Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, bolec napisał:

Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku z SMRu xD Na trasach na razie puściutko. U góry zmrożony śnieg , dół już puszcza. Kanapa na pośrednie na razie nie chodzi :( Przetarcia jak zawsze ale da się jeździć. Tylko ta końcówka 3 i 1 ...masakra  po prostu ! >:(:/AB4B37F1-5420-4C57-A6C6-29AB17228F63.jpeg

Hmmm... Czyżby Goprowiec zezwalający na otwarcie tej trasy był w nastroju sylwestrowym? :D:D:D 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, shuger said:

Hmmm... Czyżby Goprowiec zezwalający na otwarcie tej trasy był w nastroju sylwestrowym? :D:D:D 

Może się mylę, ale z tego co wiem to GOPR przed sezonem zatwierdza, opiniuje trasę, zabezpieczenia na niej i po zatwierdzeniu dopuszcza do użytkownia, ale w sezonie raczej nie ma już żadnego wpływu na to czy trasa może być otwarta w danym dniu lub zamknięta z powodu złych warunków. O tym decyduje wyłącznie właściciel ośrodka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, WojtekM napisał:

Ludzie naczytali się prognoz pogody niektórych użytkowników forum - uwierzyli i przyjechali ;)

TEN co tak pisało tych prognozach  dał dyla nad morze pod namiot kosztem tak wspaniałych warunków narciarskich co widać na zdjęciach powyżej😂😉

Edytowane przez MAIKEL 1977
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji, Wszystkiego Najlepszego w 2018 roku, metra śniegu pod nartami, puchu, sztruksu, betonu, czego kto sobie tylko życzy. 

Co do SMR, mają jakiś systemowy problem z trójką, poniżej zdjęcie z 01.01.2018, tuż przed otwarciem tras. Nie do końca potrafią sobie poradzić z tym miejscem. Dwa dni wcześniej były tam odpalone lance i pracowali na 5 ratraków, efektu jak widać brak. Niestety ale mam wrażenie, że do końca tego sezonu raczej nic z tym już nie zrobią. Reszta tras jak dla mnie ok. To miejsce można w zasadzie ominąć jedynką (choć jej dojazd do trójki poniżej tego miejsca też raczej pozostawia wiele do życzenia). 

Tr_jka_d_trasy.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, moruniek napisał:

Korzystając z okazji, Wszystkiego Najlepszego w 2018 roku, metra śniegu pod nartami, puchu, sztruksu, betonu, czego kto sobie tylko życzy. 

Co do SMR, mają jakiś systemowy problem z trójką, poniżej zdjęcie z 01.01.2018, tuż przed otwarciem tras. Nie do końca potrafią sobie poradzić z tym miejscem. Dwa dni wcześniej były tam odpalone lance i pracowali na 5 ratraków, efektu jak widać brak. Niestety ale mam wrażenie, że do końca tego sezonu raczej nic z tym już nie zrobią. Reszta tras jak dla mnie ok. To miejsce można w zasadzie ominąć jedynką (choć jej dojazd do trójki poniżej tego miejsca też raczej pozostawia wiele do życzenia). 

 

Zawsze mogą spróbować z helikopterem ;-) :

 A tak poważnie, to meteogram dla Szczyrku daje jakieś nadzieje, że jutro coś trochę może dopadać, a i temperatura może pozwoli na odpalenie lanc lub chociaż tej T40-tki, którą tam przestawili i może to częściowo rozwiąże problem. Zwykle jest tak, że znacznie łatwiej przygotować płaski stok niż bardziej strome miejsca, więc może tutaj też jest częściowo pies pogrzebany. Tu meteogram - można żałować, że temperatura powietrza nie jest równa temperaturze odczuwalnej:

 

Meteo1.JPG

Edytowane przez Cosworth240
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, moruniek napisał:

Co do SMR, mają jakiś systemowy problem z trójką, poniżej zdjęcie z 01.01.2018, tuż przed otwarciem tras. Nie do końca potrafią sobie poradzić z tym miejscem. Dwa dni wcześniej były tam odpalone lance i pracowali na 5 ratraków, efektu jak widać brak. Niestety ale mam wrażenie, że do końca tego sezonu raczej nic z tym już nie zrobią. Reszta tras jak dla mnie ok. To miejsce można w zasadzie ominąć jedynką (choć jej dojazd do trójki poniżej tego miejsca też raczej pozostawia wiele do życzenia). 

 

Moim zdaniem trochę to jest winą tego, że Słowacy wolą naśnieżyć jedną trasę dobrze, niż dwie średnio - i teoretycznie wydaje się to mądrym posunięciem. Jednak trochę się mści, bo gdy na jednym odcinku jest masa ludzi, to nie dość że śnieg niszczony jest przez narciarzy 2-krotnie szybciej, to i styl jazdy narciarzy się zmienia. Gdyby tam było pusto, połowa tych doświadczonych narciarzy, wzięłaby tą ściankę na 1 zakręt i ubytki w śniegu byłyby dużo mniejsze. A teraz, gdy nie chodzą orczyki z Czyrnej, nie działa wariant "3d", nie działa "Bieńkula", wszyscy z konieczności ześlizgują się tym odcinkiem do gondoli. Mimo że naśnieżony był dobrze, to przy tej temperaturze jest to nieuniknione.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cosworth240 napisał:

Zawsze mogą spróbować z helikopterem ;-) :

 A tak poważnie, to meteogram dla Szczyrku daje jakieś nadzieje, że jutro coś trochę może dopadać, a i temperatura może pozwoli na odpalenie lanc lub chociaż tej T40-tki, którą tam przestawili i może to częściowo rozwiąże problem. Zwykle jest tak, że znacznie łatwiej przygotować płaski stok niż bardziej strome miejsca, więc może tutaj też jest częściowo pies pogrzebany. Tu meteogram - można żałować, że temperatura powietrza nie jest równa temperaturze odczuwalnej:

 

Meteo1.JPG

Czyli jutro możliwe że znowu zamkną wszystko ze względu na wiaterek. W porywach tylko 100km/h. Ciekawe czy dzisiaj podadzą jakieś info o takiej możliwości. Osobiście wątpie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj spólne nartowanie w gronie : @bolec z żonką @Jasiek i @keisyzrk :):) . Na początku lekko twardo ale potem popuściło troszkę i było bardzo ok. Na pierwszym miejscu zdecydowanie jedynka bez przetarć , dużo śniegu ze sławną już końcówką na której jednak nie trzeba zdejmować nart. Dziękuję chłopakom za mile spędzony wspólnie czas. Poniżej kilka fotek z samej jedynki dla tych co dzisiaj tylko przed monitorami 🙂

Pozdrawiam Bolec 

CA7F4E22-4B78-4559-8043-92C212978A32.jpeg

E0EA8307-475D-4077-B0CC-6FECAED7840D.jpeg

A1476616-70D3-4B39-B625-B2856A5BB004.jpeg

9A5A265C-3ADA-4EAB-A3F1-A5E529E37C71.jpeg

  • Like 13
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dzisiaj byłem. Ludzie pouciekali? O 8:15 na parkingu pod gondolą pusto, no, 2 rzędy aut. Parking na Julianach pusty o godz. 9:00

Trasy od otwarcia do tak 10:30 super - zmrożone, jeździło się dobrze.
Później też nie było źle, muld brak (bo nie miał kto porobić, ludzi mało). 
Najlepsza trasa to 1. Przyzwoita do samego końca, na dole jednak dożynki. 

 

1.jpg

IMG_20180102_103137.jpg

IMG_20180102_103139.jpg

  • Like 8
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jasiek napisał:

Co wy chcecie od tych warunków... nie wiem. Jest zarombiście. 

Za połowiczne relacje podziękuję.... Niestety, ale są bezwartościowe....9_9
Mam wrażenie że mylisz ocenę "fan`u" z jazdy z warunkami. A to 2 zupełnie inne rzeczy.
Ja też uwielbiam czasem takie mocno wiosenne warunki ale zwykle wybieram je z pełną świadomością i wtedy jest "zarombiście" ;)

19 godzin temu, andy-w napisał:

Może się mylę, ale z tego co wiem to GOPR przed sezonem zatwierdza, opiniuje trasę, zabezpieczenia na niej i po zatwierdzeniu dopuszcza do użytkownia, ale w sezonie raczej nie ma już żadnego wpływu na to czy trasa może być otwarta w danym dniu lub zamknięta z powodu złych warunków. O tym decyduje wyłącznie właściciel ośrodka.

Kiedyś bywało tak przynajmniej w niektórych ośrodkach że pierwszy i ostatni zjazd trasą każdego dnia odbywał goprowiec, który rano sprawdzał czy trasa jest należycie zabezpieczona a po południu czy nikt nie został na trasie i czy można bezpiecznie ratrakować...
Fakt, że ostatnio nie przypominam sobie żebym na taki objazd natrafił ale moim zdaniem to był akurat dobry zwyczaj...
Może chociaż w Szczyrku ogrodziliby ten "ziemny" fragment... :/ 

Edytowane przez shuger
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Cosworth240 napisał:

A tak poważnie, to meteogram dla Szczyrku daje jakieś nadzieje, że jutro coś trochę może dopadać, a i temperatura może pozwoli na odpalenie lanc lub chociaż tej T40-tki, którą tam przestawili i może to częściowo rozwiąże problem. 

Meteo1.JPG

Jeśli ta pogoda się sprawdzi, to obawiam się, że nic nie naśnieżą. Opady też mogą  niewiele dać. Przy takim wietrze armaty i lance nie mogą pracować (szczególnie te na trasach 4 i 7, ale domyślam się, że nic nie ruszy). A śnieg, który spadnie, może być wywiany. Taki problem był w tym sezonie na Małym Skrzycznem - spadło sporo śniegu, ale większość wywiało do lasu - dlatego cały czas nie ruszyły orczyki i trasa. 

Co do naśnieżania, to w ośrodku mieli jedynie 3-4 niecałe dni, kiedy mogli śnieżyć. Ścianka na trójce jest mocno problematyczna - domyślam się, że poprawią to po sezonie. Niestety przy nowych trasach i systemach naśnieżania często wychodzą takie błędy, których nie da się przewidzieć. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj SMR, umiarkowana ilość ludzi, twardo do godziny 12-13, później zaczęło „puszczać” i zrobiło się zdecydowanie lepiej. Wszystkie przetarcia do ominięcia, wyjątkiem może być końcówka 1,3 tam trzeba mocno kombinować… Na pytanie, czy mi nie szkoda nart, odpowiem tak: mam narty, których byłoby mi szkoda, mam narty, których mi nie szkoda, dzisiaj zabrałem te drugie. Wspólne nartowanie w miłym towarzystwie @bolec i @Jasiek, naprawdę rekompensuje wszelkie przetarcia :).

IMG_8375.JPG

IMG_9735.JPG

IMG_6177.JPG

IMG_9155.JPG

IMG_2804.JPG

IMG_2054.JPG

IMG_2099 2.JPG

IMG_1800.JPG

  • Like 15
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...