie miałeś...teraz Armagedon :) .... ktoś jutro na Rohace ...baja będzie :)

Zrzutekranu2024-03-25o16_13_15.thumb.png.113bc0d4cbe670af0ff2a7e518cc9512.png

tak jutro wg prognozy pogody ostatnia noc z mrozem, dzień już na dużym plusie ale do 14 będzie bardzo dobrze, niestety obowiązki folwarcznego zmuszają do pójścia do roboty, więc pozostaje tylko lodowiec (może Kasprowy ale wątpię)

obraz.png.656bf15c636ae3fd8d12e515f0e524cd.png

Edytowane przez DMM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raid over Tatry:

Raid over Tatry. Białka, Jurgów, Żdiar, Łomnica, Pleso | Twój instruktor (twojinstruktor.blogspot.com)

 

AVvXsEgOJzEqZuy25WN7nFXuADtq44SXa2-2GtKi
 
Przy okazji ostatniej tej zimy jazdy na nartach urządziłem sobie po drodze na i z nart tak zwany raid over Tatry – nawiązując nieco do tytułu popularnej kiedyś gry na automatach w salonach i na pierwszych pecetach. Sprawdziłem jak wyglądają kolejno: Białka, Jurgów, Żdiar, na miejscu Szczyrbskie Jezioro, Tatrzańska Łomnica oraz Bachledowa Dolina. I jak?

 

BIAŁKA TARZAŃSKA

W niedzielę Białka miała tzw. pożegnanie sezonu. Z perspektywy auta wydawało się, że całkiem biało wyglądała trasa FIS po prawej stronie ośrodka, gdzieniegdzie jeszcze też była odrobina śniegu i tyle. Największy polski ośrodek, w każdym razie na pewno najpopularniejszy, musi kończyć sezon wyjątkowo wcześnie. W każdym razie jechałem niedawno przez Korbielów i Zuberzec, obie miejscowości robiły wrażenie opuszczonych i zapuszczonych nieco, natomiast w Białce widać, że to kurort. Knajpa za knajpą i pełno ludzi.

P1070550.JPG
 
P1070551.JPG

JURGÓW

Satelita Białki zakończyła sezon. Ale miasteczko i ośrodek narciarski sprawiają godne wrażenie, a czarna trasa – takiej, na którą chce się przyjechać zimą. 

P1070555.JPG
 
P1070557.JPG
 
P1070559.JPG

ŻDIAR - STREDNICA

Na pierwszy ogień ukazuje się po drodze ośrodek Strednica. To malowniczo położony zespół wyciągów talerzykowych, orczykowych i jednego krzesła tuż przy drodze. Ośrodek jest niby malutki (krótkie trasy), ale pełni rolę swoistej karuzeli narciarskiej. Można jeździć niemal w każdą stronę.

 

AVvXsEisHs_UHp_PabLPDzLGNcO_rFy9U0M327Wf
 
AVvXsEjTw2jTs4ZZAXvnbEDqCjJJgnrZDJ8wHNe6
 
AVvXsEh6-Rlipnw0CoeHc_l3UfhHv5NLS3-O-7py
 
AVvXsEh5ggFUx5dmt2VSTUoKPj2J2XwisXuKVcx6

 

ŻDIAR - STRACHAN

Po drugiej stronie drogi widać mały, ale jary ośrodek Strachan: hotel i niedawno wybudowane krzesło oraz jedna trasa licząca około kilometra.

 

AVvXsEjx424gWTT5HyxHb7QoPUCdPQ0fZS157ibo

 

TATRZAŃSKA KOLEJKA

Po drodze imponuje widokowa droga i trasa tatrzańskiej kolei.

 

AVvXsEhijdUI3Nfl_qCeweYOMKIgtYJMYlXDyTWf
 
AVvXsEjRCRsIDBQoVtxSVRyS9ozfHK9OdZT_65WT

 

SZCZYRBSKIE JEZIORO (STAW)

Ośrodek trzyma się dobrze, co mogliście wyczytać z mojej relacji: Prawdziwych wariatów już nie ma? Ostatnia tej zimy relacja. Betonowe Strbske Pleso | Twój instruktor (twojinstruktor.blogspot.com)

P1070611.JPG
 
P1070620.JPG

TARZAŃSKA ŁOMNICA

Z poziomu głównej drogi królowa Tatr robiła wrażenie w miarę ośnieżonej, przy czym dolne partie ON Tatrzańska Łomnica miały trasy już niemal całkowicie zielone. Rzuca się więc w oczy kontrast między górną (pełno śniegu), środkową (nieźle) i dolną (resztki) częścią ośrodka.

 

AVvXsEhk434mWcawf3xTd7LyNITfuvS-aRD4_KJO

 

BACHLEDOWA DOLINA

Na koniec zajechałem (poświęciłem ok. 1 km zjazdu z głównej drogi) do Bachledowej Doliny. Na wstępie niespodzianka: widać, że w sezonie oba parkingi są oszlabanowane i płatne: 5 euro. Potem kolejna niespodzianka: ON Bachledka ma się dobrze, natomiast Deny ewidentnie nie dokończyły inwestycji w nowe krzesło. Budowa jest rozkopana i nie znamionuje śladów rychłego zakończenia. Może nie dogadali się tam z Bachledką co do parkingów? Nie wiem...

 

AVvXsEjdCla6O0Sx8KoPviJFkxdyzzZqYglh1_CT
 
AVvXsEgTraODahvQFDkTMQD-Kz68irO79FsPIyvN
 
AVvXsEhif9b6p048nd9yixoXcU_jEenAwYZ5PV6M

 

To tyle, jedziemy do domu...

 

AVvXsEjQ0IhFtj0mL7eL5T6rXff8uVyhD7mE98Ii
 
AVvXsEjjcL0-toeVY-lAoOPruNE3ILUs4EYXuKwL

 

Twój instruktor

Maciek

 

AVvXsEggBrY-zEB0WEZacO1hqH04kDJPQDibRlVJ
  • Like 9
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ravick97 napisał:

coś tam wieje, ale na stoku nieinwazyjnie

Dzięki Maciek za wspólne nartowanie i kanapowe gadanie... do następnego.. 

(qwa .. czy ja zawsze musze trafić na kozaka którego ciężko dogonić... chyba PESEL zmienę 😖 )

IMG_3913.thumb.jpg.fc6d45257c4fb872c931ffd575dfbdeb.jpg

Kapitalny wiosenny warun..

IMG_3904.thumb.jpg.924948598f131ba78a28ca5b28cacf91.jpg

  • Like 11
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wolcjusz napisał:

Ależ Wam zazdroszczę. Jak oceniacie perspektywy dalszego działania stacji? Dużo śniegu jeszcze mają?

Też dzisiaj jeździłem tam. Warunki rzeczywiście wiosenne i pełne słońce cały dzień. Górna część praktycznie do orczyka (bez ostatnich 50m) do samego końca bardzo dobre warunki. Ścianka już od 11 warunki dość trudne, szybko puściło. Śniegu w górnych partiach dość sporo. Nie wiem jak sobie radzą z dołem bo już tam gorzej, ale bez tragedii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wolcjusz napisał:

Jak oceniacie perspektywy dalszego działania stacji? Dużo śniegu jeszcze mają?

Zobaczymy jakie będą temperatury... do świąt powinni wytrzymać - pojawiają sie pojedyncze minerały, przecierek niewiele - jeździłem już tu w dużo gorszych warunkach.

 

19 godzin temu, christof napisał:

Wieje? bo na szczytach samo zło

Troche zaczęło dmuchać po 12 jakoś - takie krótkie ale dość mocne powiewy - na górze pewnie gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ravick97 napisał:

..

coś mi się wydaje, że to następne też będzie w Spalenej dolinie 😎

..zapewne ;)

"rozkład jazdy" na Rohacach na najbliższe dni wygląda tak:

27.3.2024 St od 9:00 hod - do 16:00 hod
28.3.2024 Št od 9:00 hod - do 16:00 hod
29.3.2024 Pi od 8:30 hod - do 16:00 hod
30.3.2024 So od 8:30 hod - do 16:00 hod
31.3.2024 Ne od 8:30 hod - do 16:00 hod
01.4.2024 Po od 8:30 hod - do 16:00 hod
02.4.2024 Ut od 9:00 hod - do 16:00 hod

Ja celuje na piątek.... i/lub wtorek lub nawet poniedziałek (prawem słomianego wdowca ;) )

edit. -opcjonalnie Chopok...ale wtedy "ustawka" na czysty lód  bo dół będzie płynął..

Edytowane przez Lexi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się tam dziś wybrałam. Pogoda wczoraj była świetna, ale robota... Dziś się zapowiadała niepewnie, ale zaryzykowałam, wyjeżdżając zanim coś można było konkretnie sprawdzić. No i pojeździłam sobie - autem i na orczyku na dole (ten działał). Czekali na ucichnięcie wiatru, coś miało się okazać o 11, ale nic z tego. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło - poćwiczyłam śmig w brei, z czego jestem nawet dość zadowolona, trzeba umieć jeździć w każdych warunkach ;)

IMG_0195.jpg

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Maria napisał:

A ja się tam dziś wybrałam. Pogoda wczoraj była świetna, ale robota... Dziś się zapowiadała niepewnie, ale zaryzykowałam, wyjeżdżając zanim coś można było konkretnie sprawdzić. No i pojeździłam sobie - autem i na orczyku na dole (ten działał). Czekali na ucichnięcie wiatru, coś miało się okazać o 11, ale nic z tego. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło - poćwiczyłam śmig w brei, z czego jestem nawet dość zadowolona, trzeba umieć jeździć w każdych warunkach ;)

IMG_0195.jpg

No to się nieźle .. "przejechałaś".

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2024 o 15:49, Lexi napisał:

..zapewne ;)

"rozkład jazdy" na Rohacach na najbliższe dni wygląda tak:

27.3.2024 St od 9:00 hod - do 16:00 hod
28.3.2024 Št od 9:00 hod - do 16:00 hod
29.3.2024 Pi od 8:30 hod - do 16:00 hod
30.3.2024 So od 8:30 hod - do 16:00 hod
31.3.2024 Ne od 8:30 hod - do 16:00 hod
01.4.2024 Po od 8:30 hod - do 16:00 hod
02.4.2024 Ut od 9:00 hod - do 16:00 hod

Ja celuje na piątek.... i/lub wtorek lub nawet poniedziałek (prawem słomianego wdowca ;) )

edit. -opcjonalnie Chopok...ale wtedy "ustawka" na czysty lód  bo dół będzie płynął..

Odpuściłem.. wczoraj (w nocy) wiozłem żonę na lotnisko, ruch był jak w piątkowe popołudnie... nie wyobrażam sobie co będzie dziś.. w piątkowe popołudnie

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Lexi napisał:

Odpuściłem…

to ja Ci opowiem jak było 😎

Ludzi rzecz jasna więcej niż we wtorek, ale na trasie jak na wolny dzień od pracy (Słowacja) mało, a nawet bardzo mało.

Warunki patrząc na to co dzieje się dookoła rewelacyjnie (środkowo-wiosenne). Śnieg od rana miękki i chyba nieratrakowany (ja się spóźniłem 15 minut na pierwsze krzesło więc mogli już rozjeździć 😉).

Niestety na środku górnej części trasy zaczęła wychodzić ziemia i kamienie (sam w jeden uderzyłem wypinając nartę i kozła fikając).

Jakbym był czarnowidzem, to bym powiedział, że po tej fali ciepła po świętach zamkną się, ale ja standardowo zakładam dostawy białego w kwietniu. 

A co do tego co się działo na drogach, to z Krk i z powrotem totalny luz, to jest przejazd raptem 3 minuty dłuższy niż w typową niedzielę.
 

 

IMG_7414.jpeg

IMG_7404.jpeg

Edytowane przez ravick97
  • Like 7
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...