Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, ptk89 napisał:

Tak z ciekawości - jakie zalety mają lance względem armat? Oczywiście poza kwestią ekonomiczną, bo to już wiem.

Armatki śnieżne są do naśnieżania dużych powierzchni, gdziekolwiek je ustawisz i  jest dostęp wody. Olbrzymi zasięg rozrzutu oraz zakres kątów wychylenia umożliwia równomierne naśnieżanie dużej powierzchni stoku. W ten sposób można osiągnąć nie tylko jednolitą jakość śniegu lecz również uprościć przygotowanie trasy - to jej główna zaleta.

 

Mogą one być montowane na wysięgnikach, wieżach oraz ramionach lub też zapewniać wysoką mobilność po montażu na podwoziu. Zasięg rozrzutu oraz szeroki kąt naśnieżania można regulować w zakresie 16 stopni regulacji, co zapewnia najlepszy śnieg nawet przy zmiennych warunkach zewnętrznych - to jej nastepna zaleta.

Edytowane przez andrzej1982
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Piotr1 napisał:

Armatki potrzebują prądu i ludzi a lance nie. Armatki mogą naśnieżać przy wyższej temperaturze.

Jeśli lance nie potrzebują prądu to na jakiej zasadzie działają? Perpetuum mobile?  Woda na górę stoku też się sama wtłoczy?

Edytowane przez Spiochu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Spiochu napisał:

Jeśli lance nie potrzebują prądu to na jakiej zasadzie działają? Perpetuum mobile?  Woda na górę stoku też się sama wtłoczy?

Ze strony Lenko:

W przypadku systemu opartego na armatkach wentylatorowych lub lancach z kompresorem:

  • pompownia
  • rurociąg wodny z hydrantami
  • instalacja linii elektrycznej ze skrzynkami elektrycznymi
  • węże wysokociśnieniowe
  • przewody zasilające armatki

W przypadku systemu opartego na lancach bez kompresora:

  • pompownia wysokiego ciśnienia
  • rurociąg wodny z hydrantami
  • kompresor zbiorczy dla wszystkich armat
  • rurociąg na sprężone powietrze
  • węże wysokociśnieniowe do powietrza i wody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

A ja mam pytanie (może niemądre, ale wolę się upewnić) odnośnie "sezonówki". Mam już gopass, kupiłem płacąc kartą, czyli - rozumiem - mam już naładowaną sezonówkę na gopass, czy przyjdzie pocztą osobno nowa karta?

Jeżeli masz już aktywną kartę to wszystko działa i druga nie przyjdzie 😉 No chyba, że nowe konto zakładałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Stusi napisał:

Jeżeli masz już aktywną kartę to wszystko działa i druga nie przyjdzie 😉 No chyba, że nowe konto zakładałeś.

Nie, nie zakładałem. Czyli jest jak myślałem, ale - wiesz - u nas wszystko jest możliwe... I tak jak zadziała, będę pozytywnie zaskoczony. Na szczęście SMR nie jest obsługiwany przez firmę państwową...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, keisyzrk napisał:

Solisko powita nas nowym "okrąglakiem"

 

Zrzut ekranu 2018-11-19 o 10.48.48.png

Tak naprawdę oferta gastronomiczna to na dziś największa obok przygotowania tras (pracują ale już nad wzmocnieniem śnieżenia) słabość ośrodka. Ale może to i atut. Dzięki temu (nie licząc ferii) mniej jest pikników typu Białka, dla których narty są tylko dodatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Tak naprawdę oferta gastronomiczna to na dziś największa obok przygotowania tras (pracują ale już nad wzmocnieniem śnieżenia) słabość ośrodka. Ale może to i atut. Dzięki temu (nie licząc ferii) mniej jest pikników typu Białka, dla których narty są tylko dodatkiem.

Osobiście wolę jak piknikują w knajpach, niż mieliby zalegać na trasach 😉

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mam cholerne nerwy na SMR. Teraz to powinno wszystko pachnięć, czekać na otwarcie, a kopce śniegu na KAŻDEJ trasie rosnąć w oczach. Tymczasem od 3 dni mróz, a oni śnieżą jakieś 1500 metrów przy chyba 19km, które są w całym ośrodku. Do tego kuźwa 19 listopada kładą kostkę czy stawiają talerzyki przy gondoli. Kuźwa no takie rzeczy to powinny być zrobione grubo miesiąc wcześniej.

Zobaczycie przyjdzie halny w grudniu i będzie płacz, jacy oni biedni bo nie mieli kiedy przygotować ośrodka. Ze swoim podejściem to chyba chcą przebić te cyrki przy Buczynce w Korbielowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ptk89 napisał:

Ja osobiście mam cholerne nerwy na SMR. Teraz to powinno wszystko pachnięć, czekać na otwarcie, a kopce śniegu na KAŻDEJ trasie rosnąć w oczach. Tymczasem od 3 dni mróz, a oni śnieżą jakieś 1500 metrów przy chyba 19km, które są w całym ośrodku. Do tego kuźwa 19 listopada kładą kostkę czy stawiają talerzyki przy gondoli. Kuźwa no takie rzeczy to powinny być zrobione grubo miesiąc wcześniej.

Zobaczycie przyjdzie halny w grudniu i będzie płacz, jacy oni biedni bo nie mieli kiedy przygotować ośrodka. Ze swoim podejściem to chyba chcą przebić te cyrki przy Buczynce w Korbielowie.

 

48 minut temu, Spiochu napisał:

To już taka firma.Niewiele lepiej jest od lat na Chopoku. Oszczędne śnieżenie wybranych kilku tras. Przed czy po sezonie zamknięte często są nawet trasy z naturalną pokrywą śniegu. Podobnie jak w do Zakopanego, cepry i tak przyjadą...

Ale marudy jesteście 😱 Czy nie wpadło Wam do głowy, że nie wynika to z opieszałości Inwestora, tylko z wszechobecnej biurokracji. Że chcą zrobić wszystko jak najszybciej?
Gdyby miało to wyglądać tak jak piszecie, to wiele inwestycji, które są teraz kończone, powstałyby w przyszłym roku.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ptk89 napisał:

Ja osobiście mam cholerne nerwy na SMR. Teraz to powinno wszystko pachnięć, czekać na otwarcie, a kopce śniegu na KAŻDEJ trasie rosnąć w oczach. Tymczasem od 3 dni mróz, a oni śnieżą jakieś 1500 metrów przy chyba 19km, które są w całym ośrodku. Do tego kuźwa 19 listopada kładą kostkę czy stawiają talerzyki przy gondoli. Kuźwa no takie rzeczy to powinny być zrobione grubo miesiąc wcześniej.

Zobaczycie przyjdzie halny w grudniu i będzie płacz, jacy oni biedni bo nie mieli kiedy przygotować ośrodka. Ze swoim podejściem to chyba chcą przebić te cyrki przy Buczynce w Korbielowie.

W zeszłym roku było to samo i ... nie zdążyli z naśnieżaniem.

My tu możemy gadać, ale prawdopodobnie (a nawet bardzo prawdopodobnie) wynika to z procedur urzędniczych: pozwolenia, uzgodnienia, itp. Dlatego roboty nie ruszyły równolegle od razu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje olać oba ośrodki SON i Chopok, zawsze jak tam jestem jest mrowie ludzi, wreszcie pojezdze swobodnie. Dla wszystkich niezadowolonych proponuje wziąść kredyt z banku , odkupić od nich ośrodek, to jest spólka przy dobrej cenie na pewno sprzedadzą, i śnieżyć cały rok, ja chętnie przyjadę w listopadzie czy maju

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PTK wydaje mi się że dobrze robią z tym śnieżeniem 2. Nie popełniają błędów z zeszłego roku. Trasę i tak naśnieżać trzeba, a zapewne spodziewają się odwilży. Na 1100 śnieg raczej zostanie. Zbiornik będzie znowu pełny i zaczną naśnieżać inne partie.

Naśnieżanie tmr zawsze jest wg. Schematu. Mają system mogą planować.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...