Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 16/17


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, ptk89 napisał:

W tym samym czasie patrzę na kamerkę w SON i widzę 3-4 armatki. W COS to samo. 

Myślę że jeśli chodzi o porównywanie obecnego naśnieżania w Białce oraz Szczyrku (SON) to tak naprawdę głupotą jest jego porównywanie. Na ten temat spokojnie będziemy mogli porozmawiać za rok kiedy ośrodek TMR-u także będzie posiadał potężny system naśnieżania (zobaczymy na ilu trasach w przyszłym sezonie). Owszem zgadzam się się że jest zdecydowanie za mało tych armatek, ale jeśli tyle już wytrzymali i jakoś dawali radę, to ten sezon też przetrzymają, a nie widzę sensu dokupywania dodatkowych, armat jak tak mogły by one później nie znaleźć zastosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ptk89 napisał:

Bez ujmowania nikomu i niczemu taki Biały Krzyż jest bardziej ogarnięty w tym biznesie niż TMR na Słowacji. Potrafią swoje 300m przygotować 3 tygodnie wcześniej niż TMR choćby jedną niebieską trasę w swoich ośrodkach. Biorąc pod uwagę potencjał i dysponowanie pieniędzmi to można na serio uznać TMR za nieudaczników. Sory takie moje zdanie.

Tutaj też nieźle pojechałeś..... TMR szkoda kasy na naśnieżanie i w ogóle? Nie sądzę, po prostu oni znają się na rzeczy i wiedzą kiedy zacząć. Poza tym jeśli by im było szkoda kasy na naśnieżanie, to nie próbowali by śnieżyć Golgoty około 2 tygodnie temu, kiedy był 2 ,,atak,, zimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, mig12345 napisał:

Nie znam sie tak jsk Ty na prowadzeniu osrodka narciarskiego i dlatego chętnie dowiem się jak wygląda opłacalność sporych wydatków na nasniezanie dla kilkunastu narciarzy. Masz jskies dane?....

Tak mam dane w postaci faktów z lat poprzednich. Białka od kilku lat odkąd się rozbudowała śnieży na potęgę i nadal funkcjonuje, a mało tego ma kolejki do wyciągów sięgające często 30 minut w godzinach szczytu. Oznacza to, że Białka jest "lubiana" wśród różnego rodzaju narciarzy, którzy decydują się zostawić pieniądze w miejscu gdzie jest pewny śnieg i wiele otwartych tras. Z punktu widzenia opłacalności nie ma ludzi biznesie narciarskim, którzy robią coś dla zabawy, a nie dla pieniędzy. Skoro Białka nadal na przestrzeni lat prowadzi taką politykę śnieżenia to znaczy, że bardzo dobrze na tym wychodzi finansowo. Kasa musi się zgadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótka informacja na temat zmian w górach :)

Byłem w weekend w Wiśle, zahaczyłem o Cieńków, Klepki i Skolnity (tej stacji byłem najbardziej ciekawy). Z tego co widziałem, to wszystko gotowe do śnieżenia. Armatki rozstawione, woda zgromadzona, także tylko czekali na odpowiednie warunki atmosferyczne. Niestety przez przypadek usunąłem zdjęcia z Cieńkowa i Klepek... Dlatego poniżej zdjęcia z okolic górnej stacji wyciągu Skolnity. Dodatkowo, ostatnie zdjęcie, to dzisiejszy obraz z webkamery przedstawiający dolną (!!!) stację Cieńków :) Wniosek jeden: WINTER IS COMING! :D 
 

DSC_1094.JPG

DSC_1110.JPG

DSC_1122.JPG

DSC_1123.JPG

DSC_1124.JPG

cienkow.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, ptk89 napisał:
12 godzin temu, FerraEnzo napisał:

Nie mogę już edytować.

To się dzieje na Remiaszowie..a oni twierdzą, że następne otwarcia za tydzień. Czyżby jakiś pokrętny marketing ?

Każde światełko to armatka...

sssss.png

I właśnie to jest Białka. Nie ma spekulowania tylko potężna ilość armat na każdej trasie, pracuje przez 24h na dobę od niedzieli. Wykorzystują każdą godzinę mrozu by sypać na maxa i otworzyć sezon kiedy wszyscy inni jeszcze mają trawę, a potem zakończyć sezon kiedy wszyscy inni już mają trawę. W tym samym czasie patrzę na kamerkę w SON i widzę 3-4 armatki. W COS to samo. Korbielów dramat jeszcze większy. Jesteśmy mistrzami w niewykorzystaniu potencjału jaki mamy. Białka i BSA są ewenementami w tej całej grupie nieudaczników prowadzących polskie ośrodki narciarskie. Obstawiam, że gdyby Białka miała do dyspozycji lepsze tereny to sezon startował by tam minimalnie po starcie największych lodowców w Alpach.

Ptk89 sam piszesz że Białka się od kilku lat rozbudowuje na potęgę, a na przykład Szczyrk niestety nie. więc porównywanie ich możliwośći do śnieżenia jest szczałem kulą w płot. W tej chwil białka ma na tą chwile lepszą infrastrukturę techniczną lesz brak im jednego czego w szczyrku mają pod dostatkiem a mianowicie różnorodność tras od oślich łączek po trasy z homologacją fis. Wiele na to wskazuje ze od 2018 w szczyrku będą działać ośrodki z prawdziwego zdarzenia BSA COS I SON które też rozbudują się na potęgę a wtedy białka straci swoje największe atuty. w Białce dobrze wiedzą o tym że czeka ich odpływ narciarzy na rzecz szczyrku, i starają się pokazać z jak najlepszej strony lecz większych  gór sobie nie kupią

Edytowane przez bajbol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, bajbol napisał:

Ptk89 sam piszesz że Białka się od kilku lat rozbudowuje na potęgę, a na przykład Szczyrk niestety nie. więc porównywanie ich możliwośći do śnieżenia jest strzałem  kulą w płot. W tej chwil białka ma lepszą infrastrukturę techniczną lesz brak im jednego czego w szczyrku mają pod dostatkiem a mianowicie różnorodność tras od oślich łączek po trasy z homologacją fis. Wiele na to wskazuje ze od 2018 w szczyrku będą działać ośrodki z prawdziwego zdarzenia BSA COS I SON które też rozbudują się na potęgę a wtedy białka straci swoje największe atuty. w Białce dobrze wiedzą o tym że czeka ich odpływ narciarzy na rzecz Szczyrku, i starają się pokazać z jak najlepszej strony lecz większych  gór sobie nie kupią

 

Edytowane przez bajbol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bajbol
Właścicielem SONu jest TMR. TMR jest z kolei właścicielem dużych ośrodków na Słowacji od wielu lat. Widzę jak nimi zarządzają i spodziewam się podobnego zarządzania SONem w najbliższych latach. To mi pozwala twierdzić, że mają zupełnie inne i gorsze podejście do śnieżenia niż Białka. Słusznie zauważyłeś, że gór się nie da kupić i tym bardziej jestem zszokowany, że ktoś to ma te fajne góry nie potrafi tego wykorzystać - patrz COS lub SON, którzy co roku są brzydko mówiąc "dymani" przez bardzo nijaką pod względem tras Białkę.

COS jest właścicielem ośrodka na Skrzycznem od wielu lat i nie potrafi nawet naśnieżyć JEDNEJ nitki z góry na dół, mając przy tym środki pochodzące z budżetu. Mają lepsze warunki, ciekawsze trasy, a nie potrafią tego wykorzystać. BSA im pokazało za miedzą jak to się robi, przejęło "góreczkę" i wchodzi z wielkim przytupem korzystając z nowych technologii. BSA nawet oficjalnie nie ruszyło, a już są z przodu porównując z COSem, który działa od wielu wielu lat. To pokazuje jacy nieudacznicy zarządzają większością ośrodków w Polsce.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, ptk89 napisał:

Właścicielem SONu jest TMR. TMR jest z kolei właścicielem dużych ośrodków na Słowacji od wielu lat. Widzę jak nimi zarządzają i spodziewam się podobnego zarządzania SONem w najbliższych latach. To mi pozwala twierdzić, że mają zupełnie inne i gorsze podejście do śnieżenia niż Białka. Słusznie zauważyłeś, że gór się nie da kupić i tym bardziej jestem zszokowany, że ktoś to ma te fajne góry nie potrafi tego wykorzystać - patrz COS lub SON, którzy co roku są brzydko mówiąc "dymani" przez bardzo nijaką pod względem tras Białkę.

Tak tylko problem Szczyrku nie polega wyłącznie na braku systemu zaśnieżania stoku tu problem jest bardziej złożony. W SON i COS od końca lat 80 minionego wieku nie było żadnych poważnych inwestycji, nie licząc wymiany górnego krzesła na Skrzyczne w 2013r. I to jest właśnie przyczyna czemu ludzie wybierają Białkę zamiast Szczyrku. W przyszły roku w szczyrku zaczną się wielkie inwestycje, powstanie 4 nowoczesne wyciągi( zamiast starego krzesła i łorczyków , zaplecze sanitarno gastronomiczne( zamiast toi-toi) i w sonie system naśnieżania z prawdziwego zdarzenia zamia tego co mamy dzisiaj czyli systemu dośnieżani rodem z lat 90. TMR zna się na tym co robi zaczynali w Słowacji z jednym ośrodkiem teraz mają ośrodki w Słowacki Czechach i w Polsce. Co roku inwestują miliony euro w rozwój, i najwidoczniej nie liczy się dla nich tytuł pierwszego działającego ośrodka tylko tytuł najlepszego ośrodka. https://www.youtube.com/watch?v=ebGA7m2nNMc tu dla przykładu masz informacje czym SON dysponuje w tej chwili. https://www.youtube.com/watch?v=zFeSuqYzPj4 a tu Kotelnica dla porównania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WojtekM napisał:

Czarna Góra miała się otwierać w ten weekend, ale się poddali. No bo jak zaczęli naśnieżać wczoraj ... Tylko po co były wcześniej komunikaty, że będą otwierali?

Taaaa. Sami wstawili prognozę pogody, na której widać, że przez dwa dni, będzie temperatura dodatnia. Rzeczywiście, 2 stopnie powyżej zera to normalnie armagiedon Panie. Przy takim podejściu to oni do końca roku nie uruchomią tras.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszyła zima
Od wczoraj opady śniegu, my również naśnieżamy.
Na początek otwarta zostanie niebieska trasa nr 2
Szykujemy się z otwarciem w okolicach 6 grudnia, może wcześniej 1f642.png:-) 
W okolicach czwartku i piątku spodziewamy się dużych opadów naturalnego śniegu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, bajbol said:

 TMR zna się na tym co robi

 

Jestem zdania, że TMR nie do konca potrafi przygotować trasy, albo im się nie chce. Bywam w ostatnich latach po kilkanaście dni w sezonie na Chopoku i Łomnicy. Dosyć często, a zwłaszcza na początku sezonu, trasy są przygotowane kiepsko. Przykład - okolice zeszłorocznego sylwestra - temperatury -10 do -15, a śnieżenie idzie im słabo, na trasach kamienie i tak przez cały tydzień, i mówię tu o najprostszych do naśnieżenia trasach niebieskich. Dosyć częstą praktyką jest pozostawianie hałd śniegu w okolicach lanc po nocnym śnieżeniu. Nie chce im się tego nawet przejechać rano ratrakiem. Lód wyłazi po godzinie jeżdżenia, bo jest przysypany tylko kilkoma cm śniegu. Obawiam się, że w SONie moze być podobnie. Gdybym nie miał darmowych karnetów, to bym tam wpadł ze 2 razy na weekend na wiosnę :)

Druga sprawa wskazująca na to, że im się za bardzo nie chce, to fakt, że w Białce, na dużo niższych wysokościach udało się wykorzystać te kilka dni mrozu i uruchomić jedną trasę już w połowie listopada. Myślę, że dół Łomnicy, czy niebieskie na Chopoku mogły już dawno chodzić. Tylko, że TMR nastawia się bardziej na ruszenie sezonu gdzieś od świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Plywak napisał:

Jestem zdania, że TMR nie do konca potrafi przygotować trasy, albo im się nie chce. Bywam w ostatnich latach po kilkanaście dni w sezonie na Chopoku i Łomnicy. Dosyć często, a zwłaszcza na początku sezonu, trasy są przygotowane kiepsko. Przykład - okolice zeszłorocznego sylwestra - temperatury -10 do -15, a śnieżenie idzie im słabo, na trasach kamienie i tak przez cały tydzień, i mówię tu o najprostszych do naśnieżenia trasach niebieskich. Dosyć częstą praktyką jest pozostawianie hałd śniegu w okolicach lanc po nocnym śnieżeniu. Nie chce im się tego nawet przejechać rano ratrakiem. Lód wyłazi po godzinie jeżdżenia, bo jest przysypany tylko kilkoma cm śniegu. Obawiam się, że w SONie moze być podobnie. Gdybym nie miał darmowych karnetów, to bym tam wpadł ze 2 razy na weekend na wiosnę :)

Druga sprawa wskazująca na to, że im się za bardzo nie chce, to fakt, że w Białce, na dużo niższych wysokościach udało się wykorzystać te kilka dni mrozu i uruchomić jedną trasę już w połowie listopada. Myślę, że dół Łomnicy, czy niebieskie na Chopoku mogły już dawno chodzić. Tylko, że TMR nastawia się bardziej na ruszenie sezonu gdzieś od świąt.

Rzeczywiscie , rozpoczalem dzis sezon w szczyrbskim plesie, swieta juz za pasem, trasa interski byla znakomicie przygotowana, na trasach pozostalych ktore najprawdopodobniej postaraja sie otworzyc w weekend pracowaly caly czas 3 ratraki i wlasnie rozgarnialy snieg z lanc, armatek no i oczywiscie świeży ktory caly czas padal, to tyle jesli chodzi o fakty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, borygo said:

Rzeczywiscie , rozpoczalem dzis sezon w szczyrbskim plesie, swieta juz za pasem, trasa interski byla znakomicie przygotowana, na trasach pozostalych ktore najprawdopodobniej postaraja sie otworzyc w weekend pracowaly caly czas 3 ratraki i wlasnie rozgarnialy snieg z lanc, armatek no i oczywiscie świeży ktory caly czas padal, to tyle jesli chodzi o fakty

Ile ma ta trasa, 300 m ? To fakt sukces jak na Tatry Wysokie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...