Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, mamad napisał:

I właśnie znów potwierdziłeś. Ośrodek w budowie i jak pisałem są pewne niedociągnięcia. System naśnieżania też ma wady. Jeśli tego nie akceptujesz przyjedz za 3 lata wtedy po skończonej inwestycji i te wady uda im się wyeliminować. Co do ceny myślisz że to jest pełna cena?? Zapewne się zdziwisz.

No cóż, nie dogadamy się, bo mamy całkiem inne rozumienie pewnych pojęć. Zarówno odnośnie tego czy jest to budowa, a także ceny. Zgodnie z tym co piszesz to nie mógłbym ocenić 90% ośrodków, bo w prawie każdym są prowadzone co roku mniejsze lub większe inwestycje. Co to niby znaczy, że to nie jest pełna cena. Jest to pełna cena na ten rok, nie ma przecież żadnej zniżki związanej z "budową". Za rok oczywiście może być wyższa.

Edytowane przez Przemekc1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Przemekc1 napisał:

 To nie jest żaden plac budowy tylko otwarty ośrodek narciarski z karnetami w pełnej cenie i tak należy go oceniać. 

Z tą pełną ceną to chyba nie do końca, pewnie jeszcze wzrośnie. Bo 79 zł za tyle tras to naprawdę nie jest dużo. Plus jeszcze dodatkowo zbierane punty na gopassie. Dla porównania Jaworzyna Krynicka cena karnetu 110 zł. Długo wahałem się przed wyjazdem pomiędzy Szczyrkiem a Krynicą i cena karnetu w Szczyrku mocna zaważyła na decyzji o udaniu się właśnie tam. Dodam tylko, że nie żałuję wyboru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferie feriami, ale prawda też jest taka, że uruchamiając orczyki na Julianach oraz w Czyrnej przynajmniej część kolejek zostałaby rozładowana. Warunki pogodowe są, brak jest raczej chęci ze strony zarządzającego ośrodkiem. Do tego doszła silna akcja promocyjna w mediach i sprzedaż produktu w postaci 40 kilometrów tras - co spowodowało ściągnięcie całych rzesz nowych narciarzy. Sam wczoraj tłumaczyłem znajomym, że jak na pierwsze narty to może nie do końca jest dobre miejsce. 

Swoje robi też brak uruchomienia tras 8a i 9. Te plus czynny orczyk na Julianach spowodowałby odciążenia kanapy na Solisku. Tu nasuwa mi się jednak pytanie o przepustowość kanapy żółtej - czy nie powinni rozważyć docelowo jakiejś alternatywy (powstało wąskie gardło, które lubi się mocno korkować). Niebieska mogłaby zostać odciążona orczykiem na Julianach (a docelowo planowaną kanapą).

Uruchamiając orczyk w Czyrnej, plus czynna Bieńkula i trasa nr 1 w dobrym stanie - odciążyłoby pozostałą cześć ośrodka z jeżdżących narciarzy.

W Białce w okresie ferii przy czynnych wszystkich kanapach, spokojnie można się dobrze wyjeździć unikając pewnych miejsc, które się korkują (wiem bo jeździłem). W SMR wcześniej czy później trafiamy na zator (czy to przy wyciągu czy na trasie). Wjeżdżając gondolą i jadąc 1 w dół, musimy np. zwolnić by przejść przez drogę i wbić się na 3 do gondoli. Nie mamy alternatyw, nie dlatego że się nie da, tylko i wyłącznie dlatego, że ktoś z zarządzających ośrodkiem podjął taką a nie inną decyzję.     

To tyle mojego wywodu, a od środy do soboty i tak będę tam jeździł. W mojej ocenie sprzedając sezonówkę wprowadzili w Polsce nowy standard, umożliwiając osobą dużo jeżdżącym jazdę za relatywnie małe pieniądze - czekam na ruchy innych ośrodków narciarskich w tym zakresie. 

Pozdrawiam

Edytowane przez moruniek
coś tam
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jusik2002 napisał:

Mietek A Ty byłeś w SMR ??? @janek57 pisze bzdury ?? Twoje tezy są bardzo ciekawe ale bardzo bardzo często mijają się z prawdą. Obecnie w SMR wszystko szwankuje i zdecydowanie bardzo dużo jest do zmiany. Ale co tu będziemy opowiadać takiemu ekspertowi.......

Cześć

Chciałem Ci odpowiedzieć ale wcześniej poczytałem sobie twoje posty aby spróbować znaleźć wspólny język. Niestety większość to pytania albo krytyka a czasami po prostu krytykanctwo tak, że wybacz. A co do ostatniego zdania. wniosek słuszny tylko dlaczego piszesz w liczbie mnogiej? Jesteś przedstawicielem jakiejś organizacji?

Mnie żeby podjąć decyzję o nie jechaniu w tym roku do Szczyrku wystarczył jeden telefon a był pomysł organizowania tam imprezy warsztatowej. Ty jeździsz i narzekasz cały czas. Nie widzisz tu jakiejś sprzeczności czy nawet schizofreni w Twoim działaniu/podejściu? Ja tego po prostu nie rozumiem.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fredek321 napisał:

Niestety nie stać mnie na dwa tygodnie w Alpach w takich warunkach lokalowo - jedzeniowych jak w Szczyrku. Słowo niestety jest tu bardzo ważne.

Cześć

Słowa, które cytujesz nie są moje słowa Fredku Drogi.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Filipowsky Official napisał:

Pierwszy raz widziałem jak w polskich górach ratraki przygotowują trasę (golgota) pracując na linach asekuracyjnych . Po co te liny skoro nachylenie trasy najwyżej średnie ?

Ratrak pracuje na linie dla własnego bezpieczeństwa. http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,23004924,ratrak-zawisla-na-nawisie-snieznym-nartostrada-zamknieta.html

Ratrak niezabezpieczony może zsunąć się wraz ze śniegiem. Wydaje mi się, że był taki wypadek, chyba w Wiśle i obsługujący ratrak zginął

1 godzinę temu, Przemekc1 napisał:

ale litości z tą budową. Gdzie tam jest coś niby w tym momencie budowane?

Budowa trwała całe lato i jesień. Nartostrady po budowie, to przeorany grunt. Gdy sytuacja wróci do normy (trawa) kamieni będzie dużo mniej lub w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, fredek321 napisał:

Masz rację to słowa Janka. Niestety nadal mnie nie stać ;)

Cześć

Co nie zmienia faktu, że nie masz racji chyba, że jesteś miłośnikiem wypasionych hoteli - wtedy zwracam honor.

Gdybyś napisał, że problemem jest droga lub cena karnetu możemy dyskutować ale akurat mieszkanie i jedzenie można opędzić naprawdę taniej niż w Polsce.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie po to jest forum aby po przeczytaniu różnych postów i postaw w podejmowaniu decyzji ,ruszyć głową i jechać tam gdzie chociaż w przybliżeniu będzie tak jak tego oczekuje.A tak przy okazji, to takie ostre czasami wymiany zdań są lepsze od najdroższych lekcji instruktorów.😴

 

43 minuty temu, mamad napisał:

No i to są właśnie piękne dwa podejścia z głową. Cena śmieszna niestety z niedociągnięciami kolega się liczył i jest zadowolony. Pełna cena online to może być i 120, 140 zł w kasie ze 160 zł. Ja osobiście bym się nie zdziwił. Ale jeszcze z 3 lata do tego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mitek napisał:

Gdybyś napisał, że problemem jest droga lub cena karnetu możemy dyskutować ale akurat mieszkanie i jedzenie można opędzić naprawdę taniej niż w Polsce.

Mam na myśli całość. Co do mieszkania, w Szczyrku mieszkamy w małym pensjonacie. Do dyspozycji mamy duży dwupokojowy apartament z łazienką, dużym płaskim TV, WiFi, sauną w cenie. Do tego dwa posiłki, śniadanie szwedzki stół i trzydaniową obiadokolację. Właściciel dowozi do wyciągów w cenie pobytu. Opłata za 14 noclegów, 14 śniadań i 14 obiadokolacji dla 3 osób to 5530. Cenę karnetów podałem wcześniej - 2198 złotych. Na miejscu wydaliśmy dodatkowo około 800 złotych. Razem około 2000 euro, bez dojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Budowa trwała całe lato i jesień. Nartostrady po budowie, to przeorany grunt. Gdy sytuacja wróci do normy (trawa) kamieni będzie dużo mniej lub w ogóle.


Wezcie przestancie.....Gdyby to był pierwszy na świecie, a przynajmniej w Beskidach, ośrodek, w którym w lecie prowadzono roboty ziemne to może bym uwierzył, że 'się nieda'. Ale takie roboty prowadzono w KAŻDYM ośrodku w okolicy. I jakoś trasy były w dobrym stanie. TMR chciał na sile uruchomić ośrodek w grudniu, bo sprzedane sezonówki bo gratisy bo reklama bo prezydent... wpuszczono ratraki na błoto i efekt kamienistych tras jest do teraz. Dziwne ze fachowcy z profesjonalnej firmy się na to zdecydowali... no ale pożyjemy zobaczymy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mig12345 napisał:

TMR chciał na sile uruchomić ośrodek w grudniu, bo sprzedane sezonówki bo gratisy bo reklama bo prezydent... wpuszczono ratraki na błoto i efekt kamienistych tras jest do teraz. 

 

 

Dobrze napisane;),  ale i tak trudne do zrozumienia dla sporej ilości osób piszących tu na forumO.o. BO PRZECIEŻ JEST BUDOWA:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mig12345 napisał:


Wezcie przestancie.....Gdyby to był pierwszy na świecie, a przynajmniej w Beskidach, ośrodek, w którym w lecie prowadzono roboty ziemne to może bym uwierzył, że 'się nieda'. Ale takie roboty prowadzono w KAŻDYM ośrodku w okolicy. I jakoś trasy były w dobrym stanie. TMR chciał na sile uruchomić ośrodek w grudniu, bo sprzedane sezonówki bo gratisy bo reklama bo prezydent... wpuszczono ratraki na błoto i efekt kamienistych tras jest do teraz. Dziwne ze fachowcy z profesjonalnej firmy się na to zdecydowali... no ale pożyjemy zobaczymy.
 

 

Michał,

na sąsiednim forum obiecałem Ci, że jak uruchomią choć jeden orczyk w tym sezonie to stawiam Ci czteropak Brackiego. Jakby co, to jestem od środy do soboty i z zobowiązania się chętnie wywiążę. Orczyk na Małe Skrzyczne działa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich maniaków białej jazdy , nie znalazłem nigdzie informacji , czy na SON-ie ratrakują od 16-18 ? Czy jazda po 18 jest na wyratrakowanym stoku ? Wiem , że można jeździć tylko na tej trasie gdzie jest gondola ale , czy stok na jazdę wieczorną jest przygotowany i czy jest dużo narciarzy ? Przepraszam jeżeli źle szukałem informacji i nie znalazłem ale wybieramy się jutro na jazdę wieczorną a że jesteśmy z daleka to wiadomo nie chcemy jechać na darmo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, sa1at napisał:

Witam serdecznie wszystkich maniaków białej jazdy , nie znalazłem nigdzie informacji , czy na SON-ie ratrakują od 16-18 ? Czy jazda po 18 jest na wyratrakowanym stoku ? Wiem , że można jeździć tylko na tej trasie gdzie jest gondola ale , czy stok na jazdę wieczorną jest przygotowany i czy jest dużo narciarzy ? Przepraszam jeżeli źle szukałem informacji i nie znalazłem ale wybieramy się jutro na jazdę wieczorną a że jesteśmy z daleka to wiadomo nie chcemy jechać na darmo .

Tak trasy ratrakowane, całkiem przyjemnie się jeździ. Jednak w ferie ślaskie sporo ludzi było i wiadomo, że z czasem trochę rozjeżdżą stoki. Dostępne są dwie trasy 1 czerwona i niebieska 3. Swoja drogą po 16 akurat jak kupowałem karnet to wyjeżdżały ratraki i wyglądało to całkiem imponująco jak 3 maszyny jednocześnie ubijały jedną trasę ^_^

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

15 godzin temu, janek57 napisał:

Tylko ,ze tutaj opinie piszą tez bywalcy alpejskich stacji narciarskich i w porównaniu z nimi SMR z tłumem narciarzy i dosyć słabo przygotowanymi trasami wychodzi blado. Byłeś kiedyś na nartach w Alpach? Lubię jeździć nartach na polskich stokach ,ale nie w tłumie narciarzy . Narty w Alpach to ,,wyższa liga'' . Trzeba raz tam w roku pojechać i tyle. Wtedy SMR w czasie ferii przestanie być atrakcyjny.

Alpy nie są mi obce, byłem i w tym roku w marcu też będę. Nie byłeś w SON a się wypowiadasz. To że są kolejki w pełni akceptuje są ferie i niestety w dużych ośrodkach w Polsce tak jest. Ja nikogo do odwiedzania tej stacji nie namawiam, ale nie lubię jak ktoś bzdury wypisuje. Nie zamierzam się sprzeczać, bywałem w Szczyrku kiedyś i dalej będę. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał,
na sąsiednim forum obiecałem Ci, że jak uruchomią choć jeden orczyk w tym sezonie to stawiam Ci czteropak Brackiego. Jakby co, to jestem od środy do soboty i z zobowiązania się chętnie wywiążę. Orczyk na Małe Skrzyczne działa.
Pozdrawiam
Rozumiem ze to następny tydzień?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mig12345 napisał:
2 godziny temu, moruniek napisał:
Michał,
na sąsiednim forum obiecałem Ci, że jak uruchomią choć jeden orczyk w tym sezonie to stawiam Ci czteropak Brackiego. Jakby co, to jestem od środy do soboty i z zobowiązania się chętnie wywiążę. Orczyk na Małe Skrzyczne działa.
Pozdrawiam

Rozumiem ze to następny tydzień?

Tak od 21 do 24 lutego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, fredek321 napisał:

Mam na myśli całość. Co do mieszkania, w Szczyrku mieszkamy w małym pensjonacie. Do dyspozycji mamy duży dwupokojowy apartament z łazienką, dużym płaskim TV, WiFi, sauną w cenie. Do tego dwa posiłki, śniadanie szwedzki stół i trzydaniową obiadokolację. Właściciel dowozi do wyciągów w cenie pobytu. Opłata za 14 noclegów, 14 śniadań i 14 obiadokolacji dla 3 osób to 5530. Cenę karnetów podałem wcześniej - 2198 złotych. Na miejscu wydaliśmy dodatkowo około 800 złotych. Razem około 2000 euro, bez dojazdu.

jeżdzą do Livigno na freeski wydawalam za nocleg+skipass jakies 250 euro za osobe...jedzenie i dojazd swój, poza freeski jakies 400 euro bodajze za mieszkanie i skipass, w kazdym razie za granicę jak jezdze staram sie bez freeski znaleźć oferte gdzie na osobe wydam za mieszkanie i skipass około 2000 zł - czasem jest to miedzy 1600 a 2200, zalezy gdzie co i jak

ale w takiej VG, 15 mminut spacerem z nartami od Saslongu zaplaciłam 155 euro za mieszkanie +285euro skipass = niecałe 2000 zł, jedzenie kupwlam na miejscu, a poziom jazdy....zero kolejek, najdluzej stałam pół minuty, a tak to pusto - mowie o połowie grudnia.

Osobicie jezdze do Szczyrku od 14 lat co roku, mimo niedociągnieć ktore są, uwielbiam tu przyejdzac, kolejki do wyciagow mnie troche irytują no ale co zrobic..jadąc w tym terminie moglam sie tego spodziewać. Rano jest w okej, pozniej jak jezdze sama to na single line mam wrazenie ze idzie szybciej. dzisiaj na COSie troche ludu bylo, ale warunki bajeczne

 

4 godziny temu, sa1at napisał:

Witam serdecznie wszystkich maniaków białej jazdy , nie znalazłem nigdzie informacji , czy na SON-ie ratrakują od 16-18 ? Czy jazda po 18 jest na wyratrakowanym stoku ? Wiem , że można jeździć tylko na tej trasie gdzie jest gondola ale , czy stok na jazdę wieczorną jest przygotowany i czy jest dużo narciarzy ? Przepraszam jeżeli źle szukałem informacji i nie znalazłem ale wybieramy się jutro na jazdę wieczorną a że jesteśmy z daleka to wiadomo nie chcemy jechać na darmo .

2 strony wczesniej pisałam:

18 godzin temu, Chrumcia napisał:

Byłam na jeździe nocnej i tak...

była to moja pierwsza nocna jazda, na zawodach volvo wygralam skipass na jazde wieczorną, po zarejestrowaniu go na gopass nie widzialam zeby ta jazda na nib byla, ale pani w kasie w poniedzialek powiedziala mi ze jest na nim, no wiec dzisiaj nastawilam sie na wieczorne szusy.

Dodam jeszcze ze rano pojezdzilam od 9:15 około, dojechalam na gondole skibusem po raz pierwszy, pierwsze zjazdy bez duzych kolejek, pozniej wchodzilam przez single line - jeździlam sama, przy okazji przez single line przeszła pani instruktor z 6 dzieci....dwoje z nich straaaasznie sie pchało pomimo zwracania im uwagi przeze mnie, w koncu 4 w nich mnie wyprzedziło....spytałam pana z obslugi czy single line obowiązuje szkołki, powiedział ze nie....raz wyjechalam na MS, ale duzo ludzi bylo i troche zmarzłam, pojechalam sie zagrzac, zjesc, wypic herbate i po 12 skonczylam jazde bo byly za duze kolejki..nie chcialo mi sie stac.

17.45 byłam pod gondolą, tłumy juz na parkingu i przed bramkami. 18 wybiła, w koncu doszlam do bramki i karnet nieaktualny....padły słowa na k...bo sie zdenerwowałam.... tłum za mną wiec przeszłam górą bramki, pierwszy zjazd czerwoną, wyratrakowaną, rozdziewiczanie :) zjechalam do infocentrum, powiedziałam co i jak, Pani powiedziala ze powinno byc okej, pobawila sie skipassem i mowila ze bedzie działać. podziekowalam, poszlam do gondoli i powtorka z rozrywki....przeszlam znowu gorą, zjechalam niebieską i do infocentrum. pani zdziwiona....powiedziala zebym sprobowala jeszcze raz, jak nie pojdzie to mi wymieni, podeszlam tym razem do innej bramki i zadziałało :P jade gondolą...gondola stanęła...okazało sie ze jakis snowboardzista tak wsadził deske ze nie mogli jej wyciągnąc....pojezdzilam do 21, trasy na początku super, ale szybko sie rozjezdzaly, ludzi nie az tak duzo, nie bylo duzych kolejek, im pozniej tym mniej ludzi. na sam koniec juz na bieżąco bez zadnej kolejki. jutro chyba teraz na wieczor pojde, bo w piatek jade dalej

jezdze od 14 lat do Szczyrku przynajmniej raz w roku, od okolo 4-5 lat przynajmniej 2 ;)

uwielbiam tu jezdzic :)

 

zapomnialam dodać ze na wieczornej wiecej km zrobilam niz w ciagu dnia :P co prawda tylko o kilka km, ale zawsze :P

 

Moze i dzisiaj sie wybiore jeszcze na nocną, zobacze po obiedzie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...