Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

zjechał ktoś jedynką? Jazda normalna czy na szutrówkach?

pozdrawiamM

Jeździłem w sobotę mimo zamknięcia trasy, przed opadami warunki lepsze niż na czynnej dwójce ale "szuter" mimo wszystko, zjechałem krawędzie ale nie ważne przejazd tą trasą jest lepszy niż seks.

Pozdrawiam miłośników trasy przez Młaki. Do zobaczenia na "1" i Bieńkuli w sobotę. Proszę nie blokować środkowej ścianki przed przejazdem przez las i skoczni K-20 przed dolną polaną. :), :), :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:angry:

V8F8wXZ.jpg

Nikt nie pilnuje parkingu, co skutkuje zmniejszoną pojemnością i brakiem możliwości wyjazdu, bo auta stoją gdzie się uda nawet na wjeździe.

Wyjazd z parkingu o 11:30 zają mi pół godziny.

A tak myślałem czy się nie kopnąć jutro od Szczyrku, dzięki za pomoc w podjęciu decyzji:applause:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marboru, nie mam profesjonalnej kamery, ale mam trasy: kultowa "1" przez Młaki

Podkład muzyczny w oryginale aby podkreślić doznania z jazdy tą najlepszą trasą w Beskidach według mnie.

Coś pięknego, a co do najlepszej trasy to zgadzam się zdecydowanie :wink:. Zazdrość, że macie tak blisko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marboru, nie mam profesjonalnej kamery, ale mam trasy: kultowa "1" przez Młaki

Podkład muzyczny w oryginale aby podkreślić doznania z jazdy tą najlepszą trasą w Beskidach według mnie.

Darek a ja myślę że oryginalnym podkładem torowałeś sobie drogę do dołu :tongue:

Całkiem ci to wychodziło

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marboru, nie mam profesjonalnej kamery, ale mam trasy: kultowa "1" przez Młaki

Podkład muzyczny w oryginale aby podkreślić doznania z jazdy tą najlepszą trasą w Beskidach według mnie.

Jak dzieci, qva, jak dzieci :crazy:, (też tak mam :laughing:).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marboru, nie mam profesjonalnej kamery, ale mam trasy: kultowa "1" przez Młaki

Podkład muzyczny w oryginale aby podkreślić doznania z jazdy tą najlepszą trasą w Beskidach według mnie.

Odgłosy.... "paszczą" - wskazują na dosyć mocne uzależnienie... tzw. nartoholizm :biggrin: :applause: :applause: :applause:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góralu a czy te czarne punkty na śniegu to aby minerały były ?

Jeżeli tak to jak to możliwe przy takim opadzie śniegu ?

Czy na trasie którą także lubię śnieżyli w tym sezonie cokolwiek ?

Dwójka w połowie trasy, na rozwidleniu przy "3" zasypana kamieniami. Mówię to z premedytacją, niech słowacy sobie radzą z krytyką za to,że Bieńkuli nie śnieżyli. Przed ścianką na "1" zwolniłem o nie, no przecież nie z powodu ścianki - łupało pod nartami, ale co tam, rzadko można tam pośmigać. To ciemna strona dzisiejszego wypadu, narty do serwisu. Na Pilsku zostawię jutro ślad D2 Sl, wracają do łask, wolę je zajechać niż oddać w inne nogi w tak niskiej cenie. Ogólnie po stronie Czyrnej gorzej ze śniegiem, za to doskonałej jakości, jadąc do Suchego na kiełbaskę czuje się różnicę między naturalnym i sztucznym ale tam żadnych przetarć i kamieni. Te wcześniej opisane to kamienie nie kamyczki i głazy. To znaczy na trasie spoko, tylko wpadasz na ściankę na zniwelowanym odcinku dwójki i przed ścianką na "1" to uważaj. Ale i tak warto było poświęcić ślizgi, krawędzie w porządku, resztę się zrobi. Poza tym w głowie mam już Fisher Motive lub Rossi.

Pozdro...

P.S.

Andi Jedynki nie śnieżą, tylko natura.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwójka w połowie trasy, na rozwidleniu przy "3" zasypana kamieniami. Mówię to z premedytacją, niech słowacy sobie radzą z krytyką za to,że Bieńkuli nie śnieżyli. Przed ścianką na "1" zwolniłem o nie, no przecież nie z powodu ścianki - łupało pod nartami, ale co tam, rzadko można tam pośmigać. To ciemna strona dzisiejszego wypadu, narty do serwisu. Na Pilsku zostawię jutro ślad D2 Sl, wracają do łask, wolę je zajechać niż oddać w inne nogi w tak niskiej cenie. Ogólnie po stronie Czyrnej gorzej ze śniegiem, za to doskonałej jakości, jadąc do Suchego na kiełbaskę czuje się różnicę między naturalnym i sztucznym ale tam żadnych przetarć i kamieni. Te wcześniej opisane to kamienie nie kamyczki i głazy. To znaczy na trasie spoko, tylko wpadasz na ściankę na zniwelowanym odcinku dwójki i przed ścianką na "1" to uważaj. Ale i tak warto było poświęcić ślizgi, krawędzie w porządku, resztę się zrobi. Poza tym w głowie mam już Fisher Motive lub Rossi.

Pozdro...

P.S.

Andi Jedynki nie śnieżą, tylko natura.

Góralu podziwiam Cię za desperację i jazdę w takich warunkach.

A TMR powinien się wstydzić i oddać Tobie i zapewne wielu innym narciarzom kasę za naprawę nart i skipass.

Otwarcie tras w takim stanie to maksymalna nieodpowiedzialność i chciwość. Żenada.

Wiecie zapewne z innego wątku skąd wróciłem i tam śniegu naturalnego nie jest więcej niż u nas po ostatnich opadach, ale przez 5 dni nie widziałem ani jednego minerałka i narty są w stanie idealnym bez ani jednej rysy po stronie ślizgu.

Mam nadzieję, że doczekamy tego w Szczyrku.

Edytowane przez andy-w
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczekamy się, jak zwolnią lub zagrożą zwolnieniem tych obiboków, którzy tam pracują przy tych trasach. Większość to pamięta czasy tzw. kart górniczych. Jak wtedy pracowali, tak i pracują do dziś - tzn. Czy się siedzi, czy się leży, tyle samo się należy. Sorry, może mam zbyt radykalne do tego podejście, ale bym zrobił nowy nabór do pracy w ośrodku, podobno jest bezrobocie. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest co mówisz...Właśnie wróciłem ze Szczyrku. Byłem 12 dni. Tak na prawdę to pojeździłem niewiele bo najpierw śniegu było mało, potem sypal jak poplony, że nie było w zasadzie frajdy z jazdy. Ale od ostatniej środy... bajka. W środę pojechałem na wieczorną Golgotę. Dawno nie pamiętam tak przygotowanej.... i pustej. Cuuudo. Każdy następny dzień obfitował w słońce i na prawdę fajne warunki. Najgorzej jeździło mi się na Skrzycznem. Masakra, zwłaszcza dolny odcinek. O ile FIS jeszcze jeszcze to średnio przygotowane Doliny i usiany minerałem wszelakiem odcinek od dolnej stacji zabytkowego Mullera do dolnej stacji krzeseł to masakra. Miła sprawa to karty na wszystko. Polewałem z tych setek ludków stojących na dole do krzesła w kolejce na pewnie półtorej godziny, kiedy można sobie podjechać np. do Soliska i kartę doładować bez żadnej kolejki.. ;-) Gwoli ścisłości... kto u licha w tym "cosiku" rządzi..? Jedna zblazowana baba w okienku kasy.. koleja na 200m a puste krzesła idą. Przejęli schedę po gacie..?Poza tym korki na wyjeździe ze Szczyrku... ja pierdziu! Wczoraj ok. 16 pojechałem na BK odwieźć narty syna do wypożyczalni. Wracając ok 17 zastal mnie korej niemal od samego Soliska. Do Akacjowej (gdzie mieszkałem) jechałem prawie godzinę! Myślałem, że mnie "góralsko kurwica" weźmie! Dziś ponoć kolega jechał z BK na Akacjową 2,5 h! Tam nie gondoli czy kanap a drogi potrzeba! Masakra jakaś! Ponoć to przez światła w Bystrej... Czy ludzie nie wiedzą, że można jechać prosto na Łodygowice i tam się wbijać na obwodnicę BB..? Qźwa ja ze śledziolandu jestem a wiem.Na koniec ciekawostka ... Mój ulubiony "krótki Julian" pozostaje. TMR nie planuje jego demontażu ani przebudowy na nowszy model, bo jest "solidną trwałą konstrukcją o bdb parametrach"... rozmawiałem z jakimś pracownikiem TMR w Czyrnej, wieczorową porą. Człek mówił po polsku ale z wyraźnym akcentem Słowackim. Nie wiem kto to był ale nie Hlavaty bo jego twarz znam. Plany rozbudowy obejmują także Węgierski w Brennej i ponoć są jakieś rozmowy o Szyndzielni. Więcej nie wydusiłem. W COSie pozostanie także Stary Muller. W każdym razie dopóki ośrodek będzie w rękach COS. Ten wyciąg to jak się okazuje oczko w głowie i nikt nawet nie myślał o jego unicestwieniu. Cieszy mnie to niezmiernie. Podobno także woj. Kons. Zabytków jest świadomy jego istnienia co odbieram jako osobisty sukces. Resztę żelastwa będą sukcesywnie wymieniać tak w COS jak i w SON. Szkoda, że nie dane nam było się gdzieś spotkać na żywo z SB czy Johnnym... Niestety nie miałem na miejscu dostępu do netu.. ;-)

SDC10274.jpg

SDC10283.jpg

SDC10274.jpg.cc210b65119815185f0395bfd212b097.jpg

SDC10283.jpg.c1fccd2788ff9097aa8045fe3ec1696e.jpg

Edytowane przez MOSTOSTAL
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mostostal,może następnym razem się uda.Ja non stop w robocie,łącznie z weekendami.Dopiero teraz zaczynam mieć więcej luzu. :)

Odnośnie Brennej i Szyndzielni - był już wczesniej taki plan,żeby to wszystko śpiąc wyciągami i trasami w jedno,ale się nie udało. Czemu? No wiadomo. Chodowca skoczków na brodzie... :mad::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam nadzieję, że się w końcu spotkamy na stoku!Co do spinania SON/COS z Brenną i Szyndzielnią to osoba z którą rozmawiałem dość jednoznacznie powiedziała mi, że to jest bardzo prawdopodobne ale wciąż w fazie rozmów. Patrząc na to jak sobie radzą w Szczyrku, śmiem twierdzić, że może się to udać. Oni nie mają przeciwwskazań, są spoza układów i mają niepowtarzalny atut w postaci grubych plików €.. ;-) To działa na wszystkich.. nawet na Wszawobrodych co widać po Czarnym Groniu czy Kanapie na Skrzyczne. Żal zad gniecie, że trzeba w ten sposób załatwiać sprawy w Naszym Kraju ale skoro nie można inaczej...? W końcu jakby do to będzie na nich.. ;-)

SDC10350.jpg

SDC10350.jpg.eb814cb04ebb3b9e109d4c38a9e480e2.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...